14.05.20, 08:10Fot. via Pixabay - khamkhor

Jerzy Bukowski: Zdalna sesja czy zdalna kompromitacja?

Zdalna sesja czy zdalna kompromitacja?

Na wielu polskich uczelniach sesje egzaminacyjne, a także obrony prac licencjackich i magisterskich odbędą się w formie zdalnej.

Rozumiem, że jest to konieczność spowodowana pandemią koronawirusa, ale wcale mi się to nie podoba. Jeżeli matury można przeprowadzić w normalnym trybie, to dlaczego studenci mają zdawać egzaminy w internecie, zwłaszcza że można by ich podzielić na niewielkie grupy.

Są przedmioty, które ze swojej istoty nadają się do zaliczenia w ramach tzw. e-learningu. Nie brak jednak i takich, w przypadku których egzamin w tej formie jest tylko namiastką prawdziwego. Czy studenci medycyny lub kierunków inżynieryjskich bądź artystycznych są w stanie wykazać swoją wiedzę na internetowych platformach?

Obawiam się, że zwolennicy nowoczesnego przeprowadzania zaliczeń i egzaminów są zbytnimi optymistami i prowadzą proces dydaktyczny w ślepy zaułek.

Jerzy Bukowski

Komentarze

ladychapel2020.05.14 10:35
Ziobro to jedynie magister - nie matura a chec szczera zrobi z ciebie oficera...
jula2020.05.14 10:18
Quasi egzaminy quasi inżynierowie. Doskonale oddaje to długo opowiadany dowcip kończący się sentencją: Pokoloruj drwala jako polecenie egzaminu maturalnego.
muu2020.05.14 9:47
Rząd PiS uratował tyłek warszawiakom bo inaczej zalało by ich szambo teraz kombinują ze specjalistą od taśmy klejącej
Dziadek z Wehrmachtu, a babcia z Armii Czerwonej2020.05.14 8:20
Opozycja to zgraja durniów. Mieli tyle czasu, by wybrać swego kandydata, wyszło jak widać, i teraz, na miesiąc przed wyborami, szukają nowego jelenia. A wybór mają jak między dżumą a cholerą. I nie dociera do nich, że wybory to kwestia wyborców, że kandydat musi mieć program, do którego przekona Polaków. A oni maniacko sądzą, że wygra ten, kto najbardziej dowali PIS-owi lub znajdzie największą dziurę w całym! I teraz robią w gacie, bo ich "kampania" wyborcza to tragifarsa, seria nieustannych kompromitacji, wpadek, pokaz niekompetencji i zwykłej głupoty - a wszystko to maskowane pospolitym chamstwem. Ile jeszcze będzie tolerancji dla tych dywersantów, zdrajców i donosicieli?!
Michał Jan vel Michal-Jan2020.05.14 9:06
Przecież Pan Prezydent drugą kadencję ma już z głowy. Dojdzie do drugiej tury i tam ma przegraną, jak w banku (dawnym, nie takim, jak ten kierowany onegdaj przez pana premiera). Wszystko przez to, że "Nauczycielowi" zabrakło zimnej krwi. Parł do wyborów 10.5, przez co rząd narobił głupot, które odbiją się w czasie wyborów późniejszych.