Hartman obraża Kaczyńskiego i wyborców PiS - zdjęcie
22.09.13, 17:56

Hartman obraża Kaczyńskiego i wyborców PiS

36

„Kaczyński zbiera głosy szerząc łgarstwa na temat okoliczności śmierci jego rodzonego brata; łgarstwa, w które ze wszystkich sił sam stara się uwierzyć, aby zamaskować swój cynizm przed samym sobą. A pomaga mu w tym korowód szaleńców i błaznów, poprzebieranych za jakichś ekspertów i komisje” - oznajmił Hartman.

A na pytanie o to, czy Kaczyński może wierzyć w zamach odpowiedział: „A może Kaczyński naprawdę nie wie, że 10 kwietnia 2010 roku miał miejsce pod Smoleńskiem nieszczęśliwy wypadek, a nie zamach? Jeśli tego nie wie, to jest idiotą. Jeśli wie, to jest łobuzem, grającym cyniczną grę o głosy” - napisał. A dalej oskarżył ludzi szukających prawdy o Smoleńsku o podłość. „PiS nienawidzi prawdy o Smoleńsku. Na myśl o prawdzie Kaczyński i jego poplecznicy wpadają we wściekłość. Prawda, którą znamy od dawna, a mianowicie, że samolot uległ katastrofie, gdyż lądował w bardzo gęstej mgle na źle wyposażonym lotnisku, jest tym ludziom nienawistna. A ich największym marzeniem jest cudowne tej prawdy odwrócenie. Modlą się o to, by okazało się, że Ruscy z Tuskiem zamordowali Kaczyńskiego. Modlą się o zamach. Nic innego ich niezadowoli. Ma być męczeństwo i już. A jak to załatwicie, towarzyszu Macierewicz, to już wasza sprawa. Fakty nie mają żadnego znaczenia. Fakty zawsze można podważyć, gdy w grze są sprawy święte. Taka tam jest mentalność. Czy są w etyce słowa nazywające ten rodzaj podłości? To załganie, tę pychę sięgającą pragnienia, by była zbrodnia? Nie ma. Nie ma słowa w etyce na kogoś, kto odrzuca prawdę, bo pożąda tego, by okazać się dumną ofiarą zbrodni. Może Kaczyński, jak rzucą mu na biurko ten felieton, wymyśli jakieś słowo? A może trzeba ogłosić konkurs na nowy termin, oznaczający pragnienie, by rzeczywistość okazała się naznaczona zbrodnią? Ja bym zaproponował „kryminofilię”. Jak się wam podoba, niepokorni dziennikarze, smoleńscy eksperci, klubowicze „Gazety polskiej”, wielbiciele Rydzyka, no i wam – pełni najlepszych chęci PRowcy PiSu? „Banda kryminofili” – czy to brzmi wystarczająco sexy? Nie? Hartman cham? No to, proszę bardzo, poszukajcie na siebie lepszego słowa” - napisał.

A karą dla owych „podelców” czy „łobuzów” ma być wyrzucenie ich z mediów i bojkot ludzi przyzwoitych. „Za parcie do władzy po trupach ofiar katastrofy smoleńskiej, za wełgiwanie sobie i społeczeństwu, że istnieją jakiekolwiek poszlaki wskazujące na zamach, Kaczyńskiemu i PiS należy się jedno: bojkot, czyli całkowite ignorowanie przez media i przyzwoitych ludzi” - napisał profesor.

TPT/Polityka.pl

Komentarze (36):

anonim2013.09.22 18:03
Tak. Brzoza wyszła z ukrycia, wypuściła mgłę i walnęła gałęzią w prawidłowo podchodzący do lądowania samolot z załogą ślepo słuchającą komunikatów wieży kontrolnej ... Jak długo można p..przyć, Panowie, jak długo jeszcze ...
anonim2013.09.22 18:27
A może tak Uniwersytet Jagielloński odciąłby się, tak jak to zrobiła AGH w stosunku do prof. Rońdy, od wypowiedzi Jana Hartmana?
anonim2013.09.22 18:32
Tego profesora nie da się ani czytać, ani słuchać, ani oglądać. To przekracza normalne zdolności wytrzymałości materiałowej człowieka.
anonim2013.09.22 18:40
A kiedy jakieś konkrety?
anonim2013.09.22 18:47
''Przyzwoity człowiek''? Przyzwoity człowiek nie pluje na Naród, który daje mu chleb.
anonim2013.09.22 18:56
Czy Hartman mówił o swojej rodzinie ??
anonim2013.09.22 19:02
No cóż hartman wypowiada się zgodnie z linią ,,partii miłości" czy ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości odnośnie tej partii??
anonim2013.09.22 19:07
Pan Profesor Hartman , "niezłomny krytyk" w natarciu... Nie jestem do końca przekonany , czy najlepszym sposobem na zaprezentowanie swego stanowiska jest częste stosowanie wobec adwersarzy różnorakich inwektyw (idiota;łobuz itp.) Nie wiem też jak trafnie w obliczu faktów i czynów tego rodzaju ocenić postawę Pana Profesora?? Dziś szczególnie potrzeba nam wzajemnego poszanowania , jedności , braterstwa... Człowiek cywilizacji XXI wieku zupełnie wręcz zagubił fundamentalną prawdę o samym fakcie istnienia szacunku , prawdę o rzeczywistej potrzebie wzajemnego dopełnienia... Jest mi niezmiernie przykro , iż w ten niebezpieczny "cywilizacyjny wir" daje się wciągać postać Profesora Hartmana , profesora niezwykle bliskiej memu sercu filozofii... Bowiem kto , jak nie filozof , kiedy , jak nie teraz , w obliczu tak trudnego wbrew pozorom położenia , powinien upatrywać środka , sfery umiaru i punktu równowagi... Kto , jak nie filozof właśnie powienien zwracać ogromną uwagę na ową konieczność wystrzegania się wszelakich skrajności... W mojej ocenie to m.in. filozof w szczególnym stopniu winien być raczej "z masy" , nie zaś tylko i wyłącznie "w masie" ludzkich istnień , postaw , poczynań... (w tym kontekście piękny utwór C.K.Norwida: "Coś ty Atenom zrobił , Sokratesie..." ) W istocie musimy od siebie wymagać , nie wolno nam zadowolić się przedstawieniem jedynie kilku pustych inwektyw... chociażby sens niepojęty w sobie one kryły... nie wolno.... Trzeba stale dążyć , nie ustawać... ------------------------------ "Chrońmy się od pogardy dla kogokolwiek , nawet dla najgorszego człowieka , bo to jest jeszcze człowiek , aż... człowiek." "Umiemy wyliczyć winy innych ludzi wobec nas , ale naszych win wobec innych na ogół nie widzimy. O belce we własnym oku będziemy mówili potem lub nigdy. Najpierw wolimy zająć się pyłkiem w oku bliżniego." Stefan Kardynał Wyszyński. ------------------------------- Primum vivere , deinde philosophari. Pozdrawiam , Przyjaciele :):)
anonim2013.09.22 19:36
ujadanie salonu i tak nic nie da; PiS wygra wybory w cuglach i będzie rządził sam;
anonim2013.09.22 20:28
Dosadnie momentami powiedziane, ale wobec tego jak Macierewicz i prezes zabawiają się społeczeństwem to chyba i tak powiedziane w możliwie stonowany sposób. Ma prof. Hartman rację. I przyjmując argumentację, którą stosuje czasami redakcja Frondy ( w tym przypadku pasuje do idealnie i nie jest myśleniem życzeniowym) im bardziej słychać sprzeciw wobec słów Hartmana i im większy krzyk o medialną nagonkę na Macierewicza i jego ekspertów tym większy jest to dowód na to, że Hartman ma rację. Sekta smoleńska stara się zakrzyczeć prawdę bo ta prawda jest dla nich nie do zniesienia. Smutne:(
anonim2013.09.22 21:14
Hartman wie ... dlatego należy go zamknąć w areszcie wydobywczym!!!
anonim2013.09.22 21:16
sekty smoleńskie są dwie: rządowa hartmana i druga macierewicza.
anonim2013.09.22 21:53
Franko '' Sekta smoleńska stara się zakrzyczeć prawdę bo ta prawda jest dla nich nie do zniesienia. Smutne:('' Tak smutne Franus,powinieneś iść do psychiatry .Nie żartuję.Te sekty zapanowały nad twoim mózgiem
anonim2013.09.22 21:57
Amatorzy którzy pracują dla NASA - dobre sobie. Poziom intelektualny taki sam, jak tego plującego jadem sklerotycznego dziadka który kiedyś wyrywał paznokcie gojom - patriotom i wysyłał ich na białe niedźwiedzie
anonim2013.09.22 22:38
FRONDO!!!! zmieniasz oblicze. po co cytować ułomnych, chorych z nienawiści lub zboczonych ludzi pokroju Hartmana? czy to jest nam potrzebne do szczęścia , do podążania za Jezusem? a z drugiej strony budzisz demony w stylu: Zanarkanda i Bazingi Drugiego( jest uch zresztą więcej i milkną tylko wtedy gdy Jego słowa są cytowane. Bo demony nie mają nic do powiedzenia w obecności Jezusa oprócz tego ,że jest Synem Boga i przyszedł aby nas zbawić!
anonim2013.09.22 23:05
Biedny, mały, Hartmanik. W III RP nawet tytuł profesora sparszywiał.
anonim2013.09.22 23:20
Taki Hartman żyje dzięki Macierewiczowi i Jarkowi!
anonim2013.09.22 23:56
Dlaczego Hartman, czlonek Bnai Brith nie nawoluje do zakazow medialnej egzystencji dla "podlecow" cynicznie wykorzystujacych meczenstwo holokaustowanych Zydow dla wyludzania miliardowych odszkodowan, ktorych ci ktorzy przetrwali, nie zobaczyli nawet na oczy? Albo dla opracowan "historycznych" Calej czy Spiewaka, lub ogolnie ŻIH-u bazujacych na "faktach", ktorymi sa przypisy do przypisow,do przypisow a na koncu klamstwo? Czy w etyce istnieje termin okreslajacy zachowanie wolajace o pomste do nieba?
anonim2013.09.23 0:07
Hartman wyluzuj troche z ta amfetamina, odstaw alkohol i zacznij się leczyć człowieku!!! Zobacz kiedy przyjmuje najbliższy psychiatra, zacznij pić melisę i znajdź sobie jekieś hobby!! Tylko daj już sobie spokój z mediami, bo jeszcze nam "zejdziesz na zawał" bidulko!!!
anonim2013.09.23 0:09
Niejeden prosty robotnik szybko wytłumaczy temu pożal się "profesorowi" od niszczenia osobowości i ściągania paznokci, dlaczego wszystkie dowody są na wschodzie, a polskie śledztwo oparte tylko na poszlakach jest spełnieniem woli politycznej. I skąd bul wiedział, że prezydent gdzieś nie doleci. Do tego nie potrzeba żadnych tytułów
anonim2013.09.23 0:24
@wiesiekadam ostatnio naprawdę nie mam czasu nawet na czytanie a co dopiero komentowanie na moim ukochanym portaliku wiec od rana odkładałam chociażby ten artykuł do przeczytania na później. Przyznaję się bez bicia, że wynurzeń Hartmana profesora NIE DA SIĘ CZYTAĆ w żaden sposób: ani na serio-bo pisała to osoba absolutnie skompromitowana popieraniem szkodników bandy palikota,ani dla żartu,bo nie ma ten tekst żadnego wdzięku.Ocieka takim obrzydlistwem,że aż zaczełam się martwić o mojego laptopa. Oczywiście zaciekawiły mnie komentarze pod artykułem a to co Ty napisaleś bylo TAK CELNE,że aż sprowokowało mnie do podziekowania Ci.Więc dziękuję Ci! Też zastanawiam się czy jest sens cytowania takich brudnych słów wypowiadanych przez ludzi ,którzy nie mają przed nikim żadnej odpowiedzialności.Czy taki ateista ma jakiś powód żeby grać fair? Nie! On nic nie musi. Nie musi się przed miłosiernym Bogiem szczerze spowiadać z tego piramidalnego kłamstwa które uprawia non -stop ,chętnie zapraszany przez obecne media.Nie musi wieczorem robić rachunku sumienia.Hulaj dusza,piekła nie ma.Niby wolny a zniewolony tak ciężkim łańcuchem wlasnych klamstw,szyderstw,nienawidzący ludzi,bratający się z demonicznymi postaciami(banda palikota). Czy ktoś na świecie chcialby być Hartmanem nawet i profesorem? Smutny pan próbujący odebrać ludziom Boga,piękno,prawdę,radość-wiarę,nadzieję i miłość.Czy on nie wie że to mu się nie uda?Nigdy
anonim2013.09.23 1:26
Jeżeli profesorami zostają ewidentne, zadowolone ze swego chamstwa, chamy, to zaczynam o "nauce" polskiej mieć coraz gorsze zdanie. Nie wystarczy jedynie sprawnie operować językiem, aby na taki tytuł sobie zasłużyć. Profesor, to według mnie człowiek z kulturą, który nie używa wobec oponentów politycznych takich określeń jak: "idiota", "podły". Profesor to klasa, a nie chłoptaś z PGR'u, co nie może się oprzeć degustacji bimbru i po jego spożyciu bluzga naokoło co mu cuchnąca ślina na język przyniesie. Ten cham doskonale wie, że prawda nie jest tak prosta, jak opisuje. Że to nie jest jedynie kwestia tego, ze: "samolot uległ katastrofie, gdyż lądował w bardzo gęstej mgle na źle wyposażonym lotnisku". Ten cham wie, że śledztwo zarówno MAK'u jak i Millera było prowadzony skandalicznie. Ten cham wie, że rzetelne ustalenia pogrążyłyby wiele osób z tzw. "establishmentu". Choćby o zaniechania. Niekoniecznie o przeprowadzenie spisku, zamachu stanu, którego wykluczyć jednak nie można. Ten cham bardzo się stara, aby ten "establishment" nie dotknęło ziarno prawdy o wydarzeniach. Jest jak piesek wypuszczany na postronku, aby swym jazgotem odwrócić uwagę od istoty sprawy.
anonim2013.09.23 3:44
Znamienne, że wybitnie prożydowska postawa śp.Lecha Kaczyńskiego na nic się zdała, a liczni przedstawiciele tej mniejszości swoją wściekłością i jadem przebijają wszystkich innych. Przecież ten cały Hartman, wnuk rabina Izaaka, zapluwa się jeszcze bardziej niż nawet Niesiołowski. To całkiem jak w podzięce za ratowanie Żydów z narażeniem własnego życia dostaliśmy najpierw ubeckie katownie, a dzisiaj antypolską gazetę Szechtera, paszkwile Grossa czy przedtem Kosińskiego albo oskarżenia o antysemityzm wyssany z mlekiem matki. Semicka mentalność, ta sama co u Arabów - wyciągniętą pomocną dłoń widzieć jako słabość, a słabeusza należy dobić. Za to szacunek wobec brutalnej siły - stąd taka mięta do Niemców i zgodna z nimi współpraca w niszczeniu Polski. Zwyczajny goj tego nie ogarnie. Żeby oddać sprawiedliwość to są oczywiście wyjątki od tej reguły, chwała i szacunek im za to.
anonim2013.09.23 7:36
Coś jest na rzeczy... jak trzeba spuszczać taką sforę do zakrzyczenia ... czego??? ZERO konkretów ... a są tacy którzy tylko mają wątpliwości ....
anonim2013.09.23 7:38
" Nawet po totalnej kompromitacji pseudoekspertów Antoniego M." kompromitacji??? Aaaa Aaaaadam wszak objawił ... czy kolega śledzi dyskusje Smoleńskie? Raczej nie, zauważył by pewnie kolega komentarz do "streszczenia " GazWyb .... i nie ośmieszał się ....
anonim2013.09.23 7:40
"prawidłowo podchodzący do lądowania samolot z załogą ślepo słuchającą komunikatów wieży kontrolnej" No cóż kolega widzę niepoatrznie zdradza prawdę ... takie są procedury wojskowe .... a, że zapis radaru " zaginął" ... ruskie fatum .....
anonim2013.09.23 7:44
@Bazinga Drugi "Nawet po totalnej kompromitacji pseudoekspertów Antoniego M" Napisz czym się skompromitowali?. A "twardypan" to twój idol ?
anonim2013.09.23 8:10
No jak czym ?? przecież MYŚLELI ... nic gorszego nie mogli uczynić ...
anonim2013.09.23 8:11
Korowód w/w ekspertów Hartmana : widział w Smoleńsku przekopaną ziemie na 1 metr , również owi z korowodu brali udział przy sekcji zwłok w Moskwie ! co ekshumacja , potwierdziła autentyczność zwłok !!! /są nie do przebicia , nikt im nie dorówna !
anonim2013.09.23 9:57
...najpierw cię lekceważą, potem śmieją się z ciebie, później z tobą walczą, ... a potem zwyciężasz. I.Gandhi
anonim2013.09.23 10:50
Dziś spuścili tow. Smolara ....
anonim2013.09.23 10:54
... politologa .... do oceny aspektów technicznych ....towarzyszu, metoda elementów skończonych którą reprezentuje prof. Binienda to nie politrukia - kto głośniej wrzeszczy o chorobach psychicznych wrogów .... jak już pisałem student MDL płatowce robi se to w chacie na pecetku choć oczywiście nie z taka dokładnością .... rozumie co znaczy wzrost dokładności symulacji zrobionej na lepszym sprzęcie i pohukiwania politruków maja efekt przeciwny .... ( ankieta na wydziale mechanicznym ) .....
anonim2013.09.23 10:57
" a zwykłe zaniedbania, elementarne błędy, niekompetencja " czy kolega przypadkiem nie kłamie? przecież awanse i nagrody były .... a nie sąd i kary ....
anonim2013.09.23 18:09
@Ijon Tichy "Dziwnym trafem nie przeszkadza ci(celowo z malej litery) chamstwo niejakiej pani profesor Pawlowicz." . no i sam niechcący pokazujesz jakie z Ciebie chamidło, pasujesz do Harmana i jego kompanów jak ulał.
anonim2013.09.23 23:30
@Ijon Tichy... Patrząc na twój awatar myślę sobie, że faktycznie stajesz na głowie, aby dorosnąć do moich pięt... chłoptasiu...
anonim2013.09.24 16:38
Przecież to polityk Ruchu Palikota, oni mają wpisane wyzywanie Polaków, jako program. Tak hipokryzja "tolerancji", ale tylko dla swoich.