Kasta basta! Panika po zapowiedzi prezesa PiS - zdjęcie
18.10.21, 14:58Fot. screenshot - Facebook (IUSTITIA)

Kasta basta! Panika po zapowiedzi prezesa PiS

115

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w sobotę zmiany w sądownictwie, które poprawią nie tylko sytuację sędziów, ale również obywateli dochodzących swoich praw w sądach. Zapowiedzi wicepremiera natychmiast wywołały panikę tzw. „kasty”, która zorganizowała pikietę pod Sądem Najwyższym.

W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM prezes PiS Jarosław Kaczyński zdradził w sobotę plany rządu dotyczące reformy sądownictwa. Zapowiedział m.in., że Sąd Najwyższy będzie niewielki i jego głównym zadaniem będzie porządkowanie orzecznictwa. Kasacje natomiast zostaną przekazane dużym sądom regionalnym.

Zapowiedź reformy wywołała natychmiastową reakcję nieprzychylnych Zjednoczonej Prawicy sędziów. W Warszawie zorganizowano pikietę, w czasie której przemawiał m.in. sędzia SN Krzysztof Rączka, były członek PZPR.

- „Jeżeli ten gmach sprawiedliwości do końca zostanie zburzony, czego zapowiedzi dokonał wczoraj wicepremier Kaczyński, zastępca swojego szefa Morawieckiego, to możemy powiedzieć do widzenia demokracjo, do widzenia Unio Europejska i do widzenia nasze swobody. To dziwna sprawa, że w tak fundamentalnej sprawie głosi decydujący ma podwładny premiera”

- mówił, najwyraźniej próbując być ironicznym.

Wyraził też ubolewanie, że kontrowersyjnych działań sędziów nie wspiera społeczeństwa. Mówił o wystawie fotogramów sędziów i prokuratorów w Płocku, która nie cieszy się praktycznie żadnym zainteresowaniem.

Głos zabrał też reprezentujący KOD Jacek Wiśniewski, który oskarżał wicepremiera Kaczyńskiego.

- „Ten człowiek chce zmienić ustój państwa niezgodnie z konstytucją. Proszę zająć się tym panem, tak jak każdym przestępcą, tak jak kimś kto ukradnie paczkę papierosów. To przestępstwo i trzeba go ścigać”

- krzyczał aktywista.

Protest komentuje portal wPolityce.pl:

- „Szokujące wypowiedzi przedstawicieli kasty i jej sojuszników pokazują, że ten bunt, który nie ma prawie żadnego wsparcia społecznego, zaczyna być rozpaczliwie radykalny. Sędziowie zapomnieli, że od zmian w prawie jest suweren, czyli Sejm i Senat, a nie kilkusetosobowa garstka anarchistów w togach, której wydaje się, że „prawo to kasta. To też symptomatyczne, że obok młodszych zwolenników chaosu stają dawni członkowie PZPR, tacy jak sędzia Rączka”.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (115):

mateuszjegliński2021.10.19 11:08
Rozwalić tą kastę, zabrać emerytury i stworzyć wszystko od podstaw, tak chciał np na początku la 90 KPN (niestety Moczulski się zeszmacił, ale prawdą jest też to, że Związek Piłsudczyków nigdy nie wchodził w układy z Moczulskim). No, ale narodowiec niejaki prof Strzębosz w swojej mściwości (Porozumienie Centrum wycofało jego kandydaturę na prezydenta RP) stwierdził, że środowisko sędziowskie samo się oczyści. No i mamy to co mamy, zło sędziowskie się rozrosło i zapuściło głęboko korzenie. Ale da się to zło z tymi korzeniami wyplenić.
robaczek2021.10.19 11:01
pisusiaki -------------------------- no zwyczajnie śmieszni juz jesteście z tą kastą ;] ................... żałosne i śmieszne ;]
Anonim2021.10.23 23:00
To kasta jest żałosna w swoim nadęciu.
WONtusk2021.10.19 10:44
przez bandytów w togach Polska jest dziś maglowana w PE - zaprzańcy w togach chcą być bezkarni - mamy im płaci wysokie pensje i cicho siedzieć, bo to przecież nadzwyczajna kast ludzi , która chce zemsty , a poszli wy won !
Janusz Barwinek2021.10.19 10:30
Tej hydrze trzeba obciąć łeb!
alzara_2021.10.19 10:16
Jeśli nie zrówna się miesięcznych pensji sędziów w Polsce, zawsze będą takie reakcje i sędziowie będą biegać po ulicach, bo się przyzwyczaili. Do sądów wyższej instancji powinno być delegowanie i dodatki służbowe. Powrót do macierzystego sądu, to "tylko" pensja. Delegowanie tylko za wyróżniającą się pracę merytorycznie. Wtedy sędzia będzie wiedział, że chcąc być w sądzie wyższej instancji, będzie musiał pracować dobrze, jako sędzia. Teraz sędzia wierzy w ulicę, czyli ulica wybiera sędziów. Ciężka paranoja w środowiskach sędziowskich, bo każdy chce zarabiać krocie za nic.
Anonim2021.10.19 9:50
Z jednej strony sędziów kasta z drugiej - konus pederasta.
Anonim pederasta2021.10.19 9:55
Lubisz te klimaty
Anonim2021.10.19 10:41
Nawet bardzo. Lubię rzeczy zabawne, a nic nie jest równie śmieszne jak partia homofobów z pederastą na czele.....😁🤣😂😁
Anonim2021.10.23 22:59
A Ty jesteś heterofobem ?
Czas najwyższy2021.10.19 9:43
bo takie wyroki zdumiewają : "Piotr Najsztub uniewinniony. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok". Na przejściu najechał na staruszkę samochodem nie mając OC i ważnego przeglądu technicznego ! Bo cudownie uratowany z holo`kaustu !
Anonim2021.10.19 10:50
żyd żydowi oka niw wykole
doradca2021.10.19 8:47
Ziobro i PiS mówią, że sędziów będziemy powoływać na wzór niemiecki...no to ja się pytam...czy małżeństwa jednopłciowe też będą jak u Niemca?...i euro zamiast złotówki?...i telewizja publiczna niezależna od rządu?...to może i uchodźców zaczniemy traktować jak ludzi?
2021.10.19 9:05
powolywanie sedziow jest zgodne z konstytucja, amaluzenstwa homo nie 🚀
czere2021.10.19 9:20
Już pierwszego dnia po zameldowaniu ściągają w Niemczech haracz na niemiecką RZĄDOWĄ TELEWIZJĘ. Jest to związane z meldunkiem!!!
Anonim2021.10.23 23:05
"telewizja publiczna niezależna od rządu?" To nie w Niemczech. Tam są 3 potężne grupy medialne grające w jedną trąbkę, a na czele jednej z nich stoi osobista psiapsiółka Angeli. To, co podają media w Niemczech, to te poglądy rządu niemieckiego, których mu nie wypada samemu oficjalnie podać.
codziennie leje na tuleye2021.10.19 8:41
j.w.
qwert2021.10.19 8:41
4 lata temu samospalenia dokonał w Warszawie Piotr Szczęsny. Chciał obudzić naród. Pamięć i szacunek.
Anonim2021.10.23 23:06
A co obudził ? Jeszcze większą zapiekłość po obu stronach.
aaajhg2021.10.19 8:17
Panie Jacku i tam pana poniosło ,już w Raszynie nie wystarczy mącić trzeba wyżej ? A tak na Marginesie to się Pan spas jak prosiak ,zastopuj pan z tłuszczem bo serce piardnie ,i skończy się zadyma przez Jacusia . W latach 90 ubiegł wieku to wydawał mi się gości ok a teraz co się z niego zrobiło ,dążenie do koryta jest ,a jagrze bardzo silne by tłusty ryj wsadzić tam gdzie za darmo będą profity kosztem maluczkich.
Prawdziwa kasta.2021.10.19 7:19
Polityk PiS z Mazowsza naćpany. Wpadł na kradzieży. Przewodniczący rady powiatu łosickiego został zatrzymany w związku z kradzieżą sprzętu rolniczego wartego niemal 500 tys. złotych. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i posiadał przy sobie ponad 7 gramów substancji psychotropowych.
Palestyna2021.10.19 8:03
Wiadomosci prosto z Szechterzaitung czy oko pres?
harry2021.10.19 8:26
https://www.o2.pl/informacje/znany-polityk-pis-ukradl-traktor-jechal-nim-pod-wplywem-narkotykow-6695258777693024a
Anonim2021.10.19 8:27
PiS naćpany. Wielka rewelacja. Oni wszyscy odurzeni Kaczyńskim i klechami.
mlody2021.10.28 16:33
Pomyliles chyba icek kogos z tym sedzia ze stacji bezynowej.
Skrzypek na dachu2021.10.19 6:40
To nastepny dowod ze tym bardziej jest potrzebna uczciwa i gleboka reforma wymiaru sprawiedliwosci .
ceramik2021.10.19 6:17
Pan Kaczyński nie boi się dywersantów z UE. Alleluja i do przodu.
Prawdziwa kasta2021.10.19 6:07
Polski ład będzie polegał na zabieraniu pieniędzy samorządom i dawaniu tylko tym, gdzie rządzi PiS albo Solidarna Polska. Przedsiębiorcy zapłacą większe podatki, a ich pieniądze dostanie elektorat pisowski. Jeśli PiS przegra wybory parlamentarne w 2023 roku, to wielu polityków z tej partii będzie miało postępowania karne. Jarosław Kaczyński jest zatem zdolny do wszystkiego, że utrzymać swoją władzę. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prezesowi PiS-u nie odebrano immunitetu. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Funduszu Sprawiedliwości. Marek Kuchciński codziennie latał służbowym samolotem do swojego domu w Małopolsce. Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezpodstawnie zatrzymany i skierowano przeciwko niemu niepoważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzki jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość! Jarosław Kaczyński chce przejąć niezależne media m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu z tego samego powodu wykupił Polska.Press. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Być może w wyniku orzeczenia mgr Julii Przyłębskiej Polska straci 770 mld euro dotacji unijnych. W dniu 10 października 2021 roku odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie wielka manifestacja przeciwko kroczeniu do polexitu. Sanepid straszył, że będzie wlepiał mandaty w związku z pandemią koronawirusa. Był mecz na Stadionie Narodowym Polska: San Marino i było 50 tys kibiców. Jednak sanepid nie wystawiał im mandatów. Władze pisowskie używają zatem Sanepidu do walki politycznej przeciwko swoim adwersarzom. Gdyby PiS urządzał manifestacje, to takiego straszenia by nie było. Jarosław Kaczyński wielokrotnie w tłumie w czasie największego szczytu pandemii chodził bez maski.
Skrzypek na dachu2021.10.19 6:44
Maseczki to glupota , kto naklada ten idiota .
Jacek2021.10.19 8:49
Ty i Prawdziwa Kasta ? Nawet taki skończony drań jak ty może się produkować,kłamiąc ,przeinaczając i bez podstawnie oskarżając.I to ma być sprawiedliwość? I tacy jak ty bronią starego układu , No ,bo wicie rozumicie Towarzyszu ! Z daleka śmierdzisz sądem.I tak w tych sadach właśnie sądzicie.Jesteście skorumpowana niesprawiedliwa banda drani !.Wszyscy won ,na zbity pysk.Chamskie wredne ryje !!!
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.19 9:24
No i zaczęło się. SASZA ( Саша и его команда ), przeważnie pod NICKIEM) „Аноним" (ANONIM), ale i też innymi, na polecenie swojego NACZALNIKA z CCCP bardzo aktywny.
JANOSIK2021.10.18 23:39
Powiem jeszcze raz:80% sedziow do wywalenia i to natychmiast bo nie sadza tylko kase biora i nic nie robia.Dla 100-tu tysiecy mieszkancow jest 27 nierobow w Polsce, natomiast w Angli tylko dwoch lub dwoje i daja rade,malo tego tam funkcjonuje a u nas sprawy po 20 lat.Gdzie my jestesmy.To samo jest z lekarzami i nauczycielami, w pastwowym virus w prywatnym juz nie,w szkole nieda sie uczyc ale korepetycje juz sie da.Kto placi?......Pozdro
Sandra2021.10.19 0:05
Absolutna prawda!
Anonim2021.10.18 23:13
żałosna grupka pajaców
Palestyna2021.10.18 22:45
Sanhedryn niech w******** do izrahella
Andy Semicki Rabin2021.10.18 22:38
"Sędziowie zapomnieli, że od zmian w prawie jest suweren, czyli Sejm i Senat, a nie kilkusetosobowa garstka anarchistów w togach, której wydaje się, że „prawo to kasta." - A ja zawsze myślałem, że Konstytucja mówi prawdę, że suwerenem jest Naród?! Wygląda na to, że mamy dwie kasty - kastę gorszego i kastę lepszego sortu... A Naród? Co tam Naród, władza jest najważniejsza!
Anonim2021.10.18 20:54
Zabrać im immunitet oraz olbrzymie przywileje i pensje.
Kaczka basta!2021.10.18 20:13
Rączce koniecznie wypomnieć wcześniejszą przynależność do PZPR. Piotrowiczowi czy Targalskiemu - pod żadnym pozorem.
Spierdalaj HERTRICH-WOLEŃSKI szumowino2021.10.18 20:48
żydowska! Eat kosher shit & die!
B522021.10.18 21:02
lista SB i PZPR https://dorzeczy.pl/kraj/16370/lista-pzpr-owcow-i-wspolpracownikow-sb-w-po.html
Filip2021.10.18 20:11
Największe kasty to PiS i Solidarna Polska. Rządzący chcą przejąć kontrolę nad sądami w obawie o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej po przegranych wyborach i utracie władzy. Sąd Najwyższy podporządkowany władzy unieważni wybory jeśli będą niekorzystne dla PiS-u i Solidarnej Polski. Potem będzie zmiana ordynacji i reasumpcja głosowania. Polexit to tylko kwestia czasu. Unia Europejska nie uzna takich białoruskich standardów.
Flip2021.10.18 21:13
obok UE to ty nawet ...nie stałeś Philips!
ANGEL2021.10.18 21:45
Wyjście z tej żydo-komunistycznej UE jest jak najbardziej pożądane. Jesteśmy w niej tylko pachołkiem. Polskę i Polaków oskubali dokumentnie a teraz jeszcze pejsate warcholstwo wyciąga grabieżcze łapy w podzięce za przyjęcie przed wiekami pod polski dach oraz ratowanie podczas wojny narażając własne życie. Okrągłostołowa sekta pejsatych tam nie brakowało) podzieliła się wpływami i stołkami i walą Polaków równo, raz jedni raz drudzy. Potworzyli obozy dla oka, warczą na siebie (przed kamerami) ale jeden drugiemu krzywdy nie zrobi. Białoruskie standardy? Jeszcze do takich standardów Polacy będą tęsknić jeżeli naród się nie otrząśnie i nie pogoni całe to warcholstwo zasiadające w ławach rządowych, sejmowych i senackich (i to najlepiej do kolonii karnych w kamieniołomach). Niestety, czarno to widzę, gdyż brniemy ku standardom stalinowskim.
Jacek2021.10.18 21:51
Widzisz Filip,tacy jak ty czuje na odległość.Śmierdzisz SB,PZPR ,ZOMO i innym syfem.Nic nie poradzisz ,ze cię wychowano na moskiewskie gowno .Gardzę takimi jak ty !
Filip2021.10.19 6:40
@ "Jacek". Tacy jak ty maja problem z logicznym myśleniem i są łatwi do zmanipulowania. Twoje IQ jest poniżej normy. Nic nie poradzisz, że urodziłeś się z bardzo niską inteligencją.
Jacek2021.10.19 8:08
Z czerwonymi matołami nie prowadzę dialogu. Na pohybel !
qwert2021.10.18 19:47
Reformują sądy...Geniusz Jarosław który w sądach NIE przepracował nawet godziny...bo i nigdzie nie pracował ...oraz Ziobro magister...który nie splamił się nawet minutą pracy w sądownictwie...
Spierdalaj szumowino żydowska!2021.10.18 19:56
Całodobowa k*rwo żydowska!
qwert2021.10.18 19:59
Klasyczny wpis z cyklu "Jestem idiotą i jestem z tego dumny"
qwert2021.10.18 20:49
Jestem idiotą i jestem z tego dumny.
Anonim2021.10.18 20:34
mgr Stępień byłby lepszy ?
Anonim2021.10.23 23:11
Magister Stępień był lepszy ?
Tylko Polskie Prawdziwe PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.18 19:37
Do młodych PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW PATRIOTÓW, spadkobierców PRZEDWOJENNYCH PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW, ZAMORDOWANYCH przez NIEMIECKICH SIEPACZY w obozach KONCENTRACYJNYCH, oraz KOMUNISTYCZNĄ BOLSZEWIĘ w KATYNIU. CZY nie czas na wysłanie STARUSZKÓW PIERDZIOSZKÓW na ZIELONO-CZERWONĄ EMERYTURKĘ??? Młodzi Polscy PRAWNICY, myśmy mieli po 25 lat i powołaliśmy SOLIDARNOŚĆ, Wy powołajcie "POLSKIE PATRIOTYCZNE UCZCIWE, STOWARZYSZENIE MŁODYCH POLSKICH UCZCIWYCH NIEPRZEKUPNYCH PRAWNIKÓW". Choćby pod nazwą "KASTANIETA" (nie mylić z KASTĄ). Nie mówcie Młodzi, że nie POTRAFICIE powołać, przecież nie jesteście GŁUPSI od NAS ROBOCIARZY z 1980 roku. Zdaję sobie sprawę z tego, że może być to TRUDNE. Ale chociaż niech będzie JEDEN, no może DWÓCH, a może DZIESIĘCIU PRZYZWOITYCH na CAŁĄ POLSKĘ, to już WYSTARCZY, inni PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY, DOŁĄCZĄ się i BĘDZIE PIĘKNA, SPRAWIEDLIWA, UCZCIWA, POLSKA, NASZA MATKA KARMICIELKA, …. … za którą będzie w godzinie PRÓBY warto ODDAĆ nawet ŻYCIE, tak jak oddali życie PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY w KATYNIU, na NIELUDZKIEJ ZIEMI-SYBIRZE oraz w NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ( a przecież wystarczyło powiedzieć SIEPACZOM "TAK ZEŚWINIĘ SIĘ, możecie TOWARZYSZE z NKWD czy GESTAPO, na mnie LICZYĆ" i już ratowało się ŻYCIE, ale ZEŚWINIENIE ZOSTAJE na CAŁE ŻYCIE, swoje , dzieci i wnuków). "INKA" prosiła o przekazanie, "POWIEDZCIE MOJEJ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA". W chwili swojej ŚMIERCI WYKRZYCZAŁA. "NIECH ŻYJE POLSKA, NIECH ŻYJE 'ŁUPASZKA". Z kilku metrów nie dosięgnęła jej żadna kula z PLUTONU EGZEKUCYJNEGO, żołnierze Polacy z POBORU "ZACHOWALI SIĘ JAK TRZEBA", INKĘ skazali SĘDZIOWIE SOWIECIARZE, a potem DOBIŁA INKĘ SOWIECKA SWOŁOCZ, MORDERCA o znanym NAZWISKU .
doradca2021.10.18 19:36
pozamykać te gów.a z kasty i będziemy mieli spokój
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.18 19:35
KASTOWY nie wie kto to jest Jarosław Kaczyński???, niby jakiś czyjś podwładny??? Kastowym przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.podwładny???
Jakub2021.10.18 19:51
Już starożytni przepowiadali jego nadejście. Doszukano się pewnych wzmianek w Biblii, w kilku proroctwach i legendach. Odnaleziono kilka dokumentów staroegipskich o bohaterach. Nadal żywe są ustne przekazy międzypokoleniowe o czynach tak wielkich, że ludzkim umysłem trudno je ogarnąć. Na kamieniu z Rosetty można odczytać zapisy hieroglificzne i greckie zawierające imiona Lech i Jarosław, dzięki temu naukowcy twierdzą, że starożytność wiele im zawdzięcza. Także na kartuszach w świątyni Amona w Karnaku możemy znaleźć symbole przypominające parę kaczek na kartoflu, co może świadczyć, że byli znani na terenie Dolnego i Górnego Egiptu. Podobne znaki znaleziono w Zigguracie w Ur, czyli starożytni Sumerowie również byli nimi zafascynowani. Muzeum narodowe w Meksyku, przechowuje tajemniczą misę znalezioną w ruinach Palenque z wizerunkiem dwóch postaci ciągnących Księżyc w pełni, z czego wysnuto wniosek, że znani byli i tam. To tylko garść najprawdziwszych faktów, a wszystkie one spisane są w zaginionej teczce Jarosława.
ANGEL2021.10.18 22:18
Aleś tu poleciał po bandzie! A kto sprowadził do Polski i zalegalizował lożę B'nai B'rith? A kto krzyczał o obniżkę podatków i akcyzy na paliwa (za rządów PO) gdy ropa na rynkach kosztowała ponad 140 dol. Teraz, gdy ropa kosztuje 80 dol. a ceny za litr paliwa przekraczają już tamte to takiej obniżki nie można wprowadzić. Dziwne. A jakim wielkim jest zdrajca Piłsudzki czy Macierewicz? Jaki związek może mieć Kornel Morawiecki ze zmarłym Szyszko? A komu tak naprawdę służył Kukliński? Ujawniane co jakiś czas nagrania z podsłuchów czy wycieki e-maili rzucają pewne światło na prowadzoną politykę tych naszych t.zw. "wielkich" i tych "małych". Od zakończenia wojny historia jest zakłamywana, przemilczana albo fałszowana. Wiedza, jaką są karmieni Polacy jest sterowana przez tych, co mają media i banki w ręku. Polaku, włącz myślenie a wyłącz telewizor.
Jacek2021.10.18 19:32
Wszyscy won,na zbity pysk i od nowa !!!
dzieduszko2021.10.18 19:11
anonim sie uwija jak w ukropie chyba dostal darmowa lewatywe od komorowskiego Ale jaja jak orzechy -zboki i komunisci to kasta zarazliwa
Jan2021.10.18 19:11
Powinno się zagonić tych sędziów-nierobów do pracy. Obecnie sędzia-nierób prowadzi zaledwie kilka-kilkanaście spraw rocznie. Niektórzy celowo, za przyzwoleniem przełożonych, przedłużają postępowania. Sędziowie powinni być rozliczani za efekty, a nie za markowanie pracy, jak to ma obecnie miejsce.
KASTA2021.10.18 19:04
Tak się wystraszyliśmy ,że aż się ze...liśmy !
Nadzwyczajna hołota2021.10.18 18:49
...to są własnie pomioty MIGRANTÓW z Bliskiego Wschodu, zwiezionych do Polski na ruSSkich czołgach.
Chyb już czas wypowiedzieć gościnę2021.10.18 18:42
...tej żydokomuszej hołocie
Foster2021.10.18 18:01
Każdy na ich miejscu by się bał.Dobrze wiedzą z kim mają do czynienia.
442021.10.18 17:48
W polskich sądach w dalszym ciągu cieplutko i śmierdziutko, Żaden przeciąg nie poradził sobie z komunistycznym zaduchem. Czas na świeży powiew, zaskorupiała kasto. Czas na usunięcie postkomunistycznych złogów.
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.18 18:57
Sędzia Piotrowicz to duch odnowy w pisowskich sądach !
Rumcajs2021.10.18 19:39
Sędzia Rączka to duch odnowy w Tuskowych sądach !
Anonim2021.10.18 17:25
"Sąd Najwyższy będzie niewielki". A więc etatów ubędzie.
PIS I SPÓŁKA2021.10.18 17:23
ani kroku w tył! - nieroby w togach do roboty ,a w c... grać ze społeczeństwem i dla zdrowotności przepiłowywać trzynastki z Tajlandii - wystarczy że święte krowy chodzą po ulicach Indii ,w Polsce świętych krów i byków w togach mamy już dość -WON!
Suweren2021.10.18 17:34
Gadasz jak NKW-dziści na tyłach Armii Czerwonej. Oni też zabraniali się cofać.
Anonim2021.10.18 17:36
morda w kubeł suwerenie:)
Suweren2021.10.18 17:44
Pędzę lecę! Patrz jak cie w pośpiechu mijam!
Anonim2021.10.18 17:37
"Ani kroku w tył" w wykonaniu miękiszonów jest baaaardzo zabawne...😁😁😁😁
Żydokomusze ryje do roboty!2021.10.18 17:22
Albo wyp...ć na pustynię.
Anonim2021.10.18 17:38
Ssij brudną pałę.😁
Znowu kwiczą te żydokomusze odpady?2021.10.18 17:19
Cos się nadzwyczajnej hołocie nie podoba? To WON!
Anonim2021.10.18 17:38
Ssij brudną pałę.😁
Saki Faki2021.10.19 0:06
Kto ja? Ja tylko dake moja do ssania.
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.10.18 17:15
wypierd....c na zbity pysk ty bydlaków z polskich sadów!!!
Anonim2021.10.18 17:34
Sprawdź majty, czy nie ma kleksa od tej napinki...😁😁😁
Piotr Nowak 🖐🏻 teraz Anonim2021.10.19 0:07
To ja! To ja pisze pod anonimem.
Marlena2021.10.18 16:55
Przez 70 lat mieli w Polsce życie jak w MADRYCIE.
Glaudiusman2021.10.18 16:39
Po prostu kasta musi mieć kaganiec na gębie i obrączki na przegubach i pęcinach, aby nie wierzgała. No i gruby bat ze starego byka.
fdf2021.10.18 16:35
Żeby było tak jak było.
jerzy2021.10.18 16:28
Tak jest panie sędzio Rączka, to będzie koniec waszej swobody, którą przekształciliście w samowolkę.
Karol2021.10.18 17:00
Dokladnie !
ali2021.10.18 16:17
na bruk tych prusackich sędziów !
bandziorNo il Padrino2021.10.18 16:37
A to prusacy majo pejsy , jak gorale ze wtgorz Golan ?????
YORK2021.10.18 16:09
Wnowej ustawie o sadach powinno byc zniesienie imunitetow tak w wymiarze sprawiedliwosci jak i poselskichi senatoroskich.
A ja myślałem2021.10.18 16:05
że sądy są niezawisłe. Zmiany, które zapowiedział Jarosław Kaczyński, zmierzają w gruncie rzeczy do tego, co jedna z posłanek PiS powiedziała niedawno wprost z mównicy sejmowej do opozycji: "sądy rejonowe jeszcze są wasze, ale już niedługo będą nasze". SĄDY NIE POWINNY BYĆ ANI NASZE, ANI WASZE, ALE NIEZAWISŁE I NIEZALEŻNE OD POLITYKÓW ZWŁASZCZA PARTII RZĄDZĄCEJ
Anonimus2021.10.18 17:03
" A ja myslalem ", wiec nie mysl, bo widzisz, ze myslenie nie jest twoja mocna strona !
Wow2021.10.18 17:38
aleś mi przygadał Anonimus. Masz problem z polską klawiaturą ruski trollu? Podpowiem, używa się klawisza Alt.
Anonim2021.10.18 20:41
NIEZAWISŁE I NIEZALEŻNE SĄDY. Są. Niezależne od zdrowego rozsądku również. Sądy mają być dla ludzi, a nie przeciw ludziom.
jula2021.10.18 16:04
Obawy kasty przed utratą kasty. Jak tam smartfon Morawiec, pięć dych z lady czy odcinanie zabezpieczeń w hipermarkecie, jazdy po pijaku i wyroki na ministrach za wypełnianie obowiązków.
Portofino2021.10.18 16:02
Kaczyński, mówiąc o SN powiedział: Zburzę ten gmach "sprawiedliwości" całkowicie i w trzy dni go odbuduje. Będą już tam inni ludzie i będzie naprawdę sprawiedliwy.
Olej2021.10.18 15:48
Towarzystwo pod patronem i patronatem towarzysza Teodora Duracza i Centralnej Szkoły Prawniczej.
STARY2021.10.18 15:47
zydo bolszewickie czerwono judaszowskie ryje
Anonim2021.10.18 15:52
Sprawdź kalesony, czy nie popuściłeś od tej napinki...😁😁😁
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.10.18 16:42
... a czuje ostatnio w synagodze .... jakby obornik w niedalekim kibucu ... grantatem rostrzonsali ... szalom jaro
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.18 15:46
Banda pisowskich durni do niczego się nie nadaje. 90% Polaków chce pozostania w Unii, przez żoliborskiego karła nas z niej wyrzucą !
mlody2021.10.18 15:49
gdzie tylko bolszewicki zyd tam wszedzie chmstwo i chamstwo
Sylwia2021.10.18 17:28
I co zrobisz słodzieńki jak nic nie zrobisz? Wyrzucom i już.!
smyk2021.10.18 15:40
zad sie pali politykom targowicy w togach i larum ryczą na gębach .
Anonim2021.10.18 15:36
Z jednej strony sędziów kasta, z drugiej kaczor pederasta...😁😁😁
Maciej2021.10.18 15:33
Towarzysz Stanisław M. był urzędnikiem. Towarzysz Stanisław M. skończył średnią szkołę. Towarzysz Stanisław M. był - SEKRETARZEM PODSTAWOWEJ ORGANIZACJI PARTYJNEJ - P.Z.P.R !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wieloletni członek partii - towarzysz Stanisław M. dostał - MIESZKANIE (P.Z.P.R.) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Towarzysz Stanisław M. pobiera emeryturze - CZTERY TYSIĄCE ZŁOTYCH NETTO I ŚMIEJE SIĘ Z TEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Kto jest - BENEFICJENTEM ??????????????????????????????????????????
wiarus2021.10.18 15:17
panika to ogarnia łupieżastego gnoma........dlaczego nie wykazuje się taką odwagą i odpowiedzialnością jak lata temu gdy miał pomysł obniżek cen benzyny .....stan wojenny też przespał
Po 11 ...2021.10.18 15:14
Czy to kaczka w buraczkach? Nie to kaczka, którą dopadła ze strachu srraczkka.
Sanitariusz Pogotowia Tworki2021.10.19 0:08
Koniec sesji. Na wstrząsy czas.
Jazzz2021.10.18 15:12
USTRÓJ SĄDÓW MOŻNA ZMIENIAĆ, BO ROBI SIĘ TO NA MOCY USTAWY.
Rumcajs2021.10.18 15:06
kasta kastratow z SB UB w togach udających sędziów, wyje jak zwykły kundel(tusk)
QWE2021.10.18 15:34
Popatrz na swoich biskupów. Mafiozi i ubecy, np.: Głódź. Oni ci nie wadzą?
mlody2021.10.18 15:45
patrz na rabich ich kozy
LOL2021.10.18 15:53
Co do biskupów i całego duchowieństwa, każdy który był TW powinien ponieść odpowiednie kary z KPK. A że tak nie zrobiono, ciągnie się ten smród za kościołem do dzisiaj...Ja jestem za tępieniem sitw. Nieważne gdzie są, są zawsze patologią! Nieważne czy to księża, sędziowie, lekarze itd,. Nie jesteśmy Indiami i nie ma u nas miejsca na "nadzwyczajne kasty ludzi", dura lex sed lex.
Polak2021.10.18 15:06
Jak na razie panikę było widać w nerwowości bratobójcy jarka i innych kolesiów z pisowskiej mafii.
POLAK nie polakfolsdojcz2021.10.18 15:07
Jak na razie panikę było widać w nerwowości żydoGW i innych kolesiów z platfusiej mafii.