Jan Pietrzak ostro o zabiegach opozycji wokół wyborów: Oni są wrogami Polski - zdjęcie
22.10.19, 11:35

Jan Pietrzak ostro o zabiegach opozycji wokół wyborów: Oni są wrogami Polski

37

Wielką hucpę robi opozycja totalna wokół wyborów parlamentarnych. Grzegorz Schetyna pielgrzymuje do OBWE, żądając sprawdzenia, czy PiS nie planuje fałszować ponownie przeliczanych głosów w kilku wyborczych okręgach do Senatu, katowickim i kołobrzeskim. W ocenie znanego satyryka Jana Pietrzaka to czystej wody absurd, bo formacja rządząca ma pełne prawo robić, co robi – tym więcej, że w przeszłości różne „cuda nad urną” się już zdarzały…


Nie ma nic złego w sprawdzaniu. Sam kilka lat temu uczestniczyłem w pracach Ruchu Kontroli Wyborów; wówczas ewidentnie sfałszowano wybory samorządowe, było kilka milionów głosów nieważnych, fałszerstw dokonywano na różne sposoby. Nie można mieć zaufania do komisji wyborczej, czasami się udaje, ale czasami chłopaki się gubią [śmiech]. Jeżeli sprawdzanie jest procedurą przewidzianą prawem, to trzeba tak zrobić – i już” - powiedział Jan Pietrzak portalowi Fronda.pl.

Zdaniem twórcy kabaretów Hybrydy oraz Pod Egidą nie ulega wątpliwości, że działania szefa PO Grzegorza Schetyny wpisują się i dzisiaj w długofalowy i skrajnie szkodliwy plan jego formacji.

Oni są wrogami Polski, szkodzą świadomie Polsce. Pan Schetyna nieraz mówił, że w Polsce porządki ma ustawiać zagranica. Zagranica ma dla Schetyny wygrywać wybory, taki ma on pomysł! To człowiek pracujący dla zagranicy, Polska go nie interesuje” - powiedział Pietrzak.

Zwracam uwagę, że ten apel od OBWE to nie jest jakiś odosobniony wypadek, że mu się coś wypsnęło; cała koncepcja tej partii polega na przeszkadzaniu Polsce w normalnych procedurach i demokracji. Czynią to na wiele sposobów” - ocenił dalej.

Rozmówca portalu Fronda.pl przyznawał, że rządowi PiS przyszło działać w niezwykle trudnych warunkach politycznych.

Ja życzę Polsce rządów stabilnych, rozsądnych, które z umiarem będą załatwiać sprawy, ale to się do tej pory z trudem tylko udaje. Zwłaszcza przy pani sędzi Małgorzacie Gersdorf z Sądu Najwyższego, która ciągle jeździ w świat i opowiada, jaki to jest w Polsce autorytaryzm, a cały czas jest mimo tego prezesem tego Sądu. Mamy wrogów państwa polskiego, którzy tego państwa nienawidzą, dają temu wyraz; dla nich Polska to jest nienormalność, nie chcą żyć w Polsce, chcą żyć w <<regionie Europa>>. Chcą wprowadzać jakieś specjalne prawa dla miast, rozbudowywać samorządy, tak, żeby państwo polskie rozwalać” - stwierdził satyryk.

Polska ma poważne problemy z ruchami odśrodkowymi i próbami niszczenia wspólnoty. Myślę, że obecna władza o tym wie i że temu zaradzi” - dodał.

Portal Fronda.pl pytał Jana Pietrzaka o to, co w jego ocenie PiS zrobi w najbliższych miesiącach; nie brakuje dziś komentatorów twierdzących, że formacja rządząca musi przed wyborami prezydenckimi wstrzymać się od wszelkich głębszych reform. Nasz rozmówca zaapelował do Polaków, by zaufali wybranej demokratycznie większości parlamentarnej. Wyraził przy tym nadzieję, że władza ta nie będzie zwlekać ze wprowadzaniem w Polsce koniecznych zmian.

[Władza] musi robić, co do władzy należy, po to ona została wybrana, żeby pracować dla Polski – w sposób i w tempie, jakie są Polsce potrzebne. Nie ma co zwlekać, nie ma na co czekać. [PiS] zostało wybrane przez naród, przez 8 mln Polaków. Komu mamy zaufać, jak nie im?! 8 mln Polaków głosowało, mają zdecydowaną większość. Niech robią, co do nich należy. Nie mam tutaj żadnych szaleńczych projektów: Nie wybieraliśmy ich po to, żeby coś robili za miesiąc, za 10 tygodni. Niech pracują od pierwszego dnia, nie ma żadnych argumentów. Argumentem jest praca dla Polski” - powiedział satyryk.

pc/fronda.pl

Komentarze (37):

anonim2019.10.23 10:39
Opozycja utożsamia dobro kraju ze swoimi profitami, są ludzie którzy poza taki horyzont nie wychodzą, nie jesteśmy równi, jesteśmy różni, nie wszyscy nadają się do rządzenia czymkolwiek innym poza swoim domem, a i z tym bywa różnie.
Felek2019.10.23 8:37
Największą obłudą PiSu i ch wyborców jest nazwyanie opozycji komuchami gdzie zadna partia nie ma tylu bylych ubekow w partii co PiS. No ale ci nawrzucaja na opozycje w mediach i ich wszyscy glaskaja po glowce. Hipokryzja tych ludzi nie zna granic.
Nina2019.10.23 6:29
Jak sam skrót wskazuje KO to KOmunistyczna Organizacja u nas w Polsce komuniści nie zostali rozliczeni, gruba kreska i okrągły stół zdrady narodu porozumienia pomiędzy zdrajcami i komunistami doprowadziło do tego,że czerwona zaraza z partii Lewicy i zboczonych pajaców weszli do Sejmu i chca nadal szkodzić Polsce. Popis swojej głupoty pokazał już w UE chory człowiek Biedroń.
Realista2019.10.23 5:21
Jak na satyryka to zrobila sie z Pietrzaka zupelnie smętna postać.
Luzifer® 2019.10.23 3:58
Durny, stary farbowany kundel.
Niejestemrobotem2019.10.22 21:08
Idąc logiką PiSu, że uczciwi nie mają nic do ukrycia, to co im OBWE przeszkadza? No chyba, że jednak planują fałszerstwo. Bo karty w dniu liczenia cały czas kilka osób miało na oku, w tym na pewno w komisji byli też zwolennicy PiSu, więc ciężko coś pochachmęcić. Za to przez tydzień, to sporo można zmienić w kilku komisjach. A przypominam, że minister MSWiA był skazany za przekroczenie uprawnień, temu nie dziwne, że opozycja martwi się o to, czy to przeliczenie będzie uczciwe, zwłaszcza, że PiS nie ma tu uzasadnionych podejrzeń. A co do PiSu, to działa w idealnych warunkach światowego wzrostu gospodarczego, lepiej być w zasadzie nie może.
JanP2019.10.22 19:30
He, he i siedzi pewnie w pierwszej ławce w kościele ten nawrócony bolszewik.
Jerzy2019.10.23 17:13
JanP W czym widzisz błąd? Lepiej przecież być nawróconym bolszewilkiem, czy jakimkolwiek innym, niż upaść i tkwić cały czas w tym samym bagnie zła! Czy np. jak sie przewrócisz na ulicy, to się nie podnosisz i leżysz? Wstajesz, prawda? Z grzechem jest tak samo !
KATON STARSZY2019.10.22 18:34
Panie Janie tak dalej,ostro poPO-wskich i pedałujących ciotkach na rowerze.Lubię Pana satyry i komentarze.
PO to samo zło !2019.10.22 17:45
Do słów pana Pietrzaka trudno coś dodać i cokolwiek od nich ująć .
Maciej2019.10.22 19:05
Jedyne co Polska potrzebuje usłyszeć od pietszaka to odgłos zamykania się jego głupiego komunistycznego ryja.
Tadeusz2019.10.22 17:28
Oni są wrogami Polski !!!!!!!!
Pieś2019.10.22 17:20
Dzisiaj Pietrzak twierdzi, że [Władza] musi robić, co do władzy należy, po to ona została wybrana, żeby pracować dla Polski. W 1981 roku pisał: Cokolwiek można o władzy sądzić, Pewne, że lubi sobie porządzić. Na każdy temat chce wydać przepis, Bo ona wszystko wie jak najlepiej! A każdy przepis, choćby najprostszy, To jest kawałek czyjejś wolności! Lecz to dla władzy argument marny, Wolność jest słowem niepopularnym (…). Powie, co chce, przez telewizor I niech ją wszyscy w dupę ugryzą! A kto chce z prawa głosu skorzystać, Znaczy, że warchoł i anarchista! Jedną niewinną słabość ma jednak, Władza koniecznie, władza usilnie Chce być kochaną (…)! Nowe wraca.
Papierz2019.10.22 17:16
Kiedyś Egida, dziś gnida.
Max Fiend2019.10.22 16:33
"Nie ma nic złego w sprawdzaniu" - to w czym będzie przeszkadzała obecność OBWE?
H.S.2019.10.22 16:12
Jak niektórzy piszą że " satyryk" Pan Pietrzak jest prawdziwym Polakiem i Patriotą i wie co pisze i mówi i ma rację !
041/22019.10.22 15:24
NNIE POWOLUJ SIE NA POLAKOW ,POWIEDZ WSZYSTKIM JAK TWOJA FUNDACJA DOSTAWALA KASE OD KC+PRZYNAJMIEJ DWUKROTNIE POTEZNE ZASTRZYKI GOTOWKI WPLYNELY NA TWOJA FUNDACJE
katolik2019.10.22 13:26
czy PIS w końcu rozliczy zlodzieji z PO? wtedy odechce się zdrajcom Polski zagranicy
Konfederata2019.10.22 13:24
Pan Pietrzak zmiażdżył! Trafił w punkt!
anonim2019.10.22 14:25
Co najwyżej tobie jaja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gumowa kaczka2019.10.22 17:48
zaorał,zmasakrował -mamy to!
Lennon2019.10.22 12:56
>>>Sam kilka lat temu uczestniczyłem w pracach Ruchu Kontroli Wyborów; wówczas ewidentnie sfałszowano wybory samorządowe, było kilka milionów głosów nieważnych, fałszerstw dokonywano na różne sposoby. I coś pan zrobił w tej sprawie? Piosenkę chociaż?
nikt2019.10.22 12:44
Skoro medialnie , to napiszę , że musiałam wyłączyć wiadomości Polsatu . Nie da się tego słuchać . Jeden Balcerowicz , największy szkodnik Polski , drugi Kraśko mówiący z przekonaniem o Różańcu , który jest mu całkowicie obojętny .Ale Różaniec jest " na fali " . Poza tym inna częstotliwość . Nie da się . Czasem wyłączam tylko fonię i patrzę tylko na mimikę twarzy . Tym razem nie strawiłam .
041/22019.10.22 15:30
TEGO SYFU POLSAT NEWS JUZ SIE NIE DA OGLADAC NADAJA TO SAMO CO TVP INFO , U RODZINY OGLADAM CZASAMI TYLKO DZIENNIK TVN24 ,NIE MAM TYCH KAnalow .
nikt2019.10.22 20:12
Niczego nie da się już oglądać . Tak patrzę gdy coś robię na siedząco . TVN też nie oglądam . Nie trawię tej żydowskiej popisującej się pseudointeligencji . Mało , że jazgot to kompletny brak profesjonalizmu . Zamiast informacji ciągłe komentarze takich czy innych półgłówków . TVP non stop propaganda . Inne programy .....szajs .Gdy pragnę czegoś się dowiedzieć , to szukam w internecie . Programy naukowe ....same powtórki , filmy też .Uznały te niby polskie media , że na nic lepszego nie zasługujemy . Mamy się skupić na harówce dla obcego kapitału .
OTUA2019.10.22 12:32
Pietrzak były działacz PZPR ulubieniec Cyrankiewicza. Szykuj się Pan na proces o zniesławienie Posła RP na Sejm.
Kuszelas2019.10.22 16:36
Przestań Bolek bo pralkę zabiorę.
Topek2019.10.22 12:29
Gdy będą tracić poparcie co stanie się już wkrótce, będą myśleć intensywnie jak zmienić prawo by wygrać wybory bez wyborów
stop idiotom2019.10.22 17:47
Od zawsze bełkoczecie o utracie poparcia przez PiS . Nudy na pudy .
Jerzy2019.10.23 17:04
Topek ! Twoim głupim tropem ci powiem, zapytam wręcz! Pomyśl lepiej o sobie, nie o wyborach. Jakby tu zrobić żeby zjeść ciastko i miec ciastko! To właśnie powyżej napisałeś, tylko rzeczownik inny! Niekoniecznie to mądrze napisałeś! A gdzie Konstytucja ! Chłopie ile masz lat???
Michal2019.10.22 12:07
Pietrzak, stary durny pryk. Komuch i koniunkturalista.
Pilne! Mamy to!2019.10.22 12:07
Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem Chodzi taki, intelekt ma w oku Zastanawia go kryzys powieści To Sibelius mu bliższy niż Szopen Kształci styl w umysłowych igraszkach Póki co Aaa dostanie tylko paszport Ref. Do Anglii Prać pieluchy Do Szwecji Myć talerze Do Francji! Sprzątać brudy Do Danii Skubać pierze Do Anglii, do Szwecji, do Francji, do Danii… Renesansem secesji się cieszy Levi-Straussa traktuje pół żartem Szanse widzi przed kinem współczesnym Gdzieś na styku Skolima z Godardem Między stresem a handrą to wszystko Przecież tu Straszne nudy nad tą Wisłą Ref. Do Wiedna Płukać kufle Do Hagi Pety zbierać W Londynie Zbijać trumny W Paryżu drzwi otwierać Do Wiednia, do Hagi, Londynu, Paryża Tam się zgina w układnym ukłonie Kiedy gość go poklepie po plecach Tam haruje jak wół do wieczora Bo mu patron pół centa obiecał A już w drodze powrotnej do Kraju Myśli jak Tu ulepszyć by socjalizm Ref. A pod Parczew! Babę łatać W Małkini pleść powrozy Do Pyr! Łopatą machać W Leżajsku! Doić kozy Pod Parczew! Małkinie! Do Pyr! Do Leżajska! Taak! I pomyślmy Panowie Polacy Czy osobnik o którym tu mowa Wie co sprawa i walka co znaczy O Judymie co sądzi nasz „rodak” Czy w ogóle ma jakieś ideje Jeśli nie... No to co się u Nas dzieje...?
Dr Aloha2019.10.22 12:05
Kolejna literówka w tytule, powinno być "PIS" zamiast "opozycja ".
JPIII2019.10.22 12:05
Przecież to "satyryk". Nie można brać go poważnie. Ot sobie gada i już. To tylko jego wesołe urojenia.
041/22019.10.22 15:25
UROJENIA? ON MA JUZ ODLOT
piotr2019.10.22 17:12
Wracaj ruska szmato do swoich i nie zasmradzaj nam w Polsce powietrza
Portofino2019.10.22 11:53
Jak przed kilku laty, PSL o 1000% zwiekszyl liczbe swoich zwolennikow w Gdyni,to rzadzaca wowczas PO uznala ze wszystko w porzadku.