Janusz Wojciechowski dla Fronda.pl: Odróżnić prawdziwych rolników od tych, którzy rolników udają - zdjęcie
18.02.14, 14:40fot. www.januszwojciechowski.pl

Janusz Wojciechowski dla Fronda.pl: Odróżnić prawdziwych rolników od tych, którzy rolników udają

4

Rzeczpospolita” ujawnia „aferę” w KRUS. Rolnicy – rodzice mogą liczyć na ulgi. O komentarz do sprawy poprosiliśmy europosła Janusza Wojciechowskiego, PiS.

Janusz Wojciechowski: Tu chodzi o ustawowy zapis, który przewiduje płacenie za rolników, którzy mają dzieci do 5 lat składki KRUS – owskiej. Rolnicy to wykorzystują. To nie jest żadne nadużycie, to jest zgodne z ustawą postępowania. Taka jest ustawa i moim zdaniem ma ona swoje uzasadnienie. Słyszę takie komentarze jakby jakaś afera została ujawniona. Nic takiego nie ma miejsca.

Widzę także komentarze, że to jakiś straszny przywilej jest dla rolników. Ja jestem ostatnim człowiekiem, który by czegokolwiek zazdrościła rolnikom. Wiem jaka to jest praca, wiem jak jest na wsi trudno. Więc jeśli jest możliwość pewnej ulgi dla rolników to jest to dobra rzecz. Wszystko co dziś pomaga rolnikom leży w interesie całego państwa. Coraz mniej ludzi chce być rolnikami, coraz mniej ludzi potrafi być rolnikami. W przyszłości będziemy meli z tym naprawdę problem bo coraz więcej ziemi leży odłogiem. Naprawdę nie ma czego zazdrościć.

Jednak czy KRUS powinien być zreformowany?

Potrzebę zmian widzę nie tylko w KRUS ale np. systemie obrotu ziemią żebyśmy odróżniali prawdziwych rolników od tych, którzy rolników udają. Z przepisów przewidzianych dla rolników korzystają ludzie, którzy tylko kupują ziemie, nie uprawiają jej, a mają ją jedynie jako kapitał. Ja takim pseudo-rolnikom żadnych uprawnień rolniczych bym nie nadawał. Ani krusowskiech, ani żadnych innych. W ogóle wykluczyłbym ich z możliwości nabywania ziemi. Taki jest też, leżący od roku w sejmie, projekt Prawa i Sprawiedliwość żeby tylko ci, którzy są prawdziwymi rolnikami mogli być nabywcami ziemi. Pośrednio, w ten sposób, rozwiązuje się problem KRUS bo ziemię będzie mógł mieć tylko prawdziwy rolnik, który przynajmniej jedną czwartą swoich dochodów osiąga z zmieni. Takie propozycje Prawa i Sprawiedliwości są.

Prawdziwi rolnicy powinni mieć tam gdzie jest to możliwe pomoc państwa. W przypadku Polski to jest szczególna sprawa bo nasi rolnicy są dyskryminowani w UE. Dostają dużo mniejsze dopłaty więc jeśli tylko jest jakaś furtka, że można im gdzieś więcej pomóc to powinno się takie furtki otwierać.

Not.Ab

 

Komentarze (4):

anonim2014.02.18 15:13
Panie Wojciechowski żeby się w Polsce tacy politycy jak pan na kamieniach rodzili to było by cool! Jak zawsze poprawny , uczynny i miły!
anonim2014.02.18 15:17
Jak by nikomu nie dawać przywilejów to i problem pilnowania komu przysługują znika.
anonim2014.02.18 15:30
Ledwo zipie w kraju rolnictwo gdyż władza liberalno – lewicowa zajmuje się dosłownie pierdołami typu przywileje dla homoseksualnych degeneratów każdego dnia mnóstwo uczciwych rolników boryka się z kłopotami finansowymi z tego względu iż nawet jeśli sprzedadzą produkt jaki sporym nakładem pracy uzyskali z ziemi to cena nie jest adekwatna do poniesionych kosztów nie mówiąc już o jakimkolwiek zarobku aby zainwestować w powiększanie areałów. Branża mięsna z zagranicy sprowadza masowo różnorakie zwierzęta hodowlane będące tuczone za pomocą sztucznych środków wspomagających co odbija się na jakości docelowej wędliny trafiającej na stół konsumenta oraz szkodliwości dla zdrowia człowieka. Niejednokrotnie można usłyszeć lamenty na krus u mało obeznanych ze sprawą chłystków opierających się wyłącznie na bełkocie z reżimowych mediów jednak pan Janusz Wojciechowski klarownie wyjaśnił przyczyny takiego stanu rzeczy za który odpowiedzialni są liberalno – lewicowe patałachy dające pochopnie status rolnika każdemu jednemu nabywającego skrawek ziemi zajmującego się zupełni odmienną branżą w ogóle nie związana z pracą na roli.
anonim2014.02.18 16:38
Natychmiast odstawić od KRUS-u preudo rolnika Ziemkiewicza!!!!!!!!!!!!