Zoll atakuje TK, bo nazwał płód ,,dzieckiem''. Zapomniał co mówił? - zdjęcie
03.02.21, 12:45Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Zoll atakuje TK, bo nazwał płód ,,dzieckiem''. Zapomniał co mówił?

35

Prof. Andrzej Zoll, który niegdyś sam kierował Trybunałem Konstytucyjnym, jest oburzony wyrokiem TK ws. aborcji. Powód? Płód w orzeczeniu określono mianem „dziecka”.

Problem w tym, że to właśnie kierowany przez prof. Zolla Trybunał stawał za życiem i orzekał przeciwko aborcji – przypomina portal wpolityce.pl. Jak dodano, ten sam prof. Zoll obecnie zasiada w Zespole Ekspertów Prawnych Fundacji „Batorego” i atakuje orzeczenie TK.

W stanowisku wspomnianego gremium, podpisanym także przez prof. Zolla, czytamy:

TK otwarcie i bezprawnie przypisał sobie prawo do decydowania o sprawach fundamentalnych dla obywateli nie tylko zamiast ustrojodawcy, ale również w sposób sprzeczny z jego wolą. Co więcej, wkroczył w kompetencje ustawodawcy, podejmując za parlament decyzję w drażliwej społecznie kwestii i zwalniając tym samym większość parlamentarną z ciężaru odpowiedzialności za treść tej decyzji”.

W dalszej części eksperci fundacji oburzają się na „szereg nadużyć terminologicznych”. Jednym z nich jest nazwanie płodu „dzieckiem”, bez względu na fazę jego rozwoju.

Ten sam prof. Zoll w TVN24 mówił kilka miesięcy temu:

W tej całej dyskusji pomija się zupełnie prawo dziecka. To słowo używam zupełnie świadomie. Jeżeli się spojrzy na ustawę z 6 stycznia z 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka, to art 2. ust. 1 tej ustawy mówi, że dzieckiem jest człowiek od poczęcia do pełnoletności”.

Dodawał, że Ustawodawca traktuje istotę ludzką w stanie prenatalnym jako… człowieka!

Nie można powiedzieć, że jest to ciało matki. To jest osoba”

- mówił Zoll.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (35):

zool =szmata z ZSRR, kolega ZIMONIA2021.02.5 12:43
oderwali mi koryto wiec szczekam jak każa !!!
alzara_2021.02.3 19:18
To jest szokujące, co mówi prof.Zoll......W Polskim prawie skodyfikowanym , w ustawach, używany jest termin: "dziecko poczęte, ale jeszcze nie urodzone" . termin ten pochodzi z prawa rzymskiego i dotyczy nasciturusa. Wyszło na to, że prof. Zoll nie zna prawa i robi ludziom wodę z mózgu. Należy odebrać mu tytuł profesora, bo nie zdał egzaminu z podstaw prawa.
joanna2021.02.3 17:37
Panie Profesorze, kiedy Pan był sobą - czy wtedy, kiedy łaskawie przyznał Pan, że dziecko w łonie matki jest człowiekiem, czy teraz, kiedy podziela Pan poglądy oszalałej liderki ''strajku kobiet.'' Osoba o takim statusie zawodowo-intelektualnym jak Pan powinna mieć uporządkowane poglądy w tak fundamentalnych kwestiach. To, co powyżej napisałam, jest nie tylko krytyką Pańskiej niekonsekwencji w wyznawanych poglądach. To również życzliwa rada dla Pana Profesora - bo lewactwo, kiedy już przekona wszystkich uczonych i prawników do swoich ''mądrości'' na temat odczłowieczania nienarodzonych dzieci, przejdzie do kolejnych etapów wcielania w czyn swojej obłędniej ideologii, tym razem o prawie do zabijania chorych, niepełnosprawnych i starych... A wtedy niech Pan Profesor nie liczy na jakąkolwiek wdzięczność z ich strony dla intelektualnych fanów...
Foster2021.02.3 17:26
U Was to bardzo proste: z bardzo mądrego potraficie zrobić głupiego. Co to za państwo ?
Anonim2021.02.3 16:44
Zapominalski jak slon Trabalski!
ala2021.02.3 16:14
Za niedługo Zoll zaprzeczy sam sobie, tak jak Rzepliński i Tuleja. Rzepliński oświadczył, że „wyrok TK ws. aborcji eugenicznej jest nie do podważenia, ponieważ obecna prezes TK Julia Przyłębska została prawidłowo powołana na sędziego" zaś „Sejm, któremu kończyła się kadencja, nie miał prawa!!! powoływać sędziów do Trybunału” powiedział Tuleja. A co przez tyle lat twierdziła totalna opozycja? Same osły w tej totalnej!!!
''Ciało matki''2021.02.3 15:22
Przecież nie rozmnażamy się przez podział jak ameby, ani przez klonowanie ale z udziałem ojca, jest to więc ciało z ciała matki i ojca. W wyniku zapłodnienia powstaje nowy człowiek, nie klon matki. Ludzie tak głupi nie są żadnymi ustrojodawcami.
anonim2021.02.3 15:37
Człowiek? Nie zygota, nie płód - tylko od razu człowiek? Spałeś na biologii?
leszczyna2021.02.3 20:21
A Ty pewnie wagarowałeś na biologii.
Jim2021.02.3 15:14
Od zarania dziejów mamona wypłukuje sumienie i rozum. To bardzo smutne. Prof. Zoll kiedyś był dla mnie autorytetem, a teraz funkcjonuje jako płatny zabójca praworządności
Walter2021.02.3 14:45
Sprawa prawa aborcyjnego ma przykryć niepowodzenia rządu w związku z pandemią koronawirusa. Ten temat ma odwrócić uwagę od bankructw tysięcy firm w związku z bezsensownymi obostrzeniami. Całym krajem rządzi Jarosław Kaczynski, tak więc wszystkie decyzje rządzącym są jego decyzjami na nieszczęście dla naszego kraju. Na temat tego człowieka pragnę przedstawić parę niewygodnych dla niego faktów. "Osiągnięcia" brylanta.:) "1.Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński wprowadził w błąd społeczeństwo, podając nieprawdę o przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu Legii" 2 Jarosław Kaczyński wyrokiem sądu ma przeprosić Ludwika Dorna za insynuacje jakoby nie płacił alimentów na dzieci z poprzednich małżeństw. 3. Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma przeprosić za nazwanie SLD organizacją przestępczą'. Sąd postanowił, że Kaczyński ma też wpłacić 10 tys. zł. na Polski Czerwony Krzyż 4. Sąd Najwyższy uznał że Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę za insynuacje w sprawie finansowania Agory przez komunistycznych oligarchów. 5. Warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że Jarosław Kaczyński musi na własny koszt opublikować sprostowanie podanej przez siebie w audycji "Rozmowy niedokończone" na antenie Radiu Maryja informacji, jakoby Declan Ganley, lider i założyciel partii Libertas, popierał Traktat Lizboński i twierdził, że jest on dobry. Sprostowanie ma zostać opublikowane w TV Trwam i Radiu Maryja. 6. "Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrokiem I instancji ma przeprosić byłego ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka i wpłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny za to, że nazwał go "agentem-śpiochem" 7. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił Agorę SA za porównanie wydawanej przez nią "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu z 1953 r.". 8. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński musi przeprosić PSL za stwierdzenie, że posłowie tej partii "opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków". 9. We wrześniu 2002 roku Sąd Rejonowy skazał Kaczyńskiego na 3 tysiące złotych grzywny, uznając, że w 2001 roku umyślnie zniesławił Aleksandra Gudzowatego słowami, jego firma Bartimpex w większym stopniu reprezentuje interesy Rosji niż Polski. Według sądu Kaczyński popełnił przestępstwo umyślne."
Marek2021.02.3 14:28
Z kim kto przestaje, takim... Proszę sprawdzić z jakimi KODziarzami krakowskimi Zoll się przyjaźni, a wszystko będzie wiadome.
Darek2021.02.3 14:20
Nie ma chyba jeszcze jednostek miary hipokryzji. Mierzmy ja w Zollach. Profesor Gaciąg - 2 Zolle. Maria Seweryn - 1,5 Zolla.
Krytyk2021.02.3 13:47
ZOLL - jak niestety większość prawników i klasy politycznej - jest sprzedajny.
ala2021.02.3 16:16
Krytyk- tak jak Rzepliński i Tuleja. Rzepliński oświadczył, że „wyrok TK ws. aborcji eugenicznej jest nie do podważenia, ponieważ obecna prezes TK Julia Przyłębska została prawidłowo powołana na sędziego" zaś „Sejm, któremu kończyła się kadencja, nie miał prawa!!! powoływać sędziów do Trybunału” powiedział Tuleja. A co przez tyle lat twierdziła totalna opozycja? Same osły w tej totalnej!!!
Krytyk2021.02.3 17:41
Akurat Tuleja mówił prawdę, o powołaniu nowego sędziego, na miejsce które jeszcze nie było opuszczone. Rzepliński - w zasadzie też mówił prawdę, tylko że zapomniał dodać, iż styropian na rozkaz kościoła ustanowił kompetencje TK tak, iż konstytucja stała się skrawkiem zużytego papieru toaletowego. To zaprzeczenie prawa i praworządności.
spawacz słomy2021.02.3 13:39
kto z PIS-owców pamięta co mówił Kaczyński o tym gdy PO miało sem, senat i prezydenta? amo mówił , że nie można mieć całej władzy w jednym ręku i to jest złe, jak ma tak samo to mówi, że to dobrze, kto z PIS-owców pamięta co mówił Kaczyński o fotoradarach? jakie PO było złe bo łupiło kierowców i sam nastawiał ich więcej niż oni, o paliwie co mówił (słynne zdjęcie z kanistrem) już mi się nie chce pisać
Darek2021.02.3 13:31
dziecko - człowiek od narodzin do okresu dojrzewania (SJP)
Magda2021.02.3 16:19
A przed urodzeniem to kim byłeś, marchewką. Jednak większość normalnie myślących/poza typowymi lewakami/j o swoim nienarodzondzonym potomku mówi dziecka, bo taka jest prawda.
opty2021.02.3 13:28
ZaPOmniał wół, jak cielęciem był........
krętacz2021.02.3 13:28
jak kauzypierda z Krakowa - Legia, Legijka
OPOL2021.02.3 13:23
Pan Zoll nie umie inaczej. On elyta
kibic2021.02.3 13:16
Stary lewacki sklerotyk, na pohybel takim profesorom !!!
Karim Benzina - Kosovo2021.02.3 13:10
Jak Albańczyk chciałbym przypomnieć ,że w Ustwaiwe o Rzeczniku Praw Dziecka okrełsa się:" człowiek - od poczęcia do śmierci" Pan prof. Zoll uważa zatem ,że dziecko to nie człowiek czyli taki malutki zollik taka granica blizej nieokreślona.
pp2021.02.3 13:06
Czy tydzień po zapłodnieniu to już dziecko? A godzinę po zapłodnieniu? Proszę o merytoryczne odpowiedzi.
kibic2021.02.3 13:18
Od momentu poczęcia tumanie, czyli procesu połączenia i zespolenia jądra plemnika z jądrem komórki jajowej !!!
pp2021.02.3 15:36
Czyli Twoim zdaniem cztery komórki wystarczą do tego by być człowiekiem? Wycięty wyrostek robaczkowy ma więcej komórek. To już klon człowieka? A wycięta nerka lub amputowana kończyna?
ala2021.02.3 16:18
pp- ale ci wyprali mózg. Zacznij myśleć sam, albo do literatury naukowej zajrzyj!
adi2021.02.3 16:21
Po co tłumaczyć, jak i tak nie zrozumiesz.
Bob2021.02.3 19:00
Zadam ci pytanie: - Z wyrostka robaczkowego rozwinie się w pełni ukształtowany człowiek, czy z zapłodnionej komórki jajowej ? Odpowiedz sobie sam, a dowiesz się co jest Prawdą.
pp2021.02.3 19:10
Czyli KAŻDA zapłodniona komórka to już człowiek? To dlaczego 500+ pomija te 9 miesięcy?
anonim2021.02.3 19:12
Wiesz że nie z każdej zapłodnione komórki rozwinie się człowiek? Dodajesz jeszcze "w pełni ukształtowany" - a co z płodami bez mózgu, głowy, czaszki, organów wewnętrznych? To nie "w pełni ukształtowany" człowiek a w dodatku umrze tuż po odcięciu pępowiny.
Bob2021.02.3 19:26
Wiem, ale jak sam(a) twierdzisz - Człowiek.
opty2021.02.3 13:27
od którego momenty jesteś człowiekiem? od urodzenia, od pójścia do szkoły?....
prawy2021.02.3 13:03
lewak tak ma prawde zapomina a kłamstwa POwtarza ....................POwtarza!!!! D E K O M U N I Z A C J A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!