,,Ziemia Święta płonie!’’. Dramatyczny apel z Jerozolimy - zdjęcie
17.05.21, 16:18Fot. screenshot - YouTube (Sputnik Polska)

,,Ziemia Święta płonie!’’. Dramatyczny apel z Jerozolimy

63

„Z Jerozolimy rozlega się nieprzerwane wołanie o pokój: Ziemia Święta płonie” – to słowa dramatycznego apelu o. Ibrahima Faltasa wzywającego do „powstrzymania tego piekła”. Franciszkanin zauważa, że fala przemocy rozlała się na cały region. Nie dotyczy jedynie pojedynczych miejscowości: Betlejem, Gazy lub Ramallah, ale wielu innych: Nazaretu, Haify, Kany Galilejskiej oraz pozostałych. Nie ma w tej chwili spokojnego i cichego miasta w całej Ziemi Świętej.

„Wszystko to wybuchło teraz, ale problem istnieje od 1967 roku, a polega na tym, że nie znaleziono rozwiązania dla Jerozolimy, która jest sednem konfliktu. Proszę mi wierzyć, że jeśli znajdą rozwiązanie dla Jerozolimy, będziemy mieli pokój. Czy widzieliście demonstracje w Libanie, w Jordanii, a teraz także w Egipcie? Kiedy dotyka się Jerozolimy, dotyka się odkrytego nerwu, w sercu każdego z nas; nadszedł czas, aby znaleźć rozwiązanie dla Jerozolimy, w przeciwnym razie będziemy tak postępować przez kolejne sto lat!"

– podkreśla o. Faltas.

– "Problem polega na tym, że nie mówimy o wojnie między Izraelem a Hamasem, gdzie strony mogą zdecydować się na przerwanie ognia i dojść do porozumienia; mówimy o rozwścieczonej ludności po obu stronach, która próbuje wziąć sprawiedliwość w swoje ręce i gdzie nie ma żadnego rozmówcy. To, co dzieje się teraz, nie miało miejsca od 1948 roku i chcę, aby właśnie to świat zrozumiał"

- dodaje.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan/vaticannews.va


Komentarze (63):

przemyśl-72021.05.19 9:43
Świat ma to w nosie,dopiero ,jak dostanie po nosie .......będzie reagował. Jedno jest pewne nienawiść Palestyńczyków nie da sie zamienić na,, pokojową wełnę,, z której Żydzi zrobią sobie itd......... albo nie zrobią wcale.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.18 9:33
Jak widac,Zydzi i Niemcy to dwa blizniacze narody,podobne do siebie jak dwie krople wody. UWAGA,Jakub to Mossad !
katolicka deratyzacja Polski2021.05.18 9:20
Pora pomyslec o wojnie krzyzowej w celu wyzwolenia Grobu Zbawicieka ze szoponow Jego mordercow.
ceramik2021.05.18 6:28
Nie przesadzajmy z tą świętą ziemią. Święta ziemia jest tam, gdzie nie stanęła łapa żydowska. To plemię wybrane przez Złego wszystko bezcześci swoją hucpą.
Św. Józef2021.05.18 7:18
Takich jak ty antysemitów powinno się po porodzie topić
XD2021.05.18 6:17
Idźcie szturmem i ratujcie ziemię świętą.
Tomek2021.05.18 5:07
Na bandytow jest tylko jedna metoda -pozbycie sie bandytow
man.of.Stagira2021.05.18 4:06
To właśnie jest prawdziwy cel "wojny z Izraelem" rozpoczętej przez nową Administrację USA. Wzmocnienie wpływów Rosji i Chin w świecie arabskim. Skonfliktowanie Arabii Saudyjskiej z Izraelem NA PRZEKÓR zawartym przez oba państwa –za Donalda Trumpa- HISTORYCZNYM porozumieniom zwanym 'Abraham Accords'. // Zniszczenie tego porozumienia miedzy Żydami i Arabami oraz oddanie władzy nad Środkowym Wschodem w ręce IRANU doprowadzi do wzmocnienia pozycji Rosji, Chin i Iranu w Afryce. Następnie dalszej destabilizacji Afryki Północnej i dalszych prób ARABIZACJI Europy przez USA, Rosję, Chiny -co jest formą wojny hybrydowej-kulturowej z cywilizacją europejską rękami NOWEJ...nadciągającej we wrześniu ... Angeli Merkel v.2.0 // Tyle.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.18 9:23
Ruska Konfederacja zawsze za Izraelem i Moskwa i za agentem Mossadu Trumpem. Konfederacja pracuje za ruble i za szekle przeciw Polsce.
Anonim2021.05.18 2:10
GDY SIE PRZEPROWADZA DO POLSKI ZROBIA TO SAMO Z POLAKAMI
Olaf2021.05.17 22:46
Jak to jest możliwe, że na palestyńskiej ziemi panoszy się żydostwo? Przegonić tą nację z Palestyny.
Marek2021.05.17 22:40
Przyszli i zabrali ziemie tym, którzy tam od kilkunastu wieków mieszkali i co więcej, teraz ich zabijają.
Jakub2021.05.17 21:58
Ksiądz Franciszkanin bardzo dobrze wie jak i księża jezuici zbuntowani przeciw KRK, że żadnego pokoju nie będzie dopóki się nie wytnie bojówkarzy islamskich tworzonych i zbrojonych przez kacapów sowieckich, ponieważ chcą oni całkowicie zniszczyć Izrael i jego mieszkańców. Gdyby wyeliminować element islamski to może udałoby się Izraelczykom dogadać z chrześcijanami arabskimi. Może bo chrześcijanie arabscy są terroryzowani przez bojówki islamskie, stanowią mniejszość i trwa ich ucieczka z Ziemi Świętej nie z powodu prześladowań izraelskich ale przez islamistów arabskich, którzy ich uważają za odszczepieńców. O tym ks. Franciszkanin i podpisany pod tekstem jezuita o polskim nazwisku dobrze wiedzą i nie mówią tego bo nie żyją w prawdzie a uprawiają propagandę pro bandycką. Może znalazł by się na frondaPL redaktor, który być może w kilku artykułach opisałby bezstronnie i zgodnie z prawdą osadnictwo żydowskie w Ziemi Świętej i przebieg tworzenia państwa Izrael i jego zmagania z zalewem islamskim (wszystkie wojny), niedotrzymane zobowiązania arabskie, terroryzm wspomagany przez sowiety, zbrojenie i szkolenie państw arabskich by zniszczyć Izrael a przy okazji niektóre państwa arabskie np. Liban. Przypomnę jeszcze, że teren Palestyny ma bardzo małą powierzchnię natomiast w ościennych państwach arabskich jest dość ziemi by osiedlić tam arabów z Palestyny i wspomagając ich finansowo zintegrować ze swoimi społeczeństwami i zmusić do pracy a odzwyczaić od bandytyzmu. O tym też powinni wiedzieć i wiedzą Franciszkanin i jezuita a dlaczego o tym nie piszą?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.18 9:26
Jak widac,Mossad dziala i oglupia ,zeby Polacy gineli za Israel.
Jakub2021.05.20 1:54
Aby pisać prawdę znaną od dziesiątków lat wcale nie potrzeba mosadu głupciu, fałszywy katoliku, zeND-ecczony kacapie.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.18 9:29
Mossad klamie totalnie. Palestynczycy chrzescijanscy byli ZAWSZE szczegolnie przesladowni przez Israel ,ktory zmusil juz ich wiekszosc do emigracji,bo przeszkadzali Israelowi w propagandzie.
Jakub2021.05.20 1:40
Kłamiesz parchaty zboczku konfiederacji sKórwińskiej. Swołocz kacapska won z Polski.
Hanna2021.05.17 21:48
To niestety jest stara prawda, tam gdzie są Żydzi to ciągle są jakieś pretensje i wymagania nie mające żadnego uzasadnienia. Teraz to się przeniosło do Azji mniejszej i tak się będzie kotłowało.
Jakub2021.05.17 22:21
A nie widzisz Haniu pretensji islamu ani podbojów arabskich także w Europie i ostatnio zalewu bisurmańskiego w 2015r., który wraz z zalewem murzyńskim, dzięki komunizującym politykom na świecie, ciągle się sączy? Nie widzisz tragicznej sytuacji Francji za którą odpowiadają jej kolejne rządy przyjmujące bez opamiętania innowierców na masową skalę? Nie widzisz elit deprawujących swoimi zarządzeniami i promowaniem grzechu a także jego legalizacji, swoich rodaków, teraz już dzieci w przedszkolach? A tych, którzy się przed tym bronią nazywa się rasistami i naziolami? Izrael już z tym zbrojnie walczy od lat a kiedy my zostaniemy do tej walki zmuszeni? Czy będziemy walczyć czy poddamy się i nasze kobiety będą brane do haremów i warunkowane pejczem na niewolnice albo same będą się w niewoli czuć "wyzwolone"? Prowadzą nas jak bydło na rzeź a my zamiast się bronić to opluwamy kłamstwami, podskórną, zmiękczającą nas propagandą i nienawiścią tych, którzy jeszcze bronić się próbują.
a ...2021.05.18 6:25
... nie widzisz kto za tym stoi ... czy to aby nie pewien węgieski eskimos ... a właściwie jego amerykańscy mocodawcy, którzy dawno temu przyjechali z Frankfurtu, spod czerwonego szyldu ... ta oto kółeczko by się zamykało, nieprawdaż?
Jakub2021.05.20 1:50
Czerwony szyld głuptasie to był w kacapii a jej główny oprycznik wielbi dalej swojego świętego linina. Tyle inteligencji i wiadomości powinieneś mieć nieuku. Ty natomiast stale modlisz się do twojego eskimosa i jest on dla ciebie głupcze wszechmocny. Ogarni się cepie! Na niezaleznaPL pojawił się ostatnio artykuł dr-a J. Targalskiego, Skretynienie. Warto przeczytać.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.18 9:35
Jakub z Mossadu szczuje Polakow na muzulmanow i Murzynow ,zeby umierali za nazistowski Israel.
Jakub2021.05.20 1:59
Fałszywy katoliku! Patrz mój wpis Jakub 20.05.21r. 3:50.
gość2021.05.17 20:30
My jako Polacy możemy zrobić jedno: unieważnić te polskie paszporty rozdane żydom przez ostatnie lata i wara im od naszego kraju bo będziemy jak palestyńczycy.
Św. Józef2021.05.18 7:21
Takich jak ty antysemitów powinno się po porodzie topić
katolicka deratyzacja Polski2021.05.18 9:36
Swiety Jozef zostal wyklety przez Zydow i wyrzucony z narodu zydowskiego,ty izraelska kanalio !
Anonim2021.05.17 19:50
Podejrzewam, że nie jest to walka o ziemię, ale jakieś podpalanie stosu ofiarnego antychrysta. Tylko czy można to powstrzymać?
Böno2021.05.17 18:40
Kwestia Palestyńczyków di dzisiaj nie została rozwiązana. Zabrano im wszystko i cały czas ich kontrolują jak w getto. Obiecano utworzenie państwa już 60 lat temu i do dzisiaj nic, a w zamian na zachodnim brzegi Jordanu Izrael buduje swoje osiedla, panoszy się i szerzy swoją ekspansją. Czas, aby utworzyć państwo palestyńskie. Kosowo na terytoriach Serbii utworzono od razu, a tutaj wszyscy boją się żydków, bo to nie w ich interesie. Politycy studzą emocje, ale ludzie w krajach cywilizowanych reagują - coraz więcej antysemityzmu. Zydzi sami do tego doprowadzili i odczują to na własnej skórze.
Mirek2021.05.17 19:16
A 2 000 rakiet ze Strefy Gazy na Izrael to kto wystrzelił....krasnoludki . Czy ktoś kiedykolwiek zapraszał muzułmanów do Jerozolimy ? Wzgórze Świątynne to najświętsze miejsce Żydów z całego świata . Na tym miejscu stała Świątynia Salomona z Arką Przymierza . Wobec tego pytam się dlaczego muzułmanie postawili tam meczet !!! .
rychu2021.05.17 20:47
Srulu buda !
Böno2021.05.17 21:06
A ktoś żydków zapraszał do Europy? A więc wypierd..... Kto rozpoczął te prowokację? Dlaczego Izrael nie przestrzega żadnej rezolucji ONZ, UE i innych organizacji międzynarodowych? Dlaczego budują osiedla nie na swoich terenach i ciągle prowokują? Co mają do szukania na wzgórzach Golan? Izraelitów nie było w Jerozolimie prawie 2000 lat i byli tam Palestyńczycy. A jak ich nie było, to muzułmanie budowali swoje świątynie. Nie Palestyńczycy przegonili żydków tylko Rzymianie. A potem inni okupowali te ziemie. Parchu zacznij myśleć.
Jakub2021.05.17 22:38
Mam do ciebie pytania: Dlaczego Izrael oddał Egiptowi cały Półwysep Synaj? Dlaczego zawarł z Jordanią porozumienie o przekazaniu jej części ziem zachodniego brzegu Jordanu na które sprowadzono tzw. Palestyńczyków z Libanu i innych krajów arabskich? Dlaczego pozwolili na utworzenie w Gazie części tzw. autonomii palestyńskiej? Dlaczego przybyli tam z innych krajów arabskich tzw. "uchodźcy" nie wzięli się do pracy a żyją głównie z naszych dotacji, które płacimy na ONZ? Dlaczego ich bogaci bracia nie potrafili się złożyć na ich zasiedlenie, zakłady pracy, szkoły, szpitale a tylko kupują im broń? Zastanawiałeś się nad tym czy powtarzasz bezmyślnie, bezkrytycznie to co komunistyczna propaganda w pieerdel-u kłamliwie bełkotała?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.18 9:39
Jakub to morderca zydowski z Mossadu ! Nazizm zydowski morduje Palestynczykow takljak Niemcy Polakow.
Jakub2021.05.20 2:07
Z głupim, fanatycznym volkskazapen z konfiederacji targowickiej 2 od sKórwina, nie można dyskutować. Osadzony w swoich kłamstwach głupek niczego nie rozumie poza swoimi bałwanami a do tego kompromituje katolicyzm. Jedyna rada to nauczyć się czytać i przeczytać opisy historyczne tego co się dzieje w Ziemi świętej od podbojów arabskich.
TYFUS PLAMISTY, LICHWA I WSZY!!!2021.05.17 18:31
Pejsate plemię żmijowe wczoraj w nocy znów ostrzelało palestyńskie domostwa. Zginęło 40-tu niewinnych Palesytńczyków, w tym kobiety w ciąży i dzieci. Stop syjonistycznym mordercom, są gorsi niż Naziści. Bomby na Izrahell!
Anonim2021.05.17 18:28
Tak tylko, że ktoś te emocje ludzi rozbudził, wszak nie mamy w zwyczaju rzucać się sobie do gardeł?
Pejsata lichwa, szczury w jarmułkach...2021.05.17 18:19
bestialsko mordują i składają palestyńskie dzieci w ofierze Molochowi. Stop rzezi niewinnych.
chłopka - Alojzy Cedzidło bez chujka2021.05.17 18:13
Wycieram dupska Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " a jaki ze mnie "teolog" , "psycholog" ? Nie mówiąc o mojej znajomości "problemow Śląska" . Pokazywać jaka ja dobra ze mnie pisda z polskowo jazyka , itp . , itd ., choć tylko dupska wycieram . A najbardziej lubię te spacje pomiędzy
chłopka2021.05.17 18:05
Jedno je pewne . Izrael niy zrobiołby niczego bez zgody i aprobacji ( to niy moji słowo , ale dopiyro se przipominom stare słowa i to trocha potrwo ) USA . USA bruździ już od downa na cołkim świecie . U nos tyż a Kaczyński mu pomogo bo USA mu cośik tam obiecało . A czamu tak robi USA ? To se sami pomyście . Zbiyrejcie se szprymy tak jak jo .
prosty2021.05.17 17:55
Kilkanaście lat temu byłem w Izraelu, była wtedy odwilż miedzy Żydami i Arabami. Punkty zapalne widać dopiero z bliska, dwie cywilizacje na tej samej ziemi, dwa światy. Żydzi bogatsi, nowocześni, zorganizowani, na "ziemi obiecanej" - budują drogi, osiedla na terenach podkupionych od Arabów, równocześnie oddzielają się murem, ziemię w rękach Żyda traktują jako zdobycz, której nie oddadzą. Zajęli Wzgórza Golan nie zważając na opinię świata żeby nie być pod ciągłym obstrzałem. Buldożer niszczy dom Palestyńczyka, bo postawiony podobno bez pozwolenia. Arabowie słabiej zorganizowani, biedniejsi, traktowani jako gorsza nacja. Wszystko na terenie wielkości mniej więcej naszego województwa, w części pustynnym, otoczonego państwami arabskimi. Żydzi z tego zdają sobie sprawę, trwa wyścig demograficzny z Palestyńczykami. Iskra padła, jak duży pożar z tego będzie - nie wiadomo.
W jakim hotelu się zatrzymałeś?2021.05.17 18:04
Cos mi się zdaje , że pi erdolisz żydku!
prawda2021.05.17 17:37
KARA Boża na Żydach za walkę z Narodami Katolickimi ==== Amen
Jakub2021.05.17 21:24
Jeśli to kara Boża to za zamordowanie Syna Bożego Jezusa Chrystusa. A jaka kara dla muzułmanów za podboje arabskie?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.18 9:41
Jakub to faszysta izraelski nienawidzacy Polakow i Palestynczykow.
Jakub2021.05.20 2:13
Polacy są moimi Rodakami więc nie mogę ich nienawidzić. Jednak z niektórymi ich poglądami się nie zgadzam, szczególnie z kłamstwami, które wypisują, no właśnie dlaczego z głupoty (niewiedzy) czy dla korzyści swoich guru będących zdrajcami?
Oby2021.05.17 17:33
Mam nadzieje, ze rakieta przypiërdoli w grób pański
Anonim2021.05.17 17:43
"Oby" jetes wyjatkowa lajza- oby ciebie draniu BOG pokaral !
rabbi Stinkfurz2021.05.17 17:56
.... ObySmy juz mieli jako spokojno wyspe ... przy Grenlandi .... nikt nas nie lubi za zamordowanie ... Jezusa ... szalom https://www.youtube.com/watch?v=6i0WPBXAG9s
piotr2021.05.17 18:58
predzej w ciebie
man.of.Stagira2021.05.17 17:22
To właśnie jest prawdziwy cel "wojny z Izraelem" rozpoczętej przez nową Administrację USA. Wzmocnienie wpływów Rosji i Chin w świecie arabskim. Skonfliktowanie Arabii Saudyjskiej z Izraelem NA PRZEKÓR zawartym przez oba państwa –za Donalda Trumpa- HISTORYCZNYM porozumieniom zwanym 'Abraham Accords'. // Zniszczenie tego porozumienia miedzy Żydami i Arabami oraz oddanie władzy nad Środkowym Wschodem w ręce IRANU doprowadzi do wzmocnienia pozycji Rosji, Chin i Iranu w Afryce. Następnie dalszej destabilizacji Afryki Północnej i dalszych prób ARABIZACJI Europy przez USA, Rosję, Chiny -co jest formą wojny hybrydowej-kulturowej z cywilizacją europejską rękami NOWEJ...nadciągającej we wrześniu ... Angeli Merkel v.2.0 //
Nie pierdol żydku, prowokatorze!2021.05.17 17:44
Dla przyzwoitości zmieniaj IP.
AAAtomek żydek poleca gojom:2021.05.17 17:18
"Nic tak się nie pieni jak mydło zrobione na czysto żydowskim tłuszczu!"
AAAtomek2021.05.17 17:14
Dajcie znać jak spłonie stajenka w Betlejem.
Rumcajs2021.05.17 19:48
łatwiej płoną żydzi w stodole.
AAAtomek2021.05.17 21:03
Dziadek ci to opowiadał?
Agnieszka i jej "kościół" pod wezwaniem Putina2021.05.17 16:38
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
A kim jest ten "matis89"2021.05.17 16:37
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
matis892021.05.17 16:34
Nadchodzi Antychryst, a wszytko to po to aby się ujawnił na Bliskim Wschodzie i miał na czym zaprowadzić fałszywy pokój. Jego czas się rozpoczął od kiedy Bergoglio wprowadził Ohydę Spustoszenia demona Pachamamę do KK. Kadencja szatanisty Bidena i Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika to czas ujawnienia się Antychrysta na Bliskim Wschodzie z jego fałszywym pokojem. Za fałszywy pokój całe lewactwo, massmedia, politycy, korporacje, lewakoateiści, gwiazdeczki będą wielbić Antychrysta. Po to sfałszowano wybory w USA i konklawe w Watykanie. U nas szatanistyczny PIS już teraz oficjalnie wspiera masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii oraz szatanistyczne aborcyjne szczepienie Antychrysta.
Agnieszka2021.05.17 16:32
Jak do Żydów zaczęło docierać, że z nich Netnanjahu i reszta żydobolszewickiej mafii rządzącej Izraelem niczym Mengele zrobiła króliki doświadczalne, wstrzykując masowo eksperymentalne szczepionki bez zapowiadanych sukcesów, to nagle trzeba było uwagę odwrócić, odgrzewając konflikt z Palestyńczykami. Tam się krew będzie lała strumieniami, bo trzeba przykryć, to co zrobili i chcą robić milionom kolejnych ludzi w kolejnych państwach - w tym w naszym rękami zdrajców i zbrodniarzy podających się za prawicę i patriotów.
o tempra o mores!2021.05.17 16:29
Pogromy Żydów. Ale to nie Żydzi są ofiarami. Niedawno zabili jednego ze swoich bo im się skojarzył z Arabem.
Problemem jest Hamas2021.05.17 16:28
używający mieszkańców Gazy jako żywych tarcz.
zapomniał wół2021.05.17 16:31
A bojownicy z getta to strzelali z otwartej przestrzeni czy też swoje "bunkry" mieli pod domami mieszkalnymi?
Anonim2021.05.17 16:28
Zobaczcie to .Niezwykłe Zkjawisko w Medjugorje Czy to Maryja?naYT