Eskalacja konfliktu Trzaskowski – PO. W tle ulica Lecha Kaczyńskiego  - zdjęcie
16.12.20, 18:41Fot. screenshot - YouTube (naTemat.pl, Rzeczpospolita TV)

Eskalacja konfliktu Trzaskowski – PO. W tle ulica Lecha Kaczyńskiego

17

W czasie kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski obiecywał, że jeśli zwycięży wybory, swojemu następcy w Warszawie będzie rekomendował podjęcie starań o nadanie jednej z warszawskich ulic imienia śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ponieważ wybory przegrał, miał sam zająć się tą sprawą. Kilka dni temu poinformował jednak, że na razie nic w tej sprawie nie zostanie zrobione. Zasłaniał się przy tym decyzją warszawskich radnych. Według doniesień tygodnika „Wprost” na drodze stanęło mu własne ugrupowanie.

Od dłuższego czasu mówi się o konflikcie pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Platformą Obywatelską. Według tygodnika „Wprost” to właśnie ze względu na ten konflikt w miejscu stanęła sprawa nadania jednej z warszawskich ulic imienia śp. Lecha Kaczyńskiego. Prezydent stolicy miał rzeczywiście chcieć wywiązać się z tej obietnicy, jednak przeszkodzili mu koledzy z własnej partii.

Konkretną propozycję nadania imienia tragicznie zmarłego prezydenta ul. Przykopowej w pobliżu Muzeum Powstania Warszawskiego Rafał Trzaskowski miał przedstawić na spotkaniu z radnymi z klubu Koalicji Obywatelskiej.

- „Rzeczywiście, Trzaskowski chciał wreszcie zamknąć ten temat i jak najszybciej doprowadzić do zmiany nazwy ulicy. Był nastawiony na dialog, ale spotkał się ze ścianą” – mówi informator tygodnika „Wprost”.

Jednak nie tylko radni mieli sprzeciwić się zamiarom wiceprzewodniczącego PO. Na spotkaniu pojawił się poseł Marcin Kierwiński. On właśnie miał powiedzieć Trzaskowskiemu, że zmiana nazwy ulicy nie wchodzi w grę. W rozmowie z tygodnikiem jeden z uczestników spotkania stwierdził, że zamiarem Kierwińskiego miało być po prostu ośmieszenie prezydenta stolicy i pokazanie opinii publicznej, że nie wywiązuje się on z wyborczych obietnic.

- „W tej chwili mamy do czynienia już właściwie z otwartą wojną. Prezydent jest członkiem PO, wiceszefem partii i to dzięki partii jest tu, gdzie jest. A co robi? Otoczył się ludźmi spoza PO, często dość odległymi ideowo i z przechyłem w lewą stronę, a tym samym pozbawił swoją partię wpływu na najważniejsze decyzje w najważniejszym mieście” – mówi jeden z polityków Platformy.

Ostatnią decyzją, która rozwścieczyła polityków Platformy, miała być nominacja wiceprezydenta Warszawy w miejsce Pawła Rabieja. Trzaskowski wybrał na to stanowisko Aldonę Machnowską-Górę zamiast rekomendowanego przez partię Włodzimierza Karpińskiego.

Politycy Platformy coraz częściej krytykują Trzaskowskiego nawet publicznie. Dziś o jego ruchu niezwykle krytycznie wypowiadał się Grzegorz Schetyna, o czym pisaliśmy [TUTAJ].

kak/wprost.pl

Komentarze (17):

ala2020.12.19 10:24
działaczka Platformy wyznaje: "Konserwatyści w PO milczą, ale w partii następują pęknięcia"
hdd2020.12.17 8:06
Eskalacja konfliktu Trzaskowski – PO.-Trzącha ma zastąpić Rabiejowatego w PO i KO w kakao.... ale ma nieświeży zapach Fekalii wiślanych i jest bunt w LGBT Q PO i KO SLD
Prawda2020.12.16 21:11
Nie wolno Ufać Potomkom Czerwonej Zarazy Komuny ===
Anonim2020.12.17 7:56
Dokładnie, nie wiem dlaczego ludzie wciąż ufają partii rządzącej
ala2020.12.19 10:25
W demokratycznych wyborach wygrał PIS, i to z dwukrotną przewagą nad PO. Zdobył drugi raz większość parlamentarną, co jest ewenementem w Europie po II wojnie światowej. Sądząc dalej po zachowaniu opozycji, jest duża pewność, że PIS będzie rządziło w 3 kadencji, co przyznaje po cichu nawet sama opozycja.
ateusz-AAAtomek & Göwno z Nilu Hatred Co.2020.12.16 20:56
Zniecierpliwiony oczekuje twego zejścia. I co ty po sobie parchu zostawisz? Setki paszkwili. Life Well Lived - not in your legacy, jew piece of shit!
ateusz2020.12.16 20:53
Jedyne "osiągnięcie" Lecha Kaczyńskiego to śmierć w wypadku komunikacyjnym, poza tym był prezydentem kompletnie bezbarwnym i nic nie znaczącym.
Dudirobson2020.12.17 11:47
Nie to Komoruski.
Anonim2020.12.16 20:21
Powinna być ulica imieniem Łukasza Szumowskiego, najwybitniejszego pisowca ostatniej dekady który zastał Polskę z emerytami ruchliwymi i żywymi a zostawił z zamrożonymi.
"Local Supercluster" ... No shit ...2020.12.16 19:40
What you would call, jews in the synagog peddling money? Clusterfuck or clustershit?
Po 11 ...2020.12.16 19:16
Ulica? No bez przesady. Wszyscy wiemy, że trwają prace nad zmianą nazwy "Supergromada Lokalna" (ang. Local Supercluster) na "Supergromada Kaczyńskiego". 78% cywilizacji jest już za.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.16 19:08
na chüj następna ulica imienia kaczego ścierwa? cała polska jest już zsyrana pomnikami,ulicam, placami tego idioty!
tęczowy ormowiec2020.12.17 9:15
a twoja rosja?
Marek2020.12.16 19:03
Z frontu walki o dobrobyt nielicznych w Polsce i niewielu w europie. Warszawiacy by urzymać wrażenie totalnych wariatów w europie bo w Polsce nie robią wrażenia ,wybrali sobie na prezydenta coś co nie idzie zidentyfikować.Facet ma rozjechaną jażnię. Jest to skutkiem braku rodziców za młodu.Imprezy były ważniejsze.Coś wychowywało się wsród ludzi pokroju prof .obciągacza przepraszam Geremka. I to teraz rzuca się na mózg.Sam coś wspominał niedawno ,,profesorowi zawdzięczam dużo a nawet więcej,namaścił mnie.Mam nadzieję że nie bolało. Tacy coś rządzą warszawą.Po nie chce być namaszczana przez coś bo mają inny problem.Młody gomułka fiksuje jak stary na koniec kariery. I co tu robić .Może .....tak genialne winny za to jest no kto....
Wiosna nasza2020.12.16 19:02
PiS leci w dół.
Dolata2020.12.16 18:56
Mam nadzieję że te psy się same POzagryzaja
ala2020.12.19 10:27
Pan Jarosław Kaczyński to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Ten facet wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Ten facet odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Podręczniki historii za 50 lat będą pisały o Kaczyńskich. Nie będzie tam ani słowa o Tusku. Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu, ktoś więcej niż polityk. Kaczyński to jedyny polityk, który nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. A w 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.