Dr Wojciech Jabłoński: "Dla Komorowskiego jedynym wyjściem jest wycofanie się" - zdjęcie
18.05.15, 08:32Andrzej Duda(fot. spot_pis_youtube)

Dr Wojciech Jabłoński: "Dla Komorowskiego jedynym wyjściem jest wycofanie się"

11

Politolog dość krytycznie ocenia debatę:

„Wystawianie do debaty telewizyjnej osoby, która nie jest politycznym fajterem i na komunikacji telewizyjnej się nie zna, kończy się tym, czym się skończyło (…)Wiedziałem, że ta debata pójdzie Komorowskiemu źle, ale nie myślałem, że aż tak źle. Nie usłyszeliśmy żadnego spójnego przekazu od Komorowskiego, który atakował PiS, którego to PiS-u nie było na sali. Nie było zwracania się do obywateli tylko rozmowa o PiS-ie. Natomiast Duda zwracał się bardzo chętnie do kamery i punktował Komorowskiego nawet nie brutalnie, raczej z litości, bo Komorowski aż tak źle wypadł”.

Dr Jabłoński uważa, że obraz Komorowskiego nie jest kwestią przygotowania, lecz cech, które posiada.

„W zasadzie Duda mógł przyjść nieprzygotowany i tak by wygrał (…) Nawet taka osoba, jak Duda, który jest dość przeciętny medialnie, z Komorowskim wygrywa, bo Komorowski medialnie to jest porażka” - uważa Jabłoński.

Twierdzi, że błędem była propozycja debaty, która padła po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów, czyli kiedy jest się na pozycji przegranej. Politolog dodaje, że dla Komorowskiego „jedynym wyjściem jest wycofanie się, jeszcze honorowe, z wyścigu prezydenckiego”.

„To jest ostatnia szansa, inaczej skompromituje się do końca i różnica między nim a Dudą będzie sięgała kilkudziesięciu procent” - mówi.

"Dopóki prezydent, jak mówiono złośliwie, pilnował żyrandola, wtedy było wszystko OK i jego sondaże były na poziomie 70 proc. natomiast kiedy zobaczyliśmy jaki naprawdę jest Komorowski, a teraz zobaczyliśmy jaki jest naprawdę – mówiąc bardzo delikatnie, nieciekawy – to już jest katastrofa" – dodał.

Zdaniem dr. Jabłońskiego starcie Komorowskiego z Dudą jest zapowiedzią zmiany pokoleniowej w polityce.

KZ/Wpolitce.pl

Komentarze (11):

anonim2015.05.18 8:39
Zgadzam się z tą analizą. To koniec czlowieka z Budy Ruskiej!
anonim2015.05.18 8:47
"Dr Wojciech Jabłoński twierdzi, że Bronisław Komorowski w niedzielnej telewizyjnej debacie został „znokautowany” przez Andrzeja Dudę." Typowo pisowski bełkot..."przegrał ale wygrał"
anonim2015.05.18 9:10
chamstwem i napastliwością nie wygrywa się debat lemingi!
anonim2015.05.18 9:23
a pan dr. to ogladal ten sam program co 10,5 mln Polakow? trudno uwierzyc….
anonim2015.05.18 9:37
Pan prezydent Komorowski kojarzył mi się w tej debacie z kimś w rodzaju starego, zgredziałego belfra. Nawet jeśli pan Duda czasem mógł sprawiać wrażenie trochę nierozgarniętego uczniaka, to sympatia bezstronnego widza jest raczej po jego stronie. Każdy z nas przecież chodził kiedyś do szkoły i pamiętał różne sytuacje. Zresztą, pan Komorowski jest z zawodu nauczycielem historii. Jeśliby wykonywał swój zawód, to nie byłby raczej lubianym "belfrem" i w pełni zasłużyłby na złośliwe przezwisko "Komor".
anonim2015.05.18 9:46
Takie pyskówki są dla gawiedzi i nie ma się co ekscytować. Ja oceniam "całokształt " A grzechów i grzeszkow nazbierał niestety w ostatnich latach furę, nie licząc oczywiście wygłupów z ostatnich dni.
anonim2015.05.18 10:19
Zapraszamy pana Bronisława Komorowskiego do apartamentów we Wronkach. Na pewno mu się spodoba rekonwalescencja za ciężką pracę jaką wykonał w dziedzinie pedalizacji dzieci i młodzieży. Za pewnie przypadną mu do gustu rozliczne przysmaki z nasionek soi i kukurydzy, o które tak zabiegał w ustawie dla "polaczków". Pozostaje się cieszyć, że jego wysiłek zostanie doceniony.
anonim2015.05.18 10:34
portal na który się powoływał Komorowski prowadzi jego córka Zofia;)
anonim2015.05.18 10:40
@Gremig A informacje o Dudzie na tym portalu są prawdziwe czy nie?
anonim2015.05.18 12:40
Pan doktor jest znakomitym politologiem. Twierdził na przykład, że kandydatura Tuska na szefa Rady Europy to tylko propaganda PO i Tusk nie ma najmniejszych szans na to stanowisko. Teraz też na pewno ma rację ;)
anonim2015.05.19 4:13
jeszcze jedna taka "przegrana" PitBula i Dudusia pacynkę będą łyżeczką ze ściany zbierać