Islam karmi się kryzysem wartości Zachodu - zdjęcie
16.11.15, 19:37

Islam karmi się kryzysem wartości Zachodu

2

"W komentarzach posłów i osób, które towarzyszyły całej sprawie, cytowano wypowiedzi zarówno prezydenta, jak i premier, które mówiły bardzo wyraźnie o modlitwie za ofiary tej tragedii. Natomiast te słowa o modlitwie były skrzętnie przemilczane. To pokazuje, że nadal z dyskursu wokół tragedii próbuje się rugować czynnik religijny, a on jest fundamentalnie ważny.

Bezwzględnie potrzebujemy głębokiej refleksji religijnej i spojrzenia na tę sytuację, jako nie tylko walkę z terroryzmem, ale przede wszystkim walkę cywilizacji islamskiej z chrześcijaństwem" - uznał ks. prof. Paweł Bortkiewicz na łamach "Naszego Dziennika".

Kapłan wskazał, że islamski terroryzm atakuje Europę także dlatego, że ta jest słaba duchowo, wypiera się swoich własnych wartości, chrześcijańskich fundamentów.

Choć trudno spodziewać się, by Europa powszechnie miała na sztandarach swoje chrześcijańskie dziedzictwo, to bez niego walka z islamskim terroryzmem nie będzie prosta, sugerował ks. prof. Bortkiewicz. 

kad/Nasz Dziennik/RIRM

Komentarze (2):

anonim2015.11.16 19:42
walka jest prosta koniec z zasiłkami i problem sam się rozwiązuje ... 70 % tych ludzi nigdy nie pracowało
anonim2015.11.16 20:41
@Jacza Naprawdę proszę o więcej wpisów! Jakby tak zebrało się ich z kilkaset to może jakiś student pokusiłby się o ich analizę i opisanie struktury myślowej przeciętnego lewaka. O, tak na przykładzie użytkownika :jancza(r)(?);-) Ps. Ponieważ dzisiaj wszyscy studiuja, w przeciwieństwie do moich czasów, że studiowali ci co "mieli głowę", to i brakuje już tematów do prac magisterskich...:-) Dostarcz! :-)