Aktywiści Strajku Kobiet dalej dewastują. Tym razem celem stało się biuro wiceministra  - zdjęcie
30.11.20, 12:21Fot. screenshot - YouTube (RMF FM), Twitter (S Szynkowski vel Sęk_

Aktywiści Strajku Kobiet dalej dewastują. Tym razem celem stało się biuro wiceministra

7

W Polsce wciąż dochodzi do dewastacji biur poselskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, które rozpoczęły się razem z protestami Strajku Kobiet przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji eugenicznej. Tym razem nieznani sprawny zdewastowali budynek w Poznaniu, w którym mieści się biuro PiS i biuro poselskie wiceministra spraw zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka. Sprawą zajmuje się policja.

Czerwoną farbą pomalowane zostały m.in. drzwi wejściowe i tablica informacyjna. Symbol błyskawicy namalowano również na drzwiach biura.

- „Dewastacja biura @pisorgpl w Poznaniu, mojego biura poselskiego i budynku. Przypomnę, że poznańska @Platforma_org na ubiegłej sesji odroczyła na rok rozpatrywanie stanowiska RM potępiającego akty wandalizmu radykalnych uczestników #StrajkKobiet usprawiedliwiając je. Tolerancja?” – napisał na Twitterze wiceszef MSZ.

Polityk zwraca uwagę, że to nie pierwszy taki incydent. Do pierwszej dewastacji doszło w październiku, wówczas jednak sprawa nie została zgłoszona organom ścigania.

- „Teraz mamy do czynienia z dużo kosztowniejszą dewastacją. Nie może być zgody, żeby tego typu czyny były tolerowane - to przekracza ramy jakiejkolwiek cywilizowanej dyskusji w życiu publicznym” – podkreślił wiceminister.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (7):

tu-du2020.12.30 13:28
Ponieważ błyskawica to znak noszony przez faszystowską młodzież niemiecką, jako przyszłe kadry SS przed i w czasie II WŚ ? Tak i też obecnie, należy traktować wszystkie takie poczynania komunistyczno-faszystowskich bojówek za nielegalne i zdecydowanie karać za DEWASTACJE MIENIA, Z WIEZIENIEM WŁĄCZNIE !!!
ala2020.12.28 11:37
strajk kobiet, tj. lewacka organizacja szerząca nienawiść i nawołująca do mordowania nienarodzonych dzieci! Naród nie po to wybrał Rząd, aby Lempart, Suchanow, Scheuring-Wielgus czy Pichowicz go obalały. TK tylko wyjaśnił co jest w Konstytucji napisane, bo one nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
A ile kościołów "aborterki" ostatnio spaliły2020.11.30 13:12
@kak nie poda?
AAAtomek2020.11.30 14:45
Bez kozery powiem pińset, plus.
o2020.12.1 7:35
... tak, bez kokokokozery ...
tu-du2020.12.30 13:52
Przypuszczam, że jeszcze tego nie podpalają, to ze strachu o swoje domy lub mieszkania ? Po prostu mniemam, ze było by tzw, "vet za vet"!(?)
Kaku — jacy internauci?2020.11.30 12:41
Czy żyjesz wciąż strachu?