Białoruś. Zatrzymano blisko 600 demonstrantów - zdjęcie
12.10.20, 13:40Fot. homoatrox, via: Wikipedia CC 3.0

Białoruś. Zatrzymano blisko 600 demonstrantów

9

Na Białorusi wciąż trwają protesty przeciwko sfałszowanym na korzyść Aleksandra Łukaszenki wyborom prezydenckim. Białoruskie centrum praw człowieka „Wiosna” poinformowało, że w czasie niedzielnych demonstracji zatrzymano blisko 600 osób.

Największe starcia z milicją miały miejsce w Mińsku, gdzie demonstranci tarasowali drogi, budując barykady. Zatrzymania miały miejsce też w Brześciu, Witebsku, Mohylewie, Grodnie, Mołodecznie, Żłobinie, Kobryniu i Bobrujsku. Aresztowano około 40. dziennikarzy.

Większość zatrzymanych wypuszczono w ciągu kilkunastu godzin. Wielu jednak zabrano telefony i kamery. 12. zatrzymanym w stolicy dziennikarzom postawiono zarzuty dot. niepodporządkowywania się do poleceń służb. W areszcie wciąż przebywa dziennikarz Biełsatu Dzmitryj Mickiewicz.

kak/PAP

Komentarze (9):

Anonim2020.10.12 17:19
a gdzie wirus?
Wojtek Polak2020.10.12 17:45
na Białorusi niema wirusów a covid mija ją szerokim łukiem jak się nie powiedzie plan i Białorusini się opamiętają to wtedy będzie potrzebny wirus. na razie Białoruś idzie w dobrym kierunku i wirus nie potrzebny. bo jak wiadomo trzeba zniszczyć narody i gospodarki wtedy będzie łatwiej rządzić.
Ja Łukaszenka,2020.10.12 15:33
dumny rycerz Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych, nigdy nie oddam mego kołchozu w ręce warchołów z Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Ja jestem dumnym rycerzem Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych i jak nasz Mistrz Zakonu Putin który jest TYLKO w doope yebany przez tego z Chin Xi, ja Łukaszenka tylko daje doopy i mistrzowi i nikomu więcej!
Łapy precz od kołchozu Białoruś!2020.10.12 15:14
MY nie chcemy FBI - CIA - MOSSAD! My mamy własny KGB! - - - - Nasi czekiści są doświadczeni i szkoleni przez naszego ukochanego CZEKISTĘ tow. pułkownika PUTINA! Tylko my mamy prawo i przyjemność strzelać w potylice naszym białoruskim kołchoźnikom. - - - PRECZ z HAMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIM imperializmem!
Zamknij pysk2020.10.12 15:20
Marionetko Żydów.
Dariusz2020.10.12 14:58
Wygląda na to ,że Białoruś jest wolna od wirusa.Takie skupiska ludzi i zero zakażeń.Ten wirus to jednak wie gdzie zarażać.
białoruskich KODziarzy raczej2020.10.12 14:17
jak to wszystko zależy od sojusznika namiestnika...
Ja, Szatan2020.10.12 14:14
Instrukcja dla moich wiernych pachołków - pogrobowców faryzeuszy i wyznawców brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach? Te ołtarze kapiące od złota? A nowy samochód proboszcza?”) ----- 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec (jak ja go nienawidzę!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- 7. Szczególnie mocno próbujcie podważyć autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ----- (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam”
krasnal dwalin2020.10.12 14:04
Czy demonstrujący mają maseczki antycovidowe? Czy zachowują dystans społeczny? przecież taka demonstracja musi być źródłem epidemii?