Wolność słowa na uniwersytetach. Prof. Nalaskowski: Czas na debatę!  - zdjęcie
18.09.19, 20:44

Wolność słowa na uniwersytetach. Prof. Nalaskowski: Czas na debatę!

37

"Wydaje mi się, że teraz nas wszystkich czeka dyskusja o wolności słowa na uniwersytetach, o tym, czy profesorowie mogą powiedzieć tyle samo, co zwykli przechodnie”-w taki sposób profesor Aleksander Nalaskowski skomentował decyzję rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu o uchyleniu zawieszenia go w obowiązkach nauczyciela akademickiego. 

Na początku pedagog w rozmowie z PAP podziękował wszystkim, którzy udzielili mu wsparcia "w tej niełatwej sytuacji". 

Przypomnijmy, że 11 września prof. Nalaskowski został zawieszony przez rektora UMK, prof. Andrzeja Tretyna w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące za "sformułowania użyte w artykule prasowym poświęconym osobom o odmiennej orientacji seksualnej". 

Rektor toruńskiej uczelni spotkał się w środę z wykładowcą. Po spotkaniu UMK wydał komunikat o odwołaniu wcześniejszej decyzji prof. Tretyna o zawieszeniu prof. Nalaskowskiego. 

„Dziękuję wszystkim, którzy wsparli mnie w tej niełatwej sytuacji. Jestem im naprawdę wdzięczny, bo proszę mi uwierzyć, że sporo mnie to kosztowało”-powiedział dziś prof. Aleksander Nalaskowski. Pedagog w rozmowie z PAP podkreślił, że ma świadomość, iż prof. Tretyn znalazł się w trudnej sytuacji. 

„Ja nie mogłem się cofnąć, a do niego też na pewno docierało wiele opinii z różnych stron. Wiem, jak trudna była dla niego dzisiejsza decyzja. Nie będę jej komentował. Ona sama się komentuje"-podkreślił nauczyciel akademicki. Jednocześnie Nalaskowski ocenił, że "teraz nas wszystkich czeka dyskusja o wolności słowa na uniwersytetach, o tym, czy profesorowie mogą powiedzieć tyle samo, co zwykli przechodnie”. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (37):

anonim2019.09.19 9:41
POLACY UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Ewa B.2019.09.19 9:14
W 2015 roku na demonstracji w Warszawie " Stop deprawacji dzieci i młodzieży w Polsce" delegaci Starej Europy powiedzieli: "my się za wami Polacy modlimy, zło się na was zatrzyma i dobro od was do nas powróci." Nasza sprawa jest sprawą nie tylko naszą. Pozdrawiam serdecznie autora i wszystkich prawych. Bóg z nami !
DZIELNICOWY2019.09.19 6:48
Ja zydek dzielnicowy nie lubie Polski i Polakow tak jak moj dziadek zyd z UB on po wojnie utrwalal wladze ludowa i nam zydom zylo sie super, az tu nagle pojawil sie ten wredny PIS i zabral nam koryto.
anonim2019.09.19 4:52
.ale boli genderowców i LGBT+ kazirodców, zoofilów, nekrofilów, pederastów odbój jaki dali polacy...
Luzifer® 2019.09.19 3:50
co ten tlusty oblech z akademickim tytulem majaczy?
anonim2019.09.19 0:15
Profesorek chce debatować? Niech zastanowi się, co mówi 😯
Grzegorz z Domaradza2019.09.18 23:10
No i jak tam tęczową trolownio. Zabolało co ? No sodomici w Polsce niewygracie już to wam wielokrotnie pisałem. Choćby nawet wszyscy wiarę stracili. Bo Polacy potrafią trzeźwo myśleć i rozpoznawać ludzi normalnych od was bandy zdegenerowanych zboków sfiksowanych na punkcie sexu. I jeszcze się wam adopcji dzieci zachciewa. Niedoczekanie wasze. Możecie sobie z tąd wyjeżdżać i to szybko. Kilku społecznych trutni będzie lżej a i będzie to bardzo ekologicznie bo kilka śladów węglowych będzie mniej. Także baj baj byle szybko .
anonim2019.09.19 0:18
Grzegorzu niebożu 😈
Durczykiewicz2019.09.18 22:19
Upewnijcie się najpierw co naprawdę napisał profesor a potem przedstawiajcie swoje zdanie. W skrócie w swoim felietonie pan Nalaskowski mówił o gwałceniu wartości...więc jak najbardziej należy się z tym zgodzić!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.18 22:37
Homofobiczne zaczadzenie to "wartość" jedynie dla psychopatów podobnie jak rasizm. I nie kłam, bo obrażał całe grupy społeczne rzucając w nich niewybrednymi epitetami, przez co się zdyskwalifikował jako wykładowca, utracił autorytet akademicki oraz pozbawił się moralnego prawa do wypowiadania nt. wolności słowa. Ten tłusty knur nie rozumie tego pojęcia.
Yoshka2019.09.19 0:12
A jaką to wartość nazwał pan profesor "obleśnymi, grubymi, babami"? Jaką to wartość chciał przekazać nazywjąc homoseksualistów "tęczową zarazą"? "Przyjdą ponownie zgwałcić dziewicę." - doszukiwanie się tutaj wartości to chyba jednak zbyt dalece wysunięta paralela. Przez osobiste wycieczki do "zniewieściałych gogusiów, wesołków na utrzymaniu mamusi" to zapewne jakąś metaforę poetycką ujął, można prosić o interpretację?
stan2019.09.18 22:03
TA SYTUACJA JEST POTWIERDZENIEM, ŻE WALEC DEGRENGOLADY MORALNEJ JUŻ SIE TOCZY PO POLSCE. SZKOŁA FRANKFURCKA (NEOMARKSIZM) ZBIERA SWOJE OWOCE, a "gównojady" żywią się zatrutym źródłem. Niestety, to jest efekt nierozliczenia komunizmu, brak dekomunizacji na uczelniach i w sądach. Moje uznanie dla ludzi odważnych. Godność ludzka pod przykrywką wolności i jednostronnej tolerancji jest deptana. Dlatego trzeba postawić tamę temu złu, które z inicjatywy masońskiej zalewa świat. To jest ciąg dalszy deprawacji z 1968r - deprawatorzy z tego okresu są u władzy i sieją moralne zniszczenie. Przeczytajcie wpisy Hartmana z żydowskiej loży masońskiej B'nai B'rit POLIN, a zrozumiecie.
anonim2019.09.18 22:00
bydle takie jak rydzyk i większość biskupów!
Grzegorz z Domaradza2019.09.18 23:13
Dzielnicowy ty jak zwykle. Każdego równasz do siebie.
PePe2019.09.18 23:23
Temu też się ulało... mucha się zes ... ła?
Usia2019.09.18 21:55
Mam nadzieję że też dostanę wsparcie mówiąc że jest pan tak gruby że powinien pan przestać wpychać w siebie kotlety i słodkości i nie chcę ogląda takiego pana na ulicy, a po za tym obżarstwo jest grzechem i wbrew naszym wartościom chrześcijańskim
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.18 22:09
Per pan to w przypadku tego knura komplement. Smalec mu się z kołnierza wylewa, tłuszcz wyżarł mózgownicę.
Grzegorz z Domaradza2019.09.18 23:12
Zachowaj sobie te idiotyczne wynurzenia dla siebie.
KKK2019.09.18 21:41
Nasze maile do wieprza rektora poskutkowały ! teraz potrzebna jest debata na temat wolnoćci słowa, a po wyborach lustracja wyższych uczelni ! A oto treść emaila: E-mail: [email protected] Do Profesora Andrzeja Tretyna Panie Profesorze, To, co pan zrobiłeś Profesorowi Aleksandrowi Nalaskowskiemu to akt homoterroryzmu przeciwko wolności słowa. Jeśli jesteś pan rektorem i nie rozumiesz pan znaczenia słowa „wolność”, to nie dziwię sią, że polskie wyższe uczelnie plasują się poza 500 wyższymi uczelniami na świecie. Pan jesteś zwykłym szkodnikiem, którego Polacy powinni wywieźć na taczce z UMK. Oczywiście dopisujemy pana do naszej listy najgłupszych profesorów w Polsce. Oto ona: prof. Jan Hartman – kretyn, zw. LGBT, prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż w hetero), prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT, prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens, prof. Magdalena Środa - należy do Homo insipiens, prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. złodziej, prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens, prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem, prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens, prof. Radosław Markowski – prof. debil, prof. Jadwiga Staniszkis – feministka, prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić, prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności, prof. Ewa Marciniak – wysoki poziom neurotyczności), prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT, przeciwnik wolności. Wierzymy, że po wyborach 13.10.2019 ministrem nauki i szkolnictwa wyższego zostanie Antoni Macierewicz, który przeprowadzi lustrację i takim jak pan da 3 dni do podania się do dymisji, spakowania manatków i opuszczenia Uczelni, podobnie jak zrobił to już z rektorem Akademii Wojskowej w Warszawie ! Jeśli pan się uprze i nie odwoła pańskiej decyzji o zawieszeniu Prof. Aleksandra Nalaskowskiego za jego artykuł, podejmiemy kolejne kroki przeciwko panu . Bez pozdrowień,
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.18 21:45
Rektor ma cię głęboko w PiSdzie podobnie jak prosiak Nalaskowski. Tu zadziałały siły wpływu pozawerbalnego, prawdopodobnie rektorowi grożono i to trzeba wyjaśnić który ministerialny wieprz z PiSiego nierządu jest za tę hucpę odpowiedzialny. Stanowisko rektora było prawidłowe i nieugięte, nie mógł go zmienić ot tak sobie, a tym bardziej pod wpływem maili takich głupków jak ty.
anonim2019.09.18 22:06
myśle że cie niedługo do wariatkowa zabiorą z ulicy za urojenia
PePe2019.09.18 23:22
Zwieraczyki coś puszczają? Ulewa się chłoptasiowi? Miło słyszeć.
ZerrO2019.09.18 21:34
Tu nie chodzi o wolność słowa tylko o kulturę słowa. Wolność słowa to nie mowa nienawiści.
ZERRO2019.09.18 21:35
Won z mojego nicka Złodziejaszku! Ja mam płacone za tego nicka.
anonim2019.09.18 21:47
masz płacone w postaci bonów na lizanie kaczej dudy
Polaka2019.09.18 21:43
Ty idioto, jemu PO płaci 2 zł za komentarz !
ZERRO2019.09.18 21:57
Te 2 zł powinno iść dla mnie.
anonim2019.09.18 22:03
prawdy o parówach nie można powiedzieć ćwe
bezlitosny internauta2019.09.18 21:30
Im mniej debatuje się na temat wolności słowa, tym lepiej dla wolności. Wolność słowa poradzi sobie bez debat, przymiotników i komisji ds. jej ograniczania.
anonim2019.09.18 22:00
przeszkadza ci wolność słowa komuchu z PO
bezlitosny internauta2019.09.18 22:11
Nie, nie jestem zwolennikiem PO.
PePe2019.09.18 23:18
Tak, tak Stasiulinku. Po cichu ... po cichu ... po wielkiemu cichuuu... Nie będzie po cichu, Bardzo głośno będzie!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.18 21:27
Pyerdol się obleśny wieprzu. Uprawiając mowę nienawiści, rasizm na tle orientacji straciłeś moralne prawo do wypowiadania się nt. wolności słowa. Wróciłeś na uczelnię, ale studenci zgotują ci piekło i sam uciekniesz w te pędy.
anonim2019.09.18 21:59
pedale jesteś sam masz urojenia schizofreniczne
Edek2019.09.18 23:15
Pedał coś gada o moralności?
PePe2019.09.18 23:16
Chciałbyś misiaczku? Tak łatwo nie będzie.
Lublinianka2019.09.19 7:52
Pierwsze zdanie twoich wulgarnych wypocin to kwintesencja mowy miłości 💩💩💩sodomitów wobec reszty społeczeństwa 😕