Abdul tłumaczy się z kóz. ,,Nie czuję się winowaty'' - zdjęcie
03.10.19, 11:46(fot. screen/ flickr.com/European People's Party/CC BY-SA 2.0)

Abdul tłumaczy się z kóz. ,,Nie czuję się winowaty''

17

Dziennikarze programu "#Jedziemy" Michała Rachonia dotarli do Abdula Rustana Chajbulajewa, Dagestańczyka, jednego z właścicieli stada kóz z feralnego projektu hodowli zwierząt nad Wisłą. Mężczyzna zatrudnił do opieki nad zwierzętami bezdomnego; w efekcie połowa liczącego około 60 sztuk stada zdechła w ciągu ostatnich miesięcy. Jednak jak twierdzi Abdul w rozmowie z reporterami "nie czuje się winowaty".

- Czuję się absolutnie spokojny, bezpiecznie, nie czuję się w niczym winowaty, brat jest właścicielem, ten człowiek zobowiązał się opiekować, źle się opiekował, doprowadził do tej sytuacji, nic nas nie poinformował i on dostanie zarzut. Za to, że zostawiał zwierzęta bez opieki, wyłączał pastuch elektryczny i szedł sobie w cholerę - mówi Abdul.

 

- Zatrudnili nas, było wszystko ok, wywiązali się my z pierwszej umowy, podpisali drugą. Wywiązaliśmy się z drugiej, podpisali trzecią. Na trzeciej umowie my zaufaliśmy temu człowiekowi. Wydawało nam się, że po trzech latach jak on już nie pił, że już jest na tyle poważny i to co powie, będzie wykonywał i stało się to co się stało - tłumaczy zatrudnienie bezdomnego.

 

- Wziął kozy do tramwaju, pojechał na drugą stronę Wisły, zostawił kozy bez opieki, wyłączył pastucha, na bulwarach ulica szybkiego ruchu, weszła koza do sklepu i zaczęła podjadać komuś bułki. Ten idiota za kozą. Zamknęli ten sklep, te kobiety zadzwoniły na policję, była policja, interwencja, on się wykazał że ma dowód osobisty i to jest jak byk fakt, że on zostawiał wyspę bez opieki, wyłączał tego pastucha (...) Była jedna akcja z psami, w której on tak ładnie wyszedł. Nie było tam trupów, tylko tak trochę ponadgryziane. Wziął numer telefonu od babki takiej. I ta babka mi powiedziała: a czemu pastuch wyłączony jest? - opowiada Dagestańczyk.

Opinii Abdula nie podziela jednak Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie, która przedstawiła mu zarzut znęcania się nad zwierzętami, do którego się nie przyznał i odmówił składania wyjaśnień

 


Komentarze (17):

koza2019.10.3 23:43
Abdul nie winowaty? A kto?
Nina2019.10.3 23:27
Mieeeeeeeeeeeeetek ;;;kozy zjadl
Agnieszka2019.10.3 21:51
Proponuję, żeby pokazał umowę o pracę z tym bezdomnym. Wywiązał się z obowiązującej w Polsce minimalnej stawki za godzinę pracy? ZUS i podatki zapłacił? PIT rozliczył? Bo już za to, że jak się przyznał zamiast 8 godzin pracy dziennie wymagał ciągnięcia bez przerwy trzech etatów czyli pracy 24 godzin na dobę, to jeszcze powinien mieć zarzut znęcania się nad pracownikiem i łamania praw pracowniczych. A zakwaterowanie? Jakie warunki mieszkaniowe miał ten bezdomny na tej wyspie skoro miał zakaz spuszczania tych kóz z oczu? Dlaczego nikt nie interesuje się losem bezdomnego i jego wykorzystywania do niewolniczej pracy?
Ryszard Olejniczak2019.10.3 19:26
Ten kolektor, też Abdul budował?
Ewa2019.10.3 15:25
Ja bym wysłała Trzaskowskiego z Rabiejem żeby pasli te kozy.
Ria Tsudni2019.10.4 7:49
Tego szczuja Trzaskowskiego rzeczywiście można by oddelegować na pastwisko, ale rabieja? Jeszcze by zboczeniec kozy pogwałcił... :-/
Max Fiend2019.10.3 13:49
Trzaskowski wszystkiemu winny! Nie włączał pastucha!! :-D
Marian2019.10.3 13:32
To warszawska PO zatrudnila go,wiec to PO jest winna
x2019.10.3 12:42
Ten muslim otrzymywał od urzędu miasta warszawki 96 tys rocznie na te zwierzęta. Przekręt niesamowity.
x2019.10.3 12:41
Ten muslim z Dagestanu złamał prawo wiele razy jak i czaskowski. Wjechał z 3 zonami, brał kasę na 11 dzieci, a wiadomo, w Polin tylko 1 żona może być. Nie zarejestrował zwierząt, prowadził nielegalny ubój itd itp. Kozy chodziły po warszawce, wchodziły do tramwaju i do sklepów w poszukiwaniu jedzenia. Większość zwierząt padło z powodu głodu i ponoć brudnej wody z Wisły. Istyn cyrk w tym nieszczęśliwym mieście warszawka.
mckwacz2019.10.3 12:37
stado kuz- z was to stado baranuff jest
Asmo2019.10.3 12:21
Nie oszukujmy się, bo cała opozycja w Polsce i ich zwolennicy to zbiór najgorszych patologii, które szkodzą państwu i narodowi !!! To coś, co się pałęta w społecznym obiegu, a nazwało się totalną opozycją, to nie są Polacy ! To grupa komunistów przysłanych nam na siłę przez Moskwę, a także żydowsko- niemieccy przybysze. Ich potomkowie to komunistyczny kożuch podłych i obrzydliwych dzieci resortowych, bełtu, mętów i pasożytów wszelkiej maści i rodzaju. Dla nich Polskość to nienormalność ! To wrogowie Polski, którzy posiadają jedynie polskie obywatelstwo. Jeśli nie oni lecz Polacy są przy władzy w Państwie, to czują się jakby ktoś na nich srał ! Są niewirygodni, niekompetentni i nienawistni, to kłamcy i oszuści, a złodziejstwo w czasach ich rządów przekraczało wszelkie granice. To zdrajcy narodu polskiego ! Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, szczują na Polskę w UE i stosują wojnę hybrydową prowadzącą do zamachu Stanu żądając likwidacji urzędów wojewodów i utworzenia regionów federacyjnych. To nie jest żaden obóz polityczny opozycji, a pozaprawne zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo ! Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
Dominika2019.10.3 12:18
No popatrz, nie czuje się winowaty ? A za niemanie wykształcenia wyższego jako pastucha - to nie wina ?!!
katolik 2019.10.3 12:11
A czy PiS czuje się winny tego co zrobił ze stadniną koni w Janowie Podlaskim!??
TwojaStara2019.10.3 12:07
Kaczor nie czuje sie winowaty za Szmoleńsk.
Dominika2019.10.3 12:20
Ty, lewacki szczochu, czy twoja mamusia była kurtyzaną ? Pytam bo z ciebie jest niezły sku-rw-ysyn !
Lennon2019.10.3 12:03
...stada kuz Poprawcie to!