20.09.15, 20:55

Fin zapytał mężczyzn-uchodźców, dlaczego nie bronią swojej ojczyzny

Fiński portal "Tundra Tabloids" zajmujący się głównie zwalczaniem islamskich kłamstw i islamskiego terroryzmu odwiedził obóz dla uchodźców w Finlandii. 

Jak pisze autor tekstu, gdy wszedł na dziedzinec obozu, uderzył go widok "uchodźców" rozmawiających przez smartfony. Głównym tematem rozmów było to, jak wydostać się z obozu i przenieść się gdzie indziej. Fiński dziennikarz zadał po chwili jednemu z migrantów bardzo proste pytanie: Dlaczego nie zostaliście w waszych ojczyznach, by walczyć z dżihadem?

Imigrant zamilkł zdumiony. Fin przypomniał mu, że jego właśni rodacy podczas II wojny światowej powszechnie bronili ojczyzny, chętnie przelewając za nią krew. Nigdzie nie uciekali, ale bronili kraju do końca. Wokół rozmówcow zgromadziła się cała grupa uchodźców. Nikt nie potrafił powiedzieć nic innego, jak tylko "chcemy być w Finlandii", "co za świetny kraj".

Jeden z pracowników Fińskiego Czerwonego Krzyża był bardzo niezadowolony, że dziennikarz zadaje takie pytania. Nie chciał wdać się w żadną rozmowę. Dziennikarz dodaje, że jeden z azylantów przyznał w rozmowie z nim, że w obozie... w powszechnym użyciu są fałszywe paszporty. Tak - nie chodzi tu o uchodźców. Chodzi o oportunistów, którzy zamiast zostać w ojczyźnie i jej bronić, uciekają przed trudnościami do bogatego Zachodu.

WBW/Tundra Tabloids

Komentarze

anonim2015.09.18 13:25
to SZARAŃCZA która spustoszy Europę zachodnią, jednak entuzjaści islamu otrząsną się jak już będzie za późno, pa pa unio jewropejska pa pa czas umierać twój zmierzch nadchodzi :)
anonim2015.09.18 13:58
Bardzo dobre pytanie.
anonim2015.09.18 14:08
Przykład, że dziennikarstwo może być jednak wciąż rzetelne. Doskonale zadane pytanie. Tundra Tabloids powiadacie. Sprawdzimy, rozpowszechnimy.
anonim2015.09.18 14:10
Damscy bokserzy allacha umieją tylko walić z kałacha. Oni nie mają poczucia ojczyzny bo jeszcze niedawno liczebnie arabów było jak kot napłakał. Niestety nadchodzi koniec Europy jaką znamy albo nawet koniec świata jaki znamy.
anonim2015.09.18 14:26
Polska inteligencja też bardzo licznie wspierała rodaków, duchem na emigracji. Nie każdy kocha tak miejsce swojego urodzenia, żeby za nie ginąć, albo choćby żyć w nim w biedzie. Polaków jest mnóstwo za granicami naszego kraju.
anonim2015.09.18 20:23
Odpowiedź jest bardzo prosta - oni przyjechali tu bronić ojczyzny. Będzie tak: islamiści zajmą dzielnice, będą pustoszyć swoim terrorem ludność z najniższej warstwy piramidy władzy w państwach Europy i tym samym ją osłabiać. Wówczas osłabiona piramida - a w zasadzie będąca na drodze całkowitego samozniszczenia - nie będzie w stanie już prowadzić działań militarnych za granicą. Po latach, przy tym procesie do tego właśnie dojdzie. Oni słuszną taktykę przyjęli, gdyż oni wiedzą, że to w zwykli obywatele powinni obalić niegodziwą władzę żydolewacką. Dlatego też na pierwsze ciosy i terror "innych lepszych" będą narażeni zwykli ludzie. Lewackie władze myślą, że "ta narodową hołotę właśnie tak trzeba traktować - wrzucić im agresywnych islamistów", tylko te kurwy nie wzięły pod uwagę, że islamiści przyszli po nich. Jasne prosty lud europejski pierwszy zostanie podeptany, ale bez tego ludu te śmiecie - tuski, millery shultze, środy, balcerowicze,... będą bezbronni. Ja za nich walczyć też nie zamierzam, raczej przeciw nim.
anonim2015.09.19 1:00
Przejrzałem ten portal, poczytałem. Jest jak pisze Fronda. A te łachudry rzeczywiście są lepszymi cwaniakami, niż sie zdaje.
anonim2015.09.19 7:13
"Fin przypomniał mu, że jego właśni rodacy podczas II wojny światowej powszechnie bronili ojczyzny, chętnie przelewając za nią krew. Nigdzie nie uciekali, ale bronili kraju do końca." Drobna szczegóła - wiedzieli przeciw komu mają walczyć, zmagali się z konkretnym wrogiem. Choć jednak weszli w kolaborację z Niemcami - za co przyszło im zapłacić bardzo wysoką cenę - w końcu opowiedzieli się po stronie aliantów, ale i to na dobre im nie wyszło. Mieli jednak broń i mimo wszystko, widoki na poprawę swojego losu. Poza tym - wtedy uciekać nie bardzo było gdzie, bo państwa, na terenie których wojna się nie toczyła, zamknęły szczelnie swoje granice. Nie mamy prawa uchodźców z Syrii i Afganistanu nazywać oportunistami. W Afganistanie do władzy dochodzą Talibowie, których pokonać nie zdołały takie potęgi jak USA, czy ZSRR. Chcący przeciwstawić im się Afgańczycy nie mają praktycznie żadnych szans. Władza w Kabulu jest na maksa skorumpowana i dba jedynie o własny interes. W Syrii - praktycznie dwie potęgi (Rosja i Zachód) walczą ze sobą o wpływy, nie licząc się z mieszkającą tam ludnością. Do tego dochodzi ISIS, zabijając wszystkich, którzy nie chcą do nich dołączyć. Nie należy się dziwić, że ludzie starają się wydostać z tego piekła.
anonim2015.09.19 7:19
Tutaj zadam może niewygodne pytanie - przed kim i przed czym uciekali Polacy w latach 1970-1999? Czy w większości nie emigrowali w nadziei na poprawę swojego bytu? Uchodźców politycznych nie było wtedy więcej aniżeli 20 proc. Jestem pewna, że gdyby władza komunistyczna nie pilnowała skrupulatnie swoich granic, to w kraju pozostali by tylko starcy i nieliczni partyjniacy. Nie było w naszym kraju oportunistów? To dlaczego władza komunistyczna tak długo się mocno trzymała? Ile procent społeczeństwa stać było na bunt?
anonim2015.09.19 17:53
a przed kim uciekała Klara?
anonim2015.09.19 21:12
Ci wszyscy politycznie poprawni porąbańcy, w swej głupocie nie wiedzą, że ten muzułmański koń trojański zasieje totalny zamęt, ale jeśli to wiedzą i czynią to zupełnie świadomie, tym bardziej my którym przyświeca mądrość, nie powinniśmy tolerować ani jednych ani drugich. odpowiedz sobie zatem, co chcesz uczynić w imię swej godności i wiary krzyżowcu?
anonim2015.09.20 21:20
Ilu imigrantów przyjęła do swego domu i utrzymuje jotem ? ilu kors ? ilu Klara ? No właśnie...! Jak przyjmą i poutrzymują ich przynajmniej przez trzy lata dopiero będą mieli prawo zabrać głos - teraz robią to bezprawnie i tylko - jak to lewi -obnażają swoja ciemnotę, zbrodniczą ideologię i nienawiść do kultury która ich wyhodowała - niestety - na lewych... W swoich wpisach lewi prezentują takie nonsensy i ciemnotę, że nawet nie ma możliwości tłumaczyć im czegokolwiek , że o dyskusji nie wspomnę.
anonim2015.09.21 0:34
Antex napisał: "a przed kim uciekała Klara?" Klara, wraz z rodziną, została zmuszona do opuszczenia Polski, na paszportach uprawniających do jednokrotnego przekroczenia granicy.
anonim2015.09.21 13:35
Klara jak zwykle pisze dużo i głupio.
anonim2015.09.21 13:45
Autor artykułu jest zdumiony tym, że nie wszyscy na świecie są zaślepieni źle rozumianym patriotyzmem?
anonim2015.09.21 21:04
W moich oczach nadchodzi zmierzch katolickiej Europy....
anonim2015.09.23 9:03
Uchodzcy wymagają pomocy ? mają i płacą - euro - a ja tylko o euro słyszałem ! oni jeszcze Europejczykom wyrobią miłość do Ojczyzny tylko zamienią sie rolami !
anonim2015.09.23 20:43
Jednym słowem: banda tchórzy!
anonim2015.09.23 21:32
w Polsce mamy ten sam problem. 38 milionów Polaków patrzy bezradnie jak rząd niszczy Polskę i nikt nic nie robi! nikt jej nie broni!
anonim2015.09.24 7:11
Ludzie są wolni, mogą też swobodnie wybierać kraj, w którym chcą żyć. Jednakże: 1. dość kłamstw, że są uchodźcami, a jedynie ekonomicznymi imigrantami, 2. muszą bezwzględnie podporządkować się prawu, obyczajom i zwyczajom panującym w wybranym kraju, 3. każdy kraj ma prawo powiedzieć nie takim imigrantom, bez pytania o zgodę Merkel, Junkersa czy innego uniokraty.