Ambitne cele Rosjan. Budowa Nord Stream 2 ma zostać ukończona przed 12 czerwca - zdjęcie
20.02.21, 11:11Fot. iustracyjne C-M via Wikipedia, CC 3.0 / screemshot Youtube

Ambitne cele Rosjan. Budowa Nord Stream 2 ma zostać ukończona przed 12 czerwca

4

Mimo kolejnych sankcji nakładanych na zaangażowane w budowę gazociągu firmy przez Stany Zjednoczone, Rosja kontynuuje budowę Nord Stream 2. Wedle informacji zdobytych przez ukraiński wywiad, Rosjanie chcą sfinalizować inwestycję do 12 czerwca, czyli Dnia Rosji.

Zakończenie budowy gazociągu w rosyjskie święto państwowe będzie miało ogromne znaczenie propagandowe. Aby tego dokonać, jak informuje Służba Wywiadu Zagranicznego Ukrainy, Rosja ignoruje procedury technologiczne.  

- „Rosja ignoruje procedury technologiczne i ograniczenia środowiskowe podczas realizacji odcinka B rurociągu. Mówa o przestrzeganiu przez statki zatwierdzonej trasy podczas przemieszczania się z portu Mukran (Niemcy) na miejsce prac w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii”

- przekazują służby w swoim komunikacie.

Podkreślono, że pracujące przy budowie niemiecko-rosyjskiego gazociągu statki wielokrotnie przepływały w ostatnich dniach przez zimowiska ptaków, gdzie zabroniona jest nawigacja statków.

Jak informował Bloomberg, administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena ma nałożyć nowe sankcje na związane z Rosją firmy biorące udział w budowie gazociągu. Jednocześnie jednak USA nie zdecyduje się na sankcje wobec firm niemieckich, chcąc najpierw szukać dyplomatycznego rozwiązania we współpracy z europejskim partnerem.

kak/kresy24.pl, Fronda.pl

Komentarze (4):

ania2021.02.20 13:40
A Konfederacja z Merkel i Tuskiem sie ciesza... I Putin po miesiacu, dwoch miesiacach sowieckiej dezinformacji (jakoby sa jakies roznice zdan miedzy nim, Bidenem i Merkel) znow bedzie gierojem, bedzie wszystkim mowil z Korwinem jak to wspaniali Rosjanie dbali o tych niewdziecznych Polakach i wzieli ich pod ochrone 17 stycznia 1939 roku , ugoscili ich na Syberii i w Katyniu i jaki Stalin byl dla nas dobry.
toWarzysz piwo ???? z radia Erewan2021.02.20 11:49
… obywatele … towarzysz Biden … jest naszym czlowiekiem u katolikow …. dlatego jesz przeciwko budowie ...“bratrury“ … jak przeciw aborcji … to my mamy patent na … mydlenie oczu … besbolesne … szalom … auto na wodorze z gazu ruskiego … nie ze zgazowania naszego wegla… biden i czapka sliwek do trumny … to nowy Porzadek Pogrzebu … https://www.youtube.com/watch?v=TD19zjzvUdw&t=555s
ty kaka sraka z "katowic"2021.02.20 12:13
A u was to polskowo alfabieta NIET, jewrej?
Elektor2021.02.20 11:30
No przecież że sprawa zostanie dokończona. Niemcy chcą kupować, Rosja chce sprzedawać. I tyle. Załóżmy hipotetycznie że Polska chce sprzedawać swój gaz Węgrom i planuje rurociąg przez Słowację, ale Słowacy podnoszą klangor, że nie! To co robimy? Napadamy na Słowację wspólnie z Madziarami i siłą sobie budujemy? Czy dogadujemy się z Ukrainą i omijamy kłopotliwy kraj? Dla realistów oczywiście druga opcja! No toteż to samo zrobili Szkopy z Kacapami. Ja tam im kibicuję. Wbrew krzykaczom dbają o swoje interesy. Mają na czym czapki nosić.