Gowin: Platforma odgrzewa in vitro, by zaatakować Dudę - zdjęcie
16.03.15, 07:37Jarosław Gowin (fot. media)

Gowin: Platforma odgrzewa in vitro, by zaatakować Dudę

7

Jarosław Gowin był gościem „Sygnałów dnia” Polskiego Radia. Stwierdził, że sprawa in vitro nie powinna być podnoszona przed wyborami. Dodał też, że mało prawdopodobny jest sprzeciw „konserwatystów” z PO wobec rządowej ustawy.

Przez Polski Razem uważa, że ustawa o in vitro może wejść w życie jeszcze przed wakacjami. Wynika to z faktu, że rządząca koalicja ma większość, a dodatkowo zostanie tu wsparta przez Ruch Palikota oraz SLD. Jego zdaniem tak zwani „konserwatyści” z PO nie postawią tu tamy.

„Niestety, to, co kiedyś było skrzydłem konserwatywny w PO, dzisiaj jest już tylko garstką piórek i obawiam się, że ten projekt ma szanse uzyskania większości. Chociaż sprawa uregulowania tej luki prawnej, jaką jest brak przepisów dotyczących sztucznego zapłodnienia, jest sprawą paląca, ale nie na tyle, byśmy mieli się nią zajmować w czasie podwójnej kampanii wyborczej” – powiedział Gowin.

Zdaniem polityka temat in vitro jest zresztą po prostu „wrzutką wyborczą” Platformy. Polega to na próbie odwrócenia uwagi od bezrobocia, emigracji, niskich zarobków, służby zdrowia. Co więcej Platforma stara się postawić w trudnym położeniu Andrzeja Dudę i wymusić na nim jasną deklarację. „Wiadomo, że jest on żarliwym katolikiem i jako taki jest przeciwnikiem in vitro” – powiedział Gowin.

pac/polskie radio

Komentarze (7):

anonim2015.03.16 9:25
Jeśli nie podoba im się ustawa niech pis zaproponuje własne rozwiązanie lub sensowne poprawki. Tylko z RM i epidiaskopem dyszącym za plecami tego się nie da zrobić.
anonim2015.03.16 9:40
@pawel.nn - w takim przypadku zacząłbym od referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci. To zresztą pokazałoby, jak bardzo władza (nie) liczy się z głosem ludu. @Kalessin - a widzisz, przyznajesz, że Kościół jest u nas pewnego rodzaju buforem schładzającym gorące głowy różnych ideologów-psycholi. I to bardzo dobrze!
anonim2015.03.16 9:41
In vitro nie różni się w swej istocie od "aborcji".
anonim2015.03.16 10:05
Jack Holborn twoja wiedza o temacie jest na poziomie radiomaryjnej gawiedzi.Wydawało się że ciemnota była za sanacji,ale jednak opór na umiejętność czytania i pisania przetrwał do dziś
anonim2015.03.16 10:10
In vitro za własne pieniądze!Nie za podatnika!
anonim2015.03.16 10:25
@Jack KK nie jest buforem, jest hamulcem, to taka gałąź wsadzona w szprychy roweru. IV wymaga uregulowań prawnych czy to się komuś podoba czy nie. Negowanie i potępianie w czambuł to nie rozwiązanie, tylko zamiatanie sprawy pod dywan notabene KK jest w tym mistrzem
anonim2015.03.22 21:47
"Żarliwy katolik" nie powinien mieć chyba problemu z jasnym sformułowaniem swojego stanowiska w kwestii in vitro.