Chór wujów pod batutą czerwonego kacyka - zdjęcie
06.07.13, 20:38Komunistyczny aparatczyk Wojciech Jaruzelski (Fot. colasito77/Wikimedia Commons)

Chór wujów pod batutą czerwonego kacyka

15

Na szczęście to tylko nazwiska gości zaproszonych na urodzinowy jubel towarzysza generała dziwnie pokrywa się z listą PeeReLowskich prominentów, których nazwiska pojawiały się co i raz na pierwszych stronach „Trybuny Ludu” czy innych gadzinówek. Aż dziw, że prezenterzy „Faktów” czy „Wiadomości” relacjonujący urodzinową imprezę w warszawskim hotelu Hyatt nie wbili się w okolicznościowe uniformy...

To, że dwadzieścia cztery lata po „upadku komuny” zbrodniarz, dyktator który własnemu narodowi wypowiedział wojnę jest dziś hucznie fetowany przez swoich dawnych utrzydupskich, to kuriozum jakiego świat nie widział, policzek dla wszystkich ofiar stanu wojennego. Może komuś się nie spodoba to co napiszę, ale dla mnie dzisiejsza impreza to akt zbiorowej defekacji na groby górników z „Wujka” i wszystkich tych, których generał i jego sługi wysłali na tamten świat. W wolnym kraju, za jaki próbuje uchodzić Polska, byłoby to nie do pomyślenia – czy ktoś jest sobie w stanie wyobrazić emerytów z SS hucznie obchodzących urodziny Adolfa Hitlera czy Heinricha Himmlera? W całych Niemczech nie znalazłby się ani jeden hotel gotowy wynająć salę organizatorom takiej imprezy, bez względu na sumę jaką gotowi byliby zapłacić. W Polsce, niestety, taki hotel się znalazł.

Znaleźli się też ludzie, gotowi Wojciecha Jaruzelskiego wstawić do panteonu narodowych bohaterów. Urban, Kwaśniewski, Ciosek, Iwiński – im się nie dziwię, tęsknota za starymi czasami i sen o dawnej potędze to wystarczająca motywacja. Nie dziwię się też Adamowi Michnikowi, który kazał się „odpieprzyć od generała” i postulował posadzenie go na prezydenckim stołku, czy Kazimierzowi Kutzowi, który od kromki chleba woli pieczone gołąbki i wie, z której strony mogą one wpaść do gąbki. Trudno mi jednak pojąć ludzi młodych, którzy na różnych internetowych forach wyrażają swoją fascynację postacią czerwonego satrapy? Czy to tylko braki w edukacji, zwykła głupota, brak wyobraźni, czy może coś więcej? Trudno jednoznacznie wyrokować, ale moim skromnym zdaniem to efekty ustawy antyprzemocowej, przez którą ojcowskie pasy pokrywają się kurzem – dostałby jeden z drugim kilka solidnych lekcji historii w pozycji „przez kolano” to przestaliby pieprzyć o dobrodziejstwach stanu wojennego...

P.S.: Na koniec chciałem obrońcom towarzysza generała do sztambucha wpisać jedno tylko zdanie – Wojciech Jaruzelski, zbyt chory by przed sądem stanąć ma wystarczająco wiele sił, by uczestniczyć w ochlaju na swoją cześć dyrygując chórem wujów spijających słowa z jego złotych ust...

Alexander Degrejt

Komentarze (15):

anonim2013.07.6 20:46
@pochodna: owszem, to obraza nazistów. Oni karę przyjęli, ta czerwona szuja się miga.
anonim2013.07.6 21:10
Ja dzisiaj też miałem takie deja vu.
anonim2013.07.6 21:19
smutne pozostaje edukować polactwo na początek polecam film Brauna i Kaczmarka "Towarzysz Generał"
anonim2013.07.6 21:23
@Częstochowski: to nie robi żadnej różnicy. Zła nie można stopniować, zło jest złem. Poza tym te sto ofiar to tylko stan wojenny. Policzmy kolekcję trupów, do której przyczynił się Jaruzel przez cały okres swojej kariery.
anonim2013.07.6 21:24
@leaf427: polecam też "Towarzysz generał idzie na wojnę".
anonim2013.07.6 21:36
Porównywanie Jaruzela do Hitlera to zwykłe braki w edukacji historycznej. jest to postać nikczemna ale trzeba znać proporcję.
anonim2013.07.6 21:46
Komunizm od nazizmu wiele się nie różnił. Jaruzelski i reszta bandy działali jak SSmani, a to że mają trochę mniej ofiar na sumieniu niewiele zmienia. Mnie również dziwi apatia a nawet przyzwolenie na fakt publicznego świętowania urodzin tego bandyty.
anonim2013.07.6 22:40
Nazizm i komunizm to prawie to samo. Prawie, bo komunizm gorszy.
anonim2013.07.6 23:25
staraj się częstochowski staraj , na pewno ktoś patrzy tu jak się starasz
anonim2013.07.7 8:15
1. Hitler zabijał własnoręcznie podczas I WŚ. 2. Zła nie wolno stopniować, dodatkowo z prawie karnym wina jest jedna jeśli zabije się 100 ludzi czy 1, ale kary są różne - moim zdaniem Jaruzelski zasługuje na karę dożywocia i jest postacią nikczemną. Jednak apeluję do Was o pokazanie swojej wyższości moralnej i zaprzestanie rzucania mięsem, dlaczego chrześcijanin nie może być na frondzie grzeczny?
anonim2013.07.7 10:23
@henrykz i @CzęstochowskiPoeta Fakt. Jaruzel to nie Hitler. Tamten był wielkim sk...synem. Ten tylko malutkim sk..synkiem. Hitler i Stalin to jest równy poziom. Ślepowron, to raczej malutki dyktatorek, wyznaczony na gubernatora priwislanskiego kraju przez następców Stalina. Jednak nie wydaje mi się, że o to chodzi, by licytować się w liczbie ofiar. Bliżej Jaruzelowi i jego poprzednikom do ks. Tiso, czy do Ferenca Szálasi'ego. Jeśli oczywiście patrzeć od tej strony, lub co bardziej właściwe, jego odpowiedników w demoludach (Kadar, Honecker i inni), również jak on uzależnionych od sowieckiej cierezwycziajki, czy to wojskowej, czy cywilnej. Dziś takiego gnojka fetują, równe jemu sk...synki.
anonim2013.07.7 10:47
Gdybym nie był katolem to powiedziałbym,że jedynym sposobem ułożenia się z komuchami to sposób ułożenia: warstwa piachu ,warstwa komunistów, warstwa piachu , warstwa komunistów itd.
anonim2013.07.7 10:54
Myślę, że on i oni wzięli już zapłatę swoją. Chociaż - Bóg bogaty w miłosierdzie, które nie zna granic.
anonim2013.07.7 12:44
Aleksander "Trudno mi jednak pojąć ludzi młodych, którzy na różnych internetowych forach wyrażają swoją fascynację postacią czerwonego satrapy? Czy to tylko braki w edukacji, zwykła głupota, brak wyobraźni, czy może coś więcej?" wg. mnie to efekt nie mówienia tak tak , nie nie, tylko rozmydlania wszystkiego, całej rzeczywistości, usprawiedliwiania tych, którzy na usprawiedliwienie nie zasługują, nie karania tych, którzy na karę zasługują. Jeśli Naród nie potrafi rozliczyć się z przeszłością to potem grzęźnie w takim marazmie. Ze sługusów Moskwy czyni się patriotów i bochaterów a z ofiar systemu czy żołnierzy wyklętych robi się bandytów. Nie ma się co dziwić, że młodzi nie potrafią rozpoznać prawdy. Bardzo to smutne. dlatego dobrze że są ludzie jak np. na frondzie, którzy wiedzą jaka jest prawda.
anonim2013.07.8 8:35
Szanowny Panie Aleksandrze, ten "chór ..." to jednak nie uchodzi na portalu poświęconym. Trzymajmy fason. :-)