"Oświecona" klasa polityczna. Najpierw Bieńkowska, teraz Palikot. "Odczytuje energię"  - zdjęcie
15.01.15, 10:13Janusz Palikot (fot. YouTube)

"Oświecona" klasa polityczna. Najpierw Bieńkowska, teraz Palikot. "Odczytuje energię"

13

Nietypowe wyznanie Janusza Palikota znajdziemy w dzisiejszym „Dużym Formacie”. „Może fatalnie to będzie odebrane, ale mam kontakt z przywódcą hinduizmu Ravi Shankarem” - zdradził lider Twojego Ruchu.

Skąd u polityka zainteresowanie hinduizmem? Jak wspomina Palikot, w ubiegłym roku czuł się zagubiony, więc aby odzyskać duchową równowagę i siły postanowił spotkać się z Shankarem. Lider Twojego Ruchu poskarżył się, że wyłożył gigantyczne pieniądze na swój polityczny projekt, zainwestował w dobre nazwiska, ale to nie wychodzi. Wtedy hinduistyczny przywódca pochwalił Palikota, że jest „na wskroś racjonalnym człowiekiem” i zapewnił, że we wrześniu nastąpi w Polsce duża zmiana.

Tą zmianą była nominacja Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej i objęcie stanowiska premiera przez Ewę Kopacz. To skłoniło Palikota do kolejnego kontaktu z Shankarem, który „odczytuje energię”. Podczas wizyty w Polsce, hinduistyczny przywódca przepowiedział liderowi Twojego Ruchu, że pójdzie on w górę, ale w nowej konstrukcji politycznej. Palikot ma więc nadzieję, że jeszcze wróci jako poważny gracz do świata polityki.

To nie pierwszy polityk, który w ostatnim czasie przyznał się do konsultacji z osobliwymi postaciami. Wcześniej Elżbieta Bieńkowska zdradziła, że korzysta z porad... numerolożki.

MaR/Duży Format/Natemat.pl  

Komentarze (13):

anonim2015.01.15 10:19
Naukowy dowód na neopogaństwo.
anonim2015.01.15 10:35
Czyli już wszystko jasne, demony kierują jego karierą polityczną.
anonim2015.01.15 10:40
Jednym sznurkiem ich związać.
anonim2015.01.15 11:09
"ateista" ;)
anonim2015.01.15 11:12
Życie nie lubi próżni - i nasz niewąsaty janush jest tego przykładem.
anonim2015.01.15 11:38
@Sebastos- Dokładnie
anonim2015.01.15 11:48
Palikot jak dziecko zrobi wszystko żeby o nim mówiono żeby być w centrum zainteresowania niestety Palikota już nikt nie słucha ani mu nie wierzy
anonim2015.01.15 11:49
Prostytuowal sie politycznie, teraz prostytuuje sie duchowo - naturalna konsekwencja. A efekt jest taki,ze rzadza nami ludzie po prostu glupi, o ciasnych horyzontach, nonszalancko ignorujacy pelen chwaly dorobek wlasnego narodu i w miejsce prawdy, poszukujacy nic nie wartych swiecidelek jak jakis irokez z kniei. Widac jasno jak na dlonie,ze takim typkom chodzi jedynie o plytki efekt, o wladze i sztuczny blask, ktory daje stanowisko w instytucji. Cecha wrecz konstruktywna wszelkiej lewicy. Nedza,nedza,nedza.
anonim2015.01.15 12:23
Ustawcie w szeregu wszystkich pretendentów, którzy twierdzą, że pochodzą od Boga. Powiedzcie im: „Zamierzamy was osądzić. Budda, Konfucjusz, Lao-Tse, Mahomet, Marks, bramini, czarownicy, hinduistyczni filozofowie, profesorowie uniwersyteccy, Heidegger oraz założyciele najnowszych grup kultu w Nowym Jorku i Los Angeles! Stańcie w szeregu, zamierzamy zadać wam kilka pytań. Użyjemy tylko jednego testu. Czy wasze przyjście zostało zapowiedziane? Odpowiedzcie!”  - „Buddo, czy ktokolwiek wiedział, że przyjdziesz na tę ziemię?”  - „Konfucjuszu, czy miejsce twoich narodzin zostało przepowiedziane przez proroków?”  - „Sokratesie, czy ktokolwiek wyprorokował, że umrzesz po wypiciu soku z cykuty?”  - „Mahomecie, czy istniała jakakolwiek starożytna tradycja głosząca, że przyjdziesz na świat wśród danego ludu? Czy zapisano gdzieś, jak umrzesz?”  - „Czy wasze matki wiedziały, że się narodzicie?”  - „Czy którykolwiek z was może wskazać na historyczny zapis, w którym zostało zapowiedziane, gdzie będziecie żyli, gdzie i jak umrzecie, jaki będzie wasz charakter, w jaki sposób będziecie nauczać, jakich wrogów przysporzy wam wasze nauczanie”  Widzicie, aż do tego momentu nie postrzegaliśmy Chrystusa jako kogoś, kto różni się od innych Boskich posłańców. Tymczasem ktoś jeszcze występuje z szeregu.  - „Jak się nazywasz?”  - „Jezus Chrystus”  - „Czy Twoje przyjście zostało zapowiedziane? Czy istnieją jakiekolwiek historyczne zapisy poprzedzające Twe przyjście i opisujące szczegóły Twojego życia? Czy istnieją dokumenty poświadczające dzieło, jakie masz wykonać i cel Twojego przyjścia?”  Tylko On jeden może odpowiedzieć „tak”. Mówimy pozostałym: „cofnijcie się do szeregu, być może jesteście interesujący, lecz nie zdaliście pierwszego testu. Wasze przyjście nie zostało zapowiedziane, a jest to najmniejsza rzecz, jaką Bóg mógł uczynić. Macie tylko swoje słowo na waszą obronę”. Jesteśmy jednak zainteresowani osobą Chrystusa. On bowiem mówi, że Jego przyjście zostało zapowiedziane.  Arcybiskup Fulton J. Sheen 
anonim2015.01.15 14:03
@Sebastos Brawo!
anonim2015.01.15 16:02
Niedługo zacznie łazić po cmentarzach i palić koty.
anonim2015.01.15 16:16
Janusz dalej błądzi, wielkie ambicje polityczne zostały brutalnie spacyfikowane przez wyborców, Palikot wie że wyborcza gilotyna z bardzo dużym prawdopodobieństwem zetnie jego ruch,który wypadnie z Sejmu, i chwyta się wszystkiego aby zdobyć poparcie które pozwoli jego partii zostać w Sejmie po wyborach.
anonim2015.01.16 13:03
Nie ma się z czego śmiać, to poważna sprawa. Tu zły duch ma otwartą bramę. Natychmiast egzorcyzm proszę odprawić... ;>