Fogiel o służalczości PO wobec Niemiec: Włos się jeży na głowie - zdjęcie
06.04.21, 19:53Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Fogiel o służalczości PO wobec Niemiec: Włos się jeży na głowie

61

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel skomentował skandaliczną wypowiedź posłanki PO Agnieszki Pomaski, która stwierdziła, że w Niemczech szczepi się zbyt wolno, po Polacy zabierają Niemcom nie swoje szczepionki. „Włos się jeży na głowie” – podkreśla polityk PiS w rozmowie z PAP.

„Polacy używają szczepionek, które nie są ich” – stwierdziła na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu posłanka PO Agnieszka Pomaska. Winą za opieszałość procesu szczepień u naszych zachodnich sąsiadów parlamentarzystka obarcza rząd Zjednoczonej Prawicy. Przekonuje, że w Niemczech szczepiono by znacznie szybciej, gdyby nie łaska niemieckiego rządu wobec Polski i innych mniejszych państw wspólnoty.

- „To największe kraje i najbogatsze kraje Unii Europejskiej podzieliły się z takimi krajami jak Polska dostępem do szczepionki. To dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak dobrze jakby mogło, bo gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to tych szczepionek najwięcej byłoby w tych największych krajach jak w Niemczech, we Francji, we Włoszech czy w Hiszpanii”

- mówiła posłanka PO.

Tę wypowiedź w rozmowie z Polską Agencją Prasową skomentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

- „To są szczepionki, za które państwo polskie zapłaciło. Nikt nam nic w jałmużnie nie rozdał”

- podkreślił polityk, który twierdzenia poseł Pomaski określa jako „jakieś kuriozum”.

- „Ta wypowiedź pokazuje absolutny brak wiedzy. Równocześnie, kiedy poseł na Sejm mówi, iż Polska korzysta z łaskawości innych członków Unii, że gdyby nie to, że Polska wzięła szczepionki, to w Niemczech program szczepień by szedł lepiej, to włos się jeży na głowie”

- dodał Radosław Fogiel.

Zaznaczył przy tym, że najpewniej w Platformie Obywatelskiej nie tylko Agnieszka Pomaska charakteryzuje się takimi poglądami.

- „To nawet nie jest klientyzm, to nie jest postawa kliencka, to jest wręcz służalczość. Tylko ktoś o bardzo serwilistycznym nastawieniu jest w stanie twierdzić, że Polska, która jest równoprawnym członkiem Unii Europejskiej, która na równych zasadach wraz z innymi krajami członkowskimi podejmowała decyzje, że zakup szczepionek będzie koordynowany przez Unię Europejską, że Polska dysponuje szczepionkami, tylko dlatego, że Niemcy czy inne kraje łaskawie podzieliły się z nami tymi szczepionkami. No tak nie jest”

- wskazał wicerzecznik PiS.

kak/PAP

Komentarze (61):

Zatroskany2021.04.7 10:33
Nadgorliwość PO nie zna granic, aż PO służalczość, sięgając absurdu.
DON ORELONE vel PARÓWA2021.04.7 9:37
no poziom przekazu dostosowany do poziomu odbiorców;] zbyt skomplikowany byc nie moze ;] bo suweren PIS moze nie zalapac. TRZA TYLKO POSZCZUC SUWERENA NA KOGOS!!!! prosty system. Zgorzknialosc suwerena nie zna granic!!! ;] śliczne zaplute dziadki i babcie, i Janusze z brzuchem no i Karyny i Dżesiki z powiatów!! ;] ślicnzie jest!!!................ WLADZA PROLETARIATU POWROCILA!!!!!!!!! oj ludzie ludzie ............alez wy durne jestescie..............
robaczek2021.04.7 9:24
LEPIEJ KLEKAC PRZED PEDOFILAMI W SUTANNACH!!!!!! ONI PRZYNAJMNIEJ SNICKERSA DZADZA ZA LODZIKA!!!!!!! brawo PIS!!!! takich ruchających nas trzeba nam !!! ;] biedni mali ludzie jestescie pisiurki. tak sie dac zmianipulowac malemu przykurczowi??? no za bardzo inteligentni to wy nie jestescie. widac po wyksztalceniu............ POLSKI TYKO SZKODA................ RZADY PLORETARIATU POWROCILY. ...............PRLbis
A2021.04.7 8:14
Piekarz prawdę ci powie.
katolik2021.04.7 8:34
to jest zenujace, jak Polacy zeszli na psy
katolik2021.04.7 8:35
najgorzej jak ktos z chama na pana to od razu na nazistę
astm.2021.04.7 7:06
Kto taką ciemnotę wybiera do sejmu.
x2021.04.7 8:24
Prawie 10 mln ludzi z polskim obywatelstwem głosowało na PiS. :-(
Jaś2021.04.7 7:03
Gdyby nie takie niemieckie przybudówki jak PO i Hłownia to Polska gospodarka byłaby o wiele bardziej sprawna i rozwinięta. Niestety Niemcy zrobią wszystko rękami swoich pomagierów aby nas zatrzymać w rozwoju, aby zdefraudować środki, które sobie wypracowaliśmy.
nie wierze2021.04.7 6:52
nie wierze, że takie osoby jak ta pani rządzą nami... nie wierze! to jest niemożliwe żeby to oni podejmowali decyzję... mówię tu o wszystkich posłał ale szczególności o posłach wszelakiej opozycji z Sk na czele... Ktoś musi nimi sterować?!!!!
Anonim2021.04.7 6:48
Fogielu, ty masz koryto pewne za pieniądze Polaków, ale dzieki Niemcom Polacy maja co do garnka włożyć. Milion Polaków żyje dzięki umożliwieniu zarabiania w Rzeszy! Nie gryzie się ręki która karmi! Niemcy - dziękujemy, jesteśmy wdzięczni za dobrze płatną pracę, za danie kąta do życia, za uratowanie wielu wielu Polakom życia. W Polsce nieprędko się coś zmieni, z Polski zawsze wyjeżdżano szukać lepszego życia i mamy nadzieję że dalej będziecie tak przychylnie na nas patrzeć. Dziękujemy!
Anonim2021.04.7 7:20
Ty Anonim podziękuj jeszcze Niemcom za 6 ( SZEŚĆ) MILIONÓW zamordowanych Polaków ,za obozy koncentracyjne, za wyrżnięcie Polskiej inteligencji za wszystkie zbrodnie na Polskim Narodzie , za zniszczone miasta , wioski , fabryki. POdziękuj , POdziękuj na kolanach , za to , że robisz u Nich za parobka , bo Turek, Arab mają tam lepiej jak Ty.
Anonim2021.04.7 7:37
To juz historia. Mamy wspólną przestrzeń UE, możemy pracować w Rzeszy. A ty won kacapie za Don, do swoich paszoł won! Komuchu! Polacy jasno się wypowiedzieli, chcemy być w UE! Żadnych kontaktów z ruskimi! Dość tego.
won2021.04.7 6:43
ten artykuł jest o piątej kolumnie niemieckiej w Polsce - czyli PO i jej przybudówkach ,a peowsko buraczane trolle wypisują brednie nie na temat- może lemingi wreszcie zobaczą kogo popierają
katolik2021.04.7 6:40
Jesli nie starcza mu siły, aby obronić Naród przed nazistami, to powinien mieć chociaz honor jako prezydent i jako człowiek, aby złożyć urząd.
katolik2021.04.7 6:41
odnosnie dudy
Anonim2021.04.7 9:45
"katolik" kierdyknąl się o stolik
KASTA BASTA! SZOK!!2021.04.7 6:32
- Jeśli zostanę wybrany na prezydenta, to natychmiast będę rozmawiał z rządem o budowie elektrowni węglowej w Ostrołęce. Przerwanie tej inwestycji jest zbrodnią - mówił pięć lat temu Andrzej Duda. Za jego kadencji i rządów PiS budowa została rozpoczęta i szybko zakończona. Przyniosła już miliard straty. Rozpoczęta niespełna dwa lata temu budowa elektrowni węglowej Ostrołęka C została przerwana i miesiąc temu spisana na straty. SZOK! ZAORANIE!! ZMIAŻDŻENIE!!! SAMOZABRONOWANIE!!!!
katolik2021.04.7 6:38
bo Duda to nie mąż stanu! popiera morderstwo Holocaust narodu, tak robi prezydent, kim on jest?
Mirek2021.04.7 6:53
katolik wskocz pod stolik o odszczekaj głupotę którą wymyśliłeś .
Mirek2021.04.7 6:51
Dla odgłupienia . Za rządów Tuska i koalicji PO-PSL zostało przez 8 lat rozkradzione 600 miliardów złotych !!! . Między innymi miliardy złotych zostały utopione w złoża kanadyjskie , afrykańskie , południowo-amerykańskie , w ruski gaz a poza tym Polska zrzekła się miliardów złotych opłaty przesyłowej od Rosji . ......buraku . A jeśli chodzi o Ostrołękę to jest tu sytuacja tego rodzaju że jakby nie zrobić tak źle . Jedno jest pewne że w tym regionie elektrownia jest potrzebna tylko na co ?!! . Gdybyśmy zbudowali elektrownię na węgiel to na dobę potrzeba .....2 pociągi węgla który trzeba przywieźć albo spod Lublina albo ze Śląska ....a węgla będzie coraz mniej i będzie coraz droższy . Poza tym dochodzą jeszcze ogromne koszty ochrony środowiska . Gaz własny który mamy pokrywa tylko 20% zapotrzebowania . Za rządów Tuska i PO-PSL planowano dogadać się z Rosjanami i importować prą z obwodu królewieckiego . A więc i tak źle i tak nie dobrze ale po tuskowemu byłaby to już katastrofa nie mniejsza od smoleńskiej !!! .
Prawda2021.04.7 6:17
W Polsce nie ma Opozycji tylko Zdrajcy i Szpicle ---pomagaja Rosji i Niemcom jak zniszczyć Narod Polski ==
Anonim2021.04.7 6:14
"Najlepsza metodą, by przejąć kontrolę nad ludźmi i kontrolować ich całkowicie, jest zabieranie im wolności po trochu, aby zredukować ich prawa przez drobne, praktycznie niedostrzegalne ograniczenia. Tym sposobem społeczeństwo nie zorientuje się, że wolność i prawa są mu zabierane do czasu, gdy zmiany zajdą za daleko i NIE BĘDZIE ODWROTU." (Adolf Hitler)
Wybitni fachowcy2021.04.7 6:12
Maturzysta Fogiel wie lepiej, bo jest z nadania "dobrej zmiany".
Anonim vel AAATomek vel Po 11... vel...2021.04.7 5:51
Doszedłem do wniosku, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które te wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam uda się aborcją i LGBT!!!
AAAtomek2021.04.7 5:52
Prawiczku-katoliczku, twój problem kim są twoi idole! ps. Wasze prawicowe święto już niedługo, w kwietniu... I pozdrów wilczura!
Po 11...2021.04.7 5:59
Wilczur zdechł w zeszłym roku akurat w Jom Kippur... Ile razy mam przypominać?
Anonim2021.04.7 5:44
Money.pl przeanalizował kilkanaście sprawozdań finansowych za 2020 rok, z których wynika, że na 14 czołowych spółek Skarbu Państwa 10 odnotowało pogorszenie wyników w porównaniu z 2019 rokiem, w tym 5 nie wypracowało nawet złotówki zysku.
Anonim2021.04.7 5:57
Konkrety , konkrety - a nie kolejne kłamstwa, rzucane o tak sobie.
Anonim2021.04.7 6:12
Faktyczna strata spółek Skarbu Państwa za okres od stycznia do czerwca 2021r: Strata Grupy Energa - 767 MLN. Strata PKP Cargo - 191,9 MLN. Strata Alior Bank - 585,5 MLN. Strata Jastrzębskiej Spółki Węglowej - 973,8 MLN. Strata Grupy Lotos - 1 MLD 388 MLN. Strata Tauron - 316 MLN.
Anonim2021.04.7 6:16
Faktyczna strata spółek Skarbu Państwa za okres od stycznia do czerwca 2020r
o ...2021.04.7 5:32
... Polacy, powiedzcie szczerze! Czy chcielibyście u władzy takich niemieckich przyd...pasów? ...
opty2021.04.7 5:31
Czy Polacy używają POwietrze które jest ich? Dziś wieje z nad Niemiec......
Anonim2021.04.7 5:27
Jeżeli w PO będą dalej będą takie "osobowości" , które wypowiadają publicznie takie bzdury i niedorzeczności to niech PO nie liczy na przychylność wyborców, a Polaków na pewno.
katolik2021.04.7 5:51
PO i PIS, Lewica , inne debile i posłowie to taki sam gnój jak HITLER
klik2021.04.7 5:27
Akurat zgodzę się z p. poseł, że wszystkie "szczepionki" powinny pójść do Niemiec. Naści, niech ta się "wyszczepiają" ile wlezie do u... śmierci. Niestety u nas ładują tymi "szczepionkami" na potęgę.
Anonim2021.04.7 5:49
Oj dobrze, dla Ciebie misiu nie będzie żadnej szczepionki, żadnych operacji, żadnych leków. Wszystkie choroby to wymysł masonerii a lekarze to tylko banda szarlatanów żądnych pieniędzy. Wszelką elektronikę też wywal, to tak Szatan żniwo zbiera. Aha, ale przyślij kartke z tego średniowiecza. Pozdro
klik2021.04.7 6:15
A co, widziałeś gdzieś bym pisał o sprzeciwie wobec medycyny? Problem w tym, że te "szczepionki" na Covid-19 medycyną nie są tylko bronią biologiczną. W ramach sprzeciwu wobec cyjanku, możesz nie jeść filozofie ze stajni prof. Środziny.
klik2021.04.7 6:19
Ps. Właściwie powinienem napisać do Ciebie per debilu. Ale widzę, że stosujesz chwyty z "Erystyki" Schopenhauera. Nie szpanuj bo ja to też czytałem.
PejsaWłosieNaBiszkopcieWMalinowymSosie2021.04.7 5:18
Tyn Fogiel zgolił pejsy, ale macę rabi sprawnie.
AAAtomek2021.04.7 5:10
Fogiel, jakie bułki kupić? Pszenne czy żytnie? Co proponujesz?
hehehe2021.04.7 5:13
Kukurydziane :-)
katolik2021.04.7 5:23
koszerne
hehehe2021.04.7 5:10
A kto i na czyje rozkazy właśnie demoluje rozpoczętą budowę elektrowni w Ostrołęce, generując miliardowe straty?
Anonim2021.04.7 4:16
A komu Ty służysz Radziu? On na drabince, Ty na kolanach - co wy tam porabiacie na Mickiewicza? Przyznaj się! Prawda was wyzwoli!
Anonim2021.04.6 22:32
Fogiel to ten czeladnik piekarniczy? mamy zajebistą nową kastę, elyty
hehehe2021.04.7 5:12
To nie nowa kasta tylko stara, bardzo stara. Starsza w wierze od nas. Wystarczy facjatę zobaczyć :-)
Anonim2021.04.6 22:16
Pisbolszewicka banda kłamców i złodziei, gdzie reparacje od Niemiec ?,dużo gadają przed wyborami, gdzie raport z katastrofy smoleńskiej ?
Jarek2021.04.6 21:20
U mnie się włos nie jeży. Od dawna PO jest dla mnie niemiecką partią działającą w polskim systemie prawnym. To partia stworzona przez Niemców po to aby maksymalnie jak to możliwie opóźnić rozwój Polski i rozwinąć tu niemieckie wpływy gospodarcze. Jeden Tczajkowski np przez zmarnowanie pieniędzy na wadliwie zaprojektowaną linię metra czy Gronkiewicz przez sprzedanie Warszawskiego systemu ciepłowniczego Francuzom zrobili więcej dla Niemców niż cały niemiecki wywiad. To nie tylko chodzi o to żeby wprowadzić niemieckich przedsiębiorców ale też o to aby źle wykorzystać dostępne środki. Czy ktoś może uwierzyć w to, że poprowadzenie nowej linii metra równolegle do już istniejącej to przypadkowa wpadka???? Przecież nad tym pracuje masa ludzi.
katolik2021.04.7 5:29
wszystkich, kazda opcję którą wybierali Polacy była jak kulą w płot. Do tego opcje śmierci w wyborach i kasa. Polacy niszcza się sami. Czy zobaczą co robią ? Nie Polaków wybieraliśmy ale specjalnie żle zarządających, morderców, nazistów, którzy dziś robią ponowny Holocaust.
Artur2021.04.6 21:11
Te skundlone formacje quasi-polityczne jak PO są sponsorowane i w istocie od samego początku są to czysto niemieckie twory składające się z niemieckich mieszkańców Polski. Trzeba o tym pamiętać że państwo nasze tworzy nasz naród ale i członkowie obcych narodów. PO należy traktować jako partię mniejszości narodowej która zdobyła sobie poparcie wśród części naszego społeczeństwa. Proszę zauważyć że całe kierownictwo PO składa się z mieszkańców miast w przeszłości silnie związanych z Niemcami - Szczecina, Wrocławia czy Gdańska. O tym że PO została założona na niemieckie pieniądze to wiadomo od samego początku. To że Tusk, prawa ręka Merkel od spraw polskich jest faktycznym przywódcą tej partii to też nie przypadek. To nie tylko dziadek w Wermachcie czy też "polskość to nienormalność" to także rodzina zatopiona przez Rosjan na Szlezwiku Holsztynie transportującym niemieckie rodziny uciekające po przegranej Hitlera z Polski. Hołownia z kolei to długo hodowany następca Tuska którego zadaniem jest odciągnięcie elektoratu od PiS. To człowiek który wykorzystuje te same mechanizmy co Tusk- mów wszystko to co nakazują mu sondaże nawet jeśli są to wzajemnie wykluczające się opinie czy hipotezy.
Skrzypek na dachu2021.04.6 20:52
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo to nie jest nawet szczepionka ale genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA pochodzace z komorek abortowanych ludzkich embrionow rozmnazanych w szczurach doswiadczalnych dlatego nikt nie powinien przyjmowac eksperymentalne zastrzyki retrowirusowe nanotoksyny ktore nie maja zadne naukowe podstawy aby to powodowalo odpornosc na SARS grype czy katary .
klik2021.04.7 5:25
I tak nieliczni Cię posłuchają. Reszta jak stado baranów idzie na rzeź.
Adolf aus Berlin2021.04.6 20:31
Agnes ist meine liebe POlitikerin aus Danzig !
Agnieszka2021.04.6 20:30
Trzeba jak najszybciej odsunąć PiS od władzy i wszystkie szczepionki z Polski oddać Niemcom !
katolik2021.04.6 20:12
naziści i Episkopacie współdziałajacy z nazistami, doprowadzacie Polaków, ksieży , w tym wprowadziliscie O. Knabida, w fizyczną i duchowa śmierc!!
Lord of chandelier2021.04.6 20:12
To nie serwilizm,fraulain Pomaska mutuje właśnie w jeden wielki gruczoł wazelinowy.
Hmmm hmmm hmmmm2021.04.6 20:06
Dno w wydaniu Pomaski jest dnem w wydaniu Pomaski, ale na takich głupawych karierowiczach jak Fogiel nie zajedziemy za daleko.
matis892021.04.6 20:03
Dzięki Pomasce można zrozumieć ten globalny przekręt plandemii i szczepienia globalnego NWO. Rządy państw dostają szczepionki za darmo, a okradają narody na grube miliardy wydane niby na szczepionki, które dostają za darmo dlatego nie są ich.
matis892021.04.6 20:00
Panie Fogiel to masz problem z lewackim PIS. Posłanka PO was zdemaskowała, że dostajecie szczepionki za darmo, dlatego nie są wasze, więc gdzie rozchodzą się miliardy które wydajecie na darmowe szczepionki ????????????????
katolik2021.04.6 19:56
hipokryta nazistowski, mordują Polaków a jeden na drugiego gada