Jan Rokita: Dziwisz ma być pierwszą ofiarą medialnego linczu - zdjęcie
01.12.20, 14:25fot. flickr.com/joanna adamik, archidiecezja krakowska, cc0

Jan Rokita: Dziwisz ma być pierwszą ofiarą medialnego linczu

40

 

- Na antyreligijnej lewicy nie kryją zbytnio tego, że Dziwisz ma być pierwszą ofiarą medialnego linczu, po to, by potem łatwiej się było dobrać do samego papieża - czytamy w tekście Jana Rokity „Z podbieszczadzkiej wsi”, opublikowanym na portalu „Teologia Polityczna”.

- Zarzut wobec Dziwisza polega na tym, że wiele lat później – w 2012 roku miał dostać list w tej sprawie, ale się nią nie zajął. Ktokolwiek choć trochę zna stosunki władzy wewnątrzkościelnej wie dobrze, że wchodzenie w sporne kwestie jednej diecezji przez biskupa innej jest ewenementem, jaki zdarza się od wielkiego dzwonu, np. na zarządzenie papieskie (jak ostatnio w Kaliszu) – pisze dalej.

Dodaje też:

- Wielkimi krokami zbliża się lincz na kardynale Stanisławie Dziwiszu

Oraz:

- Na antyreligijnej lewicy nie kryją zbytnio tego, że Dziwisz ma być pierwszą ofiarą medialnego linczu, po to, by potem łatwiej się było dobrać do samego papieża.

Na temat dokumentu wyemitowanego przez TVN24 Rokita pisze:

- Propagandowy film wyemitowany przez TVN powraca do sięgającej czasów PRL historii zdeprawowanego księdza z diecezji bielsko-żywieckiej, w którego winę tamtejszy biskup nie był skłonny uwierzyć. 

Z kolei o nadanym kard. Dziwiszowi pseudonimie „Don Stanilao” stwierdza:

- Zabieg jest oczywiście celowy: idzie o to, aby opinia publiczna, bez wątpienia zbulwersowana odkrywanymi przypadkami deprawacji i libertynizmu katolickiego kleru, właśnie Dziwisza uznała za herszta libertyńsko-homoseksualnej mafii, nie tylko w skali Polski, ale Kościoła Powszechnego.

Dalej Rokita uważa, że kard. Dziwisz osobowościowo pasuje do roli kozła ofiarnego”, ponieważ ma być „łatwowierny, niezbyt asertywny i słabo wygadany, przez co kiepsko się broni przy wytresowanych i agresywnych redaktorach”.

Najbardziej jednak dotyka kard. Dziwisza – jak zauważa Rokita – to, że poręczył za amerykańskiego biskupa, który okazał się kłamcą, raport papieski wskazuje nawet na wątki i możliwe powiązania McCarrica z sowieckimi służbami specjalnymi.

- Ta sprawa jak w soczewce oddaje sedno obecnej nagonki na Dziwisza. Ci, którzy go dziś oskarżają, chcieliby zrzucić nań odpowiedzialność za całą politykę Stolicy Apostolskiej w tamtych czasach, a zwłaszcza za błędne papieskie decyzje personalne – pisze Rokita.

 

mp/teologia polityczna/fronda.pl

Komentarze (40):

Lucy2021.06.15 10:43
Ciekawi mnie jak daleko zajda lewaccy terroryści???
Grzegorz2020.12.3 19:32
Bycie antyreligijnym jest rzeczą słuszną, bo religie są przekleństwem ludzkości. Religie są nadbudową wiary, stworzoną przez ludzi interpretacją woli bożej z różnymi wynalazkami, które nijak do miłosiernego boga nie pasują ani do Chrystusowej miłości nie przylegają. Religie są przyczyną najokrutniejszych wojen, masowych śmierci, ludobójstwa i fanatyzmu, który nie sprzyja żadnemu człowiekowi. Bycie antyreligijnym to konieczność, nie tylko potrzeba!
Zbig2020.12.3 10:51
Rokita? Ten bity przez Niemców?
Zbig2020.12.3 10:49
Zdeprawowana, skorumpowana instytucja,. A winnych nie ma, sami święci.
prawy2020.12.2 17:05
kto wierzy lewakom oni wszystko rozumieja na opak dla zmylenia głuocow!!!!zajmuja sie ludzmi silnymi,MADRYMI ktortzy cos znacza dla POLSKI,nawet ZE ŚWIĘTEGO chca zrobić barabasza,kto duren niech wierzy!zajmnijcie sie swoim środowiskiem zepsutym do cna i wyjaśnijcie zatoki stuki pseudosztukmistrzow !!!!!
Robert2020.12.2 14:31
Nikt tak jak on sam sobie nie zaszkodził i to samo jest niestety z KK. Myślę, że Bóg jest sprawiedliwy i każdy z nich zostanie osądzony a zwłaszcza Ci przez których ludzie odeszli od Boga przez ich słowa i czyny.
Ryszard2020.12.2 13:50
Tu nie chodzi tylko o "zdziwionego", chodzi o hipokryzję, rozpasanie, pedofilię .... i tysiące innych grzeszków, które Kościół i jego hierarchowie się dopuścili sądząc, że są poza prawem, że są nietykalni, że tylko oni mogą wyznaczać trendy współczesnego życia milionów ludzi, szczególnie także tych niewierzących lub wierzących inaczej. Czas rozliczyć tą zgrają purpurowo-czarną. Kościół niech sobie dyktuje prawa i obowiązki tylko swym owieczkom to nie będzie tępiony. Czas już wreszcie odstawić Kościół od państwowej kasy. Kościół niech się sam utrzymuje to nikt nie będzie zaglądał im do kościelnej skarbonki. Nadszedł wreszcie czas aby żyło się nam lepiej. bez duchoty kościelnej i nagabywań starców fioletowych co jest dobre a co złe. Zrozumcie wreszcie kościelni tępacy i ślepcy, że to także dla waszego dobra.
Anonim2020.12.2 10:55
branża weselna,floryści wszystko pada,zero pomocy.A rząd walczy z własnym cieniem.Banda złodziei i nieudaczników.
piotrek2020.12.2 9:26
Kard. nie trzeba linczować. Sam to zrobił. Patrz przykład Kard. Gulbinowicza
Nie rozumiem2020.12.1 22:21
Bardzo latwo jest zabic czlowieka nawet jednym slowem, a coz dopiero jak w mediach az huczy.Arbp Gulbinowicz posadzony po latach przez redaktorka, ktory byl kiedys klerykiem juz sie nie podniosl. Czy Polacy utracili juz swoj znany altruizm? Papiez juz nie zyje i jest swietym, co by ktos nie wiem co nawymyslal, a juz sam sie nie obroni jak nie obronia GO Prawdziwi Polacy.
Natalja Siwiec2020.12.2 9:20
A nie żal Ci abp Wesołowskiego, którego również spotkał lincz przed śmiercią? Biedak zmarł zanim udowodniono mu pedofilię więc też jest niewinny.
Janusz2020.12.1 19:30
Luuuudzie, niemce mnie bijom !!!!!
Jasiu-Tadziu Hertrich-Woleński "tanaka shitshow"2020.12.1 17:59
Może, dla urozmaicenia, kilka słów na temat judaizmu, rabinów, hmm ...? Co to oni wyprawiają z nożem w łapie z niemowlakami, jak nieprzyjemnie mordują zwierzynę na kolacje szabesowa. Dyplomatycznie omijasz ten temat. A dla katola krwiopijcy to temat iście fascynujący.
AAAtomek2020.12.1 18:03
Pan Hrabia dopisze jeszcze "Protokoły posiedzeń Mędrców Syjonu". Będzie do hrabiowskiego kompletu wynaturzeń.
AAAtomek2020.12.1 17:56
Katolicka zagadka: Ile można mieć w życiu katolickich ślubów? Odpowiedź z qurii: Do skutku!
Beno2020.12.1 17:16
Kard. Dziwisz tworzył dla PO-wców kościół Łagiewnicki - tak o nim mówiono. Dzisiaj ci libertyni i lewactwo tak mu się odwdzięczają. Zresztą już za czasów papieża Jana Pawła II posłowie z Unii Wolności i inni liberałowie dzięki Dziwiszowi spotykali się z papieżem i mieli w nim swojego orędownika i przez niego ogromne wsparcie. Tak się wychodzi, gdy się trzyma z faryzeuszami. Lewactwo i liberałowie, to oszuści, cwaniacy i złodzieje. Nigdy nie wolno im wierzyć. To tak jak w tej piosence "Nie wierz nigdy kobiecie (czytaj lewactwu i liberałom) dobrą radę ci dam. Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam. Ledwie poznasz swój błąd, już po tobie...."
AAAtomek2020.12.1 17:55
Łagiewniki? To tam, gdzie wasz Kurski miał drugi katolicki ślub?????? :D
Anonim2020.12.1 16:48
Rozumiem powiązanie i przywiązanie do kościoła łagiewnickiego, ale parę słów wyjaśnienia przydałoby się wszystkim.
"Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat"2020.12.1 16:41
Ale göwna żydowskie i inne im pokrewne mendy po-PRL-wskie JUŻ dononały linczu. Nie on pierwszy i nie ostatni. Spuścizna po Czeka-NKWD-UB-SB! . . . . Na chöj komu sądy KIEDY WIADOMO, że jest WINNY!
ks katolicki2020.12.1 16:39
prawdą jest że to nagonka podłych i głupich lewaków, ale prawda jest tez to ze ta chłopina jest próżna i głupia jak but!!! żaden papieski sekretarz nie zostawał abp albo kard tylko w cichości przemijał dla dobra minionego pontyfikatu , jak i dla dobra kolejnego Papieża , a ten kupczyk...Boże zlituj sie nad nami, bo mając tak głupich i próznych pastuchów to juz niewiele z Kościoła zostanie. A Dziwisz zrób coś dla Kościoła i zamilcz na wieki!!!
tadeusz2020.12.1 16:18
Może by tak rekolekcje poprowadził ks. Kardynał dla PO jak to dawniej bywało?
Anonim2020.12.1 16:14
Cenię Jana Rokitę ze względu na bardzo rozsądną logikę rozumowania a tym samym wypowiedzi .Ale niestety nie ma równowagi pomiędzy jego rozumowaniem a emocjami ( co odzwierciedla jego skrzywiona twarz w jedną stronę ) i często kierują nim emocje .
Grizzly2020.12.1 15:59
Nadal brniecie w ochornę pedofilii zwyrodnialcy?
Grizzly2020.12.1 16:09
Won bydle od mojego nicka!
marek2020.12.1 15:57
Zal mi kardynała. To nie jest atak na niego. Musi się czuć głupio tyle lat wspierał to środowisko mówię o PO ,rekolekcje im robił. Nigdy ich nie zganił.A tu nagle taki szok prezyjaciele atakują. Miał kardynał bardzo złe rozeznanie,ale nie rozpoznać złego to jest nie możliwe. Ze złym sie nie układa panie kardynale. Na koniec przytoczę słowa naszego Jana Pawła II...ty Dziwisz ty się jeszcze zdiwisz.. Proroctwa nie zawsze sa pozytywne. Na koniec swojego żywota wypadało by kardynale bronic KK do ostatniej kropli krwi. Pana osoba nic nie znaczy pamiętaj o tym,broń naszego koscioła.
róza2020.12.1 15:55
A kto on jest ten Jan Rokita?
katolik arch-diec kr.2020.12.1 15:43
Będzie sie działo, jak zaczną wychodzić na jaw nie tylko kwestie "zaniedbań obowiązków". Ale inne paskudztwa o których się szepta od lat... Przykre. Tak to jest jak sie buduje na piasku i zgniliźnie.
Halo, jestem "Alojzy Cedzidło" i nie tylko2020.12.1 15:23
bo jezdem tyż: ebz , Figo Fago a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " a jaki ze mnie "teolog" , "psycholog" ? Pokazywać jaka ja dobra ze mnie pisda z polskowo jazyka , itp . , itd ., choć doopy wycieram w Szczecinie . A najbardziej lubię te spacje pomiędzy półdoopkami Polskich Panów.
Anonim2020.12.1 15:18
Ja go już " zlinczowałam " jakieś 10 lat temu gdy media jeszcze nie wiedziały o jego udziale w aferze pedofilskiej . Nie wiedziałam , że domaganie się przez ofiary kary dla zbrodniarzy to lincz ? Teraz już wiem .
gleen2020.12.1 15:12
No winnych nie ma cały czas nikt nie jest winny poza oczywiście ofiarami . Nagonka lincz nosz q.... to się nazywa sprawiedliwość
Anonim2020.12.1 15:07
Kula w îeb skoorwysynowi
lennon2020.12.1 15:04
Jak zawalił, to czemu lincz? To się nazywa odpowiedzialność.
"Maria" czyli smutny koniec parcha,2020.12.1 15:02
Z "katolskim sadyzmem" przyglądam się desperacji parcha. Keller-Krawczyk próbuje na siebie zwrócić uwagę: kretynizacja, JPIII, oficer LWP, Polak (parch Polakiem - a to dobre!), itp., itd. - . . . Jaki on jest bezsilny, zdesperowany aż mnie pod jajami coś mile łaskocze jakbym miał masaż robiony przez gejsze, a miałem nie jeden raz, jako kawaler (with happy ending!). . . . . W Niemczech chciał być "Niemcem", ale go wyśmiano i wypierrdolono, do USA chciał emigrować, ale brudasa żydowskiego nie wpuszczono, podobnie do Kanady... No parch jest wściekły, bezsilny i zdycha w samotności.
Maria2020.12.1 14:59
Oto "lawendowa mafia katolicka", pedofilsko-homoseksulna, pełna najgorszych szumowin, oszustów i zboczeńców, ma czelność jeszcze głos zabierać. Dziwisz, gołębiowski, głodź, jankowski i inni. Tfu!
"Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat"2020.12.1 14:39
Ale göwna żydowskie i inne im pokrewne mendy po-PRL-kie JUŻ dononały lynczu. Nie on pierwszy i nie ostatni. Spuścizna po Czeka-NKWD-UB-SB! . . . . Na chöj komu sądy KIEDY WIADOMO, że jest WINNY!
Andrzej2020.12.1 14:34
Dziwisz nie badz glupi, nie daj sie za Wojtyle zlinczowac.
da da towariszcz jewrej z leningrada2020.12.1 14:40
A u was polskowo alfabieta NIET?
Andrzej2020.12.1 15:02
Niet, suka blyat
Dominiq2020.12.1 14:29
A dlaczego fronda nie napisze że x. Isakowicz-Zalewski miał rację i w kurii odnalazł się list i nagle jak był dowód czarno na biały w cudowny sposób Dziwisz sobie przypomniał, że rzeczywiście mu taki wręczono. Obrońcy lawendowej mafii pewnie sami są umoczeni.
Janina2020.12.1 14:28
Skoro, kościół sam tej sprawy rozwiązać nie potrafi, należy starego dziada dziwisza, wytarzać w smole i w pierzu na rynku miejskim. A potem przegnać precz!