Zabójstwo Pawła Adamowicza. Siedem osób oskarżonych ws. organizacji finału WOŚP - zdjęcie
31.07.20, 12:09fot. Rudolf H. Boettcher wikipedia by 4.0, fot, Mateuszgdynia wiikipedia by 4.0

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Siedem osób oskarżonych ws. organizacji finału WOŚP

12

Akt oskarżenia dotyczy organizacji finału WOŚP w Gdańsku w czasie którego prezydent Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem. Miało to miejsce w 2019 r. Oskarżenie obejmuje łącznie siedem osób (w tym policjantów i pracowników ochrony). Zarzuty dotyczą między innymi niezapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa. Śledczy wciąż nie wiedzą, czy w momencie zabójstwa Stefan W. był poczytalny.

Wciąż na ten moment nie wiadomo czy morderca prezydenta Adamowicza trafi do więzienia, czy do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. To jednak z wielu wątków sprawy zabójstwa Pawła Adamowicza. Prokuratura od wielu miesięcy badała, jakie błędy zostały popełnione przy organizacji finału WOŚP w Gdańsku i kto za nie odpowiada. To właśnie podczas tej imprezy na początku 2019 roku Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem przez Stefana W., który wbiegł na scenę. Akt oskarżenia skierowano przeciwko siedmiu osobom. Zarzucono im narażenie uczestników imprezy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia czy zdrowia. W sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza są też inne wątki, Prokuratura wciąż nie odpowiedziała jednak na najważniejsze pytania.

W sprawie p organizacji finału WOŚP w Gdańsku zarzuty dotyczą między innymi  mowa o dwóch przedstawicielach Regionalnego Centrum Wolontariatu, organizatora imprezy. Zarzuty o takiej samej treści usłyszał też właściciel Agencji Ochrony Tajfun, a także dyrektor firmy ds. Ochrony i BHP. Na ławie oskarżonych zasiądzie też przedstawiciel Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. To właśnie on wydał decyzję zezwalającą na organizację imprezy. Zdaniem śledczych, wniosek o organizację finału WOŚP zawierał uchybienia. Przed sądem tłumaczyć się będą też dwaj policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo wydarzenia organizowanego przez WOŚP.

Stefan W., który śmiertelnie ugodził prezydenta Gdańska Pawła Adamowi przez WOŚP.rządzącego. ów.ksu pracy.  przyznał się do winy. W lipcu 2019 r. w tej sprawie skierowano akt oskarżenia do sądu. Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał Dariusza S. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Rr, onet.pl

Komentarze (12):

Jan Radziszewski2020.08.1 17:47
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata niedziela, 20 stycznia 2019 18- 21 ( po północy) I 2019 Tak dziecko, to był mord satanistyczny [ śmierć dziewczynek w Koszalinie], który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza - Tak dziecko, to był mord satanistyczny, który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza. - Dziękuję, Panie Jezu. Myśmy nie zasłużyli na Twoje Słowa. - Nie obrażaj się na społeczeństwo, dziecko. - Tak Panie. - To kolejni polscy męczennicy. Wstawiają się za wami a ich modlitwa ma szczególną rangę. Biada zabójcom. Po trzykroć biada. Opublikuj, dziecko, to co jest do tej pory. - A jakbym pojechał do Gdańska i otworzył tę trumnę? - Przede wszystkim byś jej, dziecko, nie otworzył bo to jest tak zrobione by jej nie otworzyć, bo i przecież wieko mogłoby spaść nawet przypadkiem, lub też zupełnym zdarzeniem losu trumna przewrócić się na ziemię. Musi więc być dobrze zabezpieczona aby uniknąć takiej niespodzianki. A potem, jak wiesz dziecko, kremacja. Siłą i wywoływaniem zgorszenia publicznego nie wygra. <Być może niedokładny zapis i miało być „nie wygrasz” lub „nikt nie wygra”. C. P.> Bo faktu śmierci nie ma, jest satanistyczny cyrk, lecz fakt jest dla ludzi, zatem jest zgorszenie. Wiem dziecko, że żartujesz. Cóż, poczucie bezsilności. Ja też byłem na Ziemi bezsilny, chociaż byłem Bogiem, lecz miałem ograniczenia człowieka. - Tak, nie trzeba otwierania trumny. Wystarczy to co zarejestrowały kamery. Zresztą mogliby i dać szklane wieko i dać woskową kukłę, jaki problem. - Lecz tego nie robią. Trumna ma być zamknięta aby społeczeństwo przyzwyczaiło się do kłamstwa i wiele nie żądało. Lecz czas jest krótki. Krótki dla tych, którzy walczą z Bogiem. A Adamowicz walczył z Bogiem. Tak dziecko, to jest Moja Łaska. Jestem Prawdą a więc prawda jest ode Mnie. Zrobiłem to też dla Ciebie, bo jesteś tym przygnębiony. Nie tyle samym zdarzeniem ile brakiem reakcji wśród prawicowych i patriotycznych portali i u osób przyznających się do takiej prowieniencji, na kpinę z rozumu czyli reanimację przez uciskanie [klatki piersiowej] i to przecież bardzo mocne, kogoś kto miał być mocno ranny w serce ostrym narzędziem. O takich bzdurach nie słyszano i za Moich Czasów na Ziemi. Ani Izraelici, ani Rzymianie nie daliby się tak ogłupić i głośno protestowaliby. Wybuchłyby nawet zamieszki. Ulegliby przed wojskiem na ulicach, ale władza musiałaby się do tego posunąć. Mówię o tych dwóch narodach bo je znacie i są bliskie i zrozumiałe a jeszcze bardziej Rzym. - Dziękuję Panie Jezu. Czyli jesteśmy głupsi niż starożytni Rzymianie i Izraelici. - Oczywiście dziecko. To signum Czasów Ostatnich. A będzie jeszcze gorzej. Lecz od głupoty jest jeden krok do zbrodni. A od zbrodni już tylko droga do potępienia
Jan Radziszewski2020.08.1 15:38
hańba Polskiemu wymiarowi Sprawiedliwości ten słynny zamach na prezydenta miasta Adamowicza to wielki przekręt tajnych służ Niemieckich w Polsce przed wyborami do Parlamentu Europejskiego + Bo Adamowicz żyje i ma się dobrze w USA - i rzeczywiście zdechnie dopiero w czasie POTOPU Ognia i siarki /Łk 17,26-30) tzw Trzy dni ciemności w których diabły cezara żydów będą zabierały swoich żydków po wydarciu im dusz żywcem z ciał do PIEKŁA tzn jeziora ognia i siarki gdzie płoną radośnie i wesoło wszyscy walczący z Panem Bogiem i Królem Polski + czwartek, 17 stycznia 2019 16 I dokończenie - Zmyłka złego, 17 I 2019 Jeszcze o inscenizacji śmierci Adamowicza i rzeczach związanych. Chandra.
helena2020.08.1 10:04
A ,Ooowsiak nie zsiądzie na ławie ? Dziwne.
Anonim2020.07.31 14:28
dulkiewicz tez musi uwazac jak owsiak przyjedzie
jula2020.07.31 14:27
Ciekawe kiedy wyjdzie sprawa odszkodowania i zadośćuczynienia dla rodziny?
Anonim2020.07.31 14:29
owsika impreza ...owsik placi
jula2020.07.31 14:34
Nie ma tego w zakresie jego pojęć.
gdanska gnida2020.07.31 14:26
pawelek z popielnika pojawia sie i znika ....
antoni.s2020.07.31 13:41
E tam,ja bym poszedł dalej,owsiak zamieszany w zabójstwo adamowicza,a dlaczego nie?,menele i pijący z zasiłków mieliby pole do dyskusji,oczywiście taki news musiałaby ogłosić tvpis,ale dla nich to pikuś.
Albert2020.07.31 12:42
"Pawła Adamowi przez WOŚP.rządzącego. ów.ksu pracy. przyznał się do winy." - jak widać, katoprawackie śmiecie z Frondy nie potrafią ani czytać, ani tym bardziej pisać.
Jan Radziszewski2020.08.1 21:37
żydowski albercik nie wymądrzaj się, bo po 1-e nie znasz dnia i godziny swojej śmierci a po 2- e śmierci Adamowicza nie było - tylko tzw inscenizacja po to aby go nie rozliczyli z licznych przekrętów + ale nie martw się, nie wejdzie on ani jego żona i kochanica Dulkiewcz i trzy córunie do Nowe ziemi po potopie ognia i siarki /Łk 17,26-30 bo zabrani zastaną może i wraz z tobą do carstwa żydowskiego cezara /J 19,15
a co z Owsikiem2020.07.31 12:20
no coments