Borek: YouTube zablokował Kanał Sportowy za pytanie o sens walki transwestyty z kobietą - zdjęcie
17.09.21, 10:40fot. yt/telemagazyn

Borek: YouTube zablokował Kanał Sportowy za pytanie o sens walki transwestyty z kobietą

59

Cenzura na You Tube szaleje w najlepsze, popularny „Kanał Sportowy” został zablokowany na tym serwisie za rozmowę o… sporcie. Jeden z twórców „Kanału Sportowego”, popularny telewizyjny komentator, Mateusz Borek uważa, że „Kanał” został zdjęty przez You Tube z powodu merytorycznej dyskusji w programie „Oktagon Live” nad sensem konfrontacji w sztukach walki, pomiędzy transwestytą a kobietą. Program został zablokowany w trakcie jego trwania.

„Kanał Sportowy” to niezwykle dynamicznie rozwijający się, posiadający ponad pół miliona subskrybentów kanał na serwisie You Tube, prowadzony przez najpopularniejszych polskich dziennikarzy sportowych: Krzysztofa Stanowskiego, Mateusza Borka, Michała Pola i Tomasza Smokowskiego. W czwartkowe popołudnie, został on jednak zdjęty podczas trwania, rozpoczętego o godz. 14. programu poświęconemu sztukom walki. Prowadzący program „Oktagon Live” Maciej Turski próbował rozmawiać w jego trakcie o sensie starcia w MMA pomiędzy transwestytą a kobietą.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem programu, Turski zamieścił też na swym twitterowym koncie ankietę z pytaniem o sens takiej konfrontacji. Wzięło w niej udział niespełna 800 osób i ponad 93 proc. spośród nich, było przeciwnych organizowaniu tego typu nierównych i niesprawiedliwych z biologicznego punktu widzenia konfrontacji sportowych.

Mateusz Borek w rozmowie z „Super Expressem” stwierdził, że „nie ma szansy wyjaśnienia, co tak naprawdę się stało. Bo nawet taki jak projekt jak Kanał Sportowy, gdzie ludzie chętnie ‘odpalają’ programy, jest okruszkiem w świecie Google i nikt się nie tłumaczy”. „Ja nie lubię spekulacji” – powiedział ceniony polski komentator – „natomiast wygląda mi na to, że w jednym czasie jakaś zorganizowana grupa zgłosiła naruszenia regulaminowe”.

Według Borka owego „naruszenia regulaminu” dopatrzono się w poruszeniu przez Macieja Turskiego w swym programie „pewnych delikatnych spraw”. Mateusz Borek powiedział, że Turski „zaprosił specjalistów, w tym człowieka, który zajmuje się terapiami hormonalnymi. I to wszystko w kontekście faceta, który staje się kobietą i za chwilę walczy z kobietą. I on starał się tam grzecznie, naukowo, metodycznie tłumaczyć, że zostaje stary kościec, jest inna konstrukcja ciała, inna dawka testosteronu w organizmie, że nawet mentalnie inaczej jest skonstruowany mężczyzna już od pokoleń, od tysiącleci – od kobiety. Ma lepsze predyspozycje do walki itd. Panowie inteligentnie sobie rozmawiali na ten temat, ale być może komuś to przeszkadzało” – stwierdził Borek.

Mateusz Borek skonkludował, że jego zdaniem „warto rozmawiać, warto pewnym tematom przyjrzeć się z każdej strony, a nie tylko ślepo iść w jakąś filozofię”. „Według mojego przeczucia” – dodał Borek – „to było bezpośrednim powodem naruszenia regulaminu, a potem zamknięcia Kanału, ale na szczęście udało się go po kilku godzinach przywrócić”.

Sam gospodarz zdjętego przez You Tube programu „Oktagon Live”, Maciej Turski napisał na Twitterze, że prowadzona w ‘Oktagon Live’ „dyskusja była ciekawa i delikatna. Nikogo nie krzywdziła”. W jednym z kolejnych wpisów dodał też: „Nikogo nie obraziłem, rozmawialiśmy o temacie i ocenialiśmy sprawę. Tyle. Nie uważam, że ktoś wykazał się nietolerancją”.

Choć zablokowany przez youtubową cenzurę za dyskusję o sporcie, „Kanał Sportowy” wrócił po kilku godzinach nieobecności, a sam serwis You Tube tradycyjnie już tłumaczył się prymitywnymi frazesami, iż „czasami zdarzają się nam jednak błędy” oraz że „jeżeli okazuje się, że jakaś decyzja została podjęta przez pomyłkę, szybko staramy się to naprawić”, to jednak cała sytuacja odbiła się szerokim echem, wywołała gorącą dyskusję w mediach społecznościowych i niemal powszechne, solidarne głosy potępienia cenzorskich działań YT, płynące z różnych stron polityczne barykady.

Jeden z współtwórców „Kanału Sportowego” Michał Pol napisał: „Cała sprawa daje mocno do myślenia co do przyszłości”.


Rafał Ziemkiewicz nie krył zdziwienia i irytacji: „Naprawdę to zrobili. Usunęli nic nie mający wspólnego z polityką ani ideologią kanał sportowy, jeden z najpopularniejszych w całym polskim internecie”.

 

Cezary Krysztopa napisał: „Koncerny budują nowy komunizm. Wczoraj Media Narodowe. Dziś Kanał Sportowy. A jutro zostaną tylko influłenseży genderflóid”.

 

Wiceminister sprawiedliwości i polityk Solidarnej Polski, Sebastian Kaleta, skonkludował: „Jednego dnia jesteś, drugiego dnia Cię nie ma. Brak jasnych regulacji dotyczących cenzury w sieci będzie druzgocący. ‘Ustawa wolnościowa’ powinna być procedowana niezwłocznie”.

 

W ostrych słowach do całe wydarzenie skomentował dziennikarz Stanisław Janecki: „Oszuści jedną ręką przyjmują rezolucję w sprawie wolności mediów w Polsce, a drugą obrońcy wolności z Googla banują jeden z najfajniejszych serwisów niezależnych - Kanał Sportowy. Kompletna bandyterka i ku...estwo”.

 

Do sprawy odniosła się również Monika Jaruzelska, której kanał też bywał w przeszłości cenzurowany przez You Tube: Napisała ona: „Co się stało ? Kiedy YT usunie kolejne kanały...?! Zaczynam się bać o swój kanał”.

 

Marcin Kosman, menedżer z branży gier wideo  zauważył: “Niestety, budowanie biznesu opartego na łasce firmy trzeciej, zwłaszcza gdy następuje się na odciski i wchodzi w tematy społeczno-polityczne, zawsze wiąże się z ryzykiem”.

Natomiast prezes Fundacji „Polska Debatuje” Konrad Kiljan skomentował, iż „zdjęty Kanał Sportowy będzie dużym problemem dla rozwoju @YouTube w Polsce. Spróbujcie przekonać sponsorów i dziennikarzy do stałej współpracy na znikającej platformie”.

Natomiast  opozycyjny polityk PSL, znany z zamiłowania do futbolu, Janusz Piechociński jest przekonany, że ceznorskie zapędy serwisu You Tube odbiją mu się czkawką. Były wicepremier i minister gospodarki napisał: „No to będą mieli przechlapane bowiem oznacza to stygmatyzacje i niechęć do piłki a tego im nie wybaczą”.

 

I chyba tylko Maja Staśko, lewacka aktywistka, znana z tego, że zorganizowała w internecie zbiórkę pieniężną na komputer dla siebie, nie kryła swej radości: „Ponoć zbanowali Kanał Sportowy za transfobię. Cieszę się, że nie ma miejsca na transfobię. Transpłciowe kobiety to kobiety. Nie ma sportu bez transpłciowych kobiet. Nie ma świata bez transpłciowych kobiet” – zakończyła swe twitterowe orędzie, pisane zapewne na komputerze z publicznej zbiórki, aktywistka.

 

 

Zamieszczone do tej pory na funkcjonującym od zaledwie kilkunastu miesięcy „Kanale Sportowym” treści, odnotowały łącznie ponad 190 mln odtworzeń.  

 

 

ren/Twitter, Super Express, wirtualnemedia.pl

Komentarze (59):

Hanys GórnoŚląski2021.09.18 11:13
Całego youtuba można w 15 sekund zablokować ostrzegawczo na terenie całej Polski z poziomu NASK... . W 15 SEKUND! I można robić tak coraz częściej aż n ie dostosują się do polskiego prawodawstwa. Ale do tego trzeba mieć solidny prawicowy rząd...
Marek2021.09.17 23:10
Sodomici rządzą światem mediów. Ale nie tylko mediów. W UE jest ich od groma.
Prawda w oczy2021.09.17 17:17
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" - pedofilia, zoofilia, koprofilia
Pfft2021.09.17 15:53
Szkoda, panie "ren", że przywołując jakieś losowe historie o komputerze - nie wspomniał pan zarazem o szczujni, jaką pan Stanowski organizował niedawno wobec pani Staśko (co byłoby dużo bardziej zgodne z tematem artykułu).
Władysław2021.09.17 15:31
Jakieś gender studies, LGBTetc, 56 płci człowieka, zboczeńcy wszelkiej maści adoptujący niewinne dzieci, cenzurowanie oczywistych prawd i... "użyteczni idioci" którzy oddaliby życie za to, aby to wszystko wdrożyć. Hmmm... myślę, że ktoś na tej naszej Ziemi nieźle się bawi. Wiem nawet kto i po co.
Jakieś2021.09.17 17:54
anioły, diabły, dziewice rodzące dzieci, cała ludzkość jako efekt kazirodztwa potomków Adama i Ewy i owce i barany dojone i strzyżone przez pasterzy.
Anonim2021.09.17 15:28
yt to sie zrobiła komunistyczna lewacka q-rwa ,jak w zsrr ,terror i wszyscy zadowoleni
ceramik2021.09.17 15:14
Te wszystkie media są w rękach żydowskich. Teraz zobaczcie czym jesteśmy w ich łapach. Niczym. Co chcą, to z nami zrobią. Bez tego żyć można, ale karty płatnicze? Wystarczy, że cię zablokują i idziesz na żebry, albo na górkę.
­2021.09.17 15:09
Był nieprawilny artykuł i znikł. ____________________________________________________________________________________________________ https://www.fronda.pl/a/sondaz-tvp-najmniej-wiarygodna-telewizja,166852.html
Dell2021.09.17 12:59
Dopuszczenie do rywalizacji kobiet z "kobietami z wyboru" sprawiło, że Joanna Jóźwik została okradziona ze srebrnego medalu. My, Polacy, też. === "Jestem druga wśród kobiet" - ironizowała Joanna Jóźwik po biegu na 800 m na igrzyskach w Rio de Janeiro, w którym wywalczyła piąte miejsce. 25-latka wynikiem 1.57,37 poprawiła o sekundę swój rekord życiowy i podkreślała, że jest z siebie dumna. Złoto zdobyła reprezentantka RPA Caster Semenya, srebro - Francine Niyonsaba z Burundi, a brąz - Kenijka Margaret Nyairera Wambui.=== https://www.rmf24.pl/raporty/raport-igrzyska-olimpijskie-rio-2016/fakty/news-rio-2016-joanna-jozwik-o-swoim-5-miejscu-wsrod-kobiet-bylam-,nId,2255436#crp_state=1
Anonim2021.09.17 15:30
widzisz biedaku,jak bładzisz ,piszesz złoto zdobyła caster semenya ,a winno być ;złoto zdobył cwany murzyn caster semen i tak bedzie zdobywał ,az sie zestarzeje albo umrze
Dell2021.09.17 16:46
1. Gdybyś czytał uważnie, to byś zauważył, że o Semenii nie ja piszę tylko dziennikarz RMF-u. 2. Jeśli chodzi o "zdobywanie do śmierci" to już raczej niemożliwe IAAF poszła po rozum do głowy. UWAGA CYTAT: "W sierpniu 2019 roku poinformowano, że wyrokiem szwajcarskiego sądu Semenya nie będzie mogła wystartować w konkurencjach kobiecych na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata 27 września – 6 października w Dausze, w Katarze. Nie chcemy jej odmawiać kobiecości, ale pod względem biologicznym Caster Semenya jest mężczyzną. Ma ogromną przewagę nad kobietami – powiedział Jose Maria Odriozola, członek rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF)".
­2021.09.17 19:59
Znasz ten casus? https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanisława_Walasiewicz
Olo2021.09.17 12:56
Lewactwo to najgorsza choroba współczesnego świata!
Inka2021.09.17 19:31
To nie choroba to zorganizowana przestępcza mafia.
Anonim2021.09.17 12:49
Szkoda lewactwa.
matis892021.09.17 12:37
Ta cenzura komunistyczna, prześladowanie Polaków w ich kraju, władza koncernów odbywa się już od lat za zgodą, przyzwoleniem i wsparciem lewackiego PISu. To typowa obca okupacja gdy okupant dyktuje co Polacy mogą mówić, a czego nie.
Dell2021.09.17 12:48
Gdyby tacy jak Ty "Matisie" skupili się na walce z "koncernami", a nie na walce, z nami (PiS-em), to byśmy je pokonali. Ale Wy wolicie walczyć z wyimaginowanym "bolszewizmem" PiS-u i udawać, że nie rozumiecie, że tym samym wspieracie te "koncerny" i neomarksizm w ogóle. Otrzeźwiej.
matis892021.09.17 13:18
Okupacja i władza koncernów, innych obcych panów nad Polską trwa od lat za zgodą, przyzwolenie i wsparciem lewackiego PISu. Gdybyśmy mieli polski rząd to ich obowiązkiem była by natychmiastowa ochrona Polaków przed ideologiczną, obcą i komunistyczną cenzurą. Problem w tym że lewacki PIS jak i reszta przed nimi nie posiadają w Polsce żadnej władzy, bo władza jest poza granicami Polski. PIS to tylko ich pachołki jak i PISowska totalnie udawana niby opozycja.
Dell2021.09.17 13:25
Uważasz się za katolika, prawda? Głosujesz na Konfederację, nieprawdaż?
matis892021.09.17 13:56
Jestem katolikiem, w wyborach prezydenckich zagłosowałem na oszusta Dudę bo oszukał wyborców że nie jest zwolennikiem szczepienia i te będzie dobrowolne bez żadnych nacisków, przymuszania, szantaży. Co teraz jest sednem polityki lewackiego i szatanistycznego PISu, cisnącego naród do aborcyjnych szczepionek Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Adeptus2021.09.17 14:31
Pewnie, że szczepionki są przeciwko chytrusowi, jak i cała medycyna. W końcu tatko chytrusa, jahwe, uwielbia zsyłać plagi i choroby. A zdrowy człowiek mniej boi się śmierci i mniej myśli o wyimaginowanych zaświatach. adeptusrpg.wordpress.com
matis892021.09.17 14:34
Aborcyjne, demoniczne szczepionki Antychrysta w plandemii masonerii są dla Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Jezus nigdy nie poprze niczego co ma jakikolwiek związek z aborcyjnym mordowaniem jego dzieci.
Adeptus2021.09.17 14:40
Przecież w Biblii bóg non stop kogoś morduje. Dzieci też. Uważasz, że w potopie nie zginęły dzieci - narodzone i nienarodzone? Albo kiedy jahwe nakazał Izraelitom wymordować wszystko co żyje w miastach kanaanejskich? W Apokalipsie również głównie bóg morduje, nie Pan Antychryst. Twój bóg jest bogiem mordu. adeptusrpg.wordpress.com
matis892021.09.17 15:29
Powołujesz się na stare prawo, a Katolicy uznają jego wypełnienie, które przyniósł Jezus Chrystus, a które odrzucili Żydzi. Aborcyjne, demoniczne szczepionki Antychrysta są przeciwko Chrystusowi. Jezus nikogo nie zabił, nie popełnił żadnego zła i grzechu, jako jedyny bez grzechu został zamordowany i odkupił ludzkość. W Potopie Bóg uratował ludzkość i uwolnił ją od demonów, upadłych aniołów i olbrzymów którzy byli potomstwem demonów i ludzkich kobiet. Zaś ludy pogańskie praktykowały rytualne mordowanie swoich dzieci, za co kara jest naturalnym następstwem. Za dzisiejszą aborcję, mord w miliardach dzieci, czyli lewackie kolejne wcielenie rytualnych ofiar z dzieci, też przyjdzie słuszna kara. I to ludzie odpowiadają za aborcyjne mordowanie dzieci w miliardach i za karę, upadek który jest naturalnym tego następstwem.
Adeptus2021.09.17 13:21
Prywatny przedsiębiorca powinien mieć prawo decydować, co chce udostępniać na swoim portalu. To nie żaden komunizm, a wręcz przeciwnie. Według Ciebie cenzura polega na tym, że rząd nie dyktuje prywatnym mediom, co mają publikować? Nie zgadzam się z polityką Youtube, ale ma on do niej prawo. adeptusrpg.wordpress.com
matis892021.09.17 14:02
Nikt nie ma prawa do ideologicznego cenzurowania, prześladowania Polaków. To Yutube jest gościem w Polsce i na tym zarabia miliony. Także jak ma cenzurować ideologicznie i prześladować Polaków to wypad z tego kraju jak im się nie podoba. Ale nie bo to oni są pasożytem i odczepić się nie chcą. Albo niech oficjalnie ogłoszą prawdę że nie są medium tolerancyjnym, są wrogami tolerancji, wolności wypowiedzi, cenzurują i prześladują, a ludzie mają mówić to co chcą pod ich ideologię. Niech to ogłoszą, a nie oszukują ludzi jak oszuści że mają wolność wypowiedzi, są tolerancyjni, otwarci i nikogo nie tępią i nie prześladują za poglądy.
Liberał2021.09.17 15:58
To Polacy przyszli do youtube, a nie youtube do Polski!
matis892021.09.17 19:20
Jasne youtube.pl
Wojtek Polak (prawdziwy)2021.09.17 12:02
Fronda mimo kilkukrotnych monitów nie aktywowała mi konta. W sumie to teraz bez znaczenia, gdy forum jəbło.
Adeptus2021.09.17 11:38
Jedno, za co szanuję Frondę to fakt, że nie cenzuruje komentarzy. Je.bać Jezusa w dziurę po włóczni! adeptusrpg.wordpress.com
bea2021.09.17 11:48
pieklo jest wybrukowane ateistami i ignorantami ktorzy odrzucili Boze Milosierdzie tam gdzie nie ma Boga tam budza sie demony
Adeptus2021.09.17 11:52
No i? Myślisz, że mnie przestraszysz? Niespecjalnie wierzę w piekło... Ale jeśli istnieje - to każdy przyzwoity człowiek powinien aspirować do tego, by się tam znaleźć. Miałbym przez wieczność adorować potwornego Boga, który moich bliźnich skazuje na wieczne męki? Nie, szlachetniej jest współcierpieć razem z nimi. adeptusrpg.wordpress.com
Dell2021.09.17 12:21
Pan Bóg nie skazuje nikogo na męki. Na męki skazuje się sam, ten kto Boga odrzuca. Pan Bóg tylko akceptuje jego wybór.
Adeptus2021.09.17 13:30
Nie. Bóg zmusza ludzi, którzy go odrzucają, by cierpieli przez wieczność, zamiast dać im np. możliwość wyboru samounicestwienia. Albo reinkarnacji. Rozumowanie "aha, skoro nie chcesz chwalić Boga, to znaczy, że dobrowolnie wybierasz wieczne cierpienie" jest absurdalne. Niby Bóg wszechmocny, a nie jest w stanie dać więcej opcji, niż dwie? Już nie mówiąc o tym, że Bóg domaga się, żeby tego "wyboru" dokonać w ciemno. A w momencie, w którym dusza znajduje się w zaświatach i może zweryfikować twierdzenia religii i podjąć racjonalną decyzję, czy woli niebo, czy piekło, Bóg mówi "a nie, teraz to już za późno, skoro nie wybrałeś w ciemno nieba, to znaczy, że z automatu wybrałeś piekło!". Żałosne jest to katolickie wywracanie kota ogonem, żeby wykazać, że za wszystko co złe, odpowiada wyłącznie człowiek, a wszechmocny Bóg nie ponosi żadnej odpowiedzialności absolutnie za nic. Już kalwini z ich podejsciem "Bóg skazuje na potępienie kogo chce i ch.uj ci do tego" są lepsi - jest ono równie okrutne, ale przynajmniej jawnie okrutne, a nie obłudne i wikłające się w paradoksy. adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2021.09.17 13:59
"żeby tego "wyboru" dokonać w ciemno". === W jakie ciemno?! Bóg to Miłość, Dobro. Jego przeciwnik - zło. Niebo to "kraina" dobra; piekło - zła. Chcesz wiecznego dobra wybierasz dobro i odwrotnie. Chyba nie chcesz powiedzieć, że nie potrafisz odróżnić dobra od zła?
Adeptus2021.09.17 14:44
Co? Niby w jaki sposób bibijny bóg jest dobrem i miłością? Ludobójca, sprawca plag, siewca cierpienia? Co dobrego zrobił bóg? Wymień jedną rzecz. Miłosierdzie boga sprowadza się do "Mógłbym zesłać na was śmierć, cierpienie, potępienie, ale tego nie zrobię... no dobra, zrobię, ale nie aż tak mocno, jakbym mógł". Chcę dobra i dlatego jestem przeciwko bogu. Odróżniam dobro od zła i dlatego jestem przeciwko bogu. Jeśli biblijny, chrześcijański i żydowski bóg istnieje, to jest największym złem, najgorszym wrogiem ludzkości. A dobrem jest stawiać mu opór do ostatniego tchu. adeptusrpg.wordpress.com
Dell2021.09.17 16:54
Jedną rzecz. Tylko jedną? To mam kłopot, którą wybrać.
Anonim2021.09.17 11:49
Nie podniecaj się, każdy klik to złotóweczki, a to jest to, co katole lubią najbardziej.😁😁😁
Dell2021.09.17 12:41
Znowu chamstwo Tobą owładnęło, drogi Panie Literacie?
Adeptus2021.09.17 13:33
Jeśli chodzi o chamstwo w stosunku do jezusa i jahwe, to owładnęło mnie ono od kiedy przejrzałem ohydę ich nauki i nie opuszcza od tej pory na chwilę. Czymże jest odrobina bluzgów wobec ludobójczych potworów, najgorszych wrogów ludzkości? Pogarda wobec takich abominacji jest jedyną właściwą reakcją. adeptusrpg.wordpress.com
Dell2021.09.17 17:00
Chamstwa usprawiedliwić się nie da, Panie Literacie. Niczym. Nawet gdyby się było równie "oświeconym" jak Gretkowska.
Anonim2021.09.17 11:29
Firma prywatna może robić co chce, ale pod warunkiem, że pasuje to prawiczkom. Jak nie pasuje, to absolutnie nie może.
Adeptus2021.09.17 11:39
Może robić, co chce, a my możemy to krytykować. adeptusrpg.wordpress.com
bea2021.09.17 11:49
adeptus to imie demona
Adeptus2021.09.17 12:00
"Adeptus" to łacińskie słowo oznaczające "ucznia", "wtajemniczonego" czy "uzyskanego". Zapewniam Cię, że słowo to pojawia się w łacińskim przekładzie Biblii... i ani razu jako imię demona. No ale niektórzy potrafią się demonów dopatrzeć nawet w bajce dla dzieci pod tytułem "Harry Potter" ;) Znaczy - nie to, żeby jakoś strasznie bulwersowało mnie, gdyby mój nick faktycznie był imieniem jakiejś fantastycznej postaci klasyfikowanej przez chrześcijan jako "demon". Ale zwyczajnie nie jest ;) adeptusrpg.wordpress.com
JM2021.09.17 11:27
Cenzura jest nie tylko na YouTube. Spotkałem się z nią kilkakrotnie na portalu Niezależna. Nie używam wulgarnych słów, piszę o tym co mi się nie podoba, jestem zwolennikiem rządów prawicowych. Krytykuję też tych (p)osłów, euro(p)osłów, którzy plują na naszą Ojczyznę!!! Są po prostu zdrajcami. Czasem uda mi się nadepnąć na palce niektórym pseudo sędziom. Krytykuję otwarcie tych polityków unijnych, którzy wsadzają ryje w nasze sprawy wewnętrzne, straszą, szantażują. Za mówienie prawdy mam "nagrodę" w postaci ocenzurowania moich wypowiedzi. Z tym faktem spotkałem się wiele razy!!! Ciekawy jestem czy inni internauci też spotykają się z cenzurą?
Liberał2021.09.17 11:22
Nie ma żadnego problemu! Youtube to firma prywatna! Nakazanie czegoś youtube byłoby bolszewizmem!
Adeptus2021.09.17 11:25
Jestem przeciwko nakazywaniu Youtube udostępniania treści, z którymi się nie zgadza, ale to nie znaczy, że nie wolno krytykować jego działań. Liberalizm zakłada, że Ty masz wolność... a inni mają wolność krytykowania sposobu, w jaki korzystasz ze swojej wolności. adeptusrpg.wordpress.com
Liberał2021.09.17 12:44
Krytykować youtube można.....ale tylko POZA youtube! Youtube ma prawo zbanować każdego, kto krytykowałby youtube na youtube!
Adeptus2021.09.17 13:34
Zgadzam się, cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Żeby było jasne - ja na swoim blogu nie kasuję żadnej krytyki pod moim adresem, zapraszam do bluzgania: adeptusrpg.wordpress.com
Liberał2021.09.17 15:14
:)
Każda rywalizacja sportowa2021.09.17 11:14
niezależna od pogody będzie nierówna i niesprawiedliwa z biologicznego punktu widzenia, chyba że wezmą w niej udział klony.
Adeptus2021.09.17 10:58
No cóż, prywatny przedsiębiorca powinien mieć prawo podejmować decyzje, jakie treści chce udostępniać na stanowiącym jego własnośc portalu. Nawet, jeśli są to głupie decyzje. adeptusrpg.wordpress.com
Sylwestr2021.09.17 11:38
Drukarz, który nie chciał w swojej firmie wydrukować plakatów LGBT został skazany. Hotelarz, który w swoim hotelu nie chciał przenocować pary jednopłciowej został skazany. Cukiernik, który w swojej cukierni nie chciał upiec tortu na ślub homo został skazany itd...... Więc chyba nie każdy prywatny przedsiębiorca może w swojej firmie może robić co chce.
Adeptus2021.09.17 12:12
Napisałem - POWINIEN mieć prawo. To, że w praktyce niestety tego prawa się odmawia, to inna rzecz.
Dell2021.09.17 12:14
Cieszy, że uznajesz prawo "Frondy" do usuwania komentarzy. Może to znaczyć, że nie masz pretensji o to, że usunęła Twoje dwa wpisy (chyba z 23 sierpnia br.). Jest jednak różnica między tym co spotkało Ciebie i"Kanał Sportowy". Dyskusja na "KS" nie obrażała nikogo. Podważano sens walk między kobietami i "kobietami z wyboru". Rozmowa o faktach nie narusza prawa ani niczyjego dobrego imienia. Ten, kto uznał, że należy tę dyskusję, nie tylko, ocenzurować ale i ukarać cały kanał likwidacją, naruszył prawo do wolności słowa. W tym przypadku przedsiębiorca nie miał prawa tego zrobić (uznał to przywracając działanie "KS"). W Twoim przypadku sytuacja była inna - "komentarze" były prymitywne. Po prostu chamskie i raniące. Konieczne było ich usunięcie, bo ważniejsze niż Twoje prawo do swobodnej wypowiedzi była godność tych, których obrażałeś. Prywatny przedsiębiorca też podlega konstytucji. Nawet jeśli jest amerykański, neomarksistowski i dżenderowy.
Adeptus2021.09.17 13:42
Serio? Nie zauważyłem, żeby coś mojego tu usunięto. Nie, usuwanie treści ze SWOJEGO medium nie jest naruszeniem wolności słowa. Wręcz przeciwnie - wolność słowa polega na tym, że to właściciel medium i tylko on lub upoważnienie przez jego przedstawiciele mają prawo decydować, co się w tym medium znajdzie. Zmuszanie właściciela medium do tego, żeby na jego łamach udostępniał treści niezgodne z jego poglądami - to jest właśnie łamanie wolności słowa. Dysponentem wolności słowa jest właściciel medium, a nie każdy, komu się zachce coś opublikować. A co do ranienia - jest to kwestia subiektywna. Ciebie ranią moje bluzgi pod adresem czczonych przez Ciebie potworów, zaś "transseksualne kobiety" mogą czuć się urażeni, że ktoś kwestionuje ich kobiecość w jakimkolwiek zakresie i nie fakty nie mają tu żadnego znaczenia. Liczy się tylko własność medium i widzimisię ich właściciela. Uczucia żadnych osób trzecich nie powinny tu mieć żadnego znaczenia (chyba, że właściciel medium zechce je uwzględnić). adeptusrpg.wordpress.com
obowiązkowo przeczytajcie2021.09.17 10:46
https://romualdkalwa.neon24.pl/post/163604,kto-jest-wlascicielem-swiata-yt-i-producenta-szczepionek