Konflikt u Kukiza: Liroy vs. Narodowcy - zdjęcie
29.10.15, 19:19

Konflikt u Kukiza: Liroy vs. Narodowcy

8

Znany raper z Kielc, Piotr Liroy Marzec, dostał się do Sejmu z list Ruchu Kukiza. Jednak współpracy z piosenkarzem nie wyobrażają sobie przedstawiciele Ruchu Narodowego, którzy w nowym parlamencie mają reprezentować ten sam klub.

Robert Winnicki, przyszły poseł i lider sejmowej reprezentacji Narodowców, który wszedł na Wiejską z listy Pawła Kukiza, powiedział w rozmowie z "Super Expressem", że obecność Liroya jest "problematyczna". Dużo ostrzej na temat kontrowersyjnego rapera wypowiadają się inni przedstawiciele Ruchu Narodowego, którzy wprost oświadczają, że nie będą z nim współpracować.

Jeden z Narodowców wyraził dla Super Ekspresu swą kategoryczną opinię w tej kwestii:

"To nie jest poważny człowiek i żaden z niego polityk. Do tego dochodzą jego poglądy, które są skrajnie odmienne od naszych. Nie ma i nie będzie naszej zgody na Liroya w naszym klubie. Prędzej to my opuścimy klub".

Janusz Sanocki, jeden ze współpracowników Kukiza, komentując tę sprawę stwierdził:

"Na Liroya głosowało aż 26 tysięcy osób, dużo więcej niż na Roberta Winnickiego. To oczytany, mądry człowiek. Na pewno zostanie z nami. Można było się spodziewać, iż przedstawiciele Ruchu Narodowego będą stwarzali problemy. Jak im się coś nie podoba, to niech nas opuszczą. Może tak będzie lepiej?" – oświadczył.

emde/se.pl/telewizjarepublika.pl

Komentarze (8):

anonim2015.10.29 19:44
Już wychodzi bezideowość takich tworów jak "Ruch Kukiza". Mimo mojej sympatii dla samego Pawła Kukiza, nie można zbudować poważnej organizacji na samym "antysystemie". Jeśli ruchu nie łączą poważne ideologiczne przekonania, to długo nie pociągną, bo jedni są za otwarciem się na innych, inni na zamknięciu, jedni widza silne państwo jako socjalny twór, inni jako wolno-rynkowy ustrój. Jedni wolność postrzegają jako wolność do zabijania nienarodzonych inni tą wolność postrzegają jako prawo (właśnie wolność) do życia już od poczęcia. Itd, itp.
anonim2015.10.29 20:01
z lewicowcami daleko nie zajedzie, szybko rozleci się POwóz.
anonim2015.10.29 20:13
mareknowicki Narodowcy to koszmar czerwonych, jesteś czerwonym burakiem od Arona.
anonim2015.10.29 20:32
kors pierwszy zboczeńcu POkraczny staniesz do kolejki POnagrania , tuż za tobą tłum POparanców będzie napierał, aż ci trzeszcza wyskoczą.
anonim2015.10.29 21:25
kors goły na parady równości chadzasz.
anonim2015.10.29 21:35
narodowcy dołączcie do PiS!
anonim2015.10.30 0:37
Pamiętam, jak Kukiz przygotowywał się politycznie na FF do objęcia fotela prezydenta przed kandydowaniem do wyborów. Zastanawiałem się, co to za gość i kto go tutaj wstawił, z czyjego ramienia o tutaj mieszał? No i teraz dowiadujemy się. Pełnie taką samą rolę jak wszystkie partyjne "pączki", które wyrastają jak grzyby po deszczu przed każdymi wyborami, żeby rozwodnić główny nurt polityczny, prawicowy w Polsce, żeby utrudnić konsolidację społeczeństwa woków prawicowych ruchów politycznych... Tak działa np. Korwin, takie zadanie spełniał Marcinkiewicz, Kluzik-Jakaśtam i wszystkie tp. śpiochy. No i tyle w tym tomacie.
anonim2015.10.30 8:58
Narodowcy powinni zasilić klub PIS, ideowo mają dużo bliżej do PIS niż zbieraniny Kukiza.