Jan Bury zrównuje aborcję z ubojem rytualnym - zdjęcie
21.06.13, 12:10Jan Bury (Fot. Wikimedia Commons)

Jan Bury zrównuje aborcję z ubojem rytualnym

13

Jan Bury opowiada się za ubojem rytualnym, gdyż jak sądzi, że to niezbędne dla polskiego przedsiębiorstwa, które może eksportować wołowinę i drób na potrzeby religijnych Arabów i Żydów. I dodaje, że to są  "duże rynki, duże pieniądze i dużo miejsc pracy". "Czy ktoś myśli, że jeśli w Polsce nie będzie uboju rytualnego, to na świecie Arabowie i Żydzi zjedzą mniej mięsa? Nie. Ta krówka lub ten drób będzie ubijany poza granicami Polski".

Skutkiem wejścia w życie zakazu uboju rytualnego (bez ogłuszania zwierzęcia) będzie obniżenie produkcji przez ubojnie: -Formy uboju są takie same. Nasi sąsiedzi w Niemczech, Czechach i Słowacji też ubijają.

O politykach, którzy są za wprowadzeniem zakazu uboju rytualnego, Jan Bury mówi: "To jest obłuda. Niektórzy politycy mówią: jestem za aborcją, za eutanazją, ale przeciwko ubojowi rytualnemu. No, nie dajmy się zwariować".

sm/Dziennik.pl/IAR


Komentarze (13):

anonim2013.06.21 12:47
Na coś takiego jak ubój rytualny nie ma miejsca w naszej kulturze i nie jest prawdą to, że wszystkie religie są sobie równe, co na tym przykładzie najlepiej widać. Co do porównania posła, zabawne jest to, że pokazywanie publicznie skutków aborcji to zło i publiczne zgorszenie, ale plakaty z wizerunkiem zarżniętych zwierząt nawołujące do sprzeciwu w samym centrum stolicy to już konieczność wyższa i walka o dobro zwierząt.
anonim2013.06.21 13:11
@ra55a Bardziej interesuje mnie to do czego doszliśmy teraz, bo usprawiedliwiając się tym co było kiedyś, to ja aż boje się pomyśleć co z tej logiki jeszcze wyrośnie.
anonim2013.06.21 13:18
Bury to nie mój idol ale nic strasznego nie powiedział. Prawie w tym miał rację, bo faktem jest, że za wprowadzeniem zakazu uboju rytualnego są m.in. środowiska, które popierają aborcję i eutanazję, a to obłuda. Co do uboju rytualnego nie mam zdania. Sam mam zwierzęta i ubijam z ogłuszeniem jednak głównie z powodów praktycznych, bo nie wyobrażam sobie ubić świnki bez ogłuszenia. Może dlatego muzułmanie i żydzi nie jedzą wieprzowiny, chociaż nie wiem dlaczego z uboju rytualnego zrobiono przykazanie religijne. Może u początku tego zwyczaju stały jakieś względy praktyczne, bo z kolei mając proste narzędzia łatwiej jest ubić byka bez ogłuszania. Po prostu poderżnąć i uciekać, po co walić zwierzę które waży 700 kg i więcej po łbie - głupota. Teraz robią to prądem. Może mi to ktoś wyjaśnić?
anonim2013.06.21 13:22
Pieprzy mgliście. Za, a nawet przeciw. Niech się określi konkretnie.
anonim2013.06.21 13:24
@Smerf Masz racje, nie ma miejsca na to w kulturze u nas, nic na tym nie zyskamy. Ale widzisz, tutaj wkracza biznes, jak i watki czysto ideologiczne - rowniez religijne...
anonim2013.06.21 13:34
Ciekaw jestem, czy ów poseł wolałby być myśkowanym rytualnie, bez ogłuszania, czy po ogłuszeniu?
anonim2013.06.21 14:25
@Smerf - o kulturze to możemy mówić w wymiarze powszechnym. W takich kategoriach to można powiedzieć, że w naszej kulturze nie jada się np. koniny ale ubój był robiony wg względów praktycznych.
anonim2013.06.21 14:32
kulturę uboju musiałby określać jakiś kodeks rzezników, ale nie wiem, czy takowy w ogóle istnieje
anonim2013.06.21 15:05
Żałujecie zwierząt - nie jedzcie mięsa. Bo niby dlaczego bierzemy pod uwagę tylko ostatnie, przerażające sekundy życia, a na nie cały jego mozół, często przemysłowej hodowli. Ale jest coś na rzeczy: za sprawą pośrednictwa oddalliśmy się od natury i może każdy z nas powinien korzystać tylko z tych produktów i usług, które sam mógłby (z pomocą np. narzędzi i wiedzy) wytwarzać. Nie masz serca chodzić do chlewu i zabić wieprzka to może nie należy go jeść. A zamiast wycieczek dzieci do muzeów, zafundować czasem (tym starszym) wyprawę urealniającą np. do ubojni, w okolice oczyszczalni ścieków, czy wysypiska śmieci. Oddaliliśmy się od naszej fizjologii ale zapomnieliśmy chyba, że nie jesteśmy aniołami. Amisze nie są głupi: żyjemy zupełnie dziś poza realiami, jak pod sterylnym, higienicznym, przyjaznym kloszem, nie przejmując się, ze poza nim czasem świat okropnie śmierdzi i przerażająco wygląda. Często, żeby nam było czysto i przyjemnie.
anonim2013.06.21 15:53
Zakaz uboju jest od dawna, jakoś ludzie i zakłady mięsne sobie radzą...
anonim2013.06.21 17:59
to niech żydzi i muzułmanie sobie męczą na śmierć zwierzęta we własnych krajach ktoś chyba duży biznes ma w Polsce skoro tak walczy o niego ,a chłop i tak sprzeda zwierze bo popyt zawsze jest na mięso i nie wierze w to że od początku roku (odkąd jest zakaz) przestano zabijać tak zwierzęta polecam filmik (nie dla osób wrażliwych)http://www.dailymotion.com/video/xxa09w_uboj-rytualny-w-klatce-obrotowej_animals#.UcR3Jth0aOk
anonim2013.06.21 19:44
Bezdenna głupota pana Burego jest porażająca...
anonim2013.06.23 16:08
Koszmarnie nierzetelny tytuł. Poseł nigdzie nie zrównał rytualnego zażynania zwierząt z mordem na poczętych dzieciach. Pokazał tylko hipokryzję tych, którzy tak się litują nad bydłem, a dają zielone światło do mordowania niewinnych dzieci.