Kasta sędziowska planuje pucz prawny. Będą chcieli podważyć wybory - zdjęcie
09.04.20, 13:03Fot. via: Wikipedia CC 3.0

Kasta sędziowska planuje pucz prawny. Będą chcieli podważyć wybory

109

Opozycja ma już plan, co zrobić po najpewniej przegranych przez nią wyborach prezydenckich w maju. Pomoże im  środowisko skrajnie upolitycznionych sędziów. Jak informuje portal wPolityce.pl, „kasta” zamierza po wyborach uderzyć w Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, która będzie orzekała o ważności wyborów. Wykorzystają do tego wczorajsze orzeczenie TSDUE

-„Ciągłe podważanie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych prowadzi do obniżenia jej rangi. Tak było z Izbą Dyscyplinarną, a wcześniej z nowym kierownictwem Trybunału Konstytucyjnego. Po wyborach, także tych przeprowadzonych w trybie korespondencyjnym, IKNiSP może orzec, iż były one ważne. Wtedy podniesie się krzyk, że sędziów do tej Izby powołał sam prezydent więc sędziowie nie są niezawiśli i niezależni. Oceniam te działania jako próbę puczu prawnego” – powiedział portalowi wPolityce.pl sędzia Sądu Najwyższego

Inny sędzia podkreśla, że opozycja razem z częścią środowiska sędziowskiego chce wykorzystać w tym celu postanowienie TSUE, podważające Izbę Dyscyplinarną:

-„Opozycja i część środowiska sędziowskiego chce oprzeć się na zabezpieczeniu TSUE, który podważył Izbę Dyscyplinarną. Abstrahując od kuriozalności postanowienia Trybunału, należy podkreślić, że dał on swoistą broń tym sędziom, którzy dziś zaangażowali się w działalność polityczną. Wprawdzie Izba Kontroli wznowiła orzekanie (przez kilka miesięcy jej sędziowie wstrzymywali się od orzekania, po kuriozalnej uchwale Sądu Najwyższego z 23 stycznia tego roku, która uderzała we wszystkich sędziów powołanych przez obecny skład KRS – wPolityce.pl), ale jej decyzje będą podważane nie tylko prawnie, ale także politycznie. Będą to działania nieuprawnione, ale wielce możliwe”.

Jak podaje, powołując się na rozmowy z sędziami, wPolityce.pl, po wyborach upolitycznione środowiska sędziów będą podważać ewentualną pozytywną ocenę wyborów Sądu Najwyższego. Do sędziów dołączą się politycy opozycji. Najpewniej znajdą też wsparcie w dygnitarzach Unii Europejskiej. Wiceprzewodnicząca KE Věra Jourová już ingerowała w kwestię wyborów prezydenckich w Polsce, wyrażając swoje zaniepokojenie planami przeprowadzenia ich w formie korespondencyjnej.

Plan kasty częściowo ujawnił sędzia Krystian Markiewicz, prezes stowarzyszenia „Iustitia”, które jest znane ze swojego skrajnego upolitycznienia. Wczoraj wydał on oświadczenie, w którym stwierdził, że postanowienie TSUE dotyczy również Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych:

-„Obie te kardynalne nieprawidłowości dotyczą także Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, która ma orzec o ważności wyborów. Skład tej Izby został w całości powołany przez Prezydenta Dudę. Co więcej, ich powołanie nastąpiło wbrew orzeczeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego wstrzymującego konkurs sędziowski. Niedawno ustawa kagańcowa wzmocniła kompetencje tej Izby. Oznacza to, że i ona nie powinna orzekać. Dlaczego nie powinna orzekać? Bo narazi nas wszystkich nie tylko na chaos prawny, ale może pozbawić Polaków ich praw wyborczych. Tylko wstrzymanie orzekania tej Izby, które wciąż leży w rękach sędziów Izby Pracy Sądu Najwyższego, może temu zapobiec. Taka jest racja stanu. Jeżeli tak się nie stanie i osoby z Izby Kontroli będą dalej orzekać w sprawach wyborczych Rzeczpospolita Polska z „demokratycznego państwa prawa” zostanie zdegradowana jedynie do państwa” –napisał.

 

kak/ wPolityce.pl

Komentarze (109):

ewa2020.04.30 22:05
ide wypić kielicha dobrej nalewki na cześć odejścia wreszcie Wsi gęsiej w stan spoczynku
Piotr2020.04.24 2:11
Są dwie prawice. Prawica jak sama nazwa wskazuje nie kłamie . Manipulowanie ludzmi uznaje za zło. Nie przeszkadza to jej mówić prawdy , czasami trudnej, wymagającej wysiłku oraz propagowac myslenia i zaradności . Druga prawica to pseudoprawica. To własnie FRONDA . Nakazuje dokonywac politycznych wyborów w oparciu o trzeciorzędne z punktu widzenia państwa kryterium stosunku do aborcji . Pal licho system polityczny , podatki, słuzbe zdrowia itp. Grunt to zabawa w aborcję , obecnie poszerzona o gender. Żaden prawicowy rząd nigdy nie podważałby systemu sądowniczego tak jak czyni to narodowosocjalistyczna pis a powtarza FRONDA . Można sie z nim nie zgadzać ,ale nie wszczyna sie rewolucji proletariackiej . Obecny TK to stalinowska trójka .Upadek pisma jest tragiczny .
enigma2020.04.21 21:03
Myślę, że aby uchronić Polskę przed degrengoladą polityczną, a może nawet rozruchami, należy przeprowadzić weryfikację przydatności do zawodu sędziego, prokuratora czy komornika. Każdy, komu wykaże się działalność polityczną, kto działał na szkodę Obywateli w czasach PRL-u, każdy kto popełnił wykroczenie czy wydał wyrok niezgodnie z Polską Konstytucją i Polskim Prawem, ma zostać usunięty z zawodu. W tych zawodach mogą pracować tylko ludzie nie skalani, zdrowi moralnie a przede wszystkim wierni Ojczyźnie, jej Konstytucji i jej Prawom.
skarb2020.04.18 12:15
skoro RZad ma takie wiadomosci to chyba jest przygotowany na taka ewentualnosc POzostalosci KOMUNY MIESZJAJA JAK KOLABORANCI W CZASIE WOJNY A POwiedza,ze to winny wszystkiemu PiS!!!! SKAD TYLE KOMUNY SIE WYTWORZYLO AZ NIE DO WIARY,ze w POLSCE TYLU JEJ WROGOW DZIALA kolaboranci w czasie 2 woj.swiat.to nic w POrownaniu z obecnymi czasy.
Piotr2020.04.15 20:17
Niech sobie podważają. My Polacy 18+ już wiemy co dla nas dobre. Pozdrawiam
skarb2020.04.13 19:39
POzbawic kaste wplywu z Budzetu Panstwa dlaczego rzad MAFIA sedziowska nie zajmnie sie i nie wyrzuci wszystkich szkodnikow praworzadnosci w POLSCE?????/,nie mozna tego komentowac niech sie przeniosa do Niemiec,ROSJI tam beda uprawiali POlityke za takie POstepowanie juz dawno byliby w kamieniolomach ,a u nas cackaja sie z nimi a oni PLUJA NA POLSKE,POLAKOW RZAD PREZYDENTA DOKAD TA KASTA ZMIERZA/??????NIECH SIE ZASTANOWI!!!!!bo marny koniec takich szkodnikow czeka
Marcin..2020.04.12 18:31
Dziękujemy wam sędziowie rodem z PRL-u, sędziowie „nadzwaczajnej kasty” i zaufani sędzieowie PO-je-bów, że daliście nam PIS-owcom paliwo, możliwość i pewność do przeprowadzenia i zakończenia gruntownej reformy sądownictwa. Dlaczego wam dziękujemy ? Bo zdemaskowaliście sami siebie ! Bo swoimi czynami pokazaliście Polakom, że wy nie jesteście reformowalni, że wy nie chcecie służyć narodowi lecz być ponad narodem, że kwestionujecie prawo polskie i unijne interpretując go na swoją modłę, bo wy sędziowie namawiacie do łamania prawa – o zgrozo, bo sprzeciwiacie się prerogatywom Prezydenta, bo nie zgadzacie się na legalnie wybraną KRS, TK, a także Izbę Dyscyplinarną przy SN. Miarka się przebrała po tym jak trzech fioletowych ludzików z NSP oznajmiło wszem, że KRS to żaden KRS lecz NEO-KRS w mundurach PIS, a Izba Dyscyplinarna w SN – to żaden sąd ! Natomiast prezes SN oświadczyła, że sędziowie tych sądów powinni wstrzymać się od orzekania, i że jedni sędziowie mogą oceniać innych sędziów ! Innymi słowy, rozpoczęliście destabilizację państwa, anarchię i ogłosiliście ROKOSZ , na który Polska pozwolić nie może !!! Dlatego poniesiecie daleko idące konsekwencje ze zmianami ustaw o sądach, zmianami sądów powszechnych i SN, będziecie musieli składać oświadczenia o przynależności do stowarzyszeń i partii politycznych i pokazać wasze komentarze w internecie. Nie będziecie mieli prawa oceniać innych sędziów, oraz to co dla was najważniejsze, wprowadzimy wam kary pieniężne i procedurę złożenia sędziego z urzędu ! Gdybyście nie byli tacy durni i siedzieli cicho, gdybyście nie chwalili się nadzwyczajną kastą , gdybyście nie gardzili urzędem Prezydenta i jego prerogatywami, a także Sejmem, to przypuszczam, że jeszcze latami trwałoby to wasze bagno ! Jednakże, szczególnie w ostatnich tygodniach, sukcesywnie podcinaliście gałąź na której siedzieliście. Gałąź runęła w dół razem z wami i teraz będziecie rżeć jak końska du-pa do bata, bo wasz czas, sędziowie PRL-u już minął - WON !!!
ewa2020.04.30 22:08
Wieś gęsia w stan spoczynku - nareszcie, nie cierpie tej baby
anonim2020.04.11 19:54
Kastę należ zamknąć i odesłać w paczkach do rosji - skąd przyszła - juz tam znajdą dla nich odpowiednie miejsce.
hermanvonklupf2020.04.10 7:41
a nie można ich siłą do Berezy Kartuskiej przenieść?
anonim2020.04.10 6:35
Idzie Apokalipsa: Najpierw zaraza a za nią susza (głód). Potem będzie powszechna śmierć w męczarniach.
Imię2020.04.10 0:11
Sądom sami się podłożyliście jawnie łamiąc podstawowe zasady i czekają was odpowiedzialność karna przed TS, roszczenia tysięcy firm łącznie z pozwami cywilnymi do sadów UE i USA. O ile mieliście porządek od razu z czarnymi owcami zrobić, o tyle teraz one są mało ważne w dobie tego co wyczyniacie nie czerwoni sędziowie maja podstawy, by was ukarać. Żądza władzy was zaślepiła i zdrada polskiego biznesu wraz z korumpowaniem budżetówki, górników i reszty 500 plus już nie działa w obliczu waszej nieudolności i jawnego pogwałcenia Konstytucji, praw obywatelskich i zasad demokracji, fatalnego zarządzania państwem przed i w czasie kryzysu. Wasza piaskownicy z opozycja już narodu nie obchodzi, a ta opozycja teraz jakby mądrzejsza od was; zauważyliście? Ona bliżej ludzi i rzecznikiem przedsiębiorców polskich transmituje co się dzieje na dole i czego trzeba, by ratować, a wy udajecie realne wsparcie. Najpierw wyciskacie nas na maksa, a teraz żałujecie pomocy, która jest obowiązkiem państwa? To zdrada!!!
Prawda2020.04.10 0:01
Opozycja ma w tym przypadku rację. Gdyby było inaczej to prof. prof. Łabno, Grabowska -konstytucjonalistki z Uniwersytetu Śląskiego wsparłyby swymi fachowymi wypowiedziami opcję rządzących. Tym razem nie zrobią tego, bo straciłyby twarz, poważanie, nie tylko kolegów, ale i studentów 1 roku studiujących prawo konstytucyjne. Prof. Tuleja śmiałby się z nich zza grobu. Tymczasem prof. Łętowska i inni w tv opozycyjnych mówią jakie jest prawo i mają rację. PiS tragicznie łamie Prawdę, demokrację, Konstytucję ws. wyborów, stanów nieogłoszonych, wprowadzaniem stanu jednego pod pozorem drugiego, co stanowi asumpt do nieważności skutków prawnych. Z żądzy władzy teraz zamiast być mężem stanu Kaczyński, Morawiecki, Duda wg mnie łamią demokrację zamieniając ja w farsę i dyktaturę. Zaczynali dobrze, a okazują się teraz chłopcami w krótkich majteczkach. Teraz tylko pytanie czy wiedza czym skończy się dla nich tragedia tysięcy rodzin, która właśnie nieudacznictwem i zła wolą nam serwują? Czy oni się Boga nie boją? Są sługami Lucyfera? Jeżeli tylko brak im kompetencji to niech szybko ustępują, bo każdy dzień to tragedie rodzin od jednoosobowych działalności po firmy polskie duże; od szpitali po DPSy. Tylko banki się cieszą i rządzący wciąż myśląc, że na siłę i przez korumpowanie władze zachowają. Nikt Wam jej nie żałuje, tylko zacznijcie dobrze rządzić służąc prawdziwie Polakom, bo na razie lepiej swoim pomagają Niemcy, Anglicy, Francuzi, bez zbędnej biurokracji przelewy ku płynności robiąc, koszty stałe pokrywają, dają przeżyć, a nie wieszają propagandy na głowę razem z kredytowym betonowym kołem ratunkowym.
PolakNieLeming2020.04.9 21:21
PRECZ z "wyjątkową kastą " !!! PRECZ z przekupnymi, nieuczciwymi, POwskimi sędziami !!! Brawo rząd ! Brawo PIS ! Odważnie sprzątajcie ten sędziowski, lewacki chlew.
PolakNieLeming2020.04.9 21:19
Tym razem rząd nie powinien się cackać i potraktować tak sędziów targowicy jak na to zasługują. Szkoda, że PIS nie działa jak PO_PSL. Przejechał by się po "kaście" "masowy samobójca" i posprzątałby ten syf raz na zawsze. Oj ,dobrze dla was, "wyjątkowi kastowicze" ,bo gdybym ja rządził, żaden z was nie miałby prawa mieszkać i działać w Polsce i miałbym głęboko w d..e co o tym mysli Makaron z Makrelą i reszta lewactwa.
policjant2020.04.9 20:09
a nie da sie ich wystrzelać?
Kazimierz2020.04.9 20:23
Brawoo! Zawsze tłumaczyłem jako nauczyciel historii, że zdrajców się wieszało.
PolakNieLeming2020.04.9 21:23
Dla zdrajców jest tylko jedna uczciwa kara - KULA W ŁEB !
Edward2020.04.9 19:34
ja bym ich wysłał do obozów pracy żeby odrobili to co nakradli przez swoją niekompetencję.
Walter2020.04.9 19:21
Jeśli Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda doprowadzą do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych innego dnia niż 10 maja, to wszystkie zebrane podpisy będą nieważne. Na listach z podpisami jest wpisana data 10 maja. Wiele międzynarodowych organizacji będzie poinformowanych o masowych fałszerstwach wyborów, gdyż takie wybory można bardzo łatwo sfałszować. W Bawarii wybory korespondencyjne jako uzupełniające funkcjonują od 1957 r. i obywatele znają bardzo dobrze system wyborczy. Podczas ostatniego głosowania doszło tam jednak do ogromnego wzrostu zakażeń koronawirusem. Jarosław Kaczyński chce kolanem przepchnąć drugą kadencję Andrzeja Dudy, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Trybunał Konstytucyjny uznał, że nie można pół roku przed wyborami znacząco zmieniać kodeks wyborczy. Tak więc wprowadzenie wyborów korespondencyjnych było niekonstytucyjne. Rządzący mogliby przesunąć termin wyborów prezydenckich wprowadzając stan klęski żywiołowej, ale nie chcą tego uczynić. Twierdzenia, że oznaczałoby to wypłatę ogromnych odszkodowań są nieprawdziwe. Odszkodowania należą się bez wprowadzania tego stanu, a decyzje wydaje wojewoda. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i przesunięcie wyborów o pół roku, oznaczałoby przeprowadzenie ich w czasie największej recesji gospodarczej, co mogłoby oznaczać przegranie wyborów przez Andrzeja Dudę. Tak więc można, to nazwać "po trupach do władzy".
PolakNieLeming2020.04.9 21:30
Po trupach do władzy to chyba wasza ,targowicka specjalność. Mord na pośle PISu w Łodzi, napady na biura, nie mówiąc już o przejęciu władzy przez Komoruskiego po tragedii smoleńskiej. PIS na swoich rękach nie ma krwi opozycjonistów, ani żadnych tragedii do objęcia władzy nie wykorzystywał. To Twój obóz jest w tym mistrzem. mam nadzieję, że Polacy nie są kretynami i nie dadzą wam najmniejszych szans w wyborach.
ewa2020.04.30 22:09
pitolisz, jest specustawa, która wnosi nowe prawo
Glaudiusman2020.04.9 18:34
Wszyscy członkowie kasty zbójeckiej powinni zostać wyrzuceni i przejść przez lustrację. jak mogą takie typy być jakąś tam trzecią władzą ??? Na bruk !!!
em. inż.2020.04.9 17:08
Szkoda, że nasz rząd jest taki słabiutki i wahliwy. Wystarczyłoby przywódców puczu (kilkunastu do kilkudziesięciu) wydalić bezpowrotnie z zawodu, to reszta będzie potulna jak baranki. Znam ich kilkanaścioro: to strasznie bojaźliwe towarzystwo!!!
"My, dzieci komunistów"2020.04.29 9:51
em. inż.- wykształcili cię komuniści, masz klapy na oczach jak koń, bez bata nie umiesz żyć ....., zacznij myśleć samodzielnie.
przeklęty przez sowieckie onuce2020.04.9 17:03
czyli to czego wtedy za PRL-owskiej komuny domagali się tacy na przykład jak Cimoszewicze dziś pozostaje aktualne bo takie ówczesne sowieckie onuce są teraz u "totalnych" europejskimi dostojnikami? I teraz dawne sowieckie onuce walczą o wolność, demokrację i suwerenność? I chadzają na antypolskie spędy uliczne z ostatnimi ledwie żyjącymi UB-ekami, SB-kami i innymi PRL-owskimi zasuszonymi mumiami. kto wam w to posowieckie śmieci uwierzy? Bujajcie się dalej z waszą paranoją
Piotr Nowak2020.04.9 16:57
Sędziowie do wydalenia z zawodu : Strzembosz, Matczak, Gersdorf, Zoll, Iwulski, Stępień, Rzepliński, Żurek, Tuleja, Źurek, Topyla, Gensdorf, Juszczyszyn, Ciemięga (z Opola), Skwara , Krakowiak, Ochodzki, Barańska, Kawulak, Kamińska (kasta-pragnę zemsty), kubczaki, łączewscy, chodkowscy, skwary, pirogowicze, iwulscy, itd. – po prostu WON ! Dziękujemy wam sędziowie rodem z PRL-u, sędziowie „nadzwaczajnej kasty” i zaufani sędzieowie PO-je-bów, że daliście nam PIS-owcom paliwo, możliwość i pewność do przeprowadzenia i zakończenia gruntownej reformy sądownictwa. Dlaczego wam dziękujemy ? Bo zdemaskowaliście sami siebie ! Bo swoimi czynami pokazaliście Polakom, że wy nie jesteście reformowalni, że wy nie chcecie służyć narodowi lecz być ponad narodem, że kwestionujecie prawo polskie i unijne interpretując go na swoją modłę, bo wy sędziowie namawiacie do łamania prawa – o zgrozo, bo sprzeciwiacie się prerogatywom Prezydenta, bo nie zgadzacie się na legalnie wybraną KRS, TK, a także Izbę Dyscyplinarną przy SN. Miarka się przebrała po tym jak trzech fioletowych ludzików z NSP oznajmiło wszem, że KRS to żaden KRS lecz NEO-KRS w mundurach PIS, a Izba Dyscyplinarna w SN – to żaden sąd ! Natomiast prezes SN oświadczyła, że sędziowie tych sądów powinni wstrzymać się od orzekania, i że jedni sędziowie mogą oceniać innych sędziów ! Innymi słowy, rozpoczęliście destabilizację państwa, anarchię i ogłosiliście ROKOSZ , na który Polska pozwolić nie może !!! Dlatego poniesiecie daleko idące konsekwencje ze zmianami ustaw o sądach, zmianami sądów powszechnych i SN, będziecie musieli składać oświadczenia o przynależności do stowarzyszeń i partii politycznych i pokazać wasze komentarze w internecie. Nie będziecie mieli prawa oceniać innych sędziów, oraz to co dla was najważniejsze, wprowadzimy wam kary pieniężne i procedurę złożenia sędziego z urzędu ! Gdybyście nie byli tacy durni i siedzieli cicho, gdybyście nie chwalili się nadzwyczajną kastą , gdybyście nie gardzili urzędem Prezydenta i jego prerogatywami, a także Sejmem, to przypuszczam, że jeszcze latami trwałoby to wasze bagno ! Jednakże, szczególnie w ostatnich tygodniach, sukcesywnie podcinaliście gałąź na której siedzieliście. Gałąź runęła w dół razem z wami i teraz będziecie rżeć jak końska du-pa do bata, bo wasz czas, sędziowie PRL-u już minął - WON !!!
ak2020.04.9 17:07
No, żebyś nie wykrakał ! Tylko w drugą stronę.
Ciekawski2020.04.9 17:10
A zapomniałeś o sędzim Stanisławie Piotrowiczu. On zdaje się też jest rodem z PRL i był w PZPR. Teraz w Trybunale Konstytucyjnym
Trójoka wrona2020.04.10 2:51
Prof. Strzembosz od dawna jest sędzią w stanie spoczynku. Prof. Zoll też. Prof. Rzepliński od kilku lat, a Prof. Tuleja odszedł w stan spoczynku, gdy skończyła się jego kadencja w TK w ubiegłym roku. Podejrzewam jednak, że pomyliłeś się w pisowni nazwiska i chodziło ci o sędziego Igora Tuleyę, a nie prof. Piotra Tuleję.
ignacy2020.04.9 16:45
Ministrze Ziobro szykuj cele dla wywrotowców z kasty .
Ciekawski2020.04.9 16:49
Ale po co? Od razu rozstrzeliwać. Bez sądu. Bolszewickie wzory są najlepsze.
przeklęty przez sowieckie onuce2020.04.9 16:58
czyli to czego wtedy domagali się tacy na przykład Cimoszewicze dziś pozostaje aktualne bo takie sowieckie onuce są teraz u "totalnych" europejskimi dostojnikami? I teraz dawne sowieckie onuce walczą o wolność, demokrację i suwerenność? kto wam w to posowieckie śmieci uwierzy? Bujajcie się dalej z waszą paranoją
ak2020.04.9 17:08
Ciekawski w gorącej wodzie kąpany.
PolakNieLeming2020.04.9 21:36
Cele ? Szkoda na to różowe bydło żywności, prądu i opieki. Dobre drzewo i sznur (moim zdaniem) zupełnie by wystarczyło. Po 2, 3 egzekucjach, reszta bydła z "wyjątkowej kasty" szybko by się nawróciła i zaczęła normalnie, uczciwie pracować i służyć Polsce i Polakom.
Totustuus2020.04.9 16:27
Trevignano Romano 8 kwietnia 2020 r Przesłanie Jezusa o 17.50 Dzisiaj [Wielka Środa] był dniem, w którym Judasz zdradził Mnie pocałunkiem. Spacerując po mieście, faryzeusze patrzyli na Mnie z pogardliwą wyższością , pychą i arogancją , w ten sposòb także i dzisiaj Mój kościół Mnie zdradza, spoglądając na Mnie w sposòb powierzchowny; dochodzi do tego że wielcy teologowie blokując dostęp do kościołòw, rozpraszają Moją trzodę. Córko moja, taka jest historia Wielkiej Środy i czasów obecnych ; wkrótce otrzymacie Ostrzeżenie, da wam ono możliwość wyboru między Miłością do Mnie lub Szatana. Potem kule ognia spadną na ziemię i będzie to dla was najgorszy moment, ponieważ nadejdą wszelkiego rodzaju katastrofy. Moja Matka będzie was chronić, umieszczając was pod swoim Błogosławionym płaszczem, nie lękajcie się. Wszystkich was błogosławię w imię Ojca w imię moje i Ducha Świętego, Amen ”.
Pfft2020.04.9 15:20
"Skrajne upolitycznienie" - określenie używane wobec środowisk, które ośmielają się nie wyrażać wiernopoddańczych zachwytów wobec zmian forsowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
Bies2020.04.13 10:59
Bezczelnie kłamiesz. Wiesz, że nie chodzi o wiernopoddańcze zachwyty. Nikt nie żąda od kasty zachwytów lecz przestrzegania prawa.
ja2020.04.9 15:01
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
Piotrek2020.04.9 15:24
Koronawirus jest wirusem, nie bakterią. Jeżeli nie wiesz jaka jest różnica między wirusem, a bakterią, to lepiej nie bierz się za leczenie ani rekomendowanie jakichkolwiek leków innym. Twoja herbatka jeszcze ujdzie - bo to nie lek.
ja2020.04.9 18:24
Zgadza się ale to tekst sprzed wielu lat i nie chciałem niczego tam zmieniać. Uwierz że wiem jak jaka jest różnica miedzy bakterią i wirusem, jestem ze służby zdrowia i jestem zarażony To nie jest moja herbatka, ale dzięki niej przetrwa wam w nocy serce.
Piotrek2020.04.9 20:06
W takim razie serdecznie pozdrawiam - pewnie zaraziłeś się pomagając innym. Herbatka raczej nie zaszkodzi, a póki co lekarstwa nie ma. Dużo zdrowia.
ja2020.04.9 23:08
Ale ja to sprawdziłem na sobie.
plantator buraków2020.04.9 14:28
To wy, "totalni"renegaci, uczyniliście przez 30 lat z sądownictwa w wolnej Polsce groteskową karykaturę rodem z post-sowieckiego PRL. Obejrzyjcie sobie na YT filmik chyba pt, "O, te niezależne sądy idą" to zobaczycie jak ci "niezależni" - według was najważniejsi w Polsce sędziowie na czele z Gersdorff i szefem TK Rzeplińskim - bez wstydu wytaczają się z komitetu centralnego PO.
W\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\202odek2020.04.9 14:14
W oparciu o postanowienie TSUE należy prewencyjnie zawiesić cały SN. Według prawa Williama Jamesa "Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo" Czyli SN jako całość nie daje żadnych gwarancji niezawisłości.
Wirus2020.04.9 14:13
Ja jeden poznałem się na kaście dlatego włożę jej na głowę swoją Koronę.
MT(*)2020.04.9 14:06
Uważam, że faktycznie w trybie pilnym rząd powinien podjąć prace legislacyjne nad likwidacją immunitetu sędziowskiego. Nie ma czegoś takiego nawet w Niemczech, które same mienią się określać "nauczycielami demokracji". Pójście ich śladem w tej sprawie byłoby zatem czymś nie do zaatakowania jednocześnie stałoby się posunięciem na wskroś "poprawnym politycznie" w obłąkanej i zdegenerowanej UE. Podjęcie przez rząd zamiaru likwidacji sędziowskiego immunitetu - tego oczywistego reliktu lat komuny w polskim sądownictwie, na pewno spowodowałaby reakcję normalnych uczciwych sędziów wobec de facto politycznych inspiratorów rozrób części kasty kolaborującej przecież otwarcie ze środowiskiem "totalnej" targowicy. Ktoś w środowisku sędziowskim musiałby w końcu usiąść na "czterech literach" i to "usadzenie" sędziów - awanturników uczyniłoby raczej samo środowisko sędziowskie. Spora jego część jest bowiem faktycznie zniesmaczona tymi awanturami i politycznym uwikłaniem niewielkiej przecież części kasty, którą włada dotąd niepodzielnie "monarchini" Gersdorff. Na szczęście ta pani zmuszona będzie oddać berło i monarszą koronę jeszcze w tym miesiącu. To również osłabi awanturników w togach. Tym bardziej, że faktycznie - jak to już tu ktoś wspomniał - rząd powinien również zastanowić się nad wiekiem emerytalnym państwa sędziów wyłącznie na poziomie jaki obowiązuje pozostałych Polaków, nad płaceniem przez państwo sędziów takich samych jak inni Polacy składek ZUS oraz podatków i innych powinności. Po to, by zabezpieczyć stabilność państwa, a nie jedynie państwa sędziów.
Hmm2020.04.9 13:52
Ciekawe co byście PiSie-bezmyślne-czopki mówili gdyby sytuacją była odwrotna - czyli PiS w opozycji a rząd by takie fikoly wywijał. Ja rozumiem że dla wielu z was tak "zaawansowane" myślenie abstrakcyjne jest nieosiągalne, ale może ktoś się skupi i mi odpowie
Zatroskany2020.04.9 15:13
Co by było gdyby... ?
WEDLE PRAWDY2020.04.9 15:50
Powiedz szmato co tu robisz na tej stronie, napewno nie bierzesz udzialu w dyskusji.
Hmm2020.04.9 16:37
Czemu tak do mnie mówisz? Czy ja wyglądam jak twoja matka? No i nie odpowiedziałeś mi myslicielu na pytanie. :)
loki2020.04.9 17:29
Wyznawcy pislamu innego języka nie znają.
Saki Faki2020.04.9 21:48
loki ty do czego robaczku języka używasz? Ty swintuszku dowalasz się do Nowaka ale jest zajęty. Chodź do mnie to cie zagospodaruje. Twój i Agnieszki Sssski fucky
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.04.9 17:23
Pietrek ty zawsze w same dziesiontke. One tego nie zrozumiom. One nie myślom abstratego ale cim powiem bendom z okien wyskakiwać razem z Dudom. Bendom siedziec i ja to im załatwięm za te złodziejstwa, pamiętasz Hihihihihi, złodziejstwa hi hi hi dobre.
stara rura2020.04.9 23:29
No widzicie!?
anonim2020.04.11 21:46
Jakiś ty głupi... Oj głupi...
Bies2020.04.13 10:50
Jeżeli tego nie wiesz kiedy tak było to niedawno pozbyłeś się pampersów. Nie można rozwydrzonemu dzieciakowi wszystkiego tłumaczyć. Jeszcze bełkocze o jakimś myśleniu abstrakcyjnym.
soros2020.04.9 13:44
Targowicka banda i jej wspólnicy kasta polityczna ,Myślę ,że nadejdzie czas pozbawić tych polityków w togach prawa do zawodu i uposażenia.
Ciekawski2020.04.9 13:52
Najlepiej kamieniowanie. Wtedy publika ma większą radość. Krzyżowanie jest zbyt banalne, poza tym czasem nieskuteczne.
Dam2020.04.9 15:09
Targowica - konserwatyści, którym nie podobała się konstytucja, wraz z Kościołem Katolickim. Wypisz wymaluj PIS.
stm.2020.04.9 13:39
Niech spróbują to się przekonają jak postępuje się z targowicą , złodziejami i łapówkarzami oraz handlarzami wyrokami w togach. Historia magistra vita
Ciekawski2020.04.9 14:06
Narodowy Bank Polski opublikował dane dotyczące wysokości wynagrodzeń wypłaconych na poszczególnych stanowiskach. Prezes NBP Adam Glapiński zarobił w ubiegłym roku 794,7 tys. zł brutto, o ponad 80 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Program koryto+ w akcji.
stm.2020.04.9 15:53
A prezesi banków zagranicznych działających w naszym kraju zarabiają po kilka milionów zł.
Ciekawski2020.04.9 16:46
Jakieś przykłady?
bezlitosny internauta2020.04.9 13:38
Według sondażu pracowni IBRiS dla Onetu z 7 kwietnia na wybory zamierza wybrać się niewielu wyborców - 36,8 proc. ankietowanych.
PolakNieLeming2020.04.9 21:13
Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha ... dla onetu ? Tej niemieckiej szczujni ? Faktycznie, autorytet wybrałeś sobie, lemingu.
mordechaj2020.04.9 13:37
Przecież Sąd Najwyższy w składzie aż 60 sędziów orzekł, że pisowskie "izby" nie są sądami.Takie prawo obowiązuje w Polsce. Zakrawa natomiast na kompletną kpinę uważanie pani Wolfgangowej za prezesa czegokolwiek, a sędziów "dublerów" za sędziów TK. To tak, jakby Duda powołał panią Kornhauser na żonę cesarza Chińskiego. Nawet może to opublikować w Dzienniku Ustaw :)))))))
Peel2020.04.9 14:48
Sąd w składzie 60 wybranych sędziów?? Kpisz czy o drogę pytasz??
mordechaj2020.04.9 16:14
do @ Peel - przypomnij sobie Uchwałę 3 izb SN w składzie 60 sędziów z 23.01.2020 r. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-23/decyzja-sadu-najwyzszego-ws-legalnosci-wyboru-sedziow/
wacek2020.04.9 13:37
Kasta się ratuje naszym kosztem. Jak zawsze.
Ciekawski2020.04.9 13:54
Narodowy Bank Polski opublikował dane dotyczące wysokości wynagrodzeń wypłaconych na poszczególnych stanowiskach. Prezes NBP Adam Glapiński zarobił w ubiegłym roku 794,7 tys. zł brutto, o ponad 80 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Program koryto+ w akcji.
Piotrek2020.04.9 14:16
Ale Glapiński to swój człowiek. Jego tylko chwalimy. Na frondzie krytykujemy wyłącznie tych z PO. Takie są zasady frondowego obiektywizmu.
Andrzej 2020.04.9 13:33
Od czego jest Izba Dyscyplinarna, od wyłapania sędziów puczystów. Należy ich wyłapać i osądzić.
Karol2020.04.9 14:11
Masz sluszna racje, tylko, ze sasrance w togach zabezpieczyli sie immunitami !!!! Dlatego jak najszybciej trzeba zniesc immunitety sedziom, to sie skonczy dziadostwo !
Realista2020.04.9 16:43
Dzięki PIS nie ma teraz Izby Dyscyplinarnej.
PolakNieLeming2020.04.9 21:40
Dzięki takim "realistom" jak ty nie ma w Polsce spokoju, a rząd nie może spokojnie i sprawnie doprowadzić reform do końca. Takich głupoli jak ty nie sieją, ale profiluje ich TVN i Gadzinówka Wybiórcza.
Realista2020.04.9 13:23
Rząd i PISowska większość w sejmie notorycznie łamie konstytucję, narusza wszelkie reguły praworządnego państwa, a teraz są oburzeni, że ktoś próbuje z tym skutecznie walczyć. Trochę tak jakby złodziej uciekając z łupem był oburzony, że ktoś go goni i może złapać. To oczywiste, że te korespondencyjne wybory nawet jeśli się w maju odbędą, to będą naruszały tyle zasad i przepisów, że nie będą mogły być uznane za ważne. Dla prawników, którzy nie są zalezni od obecnej władzy to oczywiste. Będzie ogromna ilość uzsadnionych protestów wyborczych. Nie wyobrażam sobie, że jakikolwiek niezależny sędzia mógłby uznać ważność tych wyborów. To aż komiczne, że PIS w tej swojej deformie sądów i kolejnych naruszeniach konstytucji, sam doprowadził do sytuacji, że status prawny sędziów, którzy mieliby teraz orzekać o ważności wyborów jest zakwestionowany. Zasługa PISu i nikogo więcej.
Polak Ateista Kretyński Gejj2020.04.9 13:30
Ty ohydna q rwa was to powiesic
Piotrek2020.04.9 14:13
Nie ma to jak rzeczowa dyskusja na argumenty.
Karol2020.04.9 13:40
Napisz prasze, gdzie sie rodza tacy debile, jak ty ???!!!
PO - polityczny, cuchnący trup2020.04.9 13:54
"Trochę tak jakby złodziej uciekając z łupem był oburzony, że ktoś go goni i może złapać." Piszesz o wyłudzaczach VATu z czasów rządów PO-PSL?
Pyr2020.04.9 14:47
Kiedyś byliśmy zależni od Moskwy, pamiętasz?,i nie po to się od niej uwolniliśmy, aby popaść w zależność od nowego RWPG,. czyli Brukseli i jej super-władz. To nie jest tylko sprawa ta czy tamta, tylko zasada, kto ma decydować o tym czy Polacy dobrze wybierają czy źle. A najwyraźniej większość Polaków miała dosyć tej bananowej republiki PO-PZPR!
PolakNieLeming2020.04.9 21:07
Tobie, lemingu, niestety TVNy i Gadzinówki Wybiórcze złamały zdrowy rozsądek. Smutne to. Pomodlę się za ciebie i tobie podobnych ciuli, "realisto".
Prawda2020.04.9 23:59
Opozycja ma w tym przypadku rację. Gdyby było inaczej to prof. prof. Łabno, Grabowska -konstytucjonalistki z Uniwersytetu Śląskiego wsparłyby swymi fachowymi wypowiedziami opcję rządzących. Tym razem nie zrobią tego, bo straciłyby twarz, poważanie, nie tylko kolegów, ale i studentów 1 roku studiujących prawo konstytucyjne. Prof. Tuleja śmiałby się z nich zza grobu. Tymczasem prof. Łętowska i inni w tv opozycyjnych mówią jakie jest prawo i mają rację. Prezes Kaczyński oderwał się od rzeczywistości i powinien odejść na emeryturę, bo zbawca Polski to on albo nie chce albo nie potrafi być i ciągnie nas wszystkich na dno. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść, ale Jaruzelski też nie wiedział, bo był tchórzem z obciążonym sumieniem, który znał się tylko na donoszeniu. PiS tragicznie łamie Prawdę, demokrację, Konstytucję ws. wyborów, stanów nieogłoszonych, wprowadzaniem stanu jednego pod pozorem drugiego, co stanowi asumpt do nieważności skutków prawnych. Z żądzy władzy teraz zamiast być mężem stanu Kaczyński, Morawiecki, Duda wg mnie łamią demokrację zamieniając ja w farsę i dyktaturę. Zaczynali dobrze, a okazują się teraz chłopcami w krótkich majteczkach. Teraz tylko pytanie czy wiedza czym skończy się dla nich tragedia tysięcy rodzin, która właśnie nieudacznictwem i zła wolą nam serwują? Czy oni się Boga nie boją? Są sługami Lucyfera? Jeżeli tylko brak im kompetencji to niech szybko ustępują, bo każdy dzień to tragedie rodzin od jednoosobowych działalności po firmy polskie duże; od szpitali po DPSy. Tylko banki się cieszą i rządzący wciąż myśląc, że na siłę i przez korumpowanie władze zachowają. Nikt Wam jej nie żałuje, tylko zacznijcie dobrze rządzić służąc prawdziwie Polakom, bo na razie lepiej swoim pomagają Niemcy, Anglicy, Francuzi, bez zbędnej biurokracji przelewy ku płynności robiąc, koszty stałe pokrywają, dają przeżyć, a nie wieszają propagandy na głowę razem z kredytowym betonowym kołem ratunkowym. Najłatwiej lasy pozamykać, ludzi straszyć, papiery nocami mnożyć, by nikomu nie pomóc realnie i siać propagandę, zamykać usta medykom, wyrzucać natychmiastowo z posad posiadającym własne zdanie przez was zatrudnionym szefom instytucji? Nie chcecie wypłacić odszkodowań? Ale zamykacie małe polskie, a koncerny obce bez podatków otwarte i 90 % zysków do spółek córek mogą wyprowadzać? Odszkodowania obcym można ustawowo odebrać,a polskim pomóc. Jeżeli nie dacie odszkodowań obcym, to one przeżyja bogate i przejmą rynek po upadłych polskich, a gdy dacie odszkodowania damnum emergens i lucrum cesans to polskie przeżyją, obce oczywiście też, ale można im podatek od powierzchni na wzór węgierski przydzwonić, tylko trzeba chcieć, a nie gadać.Widać więc, że chodzi wam o upadek naszych małych polskich i tym krętactwem to uzasadniacie.
Bies2020.04.13 10:45
A może jakieś konkrety, zarazo?
plantator buraków2020.04.9 13:23
Jedyna rzecz do pilnego zrealizowania, by ukrócić anarchię politycznego ścierwa poubieranego w togi, to zlikwidować jak najszybciej tak zwany immunitet sędziowski. Są państwa gdzie go w ogóle nie ma, zdaje się, że i w Niemczech. I wtedy niech "kasta" odczuje natychmiast, że w przypadku podejmowania działań osłabiających państwo zderzają się natychmiast z konkretnym artykułem, choćby przekroczenia uprawnień lub czynów naruszających porządek prawny. Taki sędzia z takimi zarzutami natychmiast zawieszany przez prezydenta RP , otrzymuje na przykład tylko 1/4 uposażenia i czeka choćby kilka lat na to, że sędzia dyscyplinarny w końcu wyjaśni jego sprawę. Ponadto, płacić ZUS i podatki jak każdy obywatel, pracować do osiągnięcia wieku emerytalnego określonego jak dla pozostałych obywateli.
Karol2020.04.9 13:36
100% racji !!!! Jestem za !!!
Ciekawski2020.04.9 13:49
Zlikwidujmy sądy w ogóle. Powołajmy komitety ludowe będzie sprawiedliwiej. Po co utrzymywać tych nierobów w togach. Mamy przecież wspaniałe wzorce bolszewickiej Rosji.
Iwo2020.04.9 14:18
a czemu by nie? te i tak są tylko parodią i wręcz szkodzą
plantator buraków2020.04.9 14:26
to wy, "totalni", uczyniliście z sądownictwa w wolnej Polsce groteskową karykaturę rodem z post-sowieckiego PRL. Obejrzyjcie sobie na YT filmik chyba pt, "O, te niezależne sądy idą" to zobaczycie jak "niezależni" - według was najważniejsi w Polsce sędziowie na czele z Gersdorff i szefem TK Rzeplińskim - bez wstydu wytaczają się z komitetu centralnego PO.
Dam2020.04.9 15:07
Walkę z chamstwem rozpoczętym przez niestety nie da się cały czas prowadzić słownie, czasami cham zrozumie tylko wtedy, kiedy mu się przywali. Jakby PIS nie przyspieszał tak procesu gnicia państwa, usprawiedliwiając się, ze to PO zaczęło, takie kroki nie byłyby potrzebne. Co to w ogóle jest za usprawiedliwienie, że PO coś kiedyś zrobiło, to teraz my zrobimy x10? Tylko debil może takie przyjąć.
Sonia2020.04.9 15:24
Jak Bóg Kubie ,tak Kuba Bogu.Platforma przekombinowała a i na to znalazła się rada.Trzeba było nie kombinować z sędziami.
Ciekawski2020.04.9 17:05
Typowa katolicka mentalność. Jak ktoś mi kradnie to ja mu też mogę ukraść.
Lefebvre2020.04.9 18:54
A nie. To akurat żydowsko-bolszewicka mentalność, czyli wasza.
Dam2020.04.9 20:50
To dlaczego bronicie PIS, który wg niej postępuje?
Dam2020.04.9 20:52
Jak cię ktoś będzie próbował okraść, a ktoś inny przybiegnie, przegoni go, wpieprzy ci łeb i zabierze portfel, to ten drugi zrobił dobrze, bo przed okradzeniem przez pierwszego cię obronił? To jest analogia do tego, co próbowało zrobić PO, a co robi PIS.
anonim2020.04.9 13:19
Mam nadzieję, że istnieją środki prawne, które temu zapobiegną, jeszcze nie jesteśmy niemieckim departamentem.
Ciekawski2020.04.9 13:46
Za to przy rządach PIS staniemy się sowiecka republiką.
Gersdorf to koronawirus 2020.04.9 18:48
ty kłamliwa q urwo
Bies2020.04.13 10:41
Nie strasz, nie strasz bo się o.rasz z wściekłości. To przeinaczanie już słyszeliśmy wielokrotnie od Opcji Pokrętnej i już nas nie rusza. Poniał?
gonia2020.04.9 14:08
Ale kilka samozwanczych landow juz mamy.mieli miec swoja policje i wojsko a tu song w pore przyszla zaraza i kwicza do rzadu o kase.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.9 13:17
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! --  https://inwestcrypto.com.pl -- Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wpłacić pierwszy mały depozyt 1000zł A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! W ciągu dnia można otrzymać zwrot!
anonim2020.04.9 13:15
"Poświęcona" szczujnia fronda w natarciu. Zawsze sobie znajdziecie wroga lub wrogą kastę. Jak to śpiewał Ś.P. Wodecki? "trwoga, ludzie wielka trwoga, trzeba nam wyznaczyć wroga ..."
Karol2020.04.9 13:34
Szkoda mi czasu na ciebie debilu !!!
Naczelny2020.04.9 13:48
A jednak poświęciłes sój czas, Ty wielonicjowy podszywający się pałtny pisowski frndotrollu.
ff2020.04.9 15:00
co popuściłeś ...
Piotrek2020.04.9 14:11
Fronda już wie nie tylko że wybory się odbędą, ale też jaki będzie ich wynik. Najzabawniejsze jest pisanie o upolityczniony sędziach - gdzie to ci wybierani przez PiS są w 100% upolitycznieni - Przyłębska, Pawłowicz, Piotrowicz i wszyscy inni wybierani przez polityków.
Katon2020.04.9 14:43
Myśl, jeśli umiesz, a potem pisz. Nie odwrotnie.
ff2020.04.9 14:58
co nie da się latać po ulicy z piórkiem w d... to mózg się gotuje ... kacap zawsze będzie kacapem