Żydowscy alfonsi dostarczali dzieci do burdeli Argentyny - zdjęcie
20.02.21, 17:04

Żydowscy alfonsi dostarczali dzieci do burdeli Argentyny

39

Polski nie było wówczas na mapie Europy, ale większość żydowskich kobiet i dziewczynek (czasem 12-letnich), które trafiły do burdeli Ameryki Południowej, pochodziła z terenów zamieszkiwanych przez Polaków. Stąd hiszpańskie określenie na kobiety z Polski: polacas.

W portowej dzielnicy Buenos Aires La Bocca uprawiały nierząd - jak donosiła prasa - 'na każdym wolnym skrawku ziemi'.

Isabel Vincent opisuje ich losy w książce 'Ciała i dusze' (wydanie polskie - 2006 r.). Jak to się stało, że zainteresowała się prostytutkami z żydowskich miasteczek w Polsce?

- Przeczytałam w brytyjskiej gazecie żydowskiej informację o cmentarzu w Inhaumie - opowiada. - Postanowiłam tam pojechać. Wcześniej pracowałam w Brazylii jako korespondentka 'The Globe and Mail', więc dobrze znałam kraj. Nie zdawałam sobie sprawy, że to będzie aż tak trudne. Z tymi kobietami wciąż wiąże się wstyd. Kiedy wreszcie udało mi się trafić na ślad jednej z prostytutek i dotarłam do jej krewnych, nikt nie chciał ze mną rozmawiać. Dostawałam sygnały z gminy żydowskiej, żebym nie pokazywała tej hańby. Kiedy jednak książka w listopadzie 2005 roku wyszła w Kanadzie, Kanadyjska Gmina Żydowska dała mi prestiżową nagrodę w dziedzinie historii.

Organizacją, która zajmowała się handlem kobietami z nędznych miasteczek Europy Wschodniej, było założone w 1890 roku Warszawskie Towarzystwo Wzajemnej Pomocy, które oficjalnie miało charakter filantropijny, skupiało jednak wielu ludzi zaangażowanych w handel żywym towarem. Macki rajfurów sięgały od Europy Wschodniej po Szanghaj.

Dopiero w 1928 roku polskiemu konsulowi w Argentynie udało się zmusić towarzystwo do usunięcia z nazwy słowa 'warszawskie'. Wtedy zaczęło funkcjonować jako Cwi Migdal - od nazwiska jednego z fundatorów.

Vincent podkreśla, że nie tylko Żydzi zajmowali się prostytucją i białym niewolnictwem. 'W tym czasie również inne gangi handlowały kobietami z całej Europy i Azji. Historycy twierdzą, że w procederze największą rolę odgrywały Japonki i Chinki. Ale cechą wyróżniającą Cwi Migdal, która zapewniała sukces, jest to, iż wabili ubogie Żydówki, kusząc je wizją ślubu w synagodze'.

Żydowscy sutenerzy zakładali własne synagogi i cmentarze. Oficjalnie odrzuceni przez żydowską społeczność tworzyli własne organizacje charytatywno-religijne. Tak było w Nowym Jorku czy Sao Paulo.

Polacas nie miały szans na rehabilitację wśród społeczności żydowskiej ani za życia, ani po śmierci. 'Jest napisane, że jeżeli córa Izraela zejdzie z dobrej drogi, cała ziemia wokół niej płonie' - powiedział Isabel Vincent żydowski dziennikarz Zevi Ghivelder.

W Rio de Janeiro same prostytutki założyły towarzystwo dobroczynno-pogrzebowe. Biedne kobiety, ofiary przemocy, analfabetki potrafiły zorganizować się tak, by na starość mieć wsparcie, a w chwili śmierci godny pochówek. Powstało w 1906 roku i nazwało się Towarzystwem Prawdy. Działało nieprzerwanie do lat 70. XX wieku.

Prostytutki kupiły kawałek ziemi w Inhaumie i założyły ten cmentarz. Same przygotowywały ciała swoich sióstr do pogrzebu. Same odprawiały ceremonię symbolicznego oczyszczenia przez powtórzenie słów: 'Jesteś czysta, czysta, czysta'.

(…)Izaak Buroski pochodzi z Rosji, ale kiedy z Ameryki Południowej wraca w rodzinne strony, może grać rolę argentyńskiego farmera, złotnika z Brazylii, przedsiębiorcy z Łodzi czy Berlina. Elegancki pan z Ameryki, doskonałe oko. Nawet w skromnej, ubogo ubranej dziewczynie potrafi dostrzec materiał, który pomnoży jego majątek.

13-letnią Zofię Chamys wypatruje w Warszawie. Jest rok 1890.

- Szukam pomocy kuchennej dla matki - taką wersję przedstawia jej ojcu. Proponuje jako zaliczkę za pierwsze pół roku służby równowartość rocznych dochodów całej rodziny i nie nalega. Ojciec stanowczo odmawia, ale po chwili zmienia zdanie. Dziewczynka idzie z obcym mężczyzną, ma nadzieję, że teraz czeka ją lepsze życie. Buroski, 'najpiękniejszy mężczyzna, jakiego widziała w życiu', zabiera ją do Łodzi. Kiedy po nocy spędzonej z Izaakiem budzi się w pościeli poplamionej krwią, wierzy w jego słowa: 'Teraz jesteś moją żoną'. Jest dzieckiem i myśli, że tak się zostaje żoną.

Trafia do burdelu, jednego, drugiego. Potem 'mąż' wywozi ją do Buenos Aires do lupanaru prowadzonego przez Madame Natalia. Ta każe jej przechadzać się po uliczkach i wypatrywać klientów. Kiedy Zofia buntuje się po raz pierwszy, idzie na komisariat. Ale policjant, najpewniej przekupiony przez rajfurów, każe jej słuchać męża.

Dziewczynka tak długo płacze, że w końcu ma obiecany powrót do domu. Ale Buroski nie wypuszcza jej z rąk. Oszukuje ją, że płynie do Europy, a dopływają do Brazylii. Każe jej obsługiwać najgorszych klientów. Katuje ją. Zofia znowu idzie na policję i składa skargę na męża (jej zeznania przetrwały; opublikował je brazylijski dziennikarz Francisco Ferreira da Rosa, a później Isabel Vincent).

(…)Według dostępnych danych (Jayme Brener 'Jerusalem Report', 1966) do Brazylii pierwszy statek z młodymi Żydówkami dotarł w 1867 roku.

Przypłynęło na nim 69 wschodnioeuropejskich prostytutek.

Do 1913 roku w centrum Rio de Janeiro działało 431 burdeli. Właścicielami połowy byli Rosjanie, Austriacy, Niemcy, Polacy, a nawet Rumuni. Prawie wszyscy pochodzenia żydowskiego.

(…)W maju 1905 roku w Warszawie doszło do wydarzenia zwanego pogromem alfonsów. Zaczęło się od awantury na żydowskim ślubie, w którym uczestniczył znany sutener Saul Żytnicki. Weselna kłótnia przerodziła się w miejską awanturę. Żydowscy robotnicy uzbrojeni w kije, noże, a nawet rewolwery napadli na kawiarnię na rogu Siennej i Zielnej. Grupy mężczyzn od 200 do 400 osób przez trzy dni przeczesywały kamienice od Marszałkowskiej do Przyokopowej. Robotnicy wdzierali się do domów publicznych, mieszkań prostytutek i stręczycieli. Rozbito 150 mieszkań, ucierpiało 176 osób, 31 trafiło do szpitala, a pięć zmarło. Podobne napady miały miejsce w Lublinie i Łodzi.

Amerykański badacz zajmujący się tą problematyką uważa, że inicjatorką rozprawienia się z sutenerstwem była żydowska partia socjalistyczna Bund, która chciała w ten sposób położyć kres powszechnemu mniemaniu, że to głównie Żydzi są odpowiedzialni za handel żywym towarem.

(…)Najczęściej jednak środowiska żydowskie próbowały wyciszyć temat handlu własnymi kobietami. Samuel Cohen, który reprezentował żydowskie interesy w Lidze Narodów, podczas spotkania w czerwcu 1922 roku przekonał Ligę, aby nie publikować nazwisk znanych handlarzy. Taki raport jednak powstał. W tym samym czasie Europę obiegły antysemickie paszkwile wykorzystujące zawarte w nim fakty. Spowodowało to jeszcze większe okopanie się Żydów na stanowisku, że tematu należy unikać.

Jedynie Bertha Pappenheim umiała nazwać problem po imieniu. Kilkakrotnie na początku XX wieku objechała Galicję. Twierdziła, że źródłem potężnej fali handlu żydowskimi kobietami są nie tylko warunki społeczne, ale także niska pozycja kobiety w judaizmie.

(…)wielki proces żydowskich stręczycieli w październiku 1892 roku we Lwowie przyciągnął uwagę polskich dziennikarzy. 'Akt oskarżenia dotyczy 27 Żydów i Żydówek, których wyśledzić i ująć władza zdołała - relacjonował »Kraj «. - Wraz z nimi jawi się kilkadziesiąt ofiar ich handlu, kilkadziesiąt dziewcząt i mężatek w wieku od lat 15 do 23.

(…)Prasa ujawniła tajny język używany przez handlarzy. Dziewczęta ładne i młode to 'sztuki jedwabiu' albo 'dywany smyrneńskie'. Uderzające piękności - 'krzyże brylantowe' albo 'szkatułki z perłowej macicy'. Brzydkie i niezgrabne nazywa się 'workami kartofli'.

(…)informacje o konkretnych sprawach, aresztowaniach i rozprawach sądowych nadal z trudem przebijały się do gazet i świadomości społecznej. W dokumentach z kancelarii gubernatora piotrkowskiego z lat 1899-1900 można natknąć się na materiały dotyczące 'żydowskiej szajki handlującej kobietami i wywożącej je za granicę', ale nic z tego nie przedostało się do dzienników.

Dopiero dwa lata później warszawski adwokat Stanisław Posner (późniejszy senator i polski delegat do Ligi Narodów) dotarł do akt sądowych i na łamach 'Gazety Sądowej Warszawskiej' opublikował relację z tego procesu.

(…)Posner opisał też inny proces odbywający się w Bytomiu. Oskarżonym o ciężkie rajfurstwo był Izrael alias John Meyerowicz. Na granicy prusko-rosyjskiej utrzymywał on szereg agentów dostarczających 'towar wywozowy'. Oficjalnie zajmował się handlem w branży cygar, bielizny i ubiorów damskich. Wielokrotnie podróżował po Europie. Znał osiem języków. W 1888 roku został aresztowany na dworcu we Wrocławiu.

Obie te sprawy posłużyły Posnerowi do napisania cyklu 11 artykułów pod wspólną nazwą 'Nad otchłanią', w których najpełniej ze wszystkich dotychczasowych polskich publicystów przeanalizował różne aspekty handlu żywym towarem. W końcu doszedł do przekonania, że 'cały ten diabelski proceder, wszystkie jego ogniwa są żydowskie'.

(…)Edgardo Cozarinsky (…)jest autorem wydanej dwa lata temu w Argentynie książki o prostytutkach z początku ubiegłego wieku 'El rufián moldavo' ('Rajfur z Mołdawii'). (…)Pytamy Edgardo, czy w Argentynie nadal uważa się ludzi, którzy podnoszą temat żydowskiego handlu żywym towarem, za antysemitów?

- Jeśli taki temat pojawia się publicznie, staje się niebezpieczny. Wzbudza podejrzenie, że kryje się za tym coś innego. Że znowu niektórzy chcą podkreślić, że zepsucie jest związane z Żydami.

Po opublikowaniu książki Cozarinskiego pojawił się reżyser, który chciał ją sfilmować. - Jego producenci, Żydzi, powiedzieli, że nigdy nie dadzą pieniędzy na taki film.

(…)w roku 1931 władze polskie ogłosiły (raport przygotowany dla Ligi Narodów) listę 590 handlarzy kobiet, zaangażowanych w dostarczanie "świeżego towaru" do wciąż funkcjonujących - ale już nie pełną parą - domów publicznych Argentyny i Brazylii. Większość osób z tej listy była pochodzenia żydowskiego. Jedna z bardziej spektakularnych afer, miała miejsce pod koniec lat 20-tych. Niejaki Morris Baskin z Brooklynu, urodzony w Polsce, zainicjował w roku 1927 lukratywny proceder przestępczy. Otóż w Nowym Jorku przebywało sporo mężczyzn, których narzeczone znajdowały się wciąż w Polsce. Plan Baskina polegał na zawieraniu przez niego (i jego ludzi) małżeństw per procura w imieniu narzeczonych z USA, na podstawie udzielonych pełnomocnictw. Z aktem ślubu w ręku - poświadczającym obecność męża w USA - świeżo poślubiona małżonka nie miała kłopotów z uzyskaniem w konsulacie amerykańskim upragnionej wizy. Po przyjeździe do USA nie trafiała ona jednakże w objęcia męża, lecz - pod wpływem groźby, a niekiedy przemocy fizycznej i zgwałcenia - do jednego z domów publicznych, których właściciele współpracowali z gangiem. Baskin zdołał pozyskać do przestępczej działalności rabina z podwarszawskiego Wawru, który za 50 USD udzielał małżeństwa per procura, jak również zastępcę konsula amerykańskiej ambasady, nazwiskiem Harry Hall, który zaopatrywał gang we wszelkie niezbędne dokumenty i zapewniał bezproblemowe udzielanie wiz. Po rozbiciu gangu Baskina, okazało się, iż w samym tylko roku 1929, w wawerskim kahale zarejestrowano 15 małżeństw per procura, z osobami przebywającymi w USA.

mkarwan

Źródło http://www.regafa.fora.pl/poza-milonga,9/ciala-i-dusze-isabelle-vincent,356.html

Komentarze (39):

Anonim i banda jego klonów2021.03.2 20:55
Moje credo: Mój antypolonizm jest wrodzony i nieusuwalny. Szlag mnie trafia gdy słyszę Polska, a zwłaszcza Kościół. Bo Polska od początku swych dziejów była, nadal jest i zawsze będzie chrześcijańska. A tego nienawidzi mój pan – szatan. Moją metodą jest kłamstwo, krętactwo, bezczelność. Przykład tej metody: każdy ksiądz = pedofil, każdy żołnierz wyklęty = bandyta, każdy Polak = antysemita, każdy głosujący na PIS = faszysta itd. Pojęcie wstydu, honoru i prawdy jest mi z natury obce. W końcu jestem wiernym pachołkiem mego pana. Mam też broń specjalną - zarzut antysemityzmu. Stosuję ją bez wahania w przypadku każdej krytyki.
zabić2021.02.21 19:27
a kto obecnie rządzi Polską ,przeanalizujcie ich rodowody Morawiecki sam mówi o swoich ciociach żydówkach ,a dlaczego polskie dzieci nie mogą się uczyć,przejrzyjcie w końcu na oczy Polacy i włączcie myślenie
niezłe są i tanie żydóweczki2021.02.21 10:38
w sQotach
AAAtomek2021.02.21 10:15
Podsumowując starą sprawę, tylko socjalistyczny Bund brał w obronę żydowskie dziewczęta i kobiety! A religijni fanatycy jak zwykle nic nie widzieli-nic nie słyszeli--nic nie wiedzieli?!!!!!!
Foster2021.02.21 9:54
Podziwiam Frondę: "alfonsi" - brzmi już niedobrze, ale "żydowscy alfonsi" sprawia na PIS- owskim suwerenie piorunujące wrażenie.
A2021.02.21 9:47
95% alfonsów w Polsce jest katolikami. Tak wynika z rachunku prawdopodobieństwa. Napiszcie o tym koniecznie.
AIranRozpierdoliZydków2021.02.21 11:01
95% alfonsów w Izrealu. Tak wynika z rachunku prawdopodobieństwa. Napiszcie o tym koniecznie. Czyli Zydki to urodzone alfonsy.
frondelko za późno 0 30 lat piszesz2021.02.21 8:48
o nowych/ starych właścicielach Polski!!!Niektórzy za takie niebezpieczne tematy przypłacili życiem. Ś.p. dr Ratajczak na przyklad.
alfonsi i burdel Mame żydokomuny2021.02.21 8:25
WON z polskiego szołbiznesu - na odludną Wyspę Sztuki
ladychapel2021.02.21 8:05
Aleśta pi er dol nęli ku rwa tytuł, PiSia wasza je ba na mać. Tytuł ku rwa z prasy okresu PRL
ceramik2021.02.21 7:48
dotyczące 'żydowskiej szajki handlującej kobietami i wywożącej je za granicę', ale nic z tego nie przedostało się do dzienników. cały ten diabelski proceder, wszystkie jego ogniwa są żydowskie. zepsucie jest związane z żydami, poruszanie tego tematu, to antysemityzm, a producenci filmów, żydzi, nigdy na film o tym się nie zgodzą. Czyli najlepsi alfonsi np. ''Baskin'', oraz mordercy ''Morel, Jagoda'', to żydzi. To plemię wybrane przez Złego, na zatracenie świata. Boże ratuj nas ludzi.
Anonim2021.02.21 8:05
Nie ma żadnego plemienia wybranego przez Złego. Uważaj, bo to Zły każe ci tak obwiniać, a w Wielkim Poście zajmij się lepiej swoimi grzechami.
POLAK2021.02.21 6:53
Nie tłumaczyć się przed oszczercami tylko przypominać ich sprawki i masowy udział w mordowaniu Polaków na Kresach w latach 39-41 i w ramach UB zaraz po wojnie!
...2021.02.21 6:39
Miłość do pieniądza nie zna granicy przyzwoitości.
B-ba2021.02.21 5:05
To PRAWDA! Pisali o tym sami Żydzi i Żydówki. Polecam książkę Czesława Halicza (Czesławy Endelmanowej) "Ludzie, którzy jeszcze żyją" i pierwsze zawarte tam opowiadanie "Faktor Pchełka i jego córka" (wydana przed wojną). Dostępne w Internecie w Wolnych Lekturach.
B-ba2021.02.21 5:25
Warto przeczytać zresztą całą tę książkę, bo wiele tam prawdy o Żydach, którzy żyli na ziemiach polskich.
opty2021.02.21 4:10
Ze zwierzęcenie w pełnej krasie.... Nie pokazywać, ponieważ........
Bar2021.02.21 5:26
Racja! Ale ortografii mógłbyś się poduczyć.
Jak wam nie wstyd cytować tego trola2021.02.20 22:10
i żydożercę ze Stalowej Woli-Rozwadowa?
Halo jestem "chłopka " , ale niezupełnie .2021.02.20 18:58
Bo jestem też: Alojzy Cedzidło , Figo Fago a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Moi rodzice do śmierci spali na piecu i gotowali jedzynie dla nas i świń w tym samym kotle . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram w Szczecinie . Zdradza mnie moja pisdowata "polszczyzna " i IP address . A co mam z sobą zrobić ? Te moje podkreślanie "słowiańsczyzny " i antysemityzm na jedno wskazuje , że tylko jestem głupia , zakompleksiona , męska tylko z nazwy , pisda .
chłopka2021.02.20 19:33
Tym razem już nie " chłopka " ? Ja rezygnuję z pisania komentarzy wtedy gdy ja chcę a nie wtedy gdy mnie ktoś hejtuje .
Anonim2021.02.21 5:22
Sam pilnuj swego języka! Ale podejrzewam, że "chłopka" to troll, tu jego zadaniem jest udowodnienie, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Mnóstwo jest opłaconych trolli, którzy mają to właśnie udowodnić. Są później nawet cytowani, jako dowód polskeigo antysemityzmu. Nie dajcie się nabrać!!! Byli różni Żydzi. Wspomniany w artykule Stanisław Posner to oczywiście Żyd, który walczył ze zbrodniczym procederem.
Anonim2021.02.21 8:34
byli różni Żydzi?
Karino2021.02.26 21:12
Problem nie w różności, bo czy to Żydzi czy Polacy, czy Niemcy, etc. ludzie są różni. Istota tkwi w obecnej religii żydowskiej. Dobry człowiek niezależnie będzie dobry. Ale dzisiaj największe szajki trudniące się sutenerstwem są muzułmańskie. Różnica jest taka, że swoich kobiet nie biorą. Porywają z biednych terenów Europy Wschodniej, np. Mołdawii. Sami korzystają, ale nieoficjalnie, bo Allah zabrania, etc. Był taki dokumentalny film, który o tym szczegółowo opowiadał. Kolejnym bodźcem jest bieda kobiet i ich rodzin. Kto zaś korzysta, z reguły bogacze. W Azji Wschodniej głównie turyści z Europy Zachodniej. Też były o tym filmy. Dodam tylko, że największy immanentny (wypływający z samej religii) szacunek jest wobec kobiet chrześcijaństwie.
chłopka2021.02.20 18:47
W USA cały przemysł filmowy należał od początku do Żydów ( Polański też jest Żydem ) . I o tym co się tam działo dowiadujemy się dopiero teraz . Hierarchowie KK to też prawie wszyscy Żydzi . Dowiadujemy się dopiero teraz co wyprawiali . Przypadek ? Nie sądzę . Lekceważenie , pogarda i poniżanie innych dla swoich wyrafinowanych potrzeb .Izrael . Pogarda i poniżanie te nacje słowiańskie które dla nich pracują . Ukraińców traktują jak szmaty na których się wyżywają . Aby było ciekawiej , to prezydentem Ukrainy jest Żyd . Ja nie mogłabym zamieszkać na stale w Izraelu gdyż nie jestem Żydówką . Ale oni mogą żyć w moim kraju . Mało tego . Moim krajem rządzą i decydują o moim losie . Czy takie są zasady i prawo antysemityzmu ?
P2021.02.20 18:45
Jak Cameron starał sie o premiera w Londynie --dostał pytanie --czy Anglia sie nie boi ,że tak duzo Polakow ----odpowiedz --Nie bo Meszczyzini nadaja sie tylko na budowe a Kobiety do Sprzatania i do Burdelu =Tak samo opisywała w 2018 roku Niemiecka gazeta o Polakch i Polakach --
Dziennikarz TVN2021.02.20 17:51
A nasze dziennikarki z tvn aby zarobić i skompromitować Polskę, dawały na siebie narobić w szafie przez szejków z Dubaju.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.20 17:50
przypomina to działanie izraelskiego alfonsa o imieniu józef który 2 tyś lat temu oferował usługi seksualne wykonywane przez kilkunastoletnią żydówkę o imieniu maryja...
Anonim2021.02.20 17:58
zrobil cie ruski alfons po pijanemu smierdzxacy odpadzie..
chłopka2021.02.20 18:33
Jesteś chamski i bezczelny . Można być ateistą ( tymi są przeważnie polscy Żydzi ) . W mojej rodzinie też są , ale szanują przekonania innych . Ale oni są Ślązakami , nie potrafiliby zbrukać tego co inni darzą czcią . Ja też jestem anty KK czy anty Islamista czy anty inne religie a nie potrafiłabym zbrukać Allacha , Buddę , Manitou czy inny obiekt kultu . Mogę wyśmiewać ludzi ale nigdy nie to w co wierzą . Nie jesteś człowiekiem . Jesteś tylko człowiekopodobny . Brakujące ogniwo Darwina .
Bar2021.02.21 8:00
Kretyn prowokator. Odrażająca szuja. Trudno nawet modlić się za takiego degenerata, ale ja mu życzę, żeby się opamiętał, bo Bóg jest cierpliwy, ale do czasu. Nie dosięgniesz Przenajświętszej Marii Panny swoimi plwocinami, kretynie, wszystko spadnie na ciebie z powrotem w postaci żywego ognia. Możesz być tego pewien.
to już Polin2021.02.26 21:33
piszesz z ambasady Izraela
Ale luja i do przodu2021.02.20 17:48
Przecież wyżarte pedofilskie klechy z kościoła katolickiego zrobili dla siebie burdel
6969692021.02.20 18:16
Żenujący człowieczku. Przypomnę tobie (i wszystkim), W latach 2005-2015 było skazanych 6 tys. osób, w tej liczbie było 27 Księży (0.45%). Obecnie w zakładach karnych przebywa 868 pedofili, w tym dwie osoby duchowne (0.23%).
chłopka2021.02.20 18:23
Tu masz rację . 90% biskupów ma żydowskie pochodzenie . Genów nie zmienisz a goje dla Żydów to tak niska kasta , że nie warto się nią przejmować . Stąd tuszowanie pedofilii . To były i są tylko dzieci gojów .
Anonim2021.02.21 11:02
Przecież wyżarte pedofilskie geje z LGBT zrobili dla siebie burdel
Po 11 ...2021.02.20 17:24
Teraz zniewolone dziewczynki nie nazywa się polacas, tylko pisakas. Różnica w nazwie niewielka, ale w znaczenie zasadnicza.
Anonim2021.02.20 17:57
twoja matka jest polaca ...zydowski pomiocie
lucek2021.02.20 17:15
A polscy alfonsi w tym czasie leżeli krzyżem i śpiewali Rotę.