11.01.15, 11:12fot. Wikimedia Commons

Zatańczyć z Orkiestrą jeszcze raz, ostatni raz…

Bloger MatkaKurka, zawleczony do sądu, broniąc się znalazł i wyciągnął na światło twarde dowody, że Owsiak obrósł nie tylko w piórka, ale i w spółki. No i zdenerwował Owsiaka, wręcz rozwścieczył, pytaniami o rozliczenia tych spółek. Owsiak tak się zaczął miotać, że aureola z głowy mu spadła, przy okazji brzęknęła o słoik i wygląda na to, że ten słoik gdzieś tam jednak schowany jest.

Zachowanie Owsiaka niestety potwierdza moje wątpliwości co do bilansu wielkiej orkiestry, w rytm której tańczy cały kraj, a najbardziej tańczy władza.

Przypomnę, że o tym tańcu pisałem na moim blogu 3 lata temu, zadając pytanie „Ile Owsiak wziął, żeby dawać?” Przypomnę mojej pytania – nie wprost z bloga, żeby siebie nie cytować, ale w ślad za portalem Dziennik.pl., pod tytułem „Europoseł z PiS bije w Owsiaka. Ile wziął, żeby dawać?”

Jakie są nakłady publicznych instytucji (bo nakłady prywatnych instytucji czy osób nas nie obchodzą) na prowadzenie bądź promocję akcji Owsiaka? Ile na to wydajetelewizja publiczna (podejrzewam, że są to ogromne pieniądze), ile na organizacjefestynów Owsiaka z miejskich kas wydaja samorządy? Ile wydała chociażby Kancelaria Prezydenta, eksponująca rozświetlone serce na prezydenckim pałacu (krzyż przeszkadzał, symbol Owsiaka nie przeszkadza). Chciałbym, żeby te wszystkie publiczne wydatki zostały zliczone i zbilansowane z publicznymi korzyściami, jakich przysparza sprzęt zakupiony przez Owsiaka. Krótko mówiąc – ile Owsiak dał, a ile wziął, żeby dawać? - pyta na blogu europoseł.

I zastanawia się, czy przypadkiem nie jest tak, że gdyby zebrać wprost te wszystkie nakłady z publicznej kasy, jakie idą na wspieranie orkiestry Owsiaka, nie można by za nie kupi√ znacznie więcej sprzętu medycznego dla dzieci, niż sam Owsiak go nakupił.

Pytania, które wtedy stawiają, pozostają otwarte.

Dziś państwo polskie zatańczy z tą orkiestrą jeszcze raz. I myślę, że ostatni raz, bo chyba jednak kończy się ten bal…

Janusz Wojciechowski

http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/

Komentarze

anonim2015.01.11 11:22
@KrzysiekWarszawski- Nie mamy Boga w sercu, bo nie piejemy z zachwytu nad Jurasem?
anonim2015.01.11 12:02
@KrzysiekWarszawski - "raczej da sobie radę" No pewnie, z tych milionów wysępionych na chorych dzieciach coś sobie uszczknął.
anonim2015.01.11 12:05
super że pojawił się MATKA KURKA który rozjaśnił mi obraz WOŚP-u i rodzinki Owsiaków
anonim2015.01.11 12:05
Matka Kurka dość szczegółowo opisał przekręty Jurasa. Oczywiście, że jakaś pewnie połowa idzie na nieszczęśliwe dzieciaczki, ale na reszcie się pasą podejrzane typy.
anonim2015.01.11 12:06
" To żaden ostatni raz. WOŚP ma się świetnie i coraz lepiej, bo z każdym rokiem bite są kolejne rekordy zbiórki." Co do tego nie mam wątpliwości. Kolejny rekord z pewnością został już starannie zaplanowany w scenariuszu tego przedstawienia. "Na szczęście Polacy w swojej masie są mądrzejsi niż wasi gęgacze." Niestety Polacy nie są ani głupsi ani mądrzejsi. Polacy po prostu wyłączyli myślenie i biernie odtwarzają schematy myślowe podane im z telewizora. "Wy nie walczycie z Owsiakiem - on bowiem, nawet jeśli WOŚP przestanie być organizowane, raczej da sobie radę." A dlaczego miałby sobie nie dać rady? Każdy zdrowy uczciwie pracujący człowiek da sobie rade. Tyle ludziom odciętym od żyły złota pogarszają się zwykle standardy życia. "Tutejsza treść: Polacy! Przestańcie razem działać!" Ale tu nie chodzi o żadne działanie tylko o wrzucanie do puszki. Wydaje się multum pieniędzy w tym dużą część pochodzącą od podatnika po to by urządzić show dzięki któremu podatnik wrzuci do puszki kolejne pieniądze na coś na co już zapłacił w postaci przymusu podatkowego. "Jedyną stroną, która straci na rezygnacji z tej inicjatywy są potrzebujące pomocy dzieci oraz osoby starsze, dla których te pieniądze są zbierane." Skończ z tą socjotechniką. Te pieniądze nie idą do dzieci których rodziców na coś nie stać ani do starszych którzy nie są w stanie wyżyć z emerytury tylko do państwowych instytucji na które wcześniej zabrane zostały obywatelom pieniądze z podatków. Zabrane również tym starszym z emerytur i rodzicom dzieci. O tym ilu ludzi traci zdrowie i życie przez niekompetencje państwowej służby zdrowia można by pisać tygodniami. Niestety ludzie są na to skazani przez państwo, pozbawieni innego wyboru. Show Owsiaka nie przyczynia się do naprawy tego stanu rzeczy a wręcz przeciwnie, tylko przypudrowują tą patologie. "Jak to się mówi - Boga w sercu nie macie." W pewnych kwestiach należy używać również rozumu a nie biec na oślep z banknotem bo tam głośno krzyczą że pomagają.
anonim2015.01.11 12:07
Obrona źródełka dochodu pana O poprzez stworzone przez niego zombi umysłowe jak np. KrzysiekWarszawski ...piękny pokaz prania mózgu
anonim2015.01.11 12:09
http://wazne-sprawy.pl/jak-jurek-owsiak-malego-adasia-uratowal-odstawic-napoje-i-posilki/
anonim2015.01.11 12:10
Mówią takim jak krowie na granicy Jureczek prowadzi akcję bez sensu wyciąga kasę marnotrawiąc ogrom i kombinując ... Zamiast pytać co i jak ...durnie wołają dalej dalej ...
anonim2015.01.11 12:11
Poczytaj ośle pisma procesowe Owsiak Matka Kurak
anonim2015.01.11 12:14
Dureń z wypranym mózgiem woła "Dzięki Bogu za Jurka Owsiaka i WOŚP. Niech grają do końca świata i jeden dzień dłużej!" Nieważne argumenty!!!
anonim2015.01.11 12:16
Precz logika - złotówka za pięć złotych? Niech tak będzie bo guru tak chce ...kolejna pieprzona tęcza za każde pieniądze.
anonim2015.01.11 12:19
fiodor inwektywy to specjalność Jurasa ... posłuchaj jego wypowiedzi ... jak to porównuje tych co ośmielą się zaglądnąć do rachunków od hitlerowców, morderców r\ysowników ... Jureczek to pierwszy hejter !!!RP .... Oczywiście na koniec coś powie o sobie jako wielkim dobroczyńcy tfu!
anonim2015.01.11 12:20
Jureczek to manipulant i mały cfaniaczek, hejter zza płota.
anonim2015.01.11 12:22
Gdyby fundację "Nasza Przyszłość" ojca Rydzyka ktoś posądził o grosz nieprawidłowości, podniosłoby się w reżymowych stacjach takie larum, że ho ho! A tutaj ten pajac w czerwonych dżinsach jakoś sobie z oskarżeń o nieprawidłowości na miliony złotych nic nie robi.
anonim2015.01.11 12:24
Tradycyjne zbiórki pod kościołami a potem WOŚP bądź ludzie z nią związani krytykuje kościół katolicki.
anonim2015.01.11 12:36
https://www.facebook.com/pages/Stop-Oszustwom-Owsiaka/339587492892250
anonim2015.01.11 12:46
@swojski_lewak - swojscy lewacy muszą ojcu dyrektorowi coś wyniuchać; czy uczciwie, czy nie, mniejsza o to. Przecież by nie usnęli spokojnie. @fiodor44 - sprawa Stoczni Gdańskiej została już wyjaśniona.
anonim2015.01.11 13:02
Nie mam szans z Jureczkiem on jest mistrzem hejtu i wyciskania łez na dziecko.
anonim2015.01.11 13:25
Czy wam się to podoba czy też nie, Owsiak i jego akcja przetrwają zarówno kolejne lata, jak i ten wasz portalik ;)
anonim2015.01.11 13:38
Z czego zatem żyje św. Juras ? Po co są te wszystkie jego spółki: "Złote Melony", "Mrówki Całe", "Jasne Sprawy" ? Czy nie pożywiają się one na datkach z puszek ? Z czego organizowane są "koncerty w błocie" ? Za co Juras nakupił te różne apartamenty, pałace, biura, samochody, czy nie z tekturowej zawartości puszek ?
anonim2015.01.11 13:43
Ta akcja będzie trwała pewnie jeszcze długo, w końcu ma już 23 letni staż.
anonim2015.01.11 13:49
http://kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz
anonim2015.01.11 13:55
Ta akcja będzie trwała jeszcze długo, gdyż niewolnicy Jurasa są dobrze wytresowani, ich ogłupienie jest trwałe, niezmywalne i niewyskrobywalne .... "bo on o nas dba" i jeszcze te .... "nieszczęśliwe małe dzieci".
anonim2015.01.11 13:56
A nie przyszlo wam do glowy zwolennicy zebrania ,ze placicie skladki i w ich ramach macie miec jak i wasze rodziny zapewniona opieke medyczna jak sie to ma w cywilizowanych krajach????Zrobcie zestawy obliczen jakie koszty pociaga organizacja ,jakie koszty ludzi w ten cyrk zaanagzowanych to okaze sie ,ze przerosly koszty zbiorki.Czy nie widzicie ,ze to sztucznie dmuchany twor na potrzeby oglupiania Narodu? Istnieja fundacje np.Dymnej ,Blaszczykowskiej ,ktore pomagaja ludzia i sa skromne z poszanowaniem elementarnej etyki brania i dawania.A czym jest WOSP??? Szopa ,zebranina na caly kraj ,ktora trwa juz cwierc wieku.A najwiekszym benificjetem tej zebraniny jest Owsik i jego swita .Nie odnosicie wrazenia ,ze zwolennicy jego przekretow beda dawac bez wzgledu na wiedze o tych przekretach bo WOSP zostala przez Owsika upolityczniona.I tu nie chodzi o jakas pomoc a dzieci sa uzywane do brudnych rozgrywek kartelu owsikowego.Widzieliscie w Europie panstwo ,ktore ma takiego mapeta i tak zebra??Nawet w Rumuni jest to nie do przyjecia.Po co sie pocicie wezcie te pieniazki ,ktore wynikaja z organizacji WOSP i przekazcie na niby zakup art .med. to choc dzieci nie beda marzly a zaoszczedzicie sobie corocznej szopki .Domniemam ,ze jesli zrobiono by plebiscyt na najglupszy Narod na swiecie to Polacy bija wszystkich na glowe.
anonim2015.01.11 14:30
Piękna idea zniszczona przez małego złodzieja. Dlatego mu blisko do PO bo tam wszyscy kradną.
anonim2015.01.11 14:59
Znowu te hieny cmentarne ustawiają się tyralierą pod kościołami. Są przy tym tak napastliwi, że aż żal. Oni mają jakieś targety do zrealizowania czy co? A weź no spróbuj takiemu nie dać, to szydzi gówniarz jeden z drugim i gotów tą puszką w zęby dać. Taka jest właśnie idea owsiakowej miłości.
anonim2015.01.11 15:57
Uczeń WSI otacza troską ludzi chorych.? I nie tylko!
anonim2015.01.11 16:20
"W tym momencie, to się powinniście odpi******. Jeżeli społeczeństwo chce coś organizować i w tym uczestniczyć - to jest to jego sprawa. Niczyja inna." Bredzisz, ta akcja nie jest organizowana przez społeczeństwo. Akcje organizowane przez społeczeństwo nie przybierają rozmiarów wielkich hałaśliwych machin. W tą akcje zaangażowanych wiele instytucji i osób opłacanych z moich podatków więc do póki płacę podatki jest to jak najbardziej moja sprawa. To jest typowa komuna. "Po co robić cokolwiek, skoro państwo ma się wszystkim zająć? Polacy to downy i jak się ich nie złapie za mordy, to będą wiedzieć co jest dla nich dobre..." A tutaj to już bredzisz do sześcianu. Państwowa służba zdrowia to właśnie typowa komuna. Państwo bierze mnie za mordę zabiera mi kasę pozbawiając mnie prawa wyboru zmusza do korzystania z ułomnej państwowej służby zdrowia. Na dodatek wykreowało takiego Owsiaka przy pomocy którego wyciąga dodatkowa kasę pod płaszczykiem charytatywności. Właśnie chodzi o to że państwo nie ma się zajmować wszystkim ale skoro państwo zmusza mnie do korzystania z jego usług to ja nie mam zamiaru mu w tym pomagać. Każda państwowa instytucja marnotrawi ze swej natury kilkadziesiąt procent środków więc po tysiąckroć lepszy zysk byłby z likwidacji państwowej służby zdrowia i zastąpienia jej prywatną niż z akcji WOŚP której wydajność jest z resztą podobna do wydajności państwowej służby zdrowia. "Z tego co wiem, wybór mają amerykanie. Mogą płacić albo nie na swoje zdrowie. Efekty tego są takie, że kilkadziesiąt milionów jest całkowicie odciętych od opieki zdrowotnej i w ogóle ich nie stać na nią." To że kogoś nie stać na służbę zdrowia to też w większości zasługa państwa i jego polityki gospodarczej albo braku własnej odpowiedzialności. Ale odpowiedzialni mają płacić pod przymusem na nieodpowiedzialnych? Zawsze są ludzie których na coś ważnego nie stać ale właśnie tutaj powinny pojawiać się organizacje charytatywne i pomagać konkretnym ludziom a nie finansować socjalistyczne instytucje państwowe. "A elementarna przyzwoitość nakazuje, że jeśli ktoś chce coś zrobić - i przy tym nie łamie prawa, ani krzywdy nikomu nie robi - to nie należy mu w tym przeszkadzać." Dopóki nie wykorzystuje do tego instytucji opłacanych z podatków i nie zbiera na inne instytucje opłacane z podatków bo w takim przypadku jest zwykłym poborcą podatkowym tak jak w dużym stopniu WOŚP teraz.
anonim2015.01.11 16:26
Oj KrzysiekWarszawski, te "cywilizowane" kraje już dawno zjadają swój własny ogon, wpadając w spiralę zadłużenia. Te całe ObamaCare będzie niewątpliwie jednym z gwoździ do trumny gospodarki stanów.
anonim2015.01.11 16:33
Zarząd Fundacji WOŚP wydał oświadczenie w sprawie przejrzystości Orkiestry A teraz pomyślmy - czy na podobną chęć współpracy z US, ZUS czy organami uprawnionymi do kontroli stać by było Caritas lub inną fundację?
anonim2015.01.11 17:41
Bogu niech będą dzięki za Matkę Kurkę i innych, którzy naświetlają przekręty świeckiego bożka Jurasa.
anonim2015.01.11 17:41
a mnie rażą te tęczowe puszki i serduszka, ktos powie-nie patrz! ale skoro zastepują nimi dziś wejscie do kosciola? http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wosp_2015_120_tys_wolontariuszy_gotowych_na_23_final_wielkiej_orkiestry_swiatecznej_pomocy_321468.html
anonim2015.01.11 17:42
Jaka zabawna jest ślepa obrona Owsiaka! Jaka pustka w zmanipulowanych głowach. Kolejna lobotomia. A wystarczy poczytać uzasadnienie wyroku i komentarze mądrych ludzi, również internautów oraz włączyć myślenie co do faktycznych kosztów akcji np. wkład TVP czy samorządów. To takie proste- samodzielnie pomyśleć. I jest jeszcze strona moralna całej sprawy, nawet jeśli kwity formalnie tzn. księgowo są OK. Co to za pomoc zbudowana na cwaniactwie i robieniu wody z mózgu? I właśnie o to chodzi- woda z mózgu, brak samodzielnego i krytycznego myślenia i w ten sposób ma się za sobą stado baranów, którymi można dowolnie manipulować. Wszystko jest tak naprawdę bardzo proste: jeśli facet i całe przedsięwzięcie jest krystalicznie czyste i uczciwe to kwity na stół! Uczciwość kontroli i oceny się nie boi, prawda? A zło należy zawsze i bezwzględnie obnażać, obojętnie po której stronie występuje!
anonim2015.01.11 19:42
Ale o co chodzi? Owsiak jest dokładnie taki , jak cała III RP... Od samego początku resortowy bachor uwikłany był w służby. Wszyscy u władzy są tacy sami, więc ja, bynajmniej nie jestem specjalnie zadziwiony. Ten system został tak skonstruowany, że się go nie da zreformować...
anonim2015.01.11 20:32
Szanowny Panie Januszu Wojciechowski, przeczytałem listę pytań dotyczących wosp, która zamieścił Pan w swoim artykule. Bardzo dobrze, ze ktoś nie boi się zadawać takich pytań, a Polacy mają prawo wiedzieć czy (i ewentualnie ile) ich pieniędzy jest przeznaczanych na wosp. Dziwi mnie tylko, ze pytania zadane 3 lata temu dla Pana nadal "pozostaja otwarte". Zachęcam do poszukania odpowiedzi. Tak się składa, ze odpowiedzi na WSZYSTKIE Pana pytania sa ogólnodostępne! Wystarczy sprawdzić sprawozdania finansowe wosp publikowane każdego roku, sprawdzane i zatwierdzane przez odpowiednie ministerstwo RP. Dowie się Pan z nich między innymi, ze samorządy nie finansują imprez wosp, ze telewizja publiczna nie wydaje pieniędzy na wosp (wosp jak każda organizacja pożytku publicznego ma zapewniony czas antenowy, oprócz tego finały wosp przyciągają przed ekrany wiele osób, więc można się domyślać, ze telewizja publiczna zyskuje na emitowania relacji z finałów). Trochę mnie zdziwiło, ze Pan o tym wszystkim nie wiedział, ale jak to mówią: kto pyta nie błądzi. Cieszę się, ze mogę Panu pomóc w tych palących kwestiach. Domyślam się, ze moja odpowiedź nie wyczerpała Pana ciekawości, dlatego polecam poszukać odpowiedzi również samodzielnie, postaram się przesłać Panu całkiem nieźle zredagowana listę z odpowiedziami na te i podobne pytania (odpowiedzi na szczęście, mają swoje źródło w rzeczywistości i można łatwo sprawdzić ich źródła, żeby nie poprzestawać jedynie na domysłach)
anonim2015.01.11 20:37
Szanowny Panie Januszu Wojciechowski przesyłam adres listy, o której pisałem w poprzednim komentarzu. http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/ Jestem ciekawy co Pan sadzi o tych faktach i przede wszystkim czy udało mi się pomóc panu w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące Pana pytania. Będę wdzięczny za odpowiedź i komentarz. Pozdrawiam
anonim2015.01.11 20:37
Za rok też będzie, choćbyście się skichali. Ludzi dobrej woli jest więcej, niż was szubrawcy.
anonim2015.01.11 20:37
Za rok też będzie, choćbyście się skichali. Ludzi dobrej woli jest więcej, niż was szubrawcy.
anonim2015.01.11 22:20
Ja tego jakoś w dniu dzisiejszym nie zauważyłem, do puszek wrzucało 98 % osób idących na poranną mszę.