Sejm przyjął dziś uchwałę o uczczeniu setnej rocznicy objawień fatimskich. Posłowie inicjujący tę uchwałę argumentowali, że Fatima odegrała olbrzymią rolę nie tylko w życiu Kościoła katolickiego, ale i całego świata. Projekt był ostro atakowany przez opozycję - zarówno PO i Nowoczesną, jak i PSL.

"W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia" - czytamy w uchwale przyjętej przez Sejm.

W czasie debaty 6 kwietnia na temat tej uchwały głos zabrała m.in. poseł Anna Sobecka. Była ostro krytykowana m.in. przez Stefana Niesiołowskiego i innych członków opozycji. Nie podobało im się choćby to, że w uchwale mowa o obecnej sytuacji Polski.

"Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia. Z powodu wagi i doniosłości orędzia z 1917 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o jego szczególnym znaczeniu, pragnie uczcić objawienia fatimskie w ich setną rocznicę" - czytamy w niej dosłownie.

"Ta dewocyjna, absurdalna uchwała jest efektem absurdalne sytuacji. Mamy teraz w parlamencie grupę posłów PiS powiązanych z toruńskim oligarchą, którzy wyświadczają mu różne przysługi i prezenty, w zamian otrzymując polityczne poparcie" - grzmiał 6. kwietnia Niesiołowski. 

"To niemoralne i korupcyjne politycznie. Przykładem tego jest ta uchwała. Nie jest rolą Sejmu uchwalanie takich uchwał. Ile obłudy i pogardy trzeba mieć w sobie" - pomstował.

Anna Sobecka zaznaczyła dzisiaj, że „katolicyzmu nie zostawia za drzwiami Sejmu, tylko jest katolikiem i prywatnie, i w pracy, i w kościele, i wszędzie”. Posłanka PiS dodała, że w„jej opinii orędzia fatimskie ą nadal stałym punktem odniesienia i wezwaniem do życia ewangelią, a ona jest jak najbardziej służy człowiekowi, moralności i dobru człowieka, i te wyznania w Fatimie na pewno wywierają pozytywny wpływ na przyszłość ludzkości”.

Dobrze, że Sejm ostatecznie uchwałę przyjął. Ważnych wydarzeń ogłaszanych przez Kościół nie można zbywać milczeniem w życiu poltycznym. Nie jest tak, jak chciałaby lewica - życie państwa nie jest odseparowane od życia społecznego. Chwała zatem polskim posłom, że potrafią myśleć w kategoriach prawdziwie narodowych!

kk/pch24.pl, wprost.pl, Fronda.pl