Robert Biedroń kłamał ws. afery pedofilskiej w Słupsku - zdjęcie
20.05.19, 11:05(fot. screen)

Robert Biedroń kłamał ws. afery pedofilskiej w Słupsku

7

- Sąd przyznał rację Sławomirowi Neumannowi w czterech z pięciu sprawach podnoszonych przez szefa Wiosny w pozwie. - pisze portal 300polityka.pl

Jak przyznał sąd, nieprawdziwe jest stwierdzenie Biedronia z Kropki nad I, że jako prezydent Słupska zawiadomił prokuraturę o przypadku pedofilskim w Słupsku. Na podstawie zeznań szefa gabinetu ówczesnego prezydenta Słupska, sąd postanowił tylko, że nie można powiedzieć „że nic nie zrobił” z wiedzą o aferze, ponieważ ustnie zobowiązał go do podjęcia stosownych działań.

Koalicja Europejska wygrała z Robertem Biedroniem w sądzie i nie musi go przepraszać w sprawie słów o tym, że nie powiadomił prokuratury ws afery pedofilskiej w Słupsku

Instruktor tańca z słupskiej  instytucji kultury miał popełnić dziewięć przestępstw, w tym pięć o charakterze seksualnym na szkodę czterech małoletnich kursantek.

- Grupa taneczna działa jak sekta – w jej centrum był instruktor traktowany jak guru, o którego względy rywalizowały umiejętnie rozgrywane nastolatki – informował tygodnik „Sieci”. 

Robert Biedroń był wówczas prezydentem Słupska i wykazał się brakiem zainteresowania sprawą. Już w lutym ub. roku słupscy urzędnicy dysponowali informacjami, jednak polityk je bagatelizował. Dopiero w kwietniu br. Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K.

 

bz/300polityka.pl

Komentarze (7):

krzysiek2019.05.20 22:30
neumannie, nie dyskutuj z roberto ale powiadom prokuraturę, nie powiadomił to chyba przestępstwo, a gdzie jego teczka z akcją Mama i pałka strażaka??
Cogito ergo sum2019.05.20 15:24
Członkom Wiosny ta sprawa jest obojętna a może nawet podziwiają lidera za odważną solidarność z ich bratem homoseksualistą.
Świecki hetero 2019.05.20 13:26
Do paki z nim, razem z abp Jędraszewskim zamknąć.
RodzinaSilnaBogiemKrajSilnyRodziną2019.05.20 11:47
Co najmniej osiem miesięcy kobieta i jej nieletnia córka żyły w strachu. Były uderzane, szarpane, wyzywane. Teraz sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gryficach. Sąd zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie. Do znęcania psychicznego i fizycznego dochodziło w mieszkaniu w Gryficach, wtedy gdy mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Prokuratura ma zebrane dowody, że do przemocy dochodziło od września ubiegłego roku do połowy kwietnia tego roku. Jak informuje prokuratura, mężczyzna bez powodu wywoływał awantury domowe, wyzywał żonę i córkę, krzyczał, że zabije, straszył nożem, bił, szarpał. Nie pozwalał korzystać z kuchni i łazienki. Wyganiał też z mieszkania. Za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną i córką podejrzanemu m.in. na podstawie art. 207 § 1a Kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Prokuratura nie podaje, w jakim wieku jest dziewczynka, używa terminu "małoletnia".
Jozef2019.05.20 11:32
Pedały maja to do siebie że zawsze kłamią!
Moja Faja.2019.05.20 12:46
Jesteś pedałem??
Moja Faja.2019.05.20 11:22
Od lipca 2017 za zaniechanie powiadomienia org. ścigania o znanym przypadku zgwałcenia pedofilskiego - grozi odpowiedzialność karna z art. 240 kodeksu karnego. Jesli sprawa jest z lutego 2018 - to dlaczego prokuratura nie ściga Biedronia??? Zaniechanie prokuratury??