Zełeński niszczy koalicję, która wspierała Ukrainę - zdjęcie
06.09.19, 16:25

Zełeński niszczy koalicję, która wspierała Ukrainę

9

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski niszczy międzynarodową koalicję, która wspierała Ukrainę – pisze na Facebooku ukraiński politolog Andrij Smolij. Według niego, od 2014 r. ukraińska dyplomacja ciężko pracowała, aby ją utworzyć.

„Od końca maja do dnia dzisiejszego polityka zagraniczna nowego rządu [ukraińskiego] jest sztuką porażki. Oni całkowicie nie rozumieją, że możemy pozostać sam na sam z agresorem. Niestety populizm wygrywa. Chcą ustanowić „pokój” na warunkach kapitulacji. Drużyna nowego rządu faktycznie oddaje kraj na pastwę wroga, agresora. Nie jest za późno się zastanowić i zrobić krok wstecz, ponieważ konsekwencje mogą być bardzo smutne” - ostrzega politolog.

Przypomnijmy, 5 września Sąd Apelacyjny w Kijowie zwolnił z aresztu Władimira Cemacha, byłego dowódcę obrony przeciwlotniczej wojsk prorosyjskich terrorystów z samozwańczej „Donieckie Republiki Ludowej”, którego chciała przesłuchać holenderska prokuratura w związku ze sprawą zestrzelenia w lipcu 2014 roku malezyjskiego boeinga nad obwodem donieckim na wschodniej Ukrainie, w trakcie którego zginęło 298 osób, w większości obywateli Holandii.

Terrorysta został zatrzymany 27 czerwca bieżącego roku przez ukraińskie służby specjalne na terytorium okupowanym przez prorosyjskich terrorystów, a następnie formalnie aresztowany przez sąd w Kijowie. Najprawdopodobniej uwolnienie tak ważnego świadka jest wynikiem negocjacji Putina i Zełenskiego, a także częścią dalekosiężnej rosyjskiej operacji specjalnej w celu wciągnięcia Ukrainy w orbitę wpływów Kremla.

bsw/jagiellonia.org

Komentarze (9):

BARDZO DOBRZE2019.09.8 21:34
ukraińcy to ZWIERZĘTA. niech gubią swoje dusze. dla nas Polaków to wspaniała wiadomość choć trzeba było brać Lwów jak wowa dawał - taki prezent już się nie powtórzy NIGDY. ALE WIADOMO MĄDRY POLAK PO SZKODZIE
Reytan2019.09.7 13:57
Wspaniale skutki polityki Kaczynskiego na kolanach..
eRKA2019.09.7 9:24
Co nas Polaków to interesuje. Ukraińcy "zapracowali" na taki stan rzeczy, bo z agresorem, który zniewala kraj trzeba walczyć, a nie układać się, jak w tańcu z kobietą. Trzeba jasno i wyraźnie tu powiedzieć, że Ukraińcy z Niemcami współpracowali w czasie II WŚ i wystąpili przeciw Polsce mordując okrutnie naszą ludność. To należy stale pamiętać i przypominać młodemu pokoleniu Polaków, by zapamiętali jak ONI nas Polaków mieszkających od zarania na Wołyniu eksterminowali, a pojednanie nas z nimi może tylko wtedy nastąpić, gdy zechcą to obie strony, a nie za wszelką cenę, bo my jesteśmy u siebie, a oni nie chcą się z nami integrować. Więc wszelka pomoc im jest bezużyteczna, bo oni jej od nas nie chcą. Więc nie należy za wszelką cenę włazić im w d...ę, bo ich pogarda stale występuje ws Polski i Polaków, taj jak na Cmentarzu Lwowskim.
franek2019.09.7 10:25
Albo jesteś głupi albo jesteś ruski troll.
Ciekawy2019.09.7 7:55
Ukraina jest w orbicie Izraela. Rosja poprzez Izrael wymusi wiele niekorzystnych dla Ukrainy posunięć
vivi2019.09.6 21:24
"Chcą ustanowić „pokój” na warunkach kapitulacji." Bo innej drogi nie ma. Rosja nie odda tego co wzięła i koniec. I każdy wie, że nikt Rosji nie podskoczy. Trzeba realnie działać a nie żywić się mrzonkami. Poza tym ukraina nie ma szans na członkostwo w UE, ani NATO, pieniędzy też już nikt im nie chce "pożyczać", oprócz cielęcej Wolski. Jedyną droga jest porozumienie z Rosją i ofc, że ze stratą, bo tak już jest, że duży zawsze może więcej, z pozycji siły a mały musi brać to co dają, albo kop w d. i nie dostanie nic.
loi2019.09.7 7:24
Pitolisz! Polska juz kilka razy w historii sobie odebrała to co mochy jej ukradli. A Rassija dzisiaj chyba najmniejsza (na zachodnich granicach) od 300 lat megalomanie ruski.
Zbigniew2019.09.7 8:34
Z daleka śmierdzisz ruskim !
Olej2019.09.6 20:23
Jeżeli Ukraina dostanie się w orbitę Kremla to już z niej nie wyjdzie.