Ks. Isakowicz-Zaleski nie będzie członkiem komisji ds. pedofilii. ,,Nie dziwi mnie wynik głosowania'' - zdjęcie
16.07.20, 10:30Fot. screenshot YouTube [tajnekomplety]

Ks. Isakowicz-Zaleski nie będzie członkiem komisji ds. pedofilii. ,,Nie dziwi mnie wynik głosowania''

16

W dniu wczorajszym odbyło się głosowanie nad powołaniem członków komisji ds pedofilii. Do komisji nie został powołany ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jego kandydatura została zgłoszona przez Koalicję Polską i popierana przez Konfederację.

Do wyników głosowania odniósł się w mediach społecznościowych sam ks. Isakowicz-Zaleski.

Stwierdził na swoim profilu na Facebooku, że taki wynik głosowania go nie dziwi. Jego zdaniem władze PiS musiały odwdzięczyć się hierarchom za ich poparcie dla wymienionej partii. Zdaniem Isakowicza-Zaleskiego powiązania między biskupami a polityką to "sojusz ołtarza z tronem".

"Sojusz ołtarza z tronem w pełnej krasie. Nie miałem złudzeń, co do wyniku głosowania, bo wierchuszka Prawo i Sprawiedliwość musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne. A dla władz tych niezależna i sprawnie działająca komisja państwowa ds. pedofilii to śmiertelne zagrożenie. Będzie tak jak w sprawie molestowań kleryków przez abp. Juliusza Paetza w Archidiecezji Poznańskiej czy lustracji w Archidiecezji Krakowskiej – czyli "zamiatanie pod dywan" doprowadzone do perfekcji" – napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

Isakowicz-Zaleski wskazał również na fakt, że duża część posłów PiS głosowała tak samo, jak PO i Lewica. Jego zdaniem to dobry przykład na to, że "wojna kulturowa to kolejna ściema dla zamydlenia oczu maluczkim". Ksiądz podziękował także tym, którzy poparli jego kandydaturę.

dorzeczy

Komentarze (16):

pedagog2020.07.17 11:10
LUDZIE, OPAMIĘTAJCIE SIĘ. SZALA WALKI MIĘDZY CYWILIZACJAMI ŚMIERCI I ŻYCIA ZGODNEGO Z DEKALOGIEM PRZECHYLIŁA SIĘ NA STRONĘ TEJ DRUGIEJ TYLKO DZIĘKI MODLITWIE KLASZTORÓW MĘSKICH, ŻEŃSKICH , KOŚCIOŁA POLSKIEGO, WIERNYCH!!!! PRZESTAŃCIE JĄTRZYĆ, BO PAN BÓG STRACI CIERPLIWOŚĆ DLA OSTATNIEGO BASTIONU WIARY NA ŚWIECIE ! TO CO NAM TERAZ CZYNIĆ TRZEBA TO : WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ , życie według DEKALOGU i praca. PAN BÓG każdemu wypisze jego przewiny, niepotrzebne wymądrzania na piasku, i odejdziemy ze spuszczonymi głowami, ale dokąd??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Jerzy2020.07.16 13:17
PiS uciela ks. Isakiewicza - Zalewskiego w porozumieniu z Episkopatem. Nikt z jego czlonkow nie zostalby biskupem, gdyby szczerze walczyl z koscielna pedofilia. Nawet papiez Franciszek gdy byl arcybiskupen Buenos-Aires, rowniez chronil pedofilow, bo taka byla linia Watykanu. Kto sie jej sprzeciwial, mogl pozegnac sie z kariera. Widac wyraznie, ze dzialania biskupow calego swiata byly skoorynowane i nastawione na ukrywanie pedofilow. Pedofile zostawali biskupami i kardynalami, wiec wiadomo jaki duch panuje za Zelazna Brama. Tam o wielu sprawach decyduje mafia pedofilska. Podkreslam - pedofilska, nie - homoseksualna, mimo ze homoseksualistow jest z 70 80% procent wsrod wyzszego kleru, ale sa to typy, ktore po cichu uprawiaja seks z mezczyznami, a otwarcie potepiaja homoseksualizm i nazywaja gejow teczowa zaraza.
Michał Jan2020.07.16 12:34
Zatem 5 rok konsekwentnego działania - trzeba dużo zmienić, żeby zostało po staremu.
Darek2020.07.16 11:53
Może lepiej byłoby zmienić nazwę komisji na "Komisja do spraw ochgrony pedofilów w Polsce", bułoby bardziej zgodne z powołanym przez PiS składem jej członków.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.16 11:46
kościół i PiSdowaci boją się prawdy i syfu jaki wypłynie! ta komisja to będzie farsa taka jak ta smoleńska pod wodzą szMacierewicza
eaz2020.07.16 11:38
No wybacz, aby ks. I-Z powiedział publicznie głosujcie na RT. Na jego anty-katolicki program.
eaz2020.07.16 11:27
A kto to jest ks.Isakowicz-Zalewski? Najważniejsze żeby teraz walić w PIS. Narracja jak każda.
Dominiq2020.07.16 12:36
Jest to człowiek którego UB nie było w stanie złamać nawet biciem - a ty widać jesteś UBeckim potomkiem skoro umniejszasz to jakim patriotą jest ks.I-Z.
Anna2020.07.16 13:10
a miejsce księdza jest w kościele, a nie w polityce
normalny2020.07.16 13:30
komisja ds. pedofilii w KK to nie polityka . szkoda że nie powiedziałaś tego swojemu proboszczowi gdy nawoływał z ambony do głosowania na Pana Dudę
Czesław2020.07.16 11:22
Pani Prezydentowa Agata Duda namówiła księdza na głosowanie na Andrzeja Dudę co ksiądz zrobił ogłaszając to publicznie, na pewno przysporzyło to głosów Andrzejowi Dudzie. No cóż wypada odwdzięczyć się księdzu za ten gest Pani Agato Duda i Panie Prezydencie. Ksiądz Isakowicz Zaleski nie jest pozbawiony praw obywatelskich a że był bohaterem w stanie wojennym i obecnie jest pozytywnym wzorem postawy obywatelskiej nie muszę udowadniać. Dla mnie w wielu przypadkach oceniam postępowanie PiS-u wprost nie do przyjęcia, po prostu haniebne np. Falentę zamiast uhonorować za dobrą robotę dla Polski i przyczynienie się do sukcesu wyborczego PiS-u to zrobiono przestępcę za to że nagrał w restauracji rozmowy „przy ośmiorniczkach” ważne osobistości, obnażając w ten sposób prawdziwe haniebne traktowanie spraw Polski przez przedstawicieli władzy, w haniebny sposób zdymisjonowano fachowca i patriotę min.Szyszko, niezrozumiałe jest prześladowanie szefa NIK Banasia, blokowanie wszelkiej informacji o sukcesach A.Słomki w walce z Nadzwyczajną Kastą. To było wyjątkowo podłe przez blokowanie informacji w telewizji państwowej o Konfederacji a reklamowanie w tym czasie np. Biedronia. A polityka zakłamania w stosunku do zwolenników gloryfikowania rezunów z OUN-UPA i to na terenie Polski przekracza wszelkie granice przyzwoitości.
jula2020.07.16 11:04
Pudrowanie w komisji nic nie da, Kościół widzi do czego doszło w Irlandii, co będzie ważniejsze prawda czy ukrywanie hańby. Takie byle jakie głosowania ciągle się przewijają, pamiętam głosowanie w poprzednim senacie nad sprawą Koguta, obrzydliwe w obrazie. Areszt go dopadł tyko później ale niesmak pozostał.
...2020.07.16 10:50
Kościół i biszkopty wyraźnie się boją Zalskiego. Ja wiem,ze to nie czarni podjęli decyzję w jego sprawie, ale rząd jest na usługach kościoła w tym kraju.
Michał Jan2020.07.16 10:50
Czekam na artykuł autorstwa nieocenionej Marysi-Patysi zatytułowany "PiS sojusznikiem PO i Lewicy".
witia2020.07.16 10:47
Popieram księdza Zaleskiego. To duszpasterz z powołania. PIS niósł na sztandarach hasła odnowy moralnej i sprawiedliwości. Niedopuszczalnym jest tuszowanie pedofilii jakiejkolwiek a tym bardziej w kościele. Jeśli PIS chroni księży pedofilów to trzeba się zastanowić czy zasługują na poparcie jakim obdarzyli ich wyborcy. Duży minus. Zawsze można głosować na Konfederatów.
Koroner2020.07.16 10:47
Za dużo by ks. Tadek wyciągnął na jaw a przecież nie chodzi tu o jakieś rozwiązania tylko zamieszanie i ukrycie:) Pisowcom i platfusom pasowałby taki Głódź albo Janiak.