Elity III RP domagają się interwencji Brukseli ws. ,,Margot’’ - zdjęcie
17.08.20, 13:25Fot. via: Pixabay; screenshot: YouTube (Artykuł Osiemnasty, Onet News)

Elity III RP domagają się interwencji Brukseli ws. ,,Margot’’

58

Z inicjatywy reżyserki Agnieszki Holland oraz pisarek Agnieszki Graff i Olgi Tokarczuk powstał list do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, w którym sygnatariusze wzywają Brukselę do interwencji ws. rzekomej dyskryminacji osób LGBT w Polsce oraz bronią aresztowanego aktywisty Michała Sz. ps. „Margot”.

Przypomnijmy, że Michał Sz. ps. „Margot”, decyzją sądu, trafił do aresztu w związku z brutalnym atakiem na wolontariusza fundacji Pro-Prawo do Życia oraz zniszczeniem należącej do fundacji furgonetki. O tym jednak nie wspominają sygnatariusze listu, którzy piszą o „Margot”, jako o ofierze „politycznych represji”, a jej aresztowanie ich zdaniem jest elementem rosnącej w Polsce „homofobicznej agresji”, „wzmacnianej przez rządzącą partię”.

- „My, niżej podpisane i podpisani, wyrażamy swoje oburzenie represjami wymierzonymi w społeczność LGBT+ w Polsce. Solidaryzujemy się z aktywistkami, aktywistami oraz ich sojusznikami, brutalnie traktowanymi i zatrzymywanymi podczas protestów, przetrzymywanymi w areszcie i zastraszanymi. Wyrażamy głębokie zaniepokojenie o przyszłość demokracji w Polsce, kraju o godnej podziwu historii walki o wolność i oporu wobec totalitaryzmu” – czytamy w liście.

Autorzy listu odnoszą się do chuligańskich zamieszek wszczynanych przez aktywistów LGBT 7 sierpnia w Warszawie, które nazywają „pokojowym protestem”, mającym być wyrazem solidarności z „Margot”.

- „Homofobiczna agresja w Polsce wzrasta, ponieważ jest wzmacniana przez rządzącą partię, która uczyniła z mniejszości seksualnych kozła ofiarnego, nie troszcząc się o bezpieczeństwo i dobrostan tych obywatelek i obywateli” – czytamy w liście, którego sygnatariusze domagają się natychmiastowej interwencji Komisji Europejskiej w celu obrony w Polsce takich wartości, jak równość i szacunek dla mniejszości.

Pod listem podpisali się m.in.: Pedro Almodóvar, Margaret Atwood, Paul Auster, Ed Harris, Jan Komasa, Yorgos Lanthimos, Dorota Masłowska, Jan Komasa, Paweł Pawlikowski Stellan Sjarsgaardm, Timothy Snyder, Małgorzata Szumowska czy Slavoj Žižek.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (58):

Lucy2020.09.3 12:05
Przestańcie nazywać tych smieci bolszewickich "elitami"
seol2020.08.19 19:30
Margot to nieszczęśliwa kobieta w ciele faceta...ale Bóg jest beznadziejny...jak mógł jej to zrobić?! a później szczuć ją swoimi łatwowiercami...
siedzę se na Mazurach palę cygarko i popijam łysky2020.08.18 7:55
śmieszą mnie te kolejne zestawy tzw " ynteligencji" - często całe rodziny, zblazowane, sfrustrowane, zgolaszone, robiące beki i obciachy. A mnie andrenalinka rośnie, łapki zacieram i przygotowuję grillownie kolejnego medialnego jałopy, aby wytopić tłustość kretyna
katolik2020.08.18 5:59
Bruksela nie ma zadnej wazniejszej sprawy do zalatwienia to sa te najwazniejsze wlasnie.
Moly2020.08.18 3:55
" Rzekomej" dyscryminacji. Autor albo nie wie co slowo "rzekomy " znaczy. Albo nie wie co to jest cudzyslow. Jednym slowem: autor nie ma pojecia.
Wxyzojtek2020.08.17 21:52
Niechże oni dadzą spokój Brukseli, bo ta ma ważniejsze sprawy na głowie a nie zajmowanie się zboczeńcami.
polacke2020.08.17 18:35
Elity nigdy nie donoszą, to są zwykłe internacjonalistyczne łajzy, które z własnych egoistycznych spraw próbują robić problem ludzki. Macie problem ze sobą, ze swoimi dziećmi, to nie wciągajcie w to wszystkich Polaków, do tego kłamiąc i donosząc. Ohydne kreatury ludzkie.Dno.
Nadużyciem jest2020.08.17 17:51
określać te osoby polską elitą !! To najwyżej jelita .
Beno2020.08.17 17:43
Celebryci bronią chuligana. Dlaczego nie bronią skrzywdzonych przez sądy, przez pracodawców, przez oszustów i złodziei, przez nieuczciwych komorników, wyrzucanych z mieszkań.....? Ci celebryci to tacy sami chuligani, cwaniacy i swołocz jak "Margot".
Genderolożka2020.08.17 17:40
Margot ma prawo do wyboru płci. To jedno z fundamentalnych praw człowieka. W przypadku osób transseksualnych wystarczy tylko dokonać uzgodnienia płci. W wielu postępowych krajach taki zabieg chirurgiczny jest finansowany przez państwo ale z ograniczeniami (do max. 3 razy). Bardziej skomplikowana sytuacja jest gdy mamy np. mężczyznę identyfikującego się psem płci żeńskiej mającym skłonności do własnej płci. W tym przypadku mamy do czynienia z kombinacją TZL i kuracja hormonalna oraz zabieg chirurgiczny jest bardziej skomplikowany zarówno w opisanej transmitacji jak i kolejnych.
***2020.08.17 18:01
....przestań zanudzać!
Japa2020.08.17 20:30
No ... Taka " informacja " to rozumie . Trzy razy . No dobra , a jak za pierwszym razem wytnie gonady ., to na jaką płeć zmieni się drugi raz . Bo trzeci to rozumie . Wróci do pierwszego .Gnębi mnie jeszcze problem . Jak ta "wolność wyboru "ma się do praw natury . No bo natura stworzyła człowieka z odpowiednią płcią . Przy tej okazji obudowała tą płeć budową . Głową , klatą .kobiety z piersiami , chłopy bez ., nogami . Wszystko potrzebne do podtrzymania gatunku . A tu nagle wyszli z ukrycia ludzie "homo " . Nic im nie potrzebne . Ani podtrzymanie gatunku , ani głowa z mózgiem , ani nogi ... Ważne aby było ciało od pasa do ud ,.Z waginą i odbytem I bądż tu człowieku mądry .
Tomasz682020.08.18 5:18
"Margot" ma ludzkie, spoleczne prawo do leczenia sie u psychiatry. I to nawet bezplatnie od zaraz !!
Tomasz682020.08.17 17:30
O jakich elitach piszecie ??? To sa przeciez elyty a nie zadne elity umyslowe,.
Japa2020.08.17 20:46
" Tomaszu 68 " Szanowny .O jakich elitach piszą , pytasz . Jak widzę jesteś jeszcze młody i masz braki w tym zakresie z historii .( daruj szczerość ). Dzisiejsze " elity " to sukces Hitlera i Stalina . Oni nie zabijali w pierwszym rzędzie robotników . Tych brali do roboty . Zabijali tą prawdziwą polską elitę , dzięki której do dziś istniejemy . Ta która potem powstała to czysta podróba , daleka od patriotyzmu , honory . Dziś to widać po takich pismach do Brukseli . Tytuły naukowe ? Pic na wodę . Tow . Gierek najlepiej to zilustrował . Zadzwonił do Rektora na AGH Gliwice z zapytaniem " Na którym to roku jestem Rektorze ? I został inżynierem . I dziś mamy co mamy . Bolek zaklepał im dobrobyt .
Tomasz682020.08.18 5:15
Do "Japa" - moje 68 pochodzi od rocznika , kiedy pierwszy raz zostalem "spalowany" przez obywatelska wadze. Doskonale wiem jak nagle pelno bylo i na uczelni przybylo tzw. docentów marcowych, profesorów marcowych za zaslugi !! Zauwaz , ze napisalem "elyty" pochodzace od yntylygencji , a nie piszeo elitach. Polskie elity sa wszedzie, jeszcze dzisiaj przesladowane - popatrz prase "polskojezyczna", popatrz parlamenty- nasz krajowy , brukselski . Popatrz na TSUE - niby sprawiedliwosci a w zasadzie "stalinowska trojka". Pozdrawiam
Japa2020.08.18 20:10
Cieszę się . Sporu między nami brak . Za tą ,,młodzież " przepraszam . Chociaż ja bym się cieszył Dla mnie byłby to komplement . Japa 33 . Zyczę spokojnej nocy .
Hanna2020.08.17 17:15
Może "Margot" to sztuczna istota "obrotowa" i ma funkcje kobiece i męskie, w zależności od okoliczności
taro2020.08.17 17:33
chuck norris,jak mowi, tez byl ,,uwieziony w ciele kobiety,, ale potem przyszedl czas,ze sie urodzil. Byc moze ,,margot,, w wieku doroslym,tak dla przypomnienia musi byc przepchany rurami kanalizacyjnymi,w kierunku oczyszczalni sciekow tak, ze jak wpadnie w wiekszy zbiornik, to mu sie oczy otworza i stwierdzi,ze jednak jest mezczyzna.
babcie klapcie nie oglądają Internetu2020.08.17 17:11
np von Graff na sto mil morskich , pachnie rodzinną Ubecją
SWicio ś;limak winniczek2020.08.17 17:07
Hollande to znam - widziałem ją w Bretanii
astm.2020.08.17 16:51
Nigdy osoby LGBT mi nie przeszkadzały, ale to co czynią obecnie jest obrzydliwe istna sodoma.Te stare pudernice mogą sobie apelować...
Olo2020.08.17 16:46
Nie mówcie o tych ścierwach elity, to zwykły resortowy motłoch!
Kacap ateista durny hej2020.08.17 16:34
jest tu taki jeden czubek, który uciekł i mało się nie zapluje na frondzie .. on tak ma
Seks kamerki2020.08.17 15:56
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Święty Jan Paweł II2020.08.17 14:59
«Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!» (Mk 16, 15). Tymi słowami Zmartwychwstały, przed wniebowstąpieniem, powierzył apostołom powszechne zadanie misyjne. Jednocześnie zapewnił ich, że w tej ważnej misji mogą liczyć na Jego nieustanną pomoc (por. Mk 16, 20). - - - Te właśnie słowa w sposób wymowny zabrzmiały w dzisiejszej uroczystej liturgii. Stanowią one przesłanie, które przekazują nam na nowo trzej nowi święci: Daniel Comboni, biskup, założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego i Sióstr Kombonianek Misjonarek Czarnego Lądu; Arnold Janssen, kapłan, założyciel Zgromadzenia Słowa Bożego, Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego i Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji; Józef Freinademetz, kapłan ze Zgromadzenia Słowa Bożego. - - - Ich życie ukazuje wyraźnie, że głoszenie Ewangelii stanowi «pierwszą posługę, jaką Kościół może spełnić względem każdego człowieka i całej ludzkości» (Redemptoris missio, 2). Nowi święci uczą nas, że ewangelizacja, oprócz działań w obronie godności człowieka — niekiedy narażających na niebezpieczeństwo, jak pokazuje doświadczenie tak wielu misjonarzy — zawsze obejmuje jawne głoszenie Chrystusa. To właśnie jest cenne dziedzictwo i wzór, jakie ci trzej nowi święci, wyniesieni dziś do chwały ołtarzy, pozostawili zwłaszcza swym rodzinom zakonnym. Podstawowym zadaniem instytutów misyjnych jest misja ad gentes. Żaden inny obowiązek o charakterze społecznym czy humanitarnym, choć potrzebny, nie może być od niej ważniejszy. - - - «Wszystkie narody ujrzą chwałę Pana». Psalm responsoryjny, który przed chwilą odśpiewaliśmy, podkreśla pilną potrzebę misji ad gentes również w naszych czasach. Potrzebni są ewangelizatorzy odznaczający się takim samym entuzjazmem i zapałem apostolskim, jak bp Daniel Comboni, apostoł Chrystusa pośród Afrykanów. Poświęcił on wszystkie zasoby swej bogatej osobowości i głębokiego życia duchowego, aby Afryka — kontynent, który tak bardzo umiłował — mogła poznać i przyjąć Chrystusa. - - - Jakże nie wspomnieć dziś z miłością i troską tych drogich nam ludów? Afryka, ziemia bogata w zasoby ludzkie i duchowe, nadal doświadcza licznych trudności i boryka się z problemami. Oby wspólnota międzynarodowa zechciała czynnie pomóc jej budować przyszłość pełną nadziei. Ten mój apel zawierzam wstawiennictwu św. Daniela Comboniego, wielkiego ewangelizatora i obrońcy Czarnego Kontynentu.
Stańczyk2020.08.17 14:24
Same (głu)"polki". Widać kto inspiruje mamrota i jego bojówkarskich towarzyszy.
Jan2020.08.17 14:23
Przestańcie z tymi elitami III Rp....TO ZWYKŁA HOŁOTA a nie elity. Jeżeli powiem ,że jestem księżną to nią będę?. .Ta taka dziwna grupa ludzi, którzy plują na kraj w którym mieszkają....zdrajcy
Elwira2020.08.17 14:12
Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.17 14:06
Byłbym zapomniał. Siedzenie w kiciu nie jest takie złe. Szczególnie wspólne prysznice. No i jak mydło "upadnie" na ziemie. Uuuuu ... jak DUŻY!
Joanna2020.08.17 14:25
Chorzy psychicznie też mogą gdzieś artykułować swoje myśli- np Fronda-....Biedny człowiek jesteś chłopie...
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.17 15:11
Odbytnica smaczniejsza od pis-dy!
Wojtek Polak2020.08.17 15:56
dla chorych odchylonych zboczeńców.
Figo fago2020.08.17 21:06
Zwłaszcza jak gość ma biegunkę .
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.17 14:01
Małgorzata Szutowicz jest bezprawnie przetrzymywana w areszcie z pogwałceniem wszelkich procedur. Pisie obszczymurki nie unikną odpowiedzialności.
APo2020.08.17 14:20
Ta Małgorzata to Michał - bandyta i chuligan lewacki
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.17 14:26
Żaden Michał, natomiast bandytą jest Ziobro wsadzający do więzienia politycznych przeciwników.
Joanna2020.08.17 14:28
Ale ty głupi jesteś...zwyczajnie głupi.
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.17 14:32
Nie masz Joasiu argumentów to zostały ci wyzwiska. Na mnie żadnego wrażenia to nie robi, poza tym, że takie jak ty wzmacniają wizerunek katola-prostaka.
Cool2020.08.17 14:35
Stwierdzenie, że ktoś jest głupi to tylko stwierdzenie faktu, a nie obelga. ...ale faktem też jest, że ty w głupocie jednak przodujesz! :-)
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.17 14:51
Czy bronisz ją jeszcze z jakiegoś powodu, czy tylko dlatego, że ma PiSdę?
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.17 15:04
Odbytnica smaczniejsza od pis-dy!
Cool2020.08.17 16:22
Jej nie trzeba bronić .... tylko ciebie izolować!
Japa2020.08.17 20:54
A niby jakie argumenty pani "Joanna " ma posiadać ? Waszych "występów " nie da rady obudować " argumemtami " To tak jak by starać się " obudować " kupę z Czajki by nie śmierdziała ,
ddd2020.08.17 16:09
nie głupi, to zwykły kłamca
Cool2020.08.17 14:32
To Margot ma prostatę czy macicę? ... :-))
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.17 14:46
Jak można być tak głupim, żeby cokolwiek podważać bez uprzedniego sprawdzenia informacji, że Margot jest osobą niebinarną, która identyfikuje się jako kobieta.
Cool2020.08.17 16:25
Ale co w końcu ma .... macicę czy prostatę! :))
Japa2020.08.17 21:05
Dla was nawet koza jest binarną czy nie binarną .
rozbawiony głupotą prymitywa2020.08.17 14:26
co ty lewacki debilu możesz o tym wiedzieć?
Jan2020.08.17 14:27
Durny gej znów się odnalazł i bełkocze...
Wojtek Polak2020.08.17 16:04
ludzie przestańcie z tym odchyleńcem dyskutować. to jest świr nie umiejący rozpoznać chłopa od baby. a dla typa który pobił zniszczył i okradł jest więzienie a jeśli mu udowodnią problemy psychiczne na tle "jestem kobietą" to zakład psychiczny oddział zamknięty.
Japa2020.08.17 20:58
Dla ciebie " Dumny " faktycznie może być Małgorzata . Tobie wagina nie potrzebna . Odbyt dla ciebie lepszy .
T2020.08.17 13:52
Flanele nigdy nie będą damami
Portofino2020.08.17 13:46
Wszystkie qur*wy i złodzieje, pedały i lesbije plus 675 innych płci, łączcie się przciw zbrodniczemu PIS który chce zniszczyć LGBT, ukochane dziecko żydów.
infor2020.08.17 13:44
Śmiecie bronią śmiecia
MT(*)2020.08.17 13:43
Represji w Polsce?! Zbój uważający się za kobietę wraz z grupą swoich współtowarzyszy bezprawnie, w biały dzień, w miejscu publicznym, napada na jednego człowieka, używają wobec niego przemocy fizycznej i demolują jego własność prywatną czyli samochód. Napadnięty człowiek zgłasza to organom ścigania i jak każdy napadnięty obywatel oczekuje od nich ścigania napastników. JEST FILM DOKUMENTUJĄCY BEZ ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI BANDYCKI NAPAD GRUPY NA SAMOTNEGO CZŁOWIEKA !!! Niezależny sąd podejmuje decyzję o dwumiesięcznym aresztowaniu agresora i zaczyna się ordynarny wrzask marginalnego w Polsce, lecz niezwykle krzykliwego środowiska lbgt. To oczywista próba nacisku na uwolnienie aresztowanego agresora, tak jakby organy ścigania miały wręcz taki obowiązek a napastnik posiadał tęczowy immunitet. I to jest dopiero skandal. Sad aresztował go nie za jego poglądy czy orientację seksualną, sąd aresztował go za to, że wraz z innymi napadł w biały dzień w miejscu publicznym innego człowieka o innych poglądach. To zwykła bandyterka, a nie polityka. I zdumiewające jest jednocześnie i to, że nikt nie staje w obronie napadniętego. Żadna gazeta, żaden opozycyjny polityk ! To oczywisty skandal !!! I na koniec tylko jedno bardzo ważne wtrącenie: aresztowany tymczasowo za uliczne napadanie napastnik nie idzie na 2 miesiące więzienia za to co wraz z innymi zrobił. To jest tymczasowe aresztowanie a nie wyrok za bandycki czyn. Wyrok to ten napastnik dopiero dostanie a te 2 miesiące jego tymczasowego aresztowania ma służyć prawidłowemu zabezpieczeniu toku czynności w sprawie, w której on już jest sprawcą napadu na człowieka. Między innymi po to, by nie wpływał na świadków etc. A wyrok w sprawie, w której już na tym etapie jest tymczasowe aresztowanie, będzie zapewne zdecydowanie bardziej srogi niż tylko te tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące. Ten człowiek dopiero posiedzi, za to co zrobił na ulicy innemu człowiekowi grozi mu bowiem 5 lat więzienia. I nie będzie to więzienie za poglądy, lecz za uliczny bandytyzm. Powodzenia nie życzę ulicznym napastnikom lecz surowej i sprawiedliwej kary.
Alojzy Cedzidło2020.08.17 21:38
Rzadki przykład poważnej dyskusji . Ta powaga nie pasuje do poziomu niektórych " komentatorów . " Im nie o to chodzi . A tak krótko i na temat. Ukaranie tego pomylonego chłopa . W moim przekonaniu , nie polityka , nie uczonego czyli tak na chłopski rozum . w normalnym kraju , musiał by być ukarany. Czy my , Polska jesteśmy normalnym krajem ? Na chłopski rozum , NIE . W tym " spedalonym " świecie to niemożliwe . Gdyby jeszcze cała Polska dążyła do normalności . Gdyby ... Ale nie cała . Część idzie za <polityką światową "Ten przypadek z chłopem ,ktory na użytek polityki , umyślił sobie ,że dowód osobisty jest nieważny , jest najlepszym przykładem wartości moralnej ludzi ,którzy w normalnym kraju powinni być filarami moralności ,i honoru. Taka logika jak Twoja Sz . " MT (*) " do nich nie dociera . I nie tylko do nich.