30.06.17, 07:50Fot. Pixabay, CC0

Atak hakerów na elektrownie atomowe w USA! 'Duże zagrożenie'

Kolejne ataki hakerskie. Tym razem niezidentyfikowani sprawcy włamali się do sieci elektrowni atomowych w USA. Jak podaje Business Insider oraz portal E&E News – to może stanowić „duże zagrożenie”.

Atak dotyczył jedynie biznesowej części infrastruktury elektrowni, nie ucierpiała infr. krytyczna. To jednak nie wróży dobrze na przyszłość – według ekspertów jeden atak tego typu sprawia, że w przyszłości cała sieć która została zinfiltrowana, jest bardziej podatna na kolejne ataki.

Administracja federalna prowadzi śledztwo w tej sprawie. Nie wiadomo, o które dokładnie elektrownie chodzi. To już kolejny atak tego typu w USA w tym roku – podaje E&E News.

Nie ma także informacji o tym, czy ów atak powiązany był z ostatnimi typu „WannaCry”. Wiadomo, że uzyskał kryptonim „Nuclear 17”.

Jeśli biznesowa część sieci elektrowni atomowych została zaatakowana, to może to oznaczać zbieranie informacji [...] a hakerzy mogą poszukiwać danych, które ułatwią im dostęp do szczegółów o operacyjnej działalności elektrowni […] może to stanowić duże zagrożenie [...] oraz być zapowiedzią do następnego o wiele poważniejszego ataku”

- mówił Paulo Shakarian, założyciel firmy, która zajmuje się cyberbezpieczeństwem CYR3CON.

dam/PAP,Fronda.pl