Jak przystało na "światowego" naukowca, Dawkins bredzi jak opętany! - zdjęcie
28.04.13, 15:36Fot. Wikimedia Commons

Jak przystało na "światowego" naukowca, Dawkins bredzi jak opętany!

54

Dawkins zaprezentował swoją nową myśl (nawet nie nową, bo przypominającą retorykę najbardziej zideologizowanych marksistów, komunistów i nazistów) podczas festiwalu literatury w Anglii. Przekonywał, jak Hitler podczas swoich publicznych wystąpień, że wpajanie dzieciom wartości religijnych, czy to chrześcijańskich, czy muzułmańskich, bez rozważenie wszystkich za i przeciw, jest tak samo szkodliwe jak, molestowanie seksualne. Dawkins powiedział: – Dzieci powinny być uczone o tym, że religia istnieje, że ludzie wierzą w to lub tamto, a nie – samej religii. I dalej: - To, czego nigdy nie powinno się dzieciom robić, to mówić im: "jesteś katolikiem" albo "jesteś muzułmaninem". Mówienie czegoś takiego to molestowanie seksualne.

Były oksfordzki profesor stwierdził też niedawno, że "tortury umysłowe zadawane przez nauczających religii są długofalowo gorsze niż księżowskie seksualne wykorzystywanie".

Powyższe sformułowania świadczą, że Dawkins ma poważne problemy nautry psychicznej i duchowej. Demoniczność publicznych wypowiedzi Dawkinsa robi krzywdę nie tylko jego wyznawcom, ale i tym, którzy przez przypadek usłyszą z jego ust, że wiara przekazywana swoim dzieciom jest niczym innym jak molestowaniem seksualnym swych pociech. Zrównać te dwie totalnie różne kategorie może tylko człowiek, który nienawidzi z całego serca chrześcijaństwa. Z braku jakichkolwiek racjonalnych argumentów na rzecz ateizmu, stara się on zakrzyczeć Prawdę poprzez bełkot i nienawiść.

Philo/daily mail/Onet

Komentarze (54):

anonim2013.04.28 16:11
Biolog i ewolucjonista z niego świetny ale za bardzo już mam wrażenie zaangażował się w walkę z religiami i popada w skrajności czasami. To niestety szkodzi jego wizerunkowi. A szkoda...
anonim2013.04.28 16:24
Redakcja boi się krytyki?
anonim2013.04.28 16:26
Bo poprzednie wytknięcie błędów usunęliście ...
anonim2013.04.28 16:39
Wpajanie wartości dzieciom przez rodziców jest wskazane, bo jak dzieci nie otrzymają wartości od rodziców to wezmą je z ulicy lub z internetu. Należy tylko zrozumieć, że wpajanie wartości nie może się odbywać na drodze przymusu pt. "idziesz synek do kościoła albo będzie lanie", bo wtedy właśnie wyrastają tacy ludzie jak pan Dawkins.
anonim2013.04.28 17:02
To, że Dawkins jest chory umysłowo, to dla niektórych wiadome było od dawna. Osobnik ideologicznie sfiksowany, cierpiący na chorobliwą fobię determinującą całe jego życie w kierunku nienawiści do Boga, fantasta wypisujący dyrdymały w dziedzinie, na temat której ma nikłe pojęcie, a nie odnoszący sukcesów w specjalności do której powinien być zawodowo przygotowany, musiał w końcu ulec poważnej chorobie umysłowej. Wybitny znawca tematu ateizmu Dinesh D’Souza powiedział kiedyś o Dawkinsie w jednym ze swoich wywiadów: ”Często zapominamy jednak, że ten człowiek jest biologiem, który w zasadzie niewiele wie na temat czegokolwiek więcej. Jego wiedza historyczna jest uboga; jego oczytanie w zakresie filozofii – fatalne; z kolei jego wiedza teologiczna po prostu nie istnieje. Gdy Dawkins oddala się od swojej dyscypliny naukowej, często wygłasza idiotyczne i pozbawione sensu oświadczenia. Czasem, czując oburzenie z powodu jego wypowiedzi, odczuwam równocześnie coś na kształt litości. Ten biedny człowiek krąży obrębie obszarów wiedzy, których [zawiłości] jest zupełnie nieświadomy.”
anonim2013.04.28 17:04
@ Thorgal nie wszyscy interesują się tak bardzo pedofilią . Poszerz swoje zainteresowania na innych portalach
anonim2013.04.28 17:07
@lar 'Dawkins nie może być opętany bo nie wierzy w Boga.' - zastanów się głębiej nad logiką (a raczej jej brakiem) swojego wpisu. A Dawkins? No cóż, jemu po prostu brak mądrości.
anonim2013.04.28 17:16
@Fedra Nie zgadzam się. Wychowanie dziecka między innymi polega na stawianiu mu nakazów i zakazów oraz tłumaczeniu mu ich sensu. A przymiotnik 'widzimisię' jest na tyle mglisty, że niestety nie nadaje się do dyskusji. Pozdrawiam!
anonim2013.04.28 17:20
@lar22- Ależ jak najbardziej może być opętany!
anonim2013.04.28 17:21
@gcskee Aby zostać opętanym nie trzeba wcale wierzyć w Boga. Nawet łatwiej szatan może opętać człowieka wierzącego w demony (Allaha, Buddę, Shiwę i in.) lub ateistę, niż chrześcijanina. Przykładów na to jest moc - wszyscy komunistyczni (i nie tylko) zbrodniarze, którzy dopuścili się potwornych zbrodni byli właśnie opętani.
anonim2013.04.28 17:21
MOżna teżpowiedzieć , że zmuszanie dzieci do bycia niereligijnym... logika... DZieci powinny być uczone, że ateizm istnieje, zę agnostycyzm istnieje... nic nie jest neutralne światopoglądowo. Niech PAn Dawkins to zauważy...
anonim2013.04.28 17:36
Wiara daje nam przyjemność, Dawkins czuje niechęć a nawet wstręt. Ludzie walczący z Bogiem zawsze czują głęboką niechęć do wierzących i Boga.
anonim2013.04.28 17:40
@Matthiola longipetala Widzę, że nie czytasz (z gapiostwa czy lenistwa?) więc powtórzę - dalej uparcie brniesz w kretyńskie tłumaczenia, które tylko cię pogrążają. Zarzuciłem ci nieznajomość znaczenia słowa "hipoteza", którym nonszalancko się posłużyłeś i odesłałem do Wikipedii. Sprawdziłeś, lecz zamiast przyznać mi rację, to uciekasz się do dziecinnych tłumaczeń, że słowa "w języku polskim mają różną formę w zależności od płci". Słowo "hipoteza" jest jednoznaczne i jego forma nie zmienia się "w zależności od płci" - możesz dalej udawać (czy aby na pewno?) głupka i naiwnie się tłumaczyć, ale tym samym dostarczasz mi tylko dobrej zabawy :)
anonim2013.04.28 17:46
Ze wszystkich (niekiedy mętnych, a innym razem zabawnych) wywodów Dawkinsa, można uznać za słuszny jedynie ten, że wiara dla ludzi jest niezwykle ważna, oraz że nie należy swego życia opierać na urojeniach. Tak, to jest bardzo ważne aby swoją wiarę opierać na solidnej wiedzy, zgłębiać ją i nie kierować się we własnym życiu urojeniami, nawet jeśli nam się zdaje, że wiary w nas nie ma żadnej.
anonim2013.04.28 18:39
Ale co Redakcja ma z tymi ''problemami psychicznymi''? Bełkot paranauki zwanej ''psychologią'' spaskudził język i tym samym umysł, to używamy bez zastanowienia? Chory może być umysł. I to można sprawdzić.
anonim2013.04.28 18:46
Tak apropopos, zapewne najkorzystniejsze jest wykorzystywanie seksualne dzieci przez homosiów i innych zboków, byle bez sutanny.
anonim2013.04.28 19:15
Chciałoby się napisać kolejny którego strasznie interesują cudze dzieci, ale w tym wypadku mamy do czynienia z reprezentantem tzw. "nowego ateizmu", według którego nie wystarczy już tylko nie wierzyć, ale za wszelką cenę należy sprowadzić wszelkie religie do katakumb, a później uznać wręcz za chorobę umysłową. Dzieci to tylko pretekst. A jeśli tak na serio się temu przyjrzeć. To czy torturami umysłowymi nie jest także narzucanie kultury europejskiej? Bo niby dlaczego mówić jesteś europejczykiem i kara śmierci to coś złego? Przecież w innych kulturach jest to na porządku dziennym i dlaczego nie dać dziecku prawa do wyboru?
anonim2013.04.28 19:23
A sam Rysiu to zamiast mówić innym co mają przekazywać swoim dzieciom, niech lepiej zajmie się przekonywania innych do swojego światopoglądu, skoro tak bardzo chce go narzucić innym. Mówiąc delikatnie to "wystąpienie" na kolana nie powaliło http://www.youtube.com/watch?v=MO-bTsMZQFQ
anonim2013.04.28 19:26
Słynny biolog nie podlega jak na razie naszej pani minister i może swobodnie wypowiadać to, co czuje.Nikt i nic mu nie grozi.Najważniejsze,że sam wierzy w to co mówi. Zapewne ma jakieś urazy z dzieciństwa , z którymi dotąd się nie uporał. Mało wiedzy oddala od Boga. Dobrze,że sam Bóg jako pierwszy ukochał nas ponad wszystko i szuka nas przez nasze własne sumienia. Dzisiaj Jezus mówi: "Przykazanie nowe daję wam, byście się wzajemnie miłowali jak ja was umiłowałem." Tędy droga, przez życzliwość do innych i otwarte umysły. Niepotrzebne są inwektywy, choć istotnie niektóre wypowiedzi naukowca tylko źle o nim świadczą.
anonim2013.04.28 19:39
@Xymox: To jest POdobizna niejakiego António Caetano de Abreu Freire Egas Moniz. http://pl.wikipedia.org/wiki/Egas_Moniz Piogal jest jego ostatnim pacjentem. http://pl.wikipedia.org/wiki/Lobotomia Jego druga część występuje tutaj: http://queer.pl/user/piogal
anonim2013.04.28 19:44
"Bój się Boga! - woła Jaś do swojej młodszej siostry. Jasiu, Boga nie ma-odzywa się na to ojciec. Nie ma?Przecież zawsze był.A gdzie poszedł?- pyta Jaś." Otóż podobnie jak w przytoczonym dialogu my dorośli wiele możemy się nauczyć od naszych dzieci w rozmowie,często szczerego i wnikliwego spojrzenia na Boga. W pojęciu 'Bóg' mieści się przecież znaczenie podstawowe: to Ktoś istniejący i działający. Mojżesz zdjął buty przed Nieznajomym, który okazał się być Bogiem bliskim, choć nadal tajemniczym.Pytał i otrzymywał odpowiedzi.Dzięki nim prowadził lud.Był przewodnikiem.
anonim2013.04.28 19:51
@Artur.db Kwi 28, 2013, 4:56 po południu: Korzystasz z dobrodziejstw cywilizacji którą wybudowali ludzie właśnie tak wychowani. Jest to najbardziej zaawansowana cywilizacja na Ziemi? Czy masz następne tysiące lat do przetestowania nowych POmysłów? Czy znasz efekty POmysłów które próbowano już realizować? Na przykład próbę wychowania człowieka sowieckiego? Co stoi na przeszkodzie abyś zmienił otoczenie? http://www.euphoria.travel/opisy-wypraw/wycieczki-dodatkowe/wyprawa-do-dzikich-plemion-dani/ Gdybyś się zdecydował, będzie Nam lżej - debilu.
anonim2013.04.28 19:55
Na zdjęciu wygląda trochę jakby cierpiał na "chorobę filipińską":) A tak na boku:Przecież on jest biologiem.Po co wtyka swój nos do teologi??!!
anonim2013.04.28 20:09
@sct: I tu chyba trafiłeś. Wyszukują tych upadłych, pozostających w desperacji i proponują im łatwe pieniądze.
anonim2013.04.28 20:16
Parafrazując powiedzenie prof Dawkinsa, promocja ateizmu i chorobliwe odrzucanie religijności i duchowości jest równie szkodliwe co pedofilia wśród szkockich działaczy homoseksualnych, których pewnie zna całkiem dobrze. Religijność może być pomocna w leczeniu depresji, ludzie religijni statystycznie rzadziej popełniają samobójstwa i łatwiej znoszą niepowodzenia życiowe (można sobie poszukać źródeł, były chyba nawet na tym portalu). Jakbym był złośliwy to bym powiedział, że zadeklarowany ateista wychowując dzieci stosuje wobec nich przemoc psychiczną i naraża na krótsze życie.
anonim2013.04.28 20:33
Ostatatnio Richard Dawkins wystąpił z durnowatą inicjatywą tworzenia szkół dla ateistów z naczelną doktryną teorii ewolucji jako doktryną wyjaśniającą wszystkie dylematy ludzkiej egzystencji. Jaki jest skutek tej inicjatywy głupolka Dawkinsa? Zdeklarowani ateiści posyłają swoje własne dzieci do szkół katolickich. Szkoły głupolka Dawkinsa świecą pustkami. No comment.
anonim2013.04.28 20:38
"Z całym szacunkiem, ale kim jest ten Philo, aby krytykować Dawkinsa takim tonem ?? A kim jest Dawkins? pisarzyną nurtu fiction który znalazł możnych sponsorów do wydawania swoich bzdetów? brak metodologii ...U nas też "Fakty i mity" czyli mity i fakty idą nieźle ....
anonim2013.04.28 20:41
Wiara .. problem Dawkinsa polega na BRAKU ... nie masz nogi ... widzisz, że jej n ie masz ... a Dawkins kaleka nie widzi swojego braku ...
anonim2013.04.28 20:50
Głupolek Dawkins może coś wiarygodnie pisać o genach, Jak głupolek Dawkins zaczyna pisać o "samolubnych" genach przekracza kompetencje swojej ograniczoności. W momencie w którym głupolek Dawkins zaczya mówić o Bogu zaczyna się się darmowy koncert głupolkowatości Dawkinsa. Pozdrowienia dla głupków w rodzaju Piogala i Bandoliera.
anonim2013.04.28 21:05
Wychowanie każdego dziecka musi opierać się na jakimś konkretnym systemie wartości. Poglady R. Dawkinsa oraz wpisy takich głupków jak Piogal, Bandolier, Gabry, Thorgal, Franko i innych głupków tego rodzaju abstrahują od jakichkolwiek systemów wartości. Dla ludzi tego rodzaju ostateczną wartością zawsze będzie nihilizm. W oparciu o wartości nihilistyczne nie da się dobrze wychowac żadnego człowieka.
anonim2013.04.28 21:05
Moi drodzy ,,, no wicie rozumićie ... Gagarin był w kosmosie i bozi nie widział .. znaczy bozi ni ma ... tera mamy Dawkinsa .. też nie widzi ... a, że ślepy ... nad kalekami nie wolno śie pastwić ....
anonim2013.04.28 21:06
Thorgalu drogi, o tym księdzu możemy podyskutować na innym portalu, wskaż mi taki niemoderowany, albo przynajmniej taki, co jak się napisze to będziesz mógł przeczytać ....
anonim2013.04.28 21:07
Może i jest opętany, ale w jednym ma niezupełnie rację religia w szkołach to porażka. Wielu moich kolegów zwątpiło po lekcjach religi. Religia w szkole szkodzi nie postępowych, ale nam chrześcijanom bo produkuje rzeszę atestów.
anonim2013.04.28 21:08
Miriam Krótko dosadnie i na temat. Niech głupolki w rodzaju Dawkinsa i jego fanów w kosmos lecą! Brawo!!!
anonim2013.04.28 21:24
kacpe Religia w szkole jesli jest dobrze prowadzona nie produkuje rzeszy ateistów. Religia w szkole jeśli jest dobrze prowadzona uświadama rzeszom katolików porzucających swoją wiarę, to w jak bzdurny sposób pojmowali swoją wiarę. Po dobrze przeprowadzonej katechezie szkolnej przeciętny katoliik ma wybór: albo pozostać świadomym swojej wiary katolikiem albo zostać durnowatym ateistą. Jeżeli jakiś procent katolików wybiera durnowatość ateizmu to jest to ich prywatny wybór oraz ich prywatna strata.
anonim2013.04.28 21:43
Łatwość ferowania wyroków jest domeną durni. Dlaczego kogoś nazywasz "głupkiem" dlatego tylko, że się z nim nie zgadzasz ...
anonim2013.04.28 22:09
wg Dawkinsa najlepiej dzieci wychowuje państwo. Ono wie co dzieciom potrzeba, oczywiście na podstawie "światłych wywodów" Dawkinsa i jemu podobnych. Jeżeli się będzie odbierać dzieci chrześcijanom za przekazywanie wiary, to przecież to nie są żadne prześladowania, a skądże znowu... Dzieci w ogóle są niezależne od urodzenia, o ile przetrwają aborcyjne zagrożenie. A po urodzeniu mają prawo nie mieć rodziców, jeżeli rodzice są wierzący. Bo co to za rodzice w sumie? No owszem kochają, dbają, socjalizują, ale przecież najgorsze jest to że uczą wiary w Tego Chrystusa.
anonim2013.04.28 22:53
Purple Żeby było jasne: wielu ludzi z którymi się nie zgadzam nie nazywam głupkami. Dawkinsa nazywam głupkiem nie dlatego że się z nim nie zgadzam tylko dlatego że ten człowiek jest skończonym głupkiem.
anonim2013.04.28 23:00
Dlaczego Dawkins jest głupkiem? Wyjasnił to Ostrowski. Dawkins jest głupkiem dlatego ponieważ uważa że przekazywanie dzieciom przez rodziców takiego systemu wartości jakim kierują się rodzice jest czymś szkodliwym. Trudno o bardziej durnowaty pogląd dotyczący wychowania dzieci. A Dawkins taki właśnie pogląd wygłasza. Sam nie posiadając żadnych sukcesów wychwoawczych. Do szkół pod auspicjami głupka Dawkinsa nie zapisał się nikt. Do szkół katolickich swoje dzieci posyłają głównie ateisci!
anonim2013.04.29 0:07
Jak zwykle nadinterpretacja. Wynikałoby z tego, że jak rodzice są kanibalami, to we współczesnym świecie wychowanie dzieci na kanibali nie jest szkodliwe ... Tu nie o przekaz wartości chodzi, lecz o zmuszanie do przyjęcia takich, a nie innych wartości. Oczywiście różnicy nie widzisz, dopóki nie chodzi o Wańkę Morozowa, czy jak mu tam było ... A najśmieszniejsze jest argumentowanie typu "jest głupkiem, bo jest". I tak z ręką na sercu powiedz KTÓRE wartości etyczne propagowane przez "wyznawców Dawkinsa" (Sic! - to nie moje sformułowanie ...) jest wg. Ciebie nie do przyjęcia i szkodliwe? Bardzo ciekawym ... A już ostatnia linijka ... To chyba prywatny dogmat ...
anonim2013.04.29 0:26
Purple Katolicy nie są kanibalami. Jezeli Dawkins i jemu podobne "mędrki" nie widzą róznicy pomiędzy katolikami a kanibalami, to jest już wystarczający powód aby nazwac ich głupkami. mamy jasnośc w temacie..?
anonim2013.04.29 0:58
Zastanawiam się, czy ten cały serwis to jest taki gruby żart, czy ludzie po prostu są rzeczywiście tak durni i zawekowali swoje mózgi przyokazji robienia przetworów. Oczywiście, że wpajanie dzieciom, że korzystają z usług innej firmy wyznaniowej niż jakikolwiek kolega z klasy jest złe - jest to stara metoda "dziel i rządź". Nie neguje samej biblii, bo to całkiem ciekawa kniga z której można wiele wyciągnąć jeśli używa się mózgu (narząd używany rozwija się, narząd nie używany zanika). Ale wkładanie do łbów małym dzieciom, że pójdą do piekła, że Chrystus to umarł za wszystkie grzechy świata (dzieciaka też?), że chrzest jest po to, żeby zmyć grzech, który przez samo urodzenie się sprawia, że dziecko jest złe (?!) jest destrukcyjne i powoduje podziały - wystarczy, że ludzie podzielili się na plemiona-kraje i według statusu materialnego, a i tak jest meksyk. Myślę, że możecie sobie wierzyć nawet w misę do zupy lub Śp. pupila Burka, bo co kto lubi - jeden lubi żołnierzyki, a drugi się biczować - ale nie powinniście robić dzieciom kiślu z mózgu. Nie mówię tu o sytuacjach ekstremalnych i nie neguje całkowicie tego paradoksalnego obwodu wiary w głowie, ale jest XXI wiek, w Polsce niemal wszyscy umieją pisać i czytać, a ludzie wciąż potrzebują ćwieka wbitego po szyję, żeby sobie jakoś wytłumaczyć niezrozumiałe zjawiska przyrody, czy po prostu żeby być dobrym? A co jeśli nie ma nic? Człowiek i życie jest cudem, ale nie znaczy nic w świecie, a Wy tłuczecie się, psujecie młode istnienia i uważacie, że człowiek ma znaczenie jeszcze większe kiedy jego ciało leży zagrzebane w ziemi i się rozkłada? Czysta socjotechnika.
anonim2013.04.29 0:59
A do tego polecam film "Drzewo Życia".
anonim2013.04.29 1:01
Purple, Głupolku, Kazde wychowanie w jakimś stopniu musi opierać się na przymusie. Jeżeli w danej kulturze jest zasada że nie zabiera się komuś rzeczy będących wlasnością danego człowieka bez jego zgody, to wybacz, ale dziecko, które z tym się nie chce zgodzić, pomimo wyjasnienia mu na czym polega zło kradzieży musi być poddane przymusowi kary. Niestety ale czasem jest to konieczne nawet w przypadku dorosłych i bardzo rozumnych oraz inteligentnych ludzi. Negacja stosowania jakiegokolwiek przymusu w kwestiach wychowawczych jest jedną z durnotek głoszonych przez Dawkinsa.
anonim2013.04.29 1:07
Herman Głupku A ja Tobie polecam jakiś dobry podręcznik do katechezy dla dziecka w drugiej klasie podstawówki. I zachęcam do wzięcia udziału w jakiejś dobrze poprowadzonej katechezie dla dzieci w tym wieku. Korzyści będą dwie: 1. Zobaczysz jak fałszywe są Twoje durnowate teorie na temat tego co się tych dzieci uczy na katechezie. 2. Być może sam się czegos nauczysz i coś zrozumiesz. Na razie nie mogę się do Ciebie odnieść w inny sposób jak: Żegnaj głupku.
anonim2013.04.29 1:22
Hermanku Głupolku I małe zadanie domowe: Weź poszukaj w posoborowych dokumentach Koscioła albo w podręcznikach do katechezy zdania które mówi że ludzie którzy nie przyjęli chrztu masowo pójdą do piekała, albo jeszcze lepiej że dzieci pójdą do piekła. A co w tym złego że Chrystus umarł za grzechy wszystkich ludzi? (zaręczam Ci że jak dobrze używać rozumu to da się to nawet zrozumiec i wyjaśnić nawet dzieciom). Tego że ludzie są źli już od urodzenia nie trzeba dzieciom tłumaczyć same to widzą. A to że ostatecznym celem ludzkiego zycia nie są tylko trupie robaki wcale nie jest jakąś socjotechniką tylko perspektywą w której nawet dziecko może dostrzec nadprzyrpodzony a przez to nieskończony sens wszystkich swoich doczesnych poczynań. I jeszcze jedno Hermanku: kiedy ostatnio uzywałeś swojego rozumku? Chyba bardzo bardzo dawno, bo wyglada na to że już Ci zupełnie zanikł. :D :D :D
anonim2013.04.29 1:43
Oj, sam dobrze pamiętam swój durnowaty podręcznik i widziałem dzieciaków. Przyznaję, że prócz niektórych z 10 przykazań nie pamiętam czegokolowiek co by sprawiło, że jestem lepszym człowiekiem - może nawiązania i generalnie poruszanie się w tematach historycznych. Jak dziś dzień pamiętam nie-świecką lekcję o ofierze bezkrwawej i po dziś dzień nie wiem czemu, nie mógłnym mieć na lekcji historii o wierzeniach - bo jedyne co mi zaświtało wtedy to, to że ludzie byli kiedyś źli i generalnie prości, bo składali ofiary z barana nie wiadomo komu i nie wiadomo po co, a teraz są dobrzy bo zamiast tego jedzą tylko opłatek i zapijają winem. Myślisz, że jak w piątek nie zjesz mięsa, to czeka Cię życie wieczne? Chodzi mi o samą ideę dzielenia i rządzenia - czy to tu, czy u Muzułmanów, czy u Żydów - i całe kłamstwo na, którym ten konkretny moloch zbudowano. W większosći przypadków gdziekolwiek zaczyna się niezdrowa wspólnota pojawia się problem - czy to firma wyznaniowa, czy rząd, czy porozumienie producentów ropy naftowej. Pomijając dawne profity z przynależności do gangu krzyża.. Zapomniałeś o dwóch tysiącach lat zaboru terytorialnego i umysłowgo i to ja jestem głupkiem? :D
anonim2013.04.29 7:49
Hermanku, sam przyznałes że z lekcji religii niewiele zapamietałeś i nic nie zrozumiałeś. W kwestiach dotyczących wiary religii, Boga i kościoła jak sam przyznajesz jestes takim samym głupolkiem jak pan Dawkins. Gabry Jasne, katolicy spożywają w czasie Eucharystii mięśnie sercowe. W związku z tym rzeczywiście są kanibalami. A teraz podciągnij spodnie, zjedz mięsko ze świnki i zasuwaj do przedszkola oglądać kanibali na katechezie dla maluchów. :D :D :D
anonim2013.04.29 9:23
Katolicy pobudowali cywilizację europejską. Cała ta "miłość" obecnych "światłych głów" jest niczym innym jak tylko popisem "anioła światłości", który tylko udaje dobro, żeby oszukać. Tak naprawdę ideolodzy tacy jak Dawkins doprowadzą do upadku cywilizacji, którą pobudowali chrześcijanie. Islam - to jest gwóźdź do trumny tej cywilizacji. Wygrają tę wojnę dzięki demografii. Bo ateiści praktykują śmierć, jako narzędzie "miłosierdzia". Bezdzietne, jałowe związki osób tej samej płci, aborcja i eutanazja, no i prewencja życia - antykoncepcja. Czym że jest takie postępowanie jak nie powolnym demograficznym samobójstwem? Pocieszam myślą możliwej paruzji za mego życia.
anonim2013.04.29 9:45
@Gaby Wiem, że posługujesz się manipulacją, i szkoda czasu na wyjaśnianie Tobie czegokolwiek. Ale dla innych... Widzisz twój post miał dowodzić czego innego a de facto udowadnia prawdziwości Ewangelii. Czy można coś takiego wymyślić? Spożywanie Ciała Chrystusa, Boga i Człowieka. Tylko Objawienie Boże, mogło przekazać takie niepojęte rzeczy. Ale ma to sens metafizyczny, bo nie urywamy zębami Ciała i nie zabijamy Chrystusa, ale On SAM się wydaje za nas i dla nas, stając się pokarmem na Życie Wieczne. On san zechciał stać się dla nas Chlebem Życia (nie mięsem), i tylko ten kto spożywa Ciało Jego w sensie duchowym ale i fizycznym będzie miał udział również i w Jego Zmartwychwstaniu. Wielu uczniów Chrystusa odeszło od Pana, słysząc te Słowa o Ciele Moim. Ja zostaje przy Chrystusie i Eucharystii, bo tylko "On ma Słowa Życia Wiecznego". Gaby jaką masz Ty nadzieję? No podważasz, wpuszczasz w manipulacje, coś udowadniasz, myśląc pewnie że posiadasz jakąś niesamowitą wiedzę, ale co z nadzieją? Jaki sens twojego dzisiaj? Bo jutro (albo pojutrze) to przyniesie śmierć, i NIKT nie ma Mocy i Słów Życia Wiecznego poza Tym, który zmartwychwstał. NIKT!
anonim2013.04.29 12:39
Jeśli Gandalf pisze, że "Dawkins jest głupkiem dlatego ponieważ uważa że przekazywanie dzieciom przez rodziców takiego systemu wartości jakim kierują się rodzice jest czymś szkodliwym" - to Gandalf ma całkowitą rację.
anonim2013.04.29 13:14
To takie smutne, że tylu ludzi komentuje z pełnym przekonaniem sprawy, o których niewiele wiedzą. Czytanie Fucktów i Mitów - jak widać - szkodzi.
anonim2013.05.1 20:31
Zmuszanie jest złem bezwarunkowo!Porównanie tego z molestowaniem seksualnym to nietrafiony pomysł skoro charakter zbrodni jest tu czysto umysłowy.Zamiast nauczać religii należy pokazać dzieciom Boga-jak zobaczą Go to w Niego uwierzą,co widzę to jest. Mówienie komuś "jesteś X" rzeczywiści jest zbrodnią-niech każdy sam decyduje.Uczenie religii jest dobre wtedy gdy odbywa się za zgodą zainteresowanej osoby,w przypadku dziecka należy odróżnić uczenie od indoktrynacji,indoktrynacja-agresywne i przymusowe wpajanie jest złem,uczenie-w sensie ekspozycja i wykład,pokazanie zjawiska i zachęta-jest dobrem.Złem jest przymus i złem jest wykorzystywanie braku intelektualnego wyrobienia u dzieci aby im wpajać jakieś poglądy,nie tylko religijne,ale większość poglądów.Być może trzeba wyłączyć spod tego poglądy moralne aby dziecko wiedziało,że źle jest podrzynać gardło tatusiowi gdy on śpi,poza tym za bardzo nie powinno się na siłę zmuszać do niczego.Przymusowe uczenie alfabetu i kultury też jest zbrodnią.Niech żyje indywidualizm i wolność!Atak na Dawkinsa jest tu raczej niesłuszny,po prostu użył nieco nietrafnego porównania.
anonim2013.05.1 20:36
Podkreślam,że spod ogólne zasady dobrowolności wyłączam jednak poglądy moralne-tych powinno się uczyć nawet bez zgody bo są zbyt ważne.Powinno się pokazać dzieciom Boga i to jest oczywiście dobre,złe jest jednak zmuszanie w wypadku gdy nie zachowuje w tym umiaru.Jeżeli Bóg jest to po upadku cywilizacji też zostanie.