Czy rekonstrukcja rządu przyniesie zwiększenie uprawnień premiera? - zdjęcie
21.07.20, 10:26screenshot youtube- Kancelaria Premiera

Czy rekonstrukcja rządu przyniesie zwiększenie uprawnień premiera?

9

Komentarz w tej sprawie dał w programie „Graffit” Jarosław Gowina. W programie Polsat News szef Porozumienia mówił między innymi o tym, że  Zawsze był zwolennikiem silnej władzy premiera czyli tzw. modelu kanclerskiego.

W rozmowie były wicepremier odniósł się do porozumienia z unijnego szczycie ws. budżetu UE i funduszu odbudowy i co to wszystko oznacza dla Polski. Jak sam przyznał Jarosław Gowin on sam jeszcze nie studiował dokładnie tekstu tego porozumienia. Mimo to jego zdaniem

,,Wszystko wskazuje na to, że odnieśliśmy spektakularny sukces”.

Lider Porozumienia podkreślał, że fundusze wywalczone przez premiera Morawiecki są imponujące i bardzo pomogą Polsce. Gowin cieszył się, że dobrze funkcjonuje współpraca Polski i Węgier. Szczyt UE miał to pokazać.

 Na pytanie, czy zgadza się ze słowami Zbigniewa Ziobry, że "w unijnej praworządności chodzi o dostęp do aborcji i małżeństwa gejów" odpowiedział, że interpretacja tych zasad jest rozszerzana.

 Jarosław Gowin w programie Polsat News mówił także o tym jak wyglądają relację polityków w Zjednoczonej Prawicy. Były wicepremier odniósł się także do planowanej rekonstrukcji rządu.

 ,,Zawsze byłem zwolennikiem silnej władzy premiera czyli tzw. modelu kanclerskiego. Być może jest tutaj pole do zwiększenia kompetencji prezesa Rady Ministrów. Trzeba się zastanowić, czy do wymogu sprawności rządu mamy odpowiednio dużo ministerstw. Być może tych ministerstw mamy za dużo” – powiedział Jarosław Gowin.

 

Rr,polsatnews.pl

Komentarze (9):

Kubuś2020.07.21 19:34
Chyba niedługo będzie koniec świata, bo to co się teraz w Polsce dzieje zakrawa na Cud pisany dużą literą. Przecież przez ostatnie 30 lat od czasów <słusznie minionych> tak reformowano <ten kraj>, że wysprzedano prawie wszystko i zadłużono jeszcze budżet na tysiąc miliardów złotych. Do tego musieli być nie byle jacy <fachowcy> żeby w praktyce zastosować <taką> ekonomię i na taką skalę. To bardzo ciekawe, że te Balcerowicze, Lewandowskie czy Buzki i Tuski robili to bezkarnie pod szyldem Solidarności, SLD, Unii Wolności czy Platformy <obywatelskiej>. Jedynie Bolek chciał coś dać Polakom w formie akcji ale wyszedł mu ochłap za 20 zł. Pytałem sam siebie - kiedy to się skończy i na jakim etapie, przecież jeszcze pozostały lasy, złoża różnych bogactw w ziemi, różne koncesje itd? Pytałem, czy znajdzie się <polski, patriotyczny> rząd, który zadba o Polskę i Polaków? Moja odpowiedz była sceptyczna. Ja tego nie doczekam. A tu patrzcie - wreszcie jest jakieś wsparcie <od góry> dla przeciętnego Polaka. Czy to nie zakrawa na CUD? I nie jest ważne kto jest u władzy, bo ważne jest JAK RZĄDZI. Panu Dudzie i Morawieckiemu życzę zdrowia i nie zapominam o Panu Kaczyńskim. Tak trzymać, ani krok w tył.
Szybka Randka2020.07.21 14:46
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Urszula2020.07.21 13:26
"Gmina żydowska domaga się zwrotu nieruchomości w Strzelcach Opolskich utraconych podczas II wojny światowej Chodzi o 6 budynków w Strzelcach Opolskich. Zdaniem samorządu sprawa została zamknięta 16 lat temu. Jednak rządowa Komisji Regulacyjna Do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich zwróciła się niedawno z wnioskiem o wyjaśnienie." Dodam, że wymienione budynki zostały zniszczone w czasie działań wojennych i po wojnie Polska musiała te ruiny wyburzyć i na nowo zbudować. Teraz mają przejść w ręce gminy żydowskiej? Za friko?
pat2020.07.21 10:54
Pamiętamy, panie Gowin : " Położę się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender. " To jest całkowita dyskwalifikacja pana, jako zawodnika politycznego w oczach Polaków - katolików.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.21 10:50
rekonstrukcja rządu to nic innego jak kolejna rotacja świńskich ryjów przy korycie! ci co już się nachapali zostaną wymienieni na tych co dopiero się nachapią!
ole2020.07.21 11:00
Śp Szyszko oddał za swoje ideały życie, nie każdy jest w polityce z myślą, by się nachapać. Lewactwo tego nie pojmuje, bo dla lewactwa Polska jest wyłącznie korytem do chapania, jak dla świń.
Urszula2020.07.21 13:01
Słusznie prawisz. Dla pisowskiego lewactwa tylko koryto się liczy. Zapoznaj się z terminem "Lewak". a potem przyklej do odpowiedniej partii.
Ewa2020.07.21 15:53
Czytanie ze zrozumieniem to jednak trudna i skomplikowana dla ciebie sprawa, prawda Urszulo ? Wielu lewackich aktywistów tak jednak ma, nie przejmuj się.
kibic2020.07.21 10:49
Znów zdrajca prawicy mąci, śliski jak piskorz !!!