Wybory odbędą się w formie korespondencyjnej. Projekt PiS przyjęty w Sejmie - zdjęcie
06.04.20, 20:33Fot. Piotr Dabik via. Flickr

Wybory odbędą się w formie korespondencyjnej. Projekt PiS przyjęty w Sejmie

153

Posłowie przyjęli projekt Prawa i Sprawiedliwości ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020. Wybory prezydenckie zostaną więc w Polsce przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Przyjęta dziś ustawa zakłada również, że jeśli na terytorium Polski ogłoszono stan epidemii, marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, ale nowy termin musi odpowiadać terminom przeprowadzenia wyborów prezydenta określonym w konstytucji.

Za przyjęciem ustawy zagłosowało 230 posłów, 226 było przeciw a 2 się wstrzymało. Wybory prezydenckie w Polsce, zarówno ich pierwsza, jak i ewentualna druga tura, zostaną przeprowadzone w formie korespondencyjnej. Głosowanie będzie trwać w godz.  od 6 do 20. W tym czasie wyborcy będą musieli umieścić kartę zwrotną wraz z podpisem oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu do specjalnie przygotowanej nadawczej skrzynki pocztowej na terenie gminy, w której widnieją w spisie wyborców.

Ustawa przewiduje również możliwość ustalenia przez Marszałka Sejmu nowego terminu wyborów, w przypadku trwania stanu epidemii. Nowy termin musi odpowiadać określonym w konstytucji terminom przeprowadzania wyborów, czyli przypadać na dzień nie wcześniej niż 100 dni i nie później niż 75 dni przed końcem kadencji urzędującego prezydenta. Wobec tego wybory prezydenckie mogą odbyć się w tym roku w niedzielę 3, 10 bądź 17 maja.

Teraz ustawa trafi do Senatu.

kak/ wPolityce.pl

Komentarze (153):

Kajtek z Bronxu2020.04.7 15:27
Ale tu ścierwa się narobiło na tym forum:):) Won na Onet, wyborczą, TVN i tam się wydzierać:):) Frajerstwo, złodziejstwo i zdrajcy do dołu z wapnem:)
anonim2020.04.7 13:16
Ten rząd jest dobry tylko w utrzymywaniu się przy korycie, okradaniu Polaków i niszczeniu kraju na każdym polu.
anonim2020.04.7 13:13
Komuchy z PiS już nieraz udowodnili, że gdzieś mają prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... nic nowego.
pop2020.04.7 11:44
No i gitera !
Matwiej Bej2020.04.7 11:06
POPIERAM. Totalni Zaprzańcy znów Cios Między OCZY.
turhotel2020.04.7 11:01
Posłuchajcie sobie bardzo uważnie co PIS liderzy mówia o głosowaniu korespondencyjnym https://www.facebook.com/dariusz.jonski.7/videos/214831786509602/
Janusz2020.04.7 9:31
Uwaga, uwaga, sprzedam moją wypełnioną kartę (dane osobowe) Ty zaznaczasz kandydata którego tylko chcesz! Cena 100zł
Realista2020.04.7 9:29
Ostatnie badania wykazują, że koronawirus utrzymuje się w powietrzu do 4 minut. Ogranicza się Polakom możliwość wyjścia na dwór. A w szczycie epidemii rząd chce ustawić Polaków w gigantycznych kolejkach do skrzynek pocztowych? Przykład Bawarii pokazuje, że skok zachorowań będzie. Przerażające jest też to, że Kaczyński wystawia na to ryzyko głównie swój elektorat. Wyborcy z dużych miast, głównie elektorat opozycji, kierując się rozsądkiem zostaną w domu żeby nie narażać siebie i swoich bliskich. W kolejkach do skrzynek ustawią się wyborcy PIS, oczywiście zarażą potem innych. Mam nadzieję, że za te wybory kilka osób stanie w przyszłości przed sądem czy Trybunałem Stanu. A Kaczyński za sprawstwo kierownicze. On akurat ponieważ jest tylko szeregowym posłem bedzie mógł odpowiadać w zwykłym postępowaniu karnym. Przypominam art. 165 kk: § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wiel­kich rozmiarach: a) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub sze­rzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, (...) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
Jan2020.04.7 9:12
Turystom z USA podróżującym po krajach Ameryki Łacińskiej narkotykowi gangsterzy czasami podrzucają do bagaży pakiety z kokainą albo z heroiną, które następnie ci turyści (oczywiście całkowicie na własne ryzyko) mają obowiązek pod groźbą zastrzelenia dostarczyć pod wskazany adres na terenie USA. Nam chcą podrzucać do naszych skrzynek pocztowych "pakiety wyborcze", które następnie (oczywiście całkowicie na własne ryzyko) mielibyśmy obowiązek pod groźbą 3 lat więzienia dostarczyć pod wskazany adres "nadawczej skrzynki pocztowej na terenie gminy". W samej Warszawie jest już obecnie zdiagnozowanych około 600 przypadków zarażenia koronawirusem, a ponieważ okres wylęgania koronawirusa trwa nawet do dwóch tygodni, więc z czystej arytmetyki wynika, że faktyczna liczba zarażonych jest kilkakrotnie wyższa. Ponieważ będzie ona rosła w postępie geometrycznym, a szczyt zarkażeń w Polsce jest przewidywany dopiero na przełomie maja i czerwca, jak mówi minister zdrowia Szumowski we własnej osobie, więc na dzień 10 maja można się spodziewać, że w samej tylko Warszawie zarażonych koronawirusem będzie nawet kilkanaście tysięcy osób, w większości nawet tego jeszcze NIEŚWIADOMYCH, bo nie wystąpią jeszcze żadne zewnętrzne objawy. Moim zdaniem słuszna jest w tej sytuacji decyzja o ograniczeniu poruszania się osób po terenie otwartym i zamknięciu wielu obiektów, ale dlaczego PiS chce nam w dniu 10 maja zrobić masowy spęd do "nadawczych skrzynek pocztowych na terenie gminy"? Jeżeli nawet część z tych zarażonych, ale jeszcze tego nieświadomych ludzi pójdzie tak jak każe PiS do "nadawczych skrzynek pocztowych", to wtedy wszystkie osoby, które zbliżą się do każdej takiej skrzynki po pierwszej osobie zarażonej koronawirusem również są narażeni na takie samo zarażenie. Niektóre z osób tak wtórnie zarażonych tego nie przeżyją, a inne staną się dalszym rozsadnikiem pandemii. Resztę dopowiedzcie sobie sami... Tylko nie mówcie proszę, że PiS traktuje nas jak bydło, bo to nieprawda. Każdy gospodarz, jeżeli nie stoczył się zupełnie na dno, dba o swoją trzodę i otacza ją troskliwą opieką weterynaryjną. A "pakiety wyborcze", zamiast podrzucać nam bez naszej zgody do skrzynek pocztowych w naszych domach i mieszkaniach i zmuszać nas potem pod groźbą 3 lat więzienia do przynoszenia w zębach do "nadawczych skrzynek pocztowych na terenie gminy", to niech PiS zatrzyma na trudniejsze czasy, kiedy już nawet papieru toaletowego będzie brakować...
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.7 9:05
Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! przez internet na stronie https://inwestcrypto.com.pl wystarczy laptop lub telefon, zarobki od 500 do 5000 praca dla każdego od 18lat, otwórz teraz bezpłatne konto!
Urszula2020.04.7 8:45
W sumie to możemy sobie darować głosowanie. PiS i tak policzy jak mu będzie pasowało. Jak nie da rady inaczej to drogą oszustwa. Oto przykład jak oszukują pisdzielcy: ""Posłanka Violetta Porowska własnoręcznie podpisała się pod sejmowym projektem ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, chociaż od rana głosuje zdalnie ze swojego okręgu." Cud jakiś? Własnoręcznie podpisała się pod projektem nie będąc w Warszawie. Zdolna bestia.
Ignacy2020.04.7 8:43
A kto będzie te głosy liczył, jak nie będzie komisji wyborczych z udziałem mężów zaufania wszystkich komitetów wyborczych? Czy to będzie powtórka z wyborów w roku 1947?
leon 2020.04.7 8:01
A co jeżeli nie dostanę karty wyborczej, jeżeli listonosz pomyli adres, albo ktoś ukradnie ze skrzynki pocztowej, w tym bałaganie jedna trzecia ludzi maże nie głosować z powodu zaniedbań karta powinna być dostarczana do danej osoby listem poleconym bo inaczej wybory i tak będą nie ważne
Kamil2020.04.7 7:47
Matury też zróbmy korespondencyjnie. Jak odlecieć to na całość.
Marta2020.04.7 7:19
Nie rozumiem tych obaw w sprawie głosowania korespondencyjnego. Jak ktoś bardzo się boi to przed otwarciem koperty niech wyprasuje ją gorącym żelazkiem i po sprawie!
Hak Ci w smark2020.04.7 7:45
Uważasz, że PiS dobrze zaplanował te wybory?
Roman2020.04.7 7:58
Wyprasuj sobie Marto dokładnie kopertę gorącym żelazkiem, a po wyborach obserwuj statystyki pod kątem zachorowalności pracowników Poczty Polskiej. Bądź zawsze zadowolona ze swojej patriotycznej postawy.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.7 6:39
To prawda. PiS to nowe wydanie PZPR. Ta sama propaganda, rozdawnictwo, dowartościowywanie prymitywów, na koniec łamanie prawa i prześladowania. A najśmieszniejsze jest to, że obie partie miały/mają dokładnie ten sam elektorat. Zresztą nic dziwnego, jest to grupa łasa na narodową propagandę, słabo wykształcona a przez to nie odporna na prymitywną propagandę. A podobieństwo TVP do TVP za komuny jest ikoniczne. Np. Wybory parlamentarne w Polsce w 1972 roku: PZPR - 55% ZSL - 25% SD - 9% PAX - 1% ZNAK - 1% Coś wam to przypomina?
Roman2020.04.7 6:09
Trochę już w swoim życiu przeżyłem, dużo widziałem i mogę powiedzieć, ze jakieś doświadczenie już posiadam. Moja intuicja podpowiada mi, że od tego momentu poparcie dla PiS będzie permanentnie maleć i jest to smutne, ponieważ będzie to na życzenie Jarosława Kaczyńskiego. Rozpad Pis będzie postępował szybciej niż obecny rozpad PO. Do tej pory życzliwie kibicowałem PiS, lecz w sytuacji zmuszania mnie do uczestnictwa w wyborach, mówię: do widzenia. Zgińcie, przepadnijcie, bo zbyt mocno wasze metody przypominają mi metody komuchów.
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2020.04.7 7:35
O POPARCIU ICEK DECYDUJA POLACY A NIE KOSZERNIACY
Roman2020.04.7 7:54
A co takiego stanowi o twojej polskości ? Masz wąsa, rzucasz "kur...mi" zamiast przecinków, nie ominiesz okazji aby coś "przywłaszczyć" lub nie zapłacić podatków, pojedziesz raz na rok na wakacje "all inclusive" aby pić rozwodnione drinki "za darmo", a na koniec nazwiesz nieznanego sobie człowieka Ickiem ? Głosuj więc korespondencyjnie i zapytaj swojego prezydenta, dlaczego nie zabiera głosu w sprawie ustawy nr 447. Pewnie mało czytasz, więc możliwe, że o niej nie słyszałeś.
Maria2020.04.7 5:48
BRAWO ZJEDNOCZONA PRAWICA !!!
Roman2020.04.7 7:05
Polska Zjednoczona Partia Prawicowa
guess who asshole2020.04.7 11:14
Żeby chociaż to była prawica, to by było pół biedy.
Precz z 🌈 zarazą!2020.04.7 4:41
Lewacka zgraja chciała wykorzystać epidemię do odsunięcia legalnie wybranego PIS-u od władzy. Wykorzystają wszystko, nawet kometę, gdy się pojawi. Wyjątkowy cynizm. Niedoczekanie ich. Przegrali. Będą jazgotać, ale im przejdzie, jak zobaczą wyniki wyborów. Potem będą donosić gdzie się da. Może teraz do Korei do Kima? Tego jeszcze nie było. I tak będzie, aż wszyscy pogrobowcy SB-ków, Bolków, PZPR-owców wymrą.
Hak Ci w smark2020.04.7 5:14
Czy kolega chociaż zhańbił sie przeczytaniem jaki PiS bubel wyprodukowało czy tak przyjmuje wszystko jak bezmózga owieczka, bo jest na złość tym których nie lubi?
Precz z 🌈 zarazą!2020.04.7 5:20
Hak Ci w smark!
Hak Ci w smark2020.04.7 5:21
A jednak nie masz argumentów.:( Pewnie będziesz pierwszy przy zadku prezesa do całowania. Masz niewolniczą mentalność.
guess who asshole2020.04.7 11:10
Druk sejmowy nr 328. Polecam. Czytać umiesz.
lucjanhenryk2020.04.7 3:57
"Nawet za komuny nie było obowiązku"; Oj był. KOmisja jechała do domów z MO........ ........
lucjanhenryk2020.04.7 3:48
My Coronawirusici jesteśmy by rozp......lić Ojczyznę........ Lecz nawet ewoluowanie nie POzwala nam tego dokonać.
guess who Leszku2020.04.6 23:57
Projekt ustawy deleguje "właściwego ministra" do określenia w drodze rozporządzenia "szczegółowego doręczenia gw-pakietu do wyborcy" (artykuł 6) Są dwie możliwości, albo bezpośrednio spamujemy mieszkańców tenkraju dziesiątkami milionów gw-pakietów (z próbkami wirusa) albo doręczamy gw-pakiet przesyłką poleconą. Pierwszy wariant oznacza niewyobrażalny chaos, połowa kopert zniknie, połowa trafi nie tam gdzie trzeba. Ale to moim zdaniem nic w porównaniu z drugim wariantem - doręczenie w formie przesyłki poleconej. Dopowiedzcie sobie sami co może się wydarzyć, gdy do "wyborców" zamiast gw-pakietów trafi w ciągu paru dni kilka - a może i kilkanaście - milionów awiz.
guess who Leszku2020.04.6 23:15
"Poświadczone własnoręcznym podpisem i peselem oświadczenie, że głos został oddany tajnie" ?! Czegoś takiego nie wymyśliłby nieodżałowany Staszek Bareja. I co to jest "ukrywanie karty do głosowania" ? Nie mam zamiaru głosować. Co mam zrobić z gw-pakietem umieszczonym w mojej skrzynce, pomijając fakt że sam w sobie może być potencjalnie zakażony? Co z niewykorzystanymi gw-pakietami które trafią do osób które nie chcą głosować? Pomyśleliście w ogóle o tym?
Obywatel 2020.04.6 23:12
Dziś straciliśmy nasz kraj. Wykiwał nas mały mściwy człowieczek :( Mam nadzieję, że Jarosław załapie koronawirusa
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2020.04.7 7:34
Iicek wasz kraj chamie to Izrael co ty tu w Polsce robisz.
Obywatel2020.04.7 7:46
PiS to nie Polska. Chwaląc tę partię sprzedajesz swój własny kraj.
Anka2020.04.6 23:09
A co z POLONIA, bedzie zupelnie wykluczona z wyborow ??????
guess who Leszku2020.04.6 22:58
> W tym czasie wyborcy będą musieli umieścić (...) do specjalnie przygotowanej nadawczej > skrzynki pocztowej na terenie gminy I wy uważacie się za "mądrzejszych" od tych wszystkich ośmirniczkowo-kopaczowych tuzów z PO? Rozumiem, że lizanie pisowskiej "specjalnej skrzynki" będzie bezpieczne, gdyż będzie odkażana raz na godzinę, a w kolejce do skrzynki, podobnie jak na mszy św. nikt się nie zarazi. Gdyby takie głosowanie miało mieć sens, to powinno trwać na przykład tydzień i mieć alternatywne formy, na przykład za pomocą "profilu zaufanego". Ale by sensownie to przygotować potrzeba czasu, a wy czasu nie macie bo "prezes kazał że ma być 10 maja".
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2020.04.7 7:32
A jak tam icek u was tez sa msze w synagogach o wygranie przez was wyborow .
guess who asshole2020.04.7 11:07
>>I wy uważacie się za "mądrzejszych" od tych >>wszystkich ośmirniczkowo-kopaczowych tuzów z > A jak tam icek u was tez I kto tu jest mentalnym Ickiem, cebulaku?
adam2020.04.6 22:35
Jestem niemal pewny , ze bedzie bajzel i przekrety na nie spotykana skale .
Edmund2020.04.6 22:20
BRAWO BARDZO SIĘ CIESZĘ ,MOŻNA IŚĆ SPOKOJNIE SPAĆ ....
Andy2020.04.6 22:19
Nie wybieram się i odradzam innym. Żeby nie było, do tej pory głosowałem na PiS i tak zagłosowałbym w normalnych okolicznościach przyrody, ale .... No własnie. Nie głosujcie ...
Beth2020.04.6 22:28
Szacun za postawe
PePe2020.04.7 8:24
Ale nie masz normalnych okoliczności przyrody! A oPOzycja nie pójdzie pewnie na zmianę Konstytucji.
anonim2020.04.6 22:15
And so what?
Kajtek z Bronxu2020.04.7 15:24
Twat:)
matis892020.04.6 22:07
Korespondencyjnie, bezgotówkowo, urzędasy internetowo, bezdotykowo, chipowo, e-milowo, telefonowo, 5G owo, szczepionkowo, przymusowo.... NIE DZIĘKUJE POSTOJĘ. Nawet Platforma tak nie zepsuła i nie zniechęciła do wyborów. Ale nie oni muszą w tym roku koniecznie przed przyszłorocznym globalnym szczepieniem przed którym nie będą chronić Polaków.
Kinga2020.04.6 21:56
Daje tanio za 500+
Andrzej D.2020.04.6 21:57
Wiem :)
Jarosław K.2020.04.6 21:58
I to lubię. A Ty Andrzejku masz już iść spać!
Andrzej D,2020.04.6 21:59
Przepraszam prezesie, już idę tylko Agata mi pieluchę zmieni.
Mateusz M.2020.04.6 22:01
A ja sam sobie pieluchę zmienić potrafię !!!!!!!!! Tu jestem prezesie ja mateusz ja jestem jak bruce leee na twarogu
Jarosław K.2020.04.6 22:02
Będziesz się odzywał jak Ci pozwolę matole! Ja jestem drugi pisłsudzki !
Agata2020.04.6 22:03
Sam se zmień
Andrzej D,2020.04.6 22:03
Wiesz będziesz się opierać to ruchadło leśne Cię wyręczy
-W-2020.04.6 21:55
1946
leszczyna2020.04.6 21:51
38 nazwisk posłów PiS pod projektem to sejmowe zjawy, zdalnie głosujące, które ze swoich okręgów wyborczych nadały odręczne podpisy. I tak naród będzie się kręcił wokół pisich wyborów w oparach zarazy celem umocnienia dudowej parawładzy.
ieti2020.04.6 21:33
Chyba to nie dobry pomysł. W Sejmie i Polsce poparcie jest pół na pół. Można było poczekać, ewentualnie przenieść wybory za rok albo o 4 miesiące. Wiązało by się z dopiskiem do konstytucji, ale myślę, że oPOzycja by nie POparła dla zasady, więc jest jak jest
Hak Ci w smark2020.04.6 21:18
Jak PiS wywoła wojnę domową, to zobaczymy czy dalej będą takimi kozakami. Ale serio Prawo i Sprawiedliwość to najbardziej komunistyczna partia w sejmie.
anonim2020.04.6 21:29
poważnie???
Hak Ci w smark2020.04.6 21:35
Przecież ten projekt to nieśmieszny żart kosztem narodu w trudnych czasach. Ok, jak ktoś ma niskie standardy wobec państwowości, to taka postawa może imponować. A PiS ma korzenie komunistyczne i inaczej nie potrafi. Po prostu ładnie się przebrali.
Kicia2020.04.6 21:33
Ale tych poparanców zabolało że wybory sie odbędą wiedzą że nie maja szans stąd te kociokwiki
Hak Ci w smark2020.04.6 21:37
No wiesz mnie też boli, że kosztem narodu PiS sfałszuje wybory i wyda kasę zamiast pomóc polskim przedsiębiorcom. Władza przede wszystkim. Tobie to imponuje, bo masz prymitywne myślenie i nie zasługujesz na system demokratyczny,
Beth2020.04.6 21:48
Kacia pewnie pobiera 500+ i dlatego ma kisiel w majtach, że duda wygra wybory
adam2020.04.6 22:34
Z tym komunizmem , to juz przesadziles solennie .
Hak Ci w smark2020.04.6 22:41
Takie są fakty. Mentalność, metody działania, dążenie do totalitaryzmu, zawłaszczenie mediów. Mam wymieniać dalej?
Beno 2020.04.6 23:03
Chyba zmęczony jesteś i pier... jak najęty. Komunizm to kolesiostwo, korupcja, złodziejstwo, kariera dla swoich, media na platformie cyfrowej dla swoich. Nie pamiętasz marszy, by Telewizja "Trwam" jedyna wtedy telewizja opozycyjna mogła mieć miejsce na platformie cyfrowej. Dyktatura: emerytury dopiero po 70 - siątce, 6- latki obowiązkowo do szkół, choć zebrano milion podpisów, które wylądąwały w koszu. Tak to liczyli się ze społeczeństwem, a raczej nim pogardzali (rozmowy w restauracji u "Sowy". Mam dalej wyliczać? Masz jakąś krótką pamięć. A jak wyglądała budowa autostrad? Firmy do dzisiaj nie mają zapłacone.
Hak Ci w smark2020.04.6 23:06
Dziękuje Co Beno za potwierdzenie moich słów "Komunizm to kolesiostwo, korupcja, złodziejstwo, kariera dla swoich, media na platformie cyfrowej dla swoich." no popatrz o PiSie napisałeś <3
Glaudiusman2020.04.6 21:18
Bardzo dobry pomysł. Dzięki Panie Prezesie za upór w tej sprawie. Poza tym bezpieczny w czasie takiej epidemii. Ale opozycja totalnie żałosna, która kiedyś optowała za tym pomysłem, teraz świadoma swej nędzy, bylejakości i śmiesznej, żałosnej kandydatki, chciała za wszelką cenę zmienić kandydatkę na agenta merkelowej. I to nawet za cenę ogromnych kosztów od koncernów zachodnich za stan wyjątkowy. Oczywiście gęby lewaków pełne frazesów o trosce nad chorymi i dziećmi, jak to tylko wielokrotni przekrętasy potrafią. Mam nadzieję, że PIS poradzi sobie ze zdrajcami.
Gosiak88882020.04.6 23:09
Możesz mi tak na spokojnie i rzeczowo wyjaśnić jak zgromadzenie setek tysięcy (ba, nawet tylko kilkuset) ludzi w jednym miejscu, aby mogli oddać karty do głosowania jest bezpieczne w obecnej sytuacji. A przy okazji, z czego wynika realna potrzeba przeprowadzenia wyborów koniecznie w tym terminie. Nie pytam z zawiścią. Nie mówie że takie nie istnieją. BARDZO chciałabym po prostu żeby w końcu ktos kto popiera to rozwiazanie na spokojnie mi to wytłumaczył...
Marta2020.04.7 7:34
Głosowanie będzie wielogodzinne, a skrzynek pocztowych jest więcej niż komisji. Wrzucenie wypełnionej kartki trwa krócej niż głosowanie w Komisjach Wyborczych. Nie będzie kolejek, a jeśli to krótkie i na powietrzu. Nie rozumiem obaw w sprawie głosowania korespondencyjnego. Jak ktoś bardzo się boi to przed otwarciem koperty niech wyprasuje ją gorącym żelazkiem i po sprawie. Wybory są konieczne, bo trzeba zająć się odbudową gospodarki, a ni nieustanną kampanią. Pozdrawiam!
Gosiak88882020.04.7 10:40
Obrzymia różnica polega na tym że normalnie komisja wyborcza to jedna ulica, kilka bloków, sektor domków - po max kilka tysięcy osób. Teraz, całe miasto/gmina muszą zjechać się do jednego miejsca - różnymi środkami kominikacji w tym zbiorkomem. Nawet licząc niewielką gminę powiedzmy 10 tys mieszkańców, to "wielogodzinne głosowanie" oznacza że conajmniej kilkadziesiąt/kilkaset osób musi się spotkać w jednym momencie w jednym miejscu.
Saki Faki2020.04.6 21:18
Ok, a jak ktoś odmówi przyjęcia karty?
ale ty pewnie to lubisz 2020.04.6 21:31
zostaniesz porwany do Klewek i zrobią ci z d... jesień średniowiecza
Saki Faki2020.04.6 23:00
Nie pytałem o twoje seksualne frustracje, no ale cóż...
Wróbelek2020.04.6 23:36
Uważasz, że jeśli matka ostrzega córkę "nie idź z tymi chłopakami bo cię zgwałcą" to ma jakieś "seksualne fantazje"? Rasowy pervert z ciebie.
Saki Faki2020.04.7 7:48
Kobiety sobie chwalą 😉
Wiesław Kaloryfer2020.04.7 10:23
To nie zagłosujesz. Gorzej jak masz skrzynkę pocztową i tam wrzuci kartę do głosowania listonosz. Bo przynajmniej nie słychać, by karty roznoszono listami poleconymi, czy po prostu za potwierdzeniem odbioru. Tym bardziej, że robią te wybory na ostatni gwizdek, gdzie nie ma czasu na odpowiednie przygotowanie całej wyborczej logistyki. Jak znajdziesz w skrzynce kartę, której nie chciałeś, to robi sie problem. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą zniszczenie lub ukrywanie karty do głosowania (a tak należy potraktować nie wrzucenie jej do "skrzynki wyborczej", tylko zostawienie w domu lub wyrzucenie do kosza) jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Możesz oddać głos nieważny w ramach protestu (np. wrzucić niewypełnioną kartę). Ale i tak będzie to wzięcie udziału w wyborach i będziesz liczony do frekwencji. I pewnie o to chodzi. a ustawa de facto wprowadza obowiązek wzięcia udziału w wyborach. W ten sposób PiS chce się bronić (sztucznie napędzoną frekwencją) przed zarzutem uczciwości wyborów. Chociaż można się jeszcze zastanowić nad opcją oddania koperty z kartami w placówce pocztowej przed głosowaniem.
Saki Faki2020.04.7 11:57
Ok, dzięki, liczyłem na to, że karty będą wysyłane poleconym, a tu faktycznie może być duda.
mordechaj2020.04.6 21:09
o przecież nie będą wybory, tylko coś na kształt sondażu wyborczego przeprowadzonego wśród ludzi chorych psychicznie, którzy z narażeniem własnego życia i życia swoich bliskich oraz przypadkowych Polaków spotkanych później w sklepie spożywczym, pójdą zagłosować, bo tak im kazał Kaczyński. To przecież zupełny dom wariatów. Byłby śmieszny, gdyby nie był śmiertelnym niebezpieczeństwem dla Polaków i dalszego trwania naszej 1 000 letniej UKOCHANEJ OJCZYZNY.
StanPio2020.04.7 6:40
Mordechąj! Wystarczy postawićskrzynki zbiorcze przy kasach w supermarkecie!
StanPio2020.04.7 7:10
Demokracja to rządy hien nad osłami! Tak osądził Arystoteles i setki tysięcy mądrzejszych ludzi w ciągu tych ponad 2000 lat! Wiedzą to świetnie Hieny i wie to też wielu okiełznanych (PO)osłów! W Polsce jest ok. 3000 gmin. Załóżmy, że średnio gmina wystawi 5 skrzynek zbiorczych, a weźmie udział w wyborach 10 mln Obywateli. To na skrzynkę przypadnie 600 kopert. Średnio będzie ok. 1,5 minuty na podejście i wrzucenie do urny koperty. A przecież w rodzinach i poprzez listonoszy można będzie przekazywać wiele kopert. To gdzie widzisz te zgromadzenia setek tysięcy, a nawet kilkuset ludzi???
Klara2020.04.7 7:58
Uprawnionych do głosowania jest 30 milionów, a nie 10. Jeżeli udział w w wyborach jest obowiązkowy, to wszyscy muszą oddać głos.
ceramik2020.04.6 21:07
Polacy czekali na tę wiadomość. Opozycji na pohybel.
Pet2020.04.6 20:56
Nie będzie cudów nad urną, będą cuda nad skrzynką pocztową. PiSowatość to jednak stan umysłu. Władza za wszelką cenę i strach przed osądzeniem działań tej ośmiornicy.
StanPio2020.04.7 6:51
Demokracja to rządy hien nad osłami! Tak osądził Arystoteles i setki tysięcy mądrzejszych ludzi w ciągu tych ponad 2000 lat! Wiedzą to świetnie Hieny i wie to też wielu okiełznanych (PO)osłów! A Ty, jesteś hieną, czy P Osłem
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2020.04.7 7:29
Widze icek, ze znowu wam sie pachna darmowe osmiorniczki u sowy i przyjaciele.
Stupor2020.04.6 20:55
No to jakie wyniki już ustalił prezes?
Kopernik2020.04.6 21:22
Na razie trenuje na STS i Fortunie ale Błaszczak mówi że przepieprzył już 50 zł i przesuną wybory o tydzień.
anonim2020.04.6 21:29
stupor to ty rzeczywiście masz - stupor poznawczy
anonim2020.04.6 20:55
To nie są wybory tylko głosowanie. Po raz pierwszy nie wezmę w nich udziału. Wrócę do wyborów w momencie gdy liczenie głosów będzie jawne i przed kamerami, a kandydat który otrzyma najwięcej głosów przechodzi - bo to jest istotą demokracji. Za demokrację i konstytucję nie daję złamanego grosza.
StanPio2020.04.7 6:48
Demokracja to rządy hien nad osłami! Tak osądził Arystoteles i setki tysięcy mądrzejszych ludzi w ciągu tych ponad 2000 lat! Wiedzą to świetnie Hieny i wie to też wielu okiełznanych (PO)osłów!
teraz jest polska a nie zydolandia2020.04.7 7:27
icek te wybory sa glownie dla polakow a wy przybledy mozecie nie glosowac
~gość2020.04.7 10:25
Nie musisz iść na wybory, wolny wybór. Tylko potem nie psiocz tak jak teraz PO-PSL.
PancerCrystal2020.04.6 20:53
Do lasu sam nawet nie mogę wejść. Ale dziesiątki Katolików do tysięcy kościołów w swoje święto mają prawo wchodzić! Jeżeli tydzień po Wielkanocy znacznie wzrośnie zachorowalność i umieralność, PiS , Biskupi i Katolicy będą mieli krew Polaków na rękach!
Dam2020.04.6 20:49
Ustawa, która zakłada 3 lata więzienia za nieoddanie karty do głosowania. To już jest Białoruś. Chociaż nie, Łukaszenka chyba bardziej się przykłada do walki z koronawirusem. Jak ja tych komuchów nienawidzę. A tych którzy ich dalej wspierają gardzę, dostaniecie to na co zasłużyliście, jak was Kaczyński powysyła do gułagów (to znaczy niedobitków z tych, którym listonosz nie przyniesie koronawirusa).
ELA2020.04.6 21:24
albo troll albo idiota moze egzekwowanie obowiazku udziału w wyborach nazwac dyktatura -tak jesw całkiem cywilizowanych krajach, jak Belgia, Grecja czy Australia.,Singapur,Wenezuela ,Włochy ... Tam głosowanie jest obowiązkowe, a ci którzy się uchylają, narażają się na kary. ..TROCHE WIEDZY A POTEM SIE ODZYWAC
zdziwiony co czytał uchwaloną ustawę2020.04.6 22:13
ale te pakiety będą wysyłane listem nierejestrowanym (żadnego podpisu przy odbiorze )i będzie można wrzucić kopertę do zwrotów to wtedy to nie będzie niszczenie, ukrywanie, przerabiane ani kradzież karty do głosowania. ciekawe czy frekwencję będą liczyć od wydanych listonoszom kart do głosowania czy też od tych zwróconych? co najlepsze w kopercie ma być oddana przez wyborcę karta do głosowania i "oświadczenie o tajności". oświadczenie podpisane i to wyraźnie. myślę, że c w e l e kulawego są nieźle p o p i e r d o l e n i jeśli uważają to za realizację zasady tajności głosowania.
StanPio2020.04.7 6:32
Ty Szanowny bezmózgowcu! Czy Ty spekulujesz, że to będą takie sobie koperty z kiosku, a skrzynki zbiorcze nie będą pilnowane i można tam będzie wrzucić co się komu spodoba????
Dam2020.04.7 8:21
Dotychczas nie było obowiązku udziału w wyborach i wprowadzanie go w ten sposób jest w najlepszym wypadku głupotą (chociaż raczej prawdziwym powodem będzie to, że PISowi wyszło że inaczej Duda mógłby nie wygrać w pierwszej turze, wszystko co związane z tymi wyborami jest właśnie z tym związane). W większości tych krajów mają też małżeństwa gejów, kiedy u nas wprowadzamy? Też na zasadzie ustawy napisanej w 4 godziny na kolanie, ze sfałszowanymi podpisami ludzi, których tedy nie było w mieście?
teraz jest polska a nie zydolandia2020.04.7 7:25
a moze icek trzeba was zamknac w gettach tj gminach zydowskich
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.6 20:46
Hejka :) Szukasz pracy albo chcesz zarabiać zdalnie z domu? Ja osobiście od ponad roku inwestuje już tylko i wyłącznie na platformie https://inwestcrypto.com.pl . Na start nie wymagało to ode mnie żadnej wiedzy, wszystkiego się nauczyłam tam od specjalisty który doradzał mi co i jak robić. Aktualnie zarabiam około 1,5tyś euro tygodniowo przy inwestycji tylko 300euro. Wszystkie informacje i pomoc ekspertów znajdziesz na https://inwestcrypto.com.pl
Matka Polka2020.04.7 8:24
Nie ściemniaj! Weź się za to do uczciwej roboty, zamiast robić modę z mózgu innym
Pisbusters2020.04.7 12:38
Tu znajdziesz dużo chętnych bo pisdzielcy lubią dostawać pieniądze za darmo, a poza tym są tak głupcy że w to uwierzą
Kajtek z Bronxu2020.04.7 15:22
To dlaczego tutaj zaglądasz idioto:):)
Zobaczymy? 2020.04.6 20:45
Jeśli to będzie zbyt skomplikowane w sensie trudu jaki będzie trzeba ponieść dla uzyskania karty i późniejszego jej wysłania to olewam sprawę. Wyślę taką kartę tylko wtedy jak mi ją wrzucą do skrzynki. Na pewno nie będę nigdzie się szwendał po urzędach aby ją uzyskać.
ELA2020.04.6 21:23
PEWNIE PARE OSÓB SIE POWIESI Z ROZPACZY ,ZE NIE ODDASZ SWEGO GŁOSU
teraz jest polska a nie zydolandia2020.04.7 7:23
icek wy pierwsi i w 100% bedziecie golsowac w tych wyborach
Marta2020.04.7 7:25
Przyjdzie do domu pocztą Nie rozumiem tych obaw w sprawie głosowania korespondencyjnego. Jak ktoś bardzo się boi to przed otwarciem koperty niech wyprasuje ją gorącym żelazkiem i po sprawie!
leon 2020.04.7 8:04
Jak przyjdzie pocztą to się może nie przyjść a co jak 20% ludzi zgłosi że karta nie doszła?
przeciez to kpiny a nie wybory2020.04.6 20:42
Zrobili przymus bo wiedzieli ze na Dudę to głosowałoby 50% przy 20 % frekwencji
przeciez to kpiny a nie wybory2020.04.6 20:40
Skrzynka pocztowa czyni cuda wrzucasz Kidawe wychodzi Duda
hahaa2020.04.6 21:04
na kidawe nikt nie gosuje
Kopernik2020.04.6 21:19
bez przesady, w sondażach jednak widać, że kilku normalnych w Polsce jest :)
Wyborca2020.04.6 22:02
Ja będę głosował na Kidawę. W drugiej turze obojętnie na kogo byle by nie na Maliniaka.
stara rura2020.04.7 0:13
To jak zachorujesz to dostaniesz inspirator.
Urszula2020.04.7 8:51
Nie kpij. Kobieta po prostu nie wytrzymuje presji więc popełnia coraz więcej błędów. Sprawdź jak zachowały się nauczycielki zatrudnione przez kurwizję pod wpływem stresu i presji. Takich błędów nauczyciel nie ma prawa robić, a one zrobiły. Czy należy z nich kpić?
satyr2020.04.7 9:54
Zapewne tak wyjdzie w tych "uczciwych" wyborach organizowanych pod pręgierzem kur.du.pla z Żoliborza.
witold2020.04.7 0:44
To bardzo pozytywna zmiana.Kto by chcial miec glupkowata i prymitywna babe prezydentem Polski.Chyba ktos glupi i prymitywny.
PePe2020.04.7 8:21
Wrzucasz idiotkę wychodzi doktor - cud!
Wyborca2020.04.7 12:45
A kto chce mieć tego debilnego Maliniaka z uśmiechem przygłupa?
StanPio2020.04.7 7:30
Instrukcja Carycy Katarzyny II (wzoru i autorytetu dla Merkel) dla ambasadora Panina jak pokonać Polskę Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchią i niezgodą. Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces! Korupcją "milczących psów", którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.
Ciekawski2020.04.7 9:44
Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez *** najpodlejszych wśród podłych.*** Winston Churchill Jednym słowem opis rządów PIS. Prowadzą własny naród ku zagładzie. Wszystko pasuje.
Nawet za komuny nie było obowiązku 2020.04.6 20:39
Za wyrzucenie albo przetrzymanie w domu karty do głosowania grozi 3 lata więzienia. To oznacza, że nawet jeśli wyborca nie będzie chciał wziąć udziału w wyborach, to będzie miał obowiązek umieszczenia jej w nadawczej skrzynce pocztowej. Te obawy - w rozmowie z reporterem RMF FM - potwierdza konstytucjonalista profesor Ryszard Piotrowski. I to jest zmuszenie nas Polaków do głosowania. DYKTATURA
ELA2020.04.6 21:20
albo troll albo idiota moze egzekwowanie obowiazku udziału w wyborach nazwac dyktatura -tak jesw całkiem cywilizowanych krajach, jak Belgia, Grecja czy Australia.,Singapur,Wenezuela ,Włochy ... Tam głosowanie jest obowiązkowe, a ci którzy się uchylają, narażają się na kary. ..TROCHE WIEDZY A POTEM SIE ODZYWAC
Kopernik2020.04.6 21:25
Czyli Pani wiedzy nie ma, bo w Polsce obowiązku uczestnictwa w wyborach także nie ma :O
Naczelny2020.04.6 21:40
To nawet żadna pani nie ejst tylko troll emeryt.
StanPio2020.04.7 7:24
Demokracja to rządy hien nad osłami! Tak osądził Arystoteles i setki tysięcy mądrzejszych ludzi w ciągu tych ponad 2000 lat! Wiedzą to świetnie Hieny i wie to też wielu okiełznanych (PO)osłów! Wystarczy kartę zniszczyć lub przekreślić, a zabronione jest jej wyrzucenie lub przetrzymywanie, bo w jakim celu?? A głosowanie powinno być obowiązkowe i jawne! Czego tu się wstydzić? Boisz się? Dlaczego nie wybierzesz kogoś, kto wytępi oprawców?
Klara2020.04.7 7:54
Żeby wrzucić nawet pustą lub przekreśloną kartę, trzeba się udać do skrzynki, gdzie spotkamy wielu ludzi narażając siebie i innych na zakażenie
Piotrek2020.04.7 9:11
Obowiązkowe i jawne - jestem za - będzie trudniej fałszować. Ale nie może być tak że za brak udziału grozi ci więzienie.
zbbcj2020.04.6 20:38
Brawo PiS
Kopernik2020.04.6 21:16
też lubię sarkazm :)
Ano2020.04.6 21:50
"Kopernik" - to już na cześć kopert-nik wyborczych?
ladychapel2020.04.7 5:54
Takiego c hu ja ! J eb ie mnie Polska i cała jej scena polityczna - ta prawa,lewa i środkowa jej część. A najbardziej wali mnie ten załupieżony gnom.
Polska niedemokratyczna 2020.04.6 20:38
Każdy wrzuci tyle kopert ile będzie chciał, bo kto to sprawdzi :)
StanPio2020.04.7 6:24
Tylko skąd je weźmie ile będzie chciał???
PP2020.04.7 8:19
Nie rozumiesz, to zza Buga napisał, tam się karty drukuje i kseruje.
teraz jest polska a nie zydolandia2020.04.7 7:22
icek nie znasz tematu a macisz kiedy w koncu zrozumiesz ze juz nigdy nie bedzie jak bylo
rdaneel2020.04.6 20:37
Wybory odbywają się w trybie TAJNYM. Powodzenia z PESELEM i nazwiskiem.
Beno 2020.04.6 22:51
W innych krajach mają o większej demokracji jakoś nie mają z tym problemu: Niemcy, Szwajcaria... Ale dla totalitarnej opozycji wszystko jest problemem, byle blokować, byle niszczyć, byle było "nie".
satyr2020.04.7 9:47
W innych krajach są inne rozwiązania i przede wszystkim zmian nie wprowadzili w przeciągu kilku dni.
1232020.04.6 23:06
Anonimowa koperta z kartą do głosowania jest w większej kopercie z oświadczeniem o osobistym głosowaniu i PESELEM. Tak głosowało się korespondencyjnie w polskich wyborach za granicą parę lat temu.
Wiesław Kaloryfer2020.04.7 10:17
Jak jestem przeciw tym wyborom, to tu muszę się zgodzić, że zapisana w ustawie forma głosowania nie powinna naruszać zasady tajności. Oświadczenie o oddaniu głosu z danymi osobowymi wyborcy mają być złożone w innej kopercie, niż koperta z oddanym głosem. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że do skrzynki pocztowej wrzucone zostaną dziesiątki czy też setki takich kopert, to nie ma szans, by przyporządkować dana kartę do głosowania do danego wyborcy. Nie ma więc mowy, by ktoś się dowiedział na kogo oddaliśmy głos. No chyba, że ktoś wrzuci to do jednej koperty. Ale to błąd samego wyborcy i trudno obwiniać za to system głosowania.
m2020.04.6 20:35
Debilizm.
Ben2020.04.6 21:35
Czyli jesteś przeciw normalnemu funkcjonowaniu państwa? Typowe dla ludzi bez wyobraźni.
m2020.04.7 2:30
Debilizm.
PIS-ior ✝2020.04.7 5:21
Nie dyskutuj z papugą.
satyr2020.04.7 9:46
o czym ty bredzisz? Mamy pandemię! Jakie normalnie funkcjonowanie Państwa? Idiota.
StanPio2020.04.7 7:15
Demokracja to rządy hien nad osłami! Tak osądził Arystoteles i setki tysięcy mądrzejszych ludzi w ciągu tych ponad 2000 lat! Wiedzą to świetnie Hieny i wie to też wielu okiełznanych (PO)osłów!
Marta2020.04.7 7:21
Nie rozumiem tych obaw w sprawie głosowania korespondencyjnego. Jak ktoś bardzo się boi to przed otwarciem koperty niech wyprasuje ją gorącym żelazkiem i po sprawie!
Klara2020.04.7 7:50
Ale potem trzeba ją będzie zanieść do skrzynki, przy której spotka się wiele osób.
m2020.04.7 10:32
A kto i w jaki sposob sprawdzi twoja tozsamosc przed dostarczeniem ci karty wyborczej? Listonosz ?