Eksperci: Zełenski jest ślepym narzędziem Putina do eliminacji Ukrainy. ,,Jego asystent jest agentem Kremla'' - zdjęcie
20.11.19, 17:15screenshot Youtube - Офіс Президента України

Eksperci: Zełenski jest ślepym narzędziem Putina do eliminacji Ukrainy. ,,Jego asystent jest agentem Kremla''

2

Andrij Jermak, asystent prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego działa w interesie prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina – powiedział rosyjski politolog Andriej Piontkowski podczas wywiadu udzielonego telewizji VOD „Kłamstwo putinowskiego reżimu”.

Dla mnie oczywiste jest, że Andrij Jermak jest świadomie działającym agentem reżimu Putina. A te cztery osoby są teraz najwyższymi ukraińskimi przywódcami: bandyta [oligarcha Ihor] Kołomojski, jego prawnik [szef Biura Prezydenta Andrij] Bohdan, [asystent Prezydenta Andrij] Jermak, którzy pracują w interesie Kremla, a może niewinny głupiec [prezydent Ukrainy Wołodymyr] Zełenski lub aktor, który doskonale gra rolę niewinnego głupca”.

Andriej Piontkowski

Rosyjski politolog i publicysta

Politolog przypomina fakt, ujawniony na rozprawie w Kongresie USA, zgodnie z którym „Jermak przez długi czas z maniakalnym uporem” przekonywał Williama Taylora, szefa amerykańskiej ambasady w Kijowie i Kurta Volkera, specjalnego przedstawiciela USA ds. Ukrainy, że „to Ukraina ponosi winę za wojnę” w Donbasie, obwiniając piątego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko.

Piontkowski przypomina, że doradca Zełenskiego Andrij Jermak uciekł się do melodramatycznych sztuczek. Wyjął z kieszeni, prawie ze łzami w oczach, kilka zdjęć ludzi, których ogłosił jako swoich krewnych (jak się później okazało, nie miał takich krewnych ofiar) i skłamał, że oto moi martwi krewni. Powiedział także, że nienawidzi Poroszenki i nigdy nie może mu wybaczyć ich śmierci. Zaznaczył też, że uważa za winowajcę ich śmierci Poroszenkę, a nie Putina.

Z kolei, Roman Bezsmertny, ukraiński polityk i dyplomata (były ambasador Ukrainy na Białorusi) powiedział w etrze edycji „Studio Zachód” z Antonem Borkowskim na kanale telewizji Espreso.TV, że asystent prezydenta Ukrainy Andrij Jermak utrzymuje kontakty z wicepremierem Rosji Dmitrijem Kozakiem, odpowiedzialnym za politykę Kremla w Donbasie, a także z Administracją Prezydenta Federacji Rosyjskiej i współpracownikiem prezydenta Putina Władisławem Surkowym.

Jeśli chodzi o Jermaku, okazuje się, że prowadził raczej ścisłe negocjacje z [Dmitrijem] Kozakiem, wicepremierem Federacji Rosyjskiej, który, jak wiemy, zaproponował tak zwany plan Kremla z pacyfikacji Mołdawii, przygotowujący jej faktyczną Bosnizację. Jeśli przeanalizujesz tę osobę, jest ona dość poważnie zintegrowana z rosyjskim establishmentem i komunikuje się nie tylko z Kozakiem, komunikuje się z Surkowem, komunikuje się bardzo blisko z otoczeniem Surkowa. Rozmawia z wieloma w administracji Putina i Zełenski wie o tym, ponieważ Zełenski ma na biurku dokumenty dotyczące spotkań, raporty przygotowywane przez Służbę Bezpieczeństwa i Służbę Wywiadu Zagranicznego”.

Roman Bezsmertny

Ukraiński polityk, były ambasador Ukrainy na Białorusi

Zauważył również, że Jermak wypełnia instrukcje Zełenskiego i należy zrozumieć, że to, co mówi i wyraża Jermak, jest tym, o czym myśli prezydent i co robi prezydent Zełenski. Nie warto rozdzielać tych rzeczy.

Zełenski i jego doradcy zniszczyli międzynarodową koalicję na rzecz Ukrainy i doszło do tego, że obecnie za plecami Ukrainy trwają negocjacje między Rosją, Niemcami, Francją i Stanami Zjednoczonymi – zaznaczył w programie 5 kanału ukraińskiej telewizji Rostislaw Pawlenko, deputowany ukraińskiego parlamentu z frakcji „Europejska Solidarność”.

Nie widzimy żadnej strategii ze strony ukraińskiego przywództwa. Zobaczmy, jacy doradcy pracują dla Zełenskiego: Pan Jermak – w otwartych źródłach są informacje o jego stosunkach z Federacją Rosyjską. Pan Kołomojski – widzieliśmy jego rewelacje w „New York Timesie”. Pan [Andrij] Bohdan [prawnik Kołomojskiego i doradca Portnowa w czasie gdy ten ostatni był deputowanym Rady Najwyższej], Pan [Andrij] Portnow [były zastępca szefa kancelarii prezydenta Wiktora Janukowycza]”.

Rostislaw Pawlenko

Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy

Przypomnijmy, ingerencja Rosji w sprawy wewnętrzne Ukrainy rozpoczęła się natychmiast po ogłoszeniu przez nią niepodległości w sierpniu 1991 roku. Ukraina nigdy nie została oczyszczona z sieci sowieckich agentów KGB, nigdy w tym państwie nie było prawdziwej lustracji. Od pierwszych dni niepodległości rosyjscy agenci (KGB) prowadzili ukrytą wojnę hybrydową przeciwko Ukrainie – zachęcali do korupcji, manipulowali opinią publiczną, podsycali kłótnie i niezgodę, niszczyli państwo, gospodarkę i armię.

W 2013 roku Putin był przekonany, że Ukraina wkrótce wpadnie w jego ręce jak dojrzały owoc, ponieważ prawie wszystkie stanowiska w jej władzach objęli agenci wpływu rosyjskich służb specjalnych. W celu odrodzenia potężnego imperium Rosja planowała wchłonięcie zachodniego sąsiada. Jednak putinowska operacja zajęcia dużego państwa na wschodzie Europy nie powiodła się. Miliony ludzi na antyrządowych demonstracjach w Kijowie i innych miastach Ukrainy pod koniec 2013 roku wyraźnie pokazały całemu światu, że Ukraińcy nie akceptują wyboru geopolitycznego narzuconego Kijowowi przez agentów Rosji. Putin stracił Ukrainę. Ludzie obalili rząd rosyjskich agentów i marionetek. Była to największa porażka rosyjskich służb specjalnych po pomarańczowej rewolucji.

20 lutego 2014 roku zirytowany Putin zdecydował o interwencji militarnej na Ukrainie, najechał Krym i Donbas. Od tego czasu trwa rosyjska zbrojna agresja wobec Ukrainy.

Jednak nowo wybrany prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który mówi o pokoju z Rosją jednym głosem z przyjacielem Putina Wiktorem Medwedczukiem, pod płaszczykiem rozmów pokojowych może skapitulować przed Moskwą i zrezygnować z integracji euroatlantyckiej.

Jagiellonia.org

Komentarze (2):

przemyśl-72019.11.21 14:04
Żadne odkrycie .Dawno o tym wiemy,ze tym razem, przez Tell Aviw Kijów pacyfikujemy . Moskal nie odpuszcza Ukrainie
Piotr Nowak2019.11.20 18:25
Takim samym był Tusk !!! Przyznam, że jeszcze się nigdy tak nie cieszyłem tym co zrobił Tusk ! Tym, że wygra wybory na szefa europejskiej partii szmatławców EPL . Walka będzie bardzo zacięta. Kilkoro europejskich tchórzy podkuliło ogony i paszło w las, a na polu walki pozostał ON - król Europy - polski tchórz, który wygra bezkonkurencyjnie w wys. 100% oddanych głosów ! Ja pie-rd-olę, ależ lewacka pato-logia !!! Jestem taki szczęśliwy jak nigdy dotąd, że ten Niemiec, który wykrzykiwał, że Polskość to nienormalność, który ma krew na rękach 96 zamordowanych pod Smoleńskiem, który żółwikami dziękował Putinowi za "załatwienie sprawy", który udu-pił tysiące Polaków wiedząc, że Amber Gold to lipa, który kradł lub pozwalał kraść 156 MLD zł z OFE i ponad 240 MLD zł z WAT, który jest odpowiedzialny za mafie reprywatyzacyjne hulające po dużych polskich miastach i za dziesiątki afer korupcyjnych - i mógłbym tu wymieniać jeszcze długo ........., już NIGDY nie wróci do Polski, że już nigdy nie będę musiał oglądać jego fałszywej, faszy-stowskiej, paralitycznej gęby !!! Wzywamy Orbana do jak najszybszego opuszczenia tej lewackiej organizacji - bo wstyd !!!