Bronili małżeństwa. Teraz grozi im bankructwo  - zdjęcie
06.10.14, 21:09fot. Wikipedia

Bronili małżeństwa. Teraz grozi im bankructwo

23

Właściciele cukierni „Sweet Cakes” z Oregonu w Stanach Zjednoczonych stoją na krawędzi bankructwa. W ubiegłym roku odmówili parze lesbijek upieczenia ciasta na homoseksualny „ślub”. Wobec silnych nacisków środowisk LGBT zostali zmuszeni do zamknięcia punktu i pieczenia ciast z domu. W styczniu Biuro Pracy i Przedsiębiorstw orzekło, że cukiernicy dopuścili się „bezprawnej dyskryminacji”, nie chcąc obsłużyć lesbijek.

Teraz grozi im ogromna grzywna – 150 tysięcy dolarów. To oznacza, że para może zostać doprowadzona do bankructwa, choć de facto nie zrobiła niczego złego. 

Aaron i Melissa Klein wyjaśniają, że nie dopuścili się wcale żadnej „dyskryminacji”. Są gotowi piec ciasta dla osób homoseksualnych; odmówili w tym przypadku wyłącznie ze względu na sprzeciw wobec „małżeństw” jednopłciowych. Powołali się na konstytucyjną gwarancję wolności religijnej.

pac/christianpost

Komentarze (23):

anonim2014.10.6 21:18
Ponownie zboczeńcy siłą wymuszają na prywatnym właścicielu zakładu zrealizowanie zamówienie niech własne degeneraci cukiernie otwierają zamiast nękać normalnych ludzi.
anonim2014.10.6 21:36
Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że wiara w Chrystusa ma być lekka, łatwa i przyjemna..." Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować" (J 15,18-20)
anonim2014.10.6 21:43
Lumiel swoim wpisem doskonale wprost wskazuje, że zboczeńcy swoje zboczenia uważają za religię...zwalczając przy tym wszelkie inne religie i jakiekolwiek przejawy wolności i praw obywatelskich, a zatem totalitarny homo(itd)-terror typu "religijnego"... Brawo! wreszcie jasno powiedział, jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości, do czego zbrodniczy lgbtqq..-terroryści zmierzają. Przypomnijmy najbardziej znanych przedstawicieli w Polsce: Fuszara, Środa, Hartmann, Nowicka, Palikot, Kluzik-Rostkowska, Kopacz i pare innych...
anonim2014.10.6 21:51
Równie porażające jak totalitaryzm wyłaniający się z tego artykułu są niektóre opinie pod powyższym tekstem, które świadczą o tym że autorzy tych wpisów albo są najęci żeby jątrzyć na forum frondy albo legiony politycznej poprawności zrobiły im lobotomie, która zadziałała. To pierwsze da się znieść ale to drugie wywołuje głębokie przygnębienie i brak wiary w ludzki intelekt
anonim2014.10.6 22:15
@Existenz Po raz pierwszy (i prawdopodobnie ostatni). Dobre!
anonim2014.10.6 22:19
Existenz, jak jakiś łachudra z ulicy wejdzie bez pytania do twojego mieszkania, zrobi kupę na środku mieszkania i da ci w pysk że papier toaletowy nie pachniał fiołkami to zgodnie z twoim sposobem rozumowania dostarczany z zewnątrz intelekt podpowie ci, że to ty złamałeś prawo
anonim2014.10.6 22:48
Existenz, łyknij piwa, będziesz inteligentniejszy. Na razie też jesteś, ale inaczej
anonim2014.10.6 23:24
A gdzie są chrześcijanie i katolicy, żeby wesprzeć prześladowanych przez prawo stanowione braci w wierze? Nie mogą zebrać opłaty dla poszkodowanych, albo zamówić od nich ciasta?
anonim2014.10.7 0:28
A wystarczyło podać odpowiednio wysoką cenę...
anonim2014.10.7 3:04
Nie chodziło o ciasto jako takie. Para zażyczyła sobie tort ślubny jednoznacznie ozdobiony symbolami lesbijskimi. I właśnie o te ozdoby poszło.
anonim2014.10.7 7:30
Faszyzm w USA jest faktem!
anonim2014.10.7 7:31
Lumiel wywieś i bankrutuj matole :_)
anonim2014.10.7 8:11
Jeżeli remontujesz mieszkanie czy budujesz dom to chodzisz po firmach budowlanych i przedstawiasz swoje warunki, oni swoje i albo się dogadujecie albo nie. Żadna ze stron nie ma obowiązku wobec drugiej do czasu podpisania umowy. Nie widzę żadnych przeciwwskazań by z produkcją tortów na zamówienie nie mogłoby być podobnie. "Dobrze, cukiernia jest po to zeby robic w niej castka NIE przebierac komu,cikaw jestm co Majestic powie gdy dentysta nie usunie mu bolacego zeba bo Majestic jest za glupi." Ty nie jesteś od decydowania od czego jest prywatna cukiernia. Jeżeli właściciel uzna to za stosowne to powinien mieć prawo dać szyld "cukiernia" a naprawiać tam samochody. Najprawdopodobniej sam jesteś za głupi skoro nie rozumiesz że można iść do innego dentysty.
anonim2014.10.7 8:45
A chrześcijanie zamiast być solidarni to stoją z rozdziawionymi gębami. Do nich jeszcze nie dotarło, że to jest wojna. A co na to miejscowy biskup? Może by sypnął groszem i pomógł tej rodzinie? Może trzeba się nauczyć (również w Polsce) że katolik zatrudnia katolika a nie np.muzułmanina (jak pewien ksiądz, który zatrudnił kucharza-muzułmanina). Nauczmy się od starszych braci w wierze solidarności.
anonim2014.10.7 9:09
Existenz przestań głupoty wygadywać. Już dawno odeszliście od procedur w stronę chorej ideologii. Nie jesteście żadną cywilizacją tylko antycywilizacją. Obecnie próbujecie obalić wszystkie zasady które wykształciły się wraz z tworzeniem cywilizacji i przywrócić stan pierwotnego zdziczenia. Wasza ideologia nie jest cywilizacją tylko gangreną toczącą cywilizację prawdziwą. Wasze ideologiczne zabobony mogą co najwyżej zmniejszyć odporność naszej cywilizacji na ekspansję ze strony islamu. I przestań bredzić o jakiś piecach bo nikt tu ani nikogo nie chce potępiać ani fizycznie likwidować. Chodzi tylko ochronę tradycji, kultury i cywilizacji przed sprzecznymi z nimi zachowaniami. A ludzie, narody czy cywilizacje zawsze były lepsze i gorsze. Gdybyśmy my byli tymi gorszymi to w końcu oni przypłynęli by po nas, zakuli w kajdany i wywieźli na plantacje bananów. Z resztą teraz też są ci lepsi którzy są producentami wysokich technologii i ci gorsi którzy są ich konsumentami, na których terenach ci lepsi eksploatują bogactwa naturalne itp. Ludzie już na etapie pierwotnych plemion, nie posiadających wiedzy ani umiejętności czytania i pisania stosowali pewne zasady które wy byście zwalczali jako stereotypy. Dzięki tym zasadom jedne plemiona przetrwały a po innych ślad zaginął. Dzisiaj niestety cywilizacja zachodnia mimo olbrzymich zdobyczy technicznych jest na różnych polach w odwrocie bo zasady wynikające z tradycji, kultury czy religii zostają wypierane przez sztuczną ideologię.
anonim2014.10.7 10:29
@Existenz; oczywiście, że w Polsce są cwele, które berdą postulować legalizację cwelowskich ((pedalskich, ciotowskich) "maużeńtf". Polacy jednak nie dali się zastraszyć hitlerowcom ani bolszewikom - nie zastraszą też nas .neobolszewickie cwele.
anonim2014.10.7 10:38
Ameryka schodzi na psy. Pedalski totalitaryzm coraz bardziej ja dławi. A w Polsce bojkot "Ciechana" się lewakom i ciotom się nie udał. Wiadomo, ciocie mają siostrzeńców i siostrzenice. Ciotom zaś mówimy nasze twarde NIE!
anonim2014.10.7 10:59
Az taki jesteś głupi w swoim spedaleniu umysłowym, ze nie wiesz, iż słowo "cwel" odnosi się tylko do praktyk homoseksualnych. A co przepraszania, to poczytaj wywiady z Jakubiakiem w "Do Rzeczy" i we "wSieci"
anonim2014.10.7 11:04
a poza tym ja cię cwelem nie nazwałem.
anonim2014.10.7 11:17
Ależ ty jesteś załgany (no ale skoro jesteś zboczony homoseksualnie, to musisz kłamać). Cwel to facet poddany praktykom homoseksualnym - często dobrowolnym. Jakubiak zgadza się z postulatem "maużensf" sodomskich??? Nie bredź i poczytaj wywiady z nim.
anonim2014.10.7 13:32
Mniejsze obroty??? A może źródło tych "rewelacji" podasz?? A w cwelowaniu chodzi o praktyki homoseksualne, nie udawaj durnia!.
anonim2014.10.7 14:13
Homo dyktatura w praktyce, zabraniają posługiwania się sumieniem właścicielom.
anonim2014.10.8 18:31
Pisanie "ślub" w cudzysłowie jest buractwem. W USA homoseksualiści mają prawo brać ślub, i jest to prawdziwy ślub w ramach tamtejszego prawa.