Zjednoczenia prawicy nie będzie? Problem z Gowinem i Ziobro! - zdjęcie
11.07.14, 07:11fot. Wikipedia

Zjednoczenia prawicy nie będzie? Problem z Gowinem i Ziobro!

12

Wczorajsza rozmowa Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem zakończyła się fiaskiem. Jak donosi Rzeczpospolita, Jarosław Kaczyński miał powiedzieć Gowinowi, że "okoliczności się zmieniły i na wcześniej wynegocjowane warunki nie zgodził się aparat partyjny PiS". Lider Polski Razem miał mu powiedzieć, że nie zjawi się na sobotniej konwencji, która była odbierana jako początek zjednoczenia środowisk prawicowych.

Również Zbigniew Ziobro planuje nie zjawić się na jutrzejszym kongresie. Od rozmowy Kaczyński-Ziobro nie było już dalszych spotkań, więc Ziobro wysłał Kaczyńskiemu list, w którym stawia nowe warunki współpracy.

Komentując spięcia jakie towarzyszą zjednoczeniu prawicy, poseł PiS Joachim Brudziński powiedział w TVN 24: "PiS daje tym marginalnym partiom szansę, by zaistnieć w polskiej polityce. Jarosław Kaczyński potrafił wznieść się ponad podziały i wyciągnąć rękę. Powinni tę propozycję podjąć, by pogonić tę sitwę". Z kolei bezpośrednio do Gowina, który był z nim w studio powiedział: " Wyrażam zdumienie, że pan określa taką informację mianem sensacji. Sytuacja jest dramatyczna, Polska w potrzebie, rozmawiajmy. A tu mamy taką postawę aptekarsko-kupiecką na zasadzie "a może gram więcej". Tak nie można Polski zmienić. Ci, którzy nie będą chcieli zjednoczonej prawicy, biorą na siebie odpowiedzialność".

mod/Rzeczpospolita/Onet/wp.pl/IAR

Komentarze (12):

anonim2014.07.11 7:18
Problem z Gowinem i Ziobro? Nie, problem z Kaczyńskim!
anonim2014.07.11 7:19
Kaczyński specjalnie rozbija rozmowy tak, by wyszło że to Gowin i Ziobro nie chce zjednoczenia prawicy. Przywódca PiS okazał się bardzo malutkim politykiem.
anonim2014.07.11 7:26
A swoją drogą wychodzi na to, że Kaczyński negocjował z Gowinem nie mając upoważnień od aparatu PiS i został przywołany do porządku. Chyba w tej sytuacji powinien złożyć rezygnację ze stanowiska prezesa?
anonim2014.07.11 7:55
@J.Ty. Człowieku, przestań szerzyć kłamstwa! Nie chodzi o Kaczyńskiego a o rozmowy, ustalenia wewnątrz PiS-u, co potwierdza także Gowin. Sam PiS nie może się dogadać. Powinni się za wszelką cenę zjednoczyć! W czym problem?! Co za ludzie! Rząd ma nas w d...a oni jak małe dzieci - idę do domu, "bo mi zabawkę popsułeś". Pewnie to nie takie proste jak piszę, ale o co właściwie chodzi, o władzę, pieniądze, wpływy? O co? Przecież tu chodzi o naszą Ojczyznę!!!
anonim2014.07.11 8:13
@CzP Ale czy wedle statutu PiS ktoś oprócz prezesa może unieważnić decyzję prezesa? A tymczasem działacze unieważnili ofertę, którą prezes złożył. Wychodzi, że ci działacze, którzy się nie zgodzili, to sam prezes był. @hamaczek Strasznie się emocjonujesz.
anonim2014.07.11 8:15
No ale to zadaje kłam teorii że Kaczyński jest w swej partii dyktatorem. Ale nie to jest najważniejsze. Orban wygrał bo przyciągnął do siebie różne prawicowe środowiska. PIS robi dokładnie odwrotnie. Nie wierzę, że wszyscy w partii Orbana to idealiści i patrioci. Niemniej Orban działał wg schematu: im nas więcej,im jesteśmy bardziej różnorodni, to tym lepiej.Ważne są Węgry. Co więcej Orbn nie atakował zbytnio Jobbiku. Nie niszczył sił na prawo od siebie. Jaki był tego cel? On wiedział, że jeżeli będzie silna radykalizacja na prawej stronie, to jego Fidesz aczkolwiek prawicowy siłą rzeczy przesunie się w centrum i będzie bardziej strawny dla centrowych wyborców. Tymczasem PIS i choćby Fronda niszczy RN nie rozumiejąc, że silny RN to większe szanse na zwycięstwo PIS. Paradoks- ale tak wygląda polityka.
anonim2014.07.11 8:19
Zdecydowanie problem z Kaczyńskim, ale pamiętajcie też drogie oszołomy, że Gowin i Ziobro kręcą się tylko po to, by wejść gdziekolwiek w wyborach samorządowych. One są tuż, tuż. Trzeba gdzieś przezimować do wyb. parlamentarnych. Genialne posunięcei kurdupla polega na tym, że co by się nie stało, to zawsze odniesie z tej hucpy korzyść. Jak się JG i ZZ zgodzą, to ma ich na łańcuchu. Jak się nie zgodzą, to ich wina, bo przecież Jarosław wyciągał rękę...
anonim2014.07.11 8:50
@Chetman Ziobro spokojnie ma w Małopolsce z 15% więc w tym województwie mógłby współrządzić z PIS jako samodzielna partia.
anonim2014.07.11 9:52
problem bo Gowin to POpapraniec a Ziobro ciemajda
anonim2014.07.11 12:28
Główny problem jest taki, że Pis to NIE JEST PRAWICA. To centrolewicowa partia euroentuzjastyczna udająca eurosceptyczną. Logiki brak.
anonim2014.07.11 13:59
Sami PISowcy przyznali że wcześniej były ustalenia które dzisiaj są już nieważne, a teraz krzyczą na Gowina że liczykrupa i inne epitety. Krzykacze jak zawsze - a potem nic się nie dzieje bo krzyczeć jest łatwiej niż konstruktywnie działać.
anonim2014.07.11 19:05
J.Ty. To samo pomyślałem. Problem z Kaczyńskim.