Bp Athanasius Schneider: Ludzie w Kościele zdradzają Ewangelię - zdjęcie
27.08.19, 21:20

Bp Athanasius Schneider: Ludzie w Kościele zdradzają Ewangelię

24

Bp Athanasius Schneider z kazachskiej Astany skomentował niezwykle mocno fakt promowania przez Watykan deklaracji papieża i wielkiego imama Al-Ahzar o religii. W jego ocenie to zdrada samego serca Ewangelii.

W dokumencie, który ogłoszony został wcześniej w tym roku, zapisano niezgodnie z prawdą, że Bóg "chce różnorodności religii". Papież Franciszek tłumaczył później, że faktycznie jest to kontrowersyjne, ale twierdził, że teologowie mówili mu, iż wszystko jest w porządku. Watykan bardzo silnie promuje ów dokument. 26 sierpnia ogłoszono, że powstał specjalny komitet na rzecz promowania tego dokumentu. Bp Schneider wcześniej osobiście prosił papieża Franciszka o korektę tych słów. Później apelował do niego w tekstach. Bezskutecznie; biskup mówi teraz o zdradzie Ewangelii.

"Uznając bezpośrednio lub pośrednio równość wszystkich religii poprzez rozpowszechnianie dokumentu z Abu Dhabi, bez poprawiania błędnego twierdzenia o różnorodności religii, ludzie w Kościele nie tylko zdradzają Jezusa Chrystusa jako jedynego Zbawcę ludzkości oraz fakt niezbędności Jego Kościoła dla wiecznego zbawienia, ale popełniają też wielką niesprawiedliwość i grzech przeciwko miłości bliźniego" - powiedział.

"Objawione, jednoznaczne słowa Boga są nie do pogodzenia ze sformułowaniami z dokumentu z Abu Dhabi. Twierdzić co innego oznaczałoby czynić kwadrat z koła lub przyjmować zestaw poglądów gnostyków albo heglistów" - dodał.

"Bóg nie dał człowiekowi wolnej woli po to, by ten czcił bałwanów albo zaprzeczał czy bluźnił Jego Wcielonemu Synowi, Jezusowi Chrystusowi, który powiedział: <<Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego>> (J 3, 18)".

bsw/LifeSiteNews

Komentarze (24):

Erertyuk2019.08.28 13:10
Tytuł jest mylący. Gdyby te całe ewangelie stanowiły jakąś tajemnicę wówczas możnaby przyjąć stanowisko, że coś zdradzają lub ujawniają. W naszej rzeczywistości tytuł powinien brzmieć - narzucają innym zapisy ewangelii
V732019.08.28 8:03
Co to za papież, który potrzebuje teologów, żeby mu tłumaczyli Biblię. W Biblii jest jasno napisane, że zbawienie jest tylko w Chrystusie !!! Więc niech nieś ciemnia. Chce stworzyć jeden światowy kościół, który będzie narzędziem w rękach rządu światowego. To też jest w Biblii (Apokalipsa św. Jana). Papież chce wchodzić z muzułmanami do "arki braterstwa". Przypomnę, że muzułmanie zwalczają żydów oraz chrześcijaństwo i nie wierzą w Chrystusa jako zbawiciela. Każdy kto czytał Nowy Testament widzi te odstępstwa Franciszka.
anonim2019.08.28 4:04
Idźcie precz duchy nieczyste i potępieńcy w czeluści piekielne W Imię +Ojca i+Syna i +Ducha świętego. Amen.
BiegunkaProrocza2019.08.28 9:34
Przynajmniej ty się podcieraj i myj regularnie siusiaka bo też będziesz nieczysty.
man nie muzul2019.08.27 22:44
Jak zwykle, rozne naukowce, madrale-"teologowie", profesory sieja najwiekszy zamet. A przy tym nie nalezy zapomniec ze islam nie jest religia ( a papiez dyskutowal z muzulmanami jak z rownymi!)
anonim2019.08.27 22:42
Ojcze nasz przez łaske Jezusa Chrystusa uwolnij nas od ataków lewactwa lgbt feminizmu itp oraz od PO Sld wiosna razem psl itp amen
BiegunkaProrocza2019.08.28 0:43
Uwolnij nas od braku papieru w klopie, abyśmy nie musieli podcierać się skarpetką.
katolik2019.08.27 22:34
Całą sytuację, łącznie z profanacją w Polsce można okreslic jako STAN NADZWYCZAJNY,wymagający wezwania przez EPISKOPATdo Różańca powszechnego, ,Intronizacji,aby zastopować szatana
katolik2019.08.27 22:25
Papież przez publiczne ucałowanie reki Lisińskiego okazał gest poddania Stolicy Piotrowej i Papieża szatanowi.PO PSL SLD WIOSNA,NOWOCZESNA cieszyły się,doszło do profanacji.Episkopat powinien wezwać do powszechnego Różańca,pokuty,dokonać Intronizacji z Rządem ,TO jest jedyna droga powiedzenia szatanowi STOP,chyba,że jest obawa że szatan się zdenerwuje i zaatakuje z większą mocą,więc dla świętego spokoju,lepiej przeboleć profanacje i zachować spokój,no ewentualnie można powiedzieć kilka reprezentatywnych słów w kazaniu,ale raczej nie obnosić się z modlitwą,bo możnaby urazić inaczej myślących,albo ktoś potraktowałby powszechny RÓżaniec za mający wymiar polityczny
Bluźnierstwo-każdymaaniołastróżaaludzieitaksągwałc2019.08.27 22:02
Na takich hasłach własńie polegniecie i oddacie mu się cieleśnie.
ZerrO2019.08.27 21:37
Abp. Jędraszewski zamienił miłość bliźniego w nienawiść bliźniego.
2019.08.27 21:36
rgb(red, green, blue)
guess who psycho2019.08.27 23:54
Próbuj, próbuj robaczku. Trening czyni mistrza :)
TysiącePambukówMilionyKapłanówBilionyMamony2019.08.27 21:31
Podły katolicki kłamczuch arcy-kleruch oczywiście "zapomina", że w historii ludzkości stwierdza się obecność ok. 5000 (pięciu tysięcy!) różnorakich religii. To jasne, że ludzkość tego potrzebuje. Jednak żadna religia nie miała, nie ma i mieć nie będzie monopolu. Dzisiejsze tzw. wielkie (czyli liczne) religie monoteistyczne toczą ze sobą zwykłą walkę konkurencyjną - po prostu jak globalne korporacje, którymi są w istocie.
edi2019.08.27 21:29
UWAGA - na dzielnicowego - ruskiego trolla - OBSERWUJĘ GO JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU - ZAWODOWO CODZIENNIE W KAŻDYM WĄTKU PLUJE NA POLSKĘ , POLAKÓW, KOŚCIÓŁ I POLSKI RZĄD !! NIGDY NIE MA KONKRETÓW ZAWSZE POmyje !!
anonim2019.08.27 22:12
Rzeczywiście, ta kanalia niczego pozytywnego na forach Frondy nie wniosła. Budzi jedynie obrzydzenie.
V732019.08.28 8:05
pewnie z farmy trolli Brejzy
anonim2019.08.27 21:28
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Jarek2019.08.27 21:28
"Bóg nie dał człowiekowi wolnej woli po to, by ten czcił bałwanów albo zaprzeczał czy bluźnił Jego Wcielonemu Synowi, Jezusowi Chrystusowi, który powiedział: <<Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego>> (J 3, 18)". Jak to się ma do słów samego Chrystusa? "Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, wtedy i owoc jego jest zły; bo z owocu poznaje się drzewo. Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony" Urzędnicy KK, najpierw uchylcie dogmat o nieomylności Papieża, dopiero potem. Jak to się ma do ślubów posłuszeństwa?
anonim2019.08.27 21:44
sam sobie odpowiedziałeś w tym cytacie "Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone" - grzech przeciwko Duchowi Św. JEST TO GRZECH STAŁEJ NIEWIARY W JEZUSA CHRYSTUSA JAKO ZBAWICIELA czyli NIEPRZYJĘCIE ZBAWIENIA czyli ŻYCIE WIECZNE BEZ BOGA czyli PIEKŁO
Jarek2019.08.28 11:54
czytanie ze zrozumieniem: "Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym." Syn Człowieczy = Jezus Chrystus.
Barbi2019.08.27 21:25
Następny idiota tłumaczący co bóg chciał i co miał na myśli!
mlody2019.08.27 21:24
no pewnie, że zdradzają. katolicyzm już od dawna ma niewiele wspólnego z naukami, z których wyrósł. a z miłością bliźniego w szczególności :P
trzaska2019.08.28 8:21
A TY?