Ziobro: Z sądów  w Polsce nigdy nie usunięto winnych - zdjęcie
23.08.19, 14:35

Ziobro: Z sądów w Polsce nigdy nie usunięto winnych

21

Po upadku zbrodniczego systemu komunistycznego z polskiego wymiaru sprawiedliwości nie usunięto tych, którzy dopuszczali się nieprawości - powiedział dziś prokurator generalny i minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Polityk przemawiał z okazji obchodów Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

 

Jak podkreślił Ziobro, bezkarność zbrodniarzy w togach miała destrukcyjny system dla kultury i mentalności w Polsce. Brak napiętnowania winnych sprawił, że w części środowiska sędziowskiego wykształciło się przekonanie o własnej wyjątkowości i staniu ponad zwykłymi ludźmi.

"System sprawdza się tak naprawdę nie wtedy, kiedy dzieje się dobrze, ale gdy dzieje się coś niedobrego; widać wówczas czy reaguje on właściwie czy też nie. Również system związany z egzekwowaniem odpowiedzialności etycznej – od tych, od których można i trzeba oczekiwać więcej niż od zwykłego obywatela, czyli od ludzi związanych ze środowiskiem sędziowskim – czy działa według równych zasad wobec każdego, niezależnie z jakiego środowiska się wywodzi, jak się nazywa i jaką pełni funkcję. W takich sytuacjach możemy się przekonać, czy system działa właściwie czy też jest kulawy i pełen ograniczeń, powodując, że jest jakaś kasta, będąca poza odpowiedzialnością. Nie, nie ma i nie może być w Polsce kast. Wszyscy, którzy dopuszczają się przewinień etycznych i niewłaściwego zachowania powinni być traktowani równo" - wskazywał Ziobro.

Zdaniem ministra należy poważnie dyskutować o wpływie komunizmu na polskiego sądownictwo. Do zawodu należy z kolei wprowadzać sędziów młodych i dobrze wykształconych.

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze (21):

Lublinianka2019.08.27 15:15
Młody sędzia, prezes sądu, rocznik 1974, groził, że może każdego kogo tylko chce zamknąć w szpitalu psychiatrycznym i że już wielu zdrowych pozamykał. Ludzi spoza kasty traktuje z pogardą.
tomasz2019.08.24 9:22
25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielił odpowiedzi autorom petycji.
Jan Radziszewski2019.08.28 7:49
a nie zastanawiałeś się nad faktem, że nigdy do niego nie dotarła ? a jak winny to i tak kara Boża go nie ominie
Foster2019.08.24 7:55
Dla nich podział jest jasny: członkowie i zwolennicy PIS to dobra zmiana, a reszta to zdrajcy albo gorszy sort. Dokładnie tak samo było w systemach bolszewickich i faszystowskich. Tymczasem na swoje "nieszczęście" Polacy są różni.
Oloo2019.08.23 16:05
Po co się tłumaczy? Trzeba wszędzie mówić że to wina Tuska.
Max Fiend2019.08.23 15:39
To może niech jasno powie ilu jest sędziów ze stażem pracy większym niż 30 lat i skończy propagandowe bredzenie.
Mirek2019.08.23 15:35
Teraz gada takie rzeczy? Macie od 4 lat wszelkie możliwe instrumenty państwowe a bawicie się w jakiej "hejty" jak dzieciaki z podstawówki. Żenada.
Krzysztof2019.08.23 15:32
Ziobro do dymisji!!!
Selawi2019.08.23 18:52
Puknij sie w łeb
Maria Blaszczyk2019.08.23 15:32
"Nigdy nie usunięto winnych"? I teraz się na to nie zapowiada. W sprawie ministerialnych trolli prokuratura sama zablokowała sobie możliwość zabezpieczenia dowodów. Wszczęła bowiem „postępowanie wyjaśniające”, czyli nie można wykonać żadnej czynności prócz przesłuchania osoby składającej zawiadomienie. Nasze kochane trolle dostały czas na uzgodnienie zeznan i wyczyszczenie wszystkich dowodów (teoretycznie mają na to miesiąc; ale państwo PiS ma prawo - i sprawiedliwość - w tak głebokim poważaniu, że np. w sprawie pana Gerarda Birgfellnera przeciwko panu Jarosławowi Kaczyńskiemu trwa ono już ponad pół roku). Co jeszcze śmieszniejsze - organem powołanym do ewentualnego wszczęcia śledztwa w tej sprawie jest pan minister Ziobro - sam sobie taką ustawę przeforsował. I co państwo na to?
niewychowany seksualnie - tylko na pieska 2019.08.23 15:48
_ " Twoje fantazje są chore. Jeśli będą natrętne, to lepiej udaj się do specjalisty. To może być objaw czegoś bardzo niebezpiecznego." - Thank you for the diagnosis and advice. There is not a single word about rape, abuse or sexual abuse in these PDF files. Then let me ask you the following: Do you speak English fluently? I don't think so. 𝐌𝐚𝐭𝐫𝐢𝐱 - 𝐝𝐞𝐟𝐢𝐧𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧 A matrix is a rectangular array of numbers or other mathematical objects for which operations such as addition and multiplication are defined. Nie masz najmniejszego pojecia co to jest "matrix" i w jaki sposob odnosi sie rzeczywistosci. Operujesz kobieciono zwrotami, pdf-ami z .. sufitu.
Maria Blaszczyk2019.08.23 16:00
To nie jest diagnoza. Nigdy nie stawiam diagnoz przez internet. To tylko słowa matki przerażonej tym, że chodza po świecie ludzie opisujący takie fantazje. I czego w tym PDF nie ma? Jak dla mnie jest tam napisane jak byk. "Decrease in sexual abuse". Ale może to nie oznacza "sexual abuse", tylko coś zupełnie innego. Może drogi mistrzu angielszczyzny, może to wyjaśnisz. A uwaga o matrix jest PRZEZABAWNA. Gdybym napisała, że był to krajobraz sielski jak z opisu w "Panu Tadeuszu", to byś mi napisał/a że "Pan" to «mężczyzna» lub. «oficjalna forma grzecznościowa używana przy zwracaniu się do mężczyzny lub w rozmowie o nim», a "Tadeusz" to «imię męskie pochodzenia aramejskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego „odważny”, „śmiały” a także „pierś”». I że to nijak nie odnosi się do opisów przyrody... I że nie mam pojęcia, kim są "panowie" i "Tadeuszowie"... You made my day, skarbie.
matrix sex with my computer2019.08.23 16:33
"You made my day" - try again with the correct use of English grammar. You have no idea what you are talking about, not in the least. You can't read and write in English, barely in Polish. Now, go and do the diapers and dishes.
Maria Blaszczyk2019.08.23 21:14
Robi się coraz śmieszniej. https://www.youtube.com/watch?v=W8IhFJij3Sw I jakie pieluchy, na miły buk?
Benek2019.08.24 0:56
Dalej się popisujcie angielszczyzną! Nie zapominajcie, że tylko troche ją znacie! Walicie bledy językowe ! Ale jaja, ale jaja !
Laszlo_delta2019.08.23 15:18
Przyjdzie czas, że winni staną przed obliczem TS. Mam tu na myśli min. pana, panie Zbyszku.
Eliza2019.08.23 15:04
Panie Ziobro, nie mędrkować, pitolić bo to, bo tamto... Jak Orban wywalić won wszystkich bez wyjątku, którzy mieli jakąkolwiek styczność z PZPR i SB. Niech skomlą, płaczą, skarżą. Jeżeli system komunistyczny w Polsce był zbrodniczy, to urzędnicy tegoż systemu są zbrodniarzami. Pytam się co oni robią tyle lat po zakończeniu zbrodniczego systemu na stanowiskach w publicznych urzędach? Używanie symboli komunistycznych jest zabronione i karalne. Dlaczego tylko symbole a ludzie tamtego systemu już nie.
Maria Blaszczyk2019.08.23 15:51
Pana prokuratora Piotrowicza? Pana Stanisława Kostrzewskiego? Nieżyjący już sędzia-dubler CiochTrybunału Konstrytucyjnego? Przypominam też, że przewodniczący Edward Gierek to polski patriota wg pana Jarosława Kaczyńskiego. A co do symboli komunistycznych wypisujesz kłamstwa. Nie są one zabronione, a ich używanie nie jest karalne. Nie wiem, po co to robisz, ale to brzydko tak kłamać.
Urszula2019.08.23 17:48
Bo to typowa hejterka. Musi coś pisać.
xx2019.08.23 14:59
Pozujący na polskiego putinka ściemniaczu. Nie wal farmazonów, tylko składaj dymisję. W każdym cywilizowanym kraju byłbyś skończony. Wolska to stan umysłu
Lennon2019.08.23 14:56
>> Po upadku zbrodniczego systemu komunistycznego z polskiego wymiaru sprawiedliwości nie usunięto tych, którzy dopuszczali się nieprawości - powiedział dziś prokurator generalny i minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Lewe Ziobro i prawe Ziobro mówi, że ogarniają. Co prawda nazywali go szefem, ale chyba po to, żeby dziś, rżnąc głupa ich wywalał. Co im Zero obiecałeś za tą komedię i zamknięcie japaczek?