Boże Narodzenie to czas prześladowań chrześcijan - zdjęcie
18.12.13, 20:15Fot. Gerard van Honthorst (1590–1656)/Wikimedia COmmons

Boże Narodzenie to czas prześladowań chrześcijan

3

Teoretycznie Boże Narodzenie jest szansą dla chrześcijan w wielu krajach, by zaprosić do swoich domów wyznawców innych religii, i dzięki temu umocnić wzajemne poszanowanie. Dzieje się tak niekiedy w spokojnych regionach Indii, w niektórych państwach Afryki i Bliskiego Wschodu. Chrześcijańskie rodziny zapraszają na świąteczne posiłki np. hindusów oraz muzułmanów.

Jednak w wielu miejscach sytuacja chrześcijan jest diametralnie inna. Dotyczy to zwłaszcza tych państw, gdzie islam ma największe wpływy na życie społeczne – jak Irak, Nigeria czy Pakistan. Niebezpiecznie bywa także w krajach, gdzie zasady życia społecznego są otwarcie wymierzone przeciwko chrześcijanom, jak w niektórych częściach Indii.

We wszystkich tych miejscach fanatycy wykorzystują często święta Bożego Narodzenia, by „zaatakować znienawidzonych chrześcijan” wtedy, gdy ci są na takie ataki szczególnie czuli. Według Fenbert nie ma w zasadzie ani jednego roku, w którym jej organizacja nie otrzymuje wiadomości o atakach na chrześcijan w okolicach świąt.

Aktywistka wskazuje też, że do prześladowań dochodzi także na Zachodzie, gdzie sprawcami agresji wobec chrześcijan są często radykalni ateiści.

Pac/kath.net

Komentarze (3):

anonim2013.12.18 21:59
Ale o prześladowaniach chrześcijan przez ateistów to się już nie zająkniesz.
anonim2013.12.19 1:43
a dlaczego odpadają Faniku Piogala? Bo Tobie się nie podoba?
anonim2013.12.19 20:01
Nie sądziłem, że ktoś tu jeszcze zajrzy, ale skoro tak, to dzisiejszy news: http://www.pch24.pl/-seria-antykatolickich-atakow-we-francji,19948,i.html Poza tym codziennie aktualny przykład Korei Północnej.