,,Wprost'': PiS nie przygotuje żadnego projektu ws. aborcji  - zdjęcie
01.02.21, 10:16Fot. screenshot - YouTube

,,Wprost'': PiS nie przygotuje żadnego projektu ws. aborcji

10

Jak dowiedział się „Wprost” od jednego z polityków Zjednoczonej Prawicy, rządzący nie podejmą żadnych kroków w kwestii prawa aborcyjnego, mających złagodzić konsekwencje orzeczenia TK. Zapewniona zostanie za to szersza pomoc kobietom rodzącym chore dzieci, które będą mogły m.in. liczyć na dodatkowe środki finansowe.

W ub. środę w Dzienniku Ustaw opublikowano orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku ws. tzw. aborcji eugenicznej. Sędziowie orzekli, że przepisy pozwalające na aborcję w przypadku podejrzenia choroby dziecka są niezgodne z ustawą zasadniczą. Wraz z opublikowaniem wyroku przepisy te przestały obowiązywać w polskim prawie.

Podobnie jak samo orzeczenie, jego publikacja wywołała ogromny sprzeciw środowisk lewicowych. Od środy w całym kraju odbywają się wulgarne i agresywne manifestacje organizowane przez tzw. „strajk kobiet”. Pojawiały się głosy, że wobec protestów Zjednoczona Prawica zdecyduje się na rozwiązania mające łagodzić skutki orzeczenia. Według informacji „Wprost” rządzący takich kroków jednak nie podejmą.

- „Będziemy wzmacniać ustawę za życiem czyli pomoc dla kobiet, które urodzą chore dzieci, przyznamy im dodatkowe pieniądze ale nic więcej się nie wydarzy. Żadnych ustawowych furtek nie będziemy otwierać, nie będzie też żadnego rozporządzenia w sprawie interpretacji przepisów aborcyjnych” – powiedział dziennikarzom polityk PiS.

kak/wprost.pl

Komentarze (10):

man.of.Stagira2021.02.1 17:07
Zastanawiam się czym różni się sprzeciw 'OGROMNY' od małego treningu histerii ulicznej? // W Polsce niczym w teatrze. Lepiej siedzieć w ostatnim rzędzie. Nie oplują cię aktorzy ze sceny.
Patriota2021.02.1 11:10
Za rok - dwa, z woli ludu przyjdzie nowa władza,jej szef znajdzie sobie "odkrycie towarzyskie" i kretyna ze stanu wojennego i obali to co wam dzisiaj wydaje się nie do obalenia...
Maciej Płatov2021.02.1 10:38
Popieram Wyrok TK. ,z JEDNEGO POWODU. By młode ,,suczki" nie robiły z waginy>>> pipki SPLUWACZKI> Bo to HAŃBI KOBIECĄ GODNOŚĆ .
Anonim2021.02.1 10:24
Pewnie że nie przygotowuje, bo ta banda nieudaczników nie umie nic przygotować. Zrobi to za nich inna agentura kremlowska.
Maciej Płatov2021.02.1 10:33
@ Anonim ZNÓW JĄTRZYSZ????? Czy Ci nie WSTYD?.
NaziBarbi2021.02.1 10:22
Brawo! Ani kroku wstec! Lesba jedna z drugą gżdzi się też z facetem, a potem po cichu przed partnerką chce usunąć za nasze podatki. Żart! ---https://wolnislowianie.pl/NaziBarbi
Anonim2021.02.1 10:24
Nie bój się, ciebie nikt nawet patykiem nie dotknie.
NaziBarbi2021.02.1 10:32
Masz racje, żadna lesba mnie nie dotknie --- https://wolnislowianie.pl/NaziBarbi
xyz1232021.02.1 10:41
taka moja mala rada: odchyl max w prawo (faszyzm) oraz w lewo (komunizm) finalnie zawsze konczyly sie i beda sie konczyc spektakularnym rozpierdzielem. Jesli twoj software idzie w parze z hardware ;) to powinnas bez problemu ogarnac dlaczego trzeba sie w zyciu poslugiwac wylacznie racjonalnym mysleniem, a nie prawacka/lewacka ideologia. W ogole ten podzial na prawakow / lewakow jest chyba najbardziej sztucznym mozliwym podzieleniem ludzi. Prawda jest zawsze po srodku.
AAAtomek2021.02.1 10:21
Czyli standard prawicowy rozwiązywania stworzonych przez siebie problemów , "macie tu trochę kasy i morda w kubeł"?...