Witold Gadowski: Polscy katolicy powinni podnieść głowy! - zdjęcie
03.05.20, 12:00Fot. screenschot: Youtube

Witold Gadowski: Polscy katolicy powinni podnieść głowy!

59

W opublikowanym na łamach „Gazety Polskiej” artykule Witold Gadowski przekonuje, że katolicy muszą obecnie z podniesionymi głowami walczyć o swoje prawa. Apeluje, że dziś jest czas, by głos katolików wybrzmiał w mediach, polityce, w szkołach i na wyższych uczelniach.

- „Nadeszła pora, aby przestać chodzić ze spuszczonymi oczami. Doświadczenia ostatnich tygodni mówią jedno: polscy katolicy powinni podnieść głowy. Nie musimy za nic przepraszać, ani też niczego się wstydzić. Kościół ma do spełnienia ważną misję państwową i narodową” – pisze publicysta.

Gadowski podkreśla, że polscy katolicy to dziś w Europie ostatni bastion normalności, dlatego muszą oni zdecydowanie walczyć o swoje prawa.

-„Nie możemy dać się zagonić przed telewizory i zapomnieć o kościołach i Mszach Świętych” – zaznacza.

Dziennikarz widzi jednak też pozytywny aspekt wprowadzenia przez rząd restrykcji ograniczających życie religijne katolików w Polsce. Jego zdaniem dzięki temu, że katolicy przez dłuższy czas doświadczali braku dostępu do sakramentów, mogą bardziej docenić ich wartość w swoim życiu.

-„Teraz właśnie jest czas, aby przeciwstawić się lewicowemu terrorowi w mediach, w internecie, na ulicach miast. Trzeba stworzyć całą infrastrukturę, która sprawi, że głos polskich katolików będzie poważnie traktowany. Do tego nie wystarczą istniejące obecnie organizacje oraz oglądanie się na hierarchię. Głos katolików musi na nowo zabrzmieć w mediach, w polityce, w szkołach i na wyższych uczelniach” – apeluje w swoim artykule.

Podkreśla, że w Polsce musi rzeczywiście zaistnieć wpływowe katolickie lobby, które będzie miało realny wpływ na decyzje w państwie. Z Polski ma, dodaje, wypłynąć przykład tego, w jaki sposób świeccy katolicy mogą skutecznie wpływać na rzeczywistość.

kak/Gazeta Polska, PCh24.pl

Komentarze (59):

itd.2020.05.4 17:50
i oglnac setke...
Bronek2020.05.4 5:34
Brawo!
mirka2020.05.3 21:46
Pan Gadomski ma rację, ale spora część katolików, która uczęszcza do Kościołów ma lewicowe poglądy.
Jagoda2020.05.3 22:02
mirka.....? Chyba piszesz o sobie?! Skąd możesz wiedzieć o innych! Dlaczego osądzasz? Tak ci się tylko może wydawać! "...Nie sądźmy, byśmy nie byli sądzeni..." ! Chyba to znasz, tak Pan Jezus powiedział.
Niejestemrobotem2020.05.3 20:56
Nikt nie zabrania katolikom wiary. Jedyne obostrzenia są spowodowane epidemią i nie są skierowane przeciw wierzę. Nikt nie atakuje i nie terroryzuje katolików na ulicach, nikt nie rzucał kamieniami w pielgrzymki, czy publiczne modlitwy, na co narażone były i są marsze równości. Kościół w Polsce nie jest prześladowany, a wręcz przeciwnie. Nauka religii w szkołach, fundusz kościelny, afery z komisją majątkową, oddawanie działek za bezcen. Kościół próbuje wręcz wbrew woli Polaków lobbować za zakazem aborcji, to pod jego wpływem wycofano finansowanie in vitro na poziomie centralnym. Głos kościoła brzmi, ale jest niezgodny z wolą ludzi. A skoro tak, to ludzie się mu sprzeciwiają.
ten drugi2020.05.3 19:38
Zbudowali fabryki Opracowali maszyny Produkuja wodke Tak, duzo, duzo, duzo, duzo, duzo, duzo, duzo wodki Bo I'm tylko, tylko o to chodzi Abys sam sobie szkodzil Abys sam nie mogl myslec Abys sam nie mogl chodzic Ustawili kominy Zbudowali drabiny To juz wszystko pracuje Pracuje i truje Bo I'm tylko o to chodzi Abys sam sobie szkodzil Abys sam nie mogl myslec Abys sam nie mogl chodzic Jeszcze dymia kominy Produkuja spaliny Produkuja wodke Tak, duzo, duzo, duzo, duzo, duzo, duzo, duzo wodki Bo I'm tylko, tylko o to chodzi Abys sam sobie szkodzil Abys sam nie mogl myslec Abys sam nie mogl chodzic
JerzyK2020.05.3 16:01
Właśnie, wyciekają jakieś dziwne wyniki badań zakonnic i zakonników w klasztorach, dotyczące chorób stanowiących zagrożenie dla wiernych ?
Ewa2020.05.3 16:22
Chorują, bo pracowały z chorymi i zaraziły się. A ty opiekowałeś się choć jednym chorym, judaszu ? Nikt ciebie nie ciągnie do kościoła siłą, nie bój się.
Ma\305\202gorzata2020.05.3 14:55
Warto zauważyć , że Pan red. Gadowski nie jest na bieżąco w temacie Kościół a usilnie staje w "OBRONIE" Instytucji , która NIE JEST JUŻ KOŚCIOŁEM KATOLICKIM tylko "jakąś" EWOLUUJĄCĄ WSPÓŁNOTĄ RELIGIJNĄ z ewoluującą doktryną i nauką. Odsyłam do wykładów Ks. Prof. Andrzeja Kobylińskiego z Uniwersytetu S. Wyszyńskiego i Kolegi red. Terlikowskiego aby zaoszczędzić sobie CZAS. Nadto do lektury: Iota Unum. Romano Amerio. ; Nad przepaściami wiary . Rozmowa z Ks. W. Hryniewiczem.; a także podstawowych lektur o Kościele Katolickim Wydawnictwa Te Deum. Bractwa Piusa X. Należy przypomnieć , że podstawową MISJĄ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO jest GŁOSZENIE Ewangelii i wskazywanie ludziom DROGI zbawienia którą jest Syn Boży Jezus Chrystus. Misja Kościoła nie jest misją polityczną. Mówienie o "katolickim lobby" ujawnia braki w wiedzy i wierze.
alfons "Leszek" Keller-Krawczyk oferuje:2020.05.3 14:50
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.lexlale.eu. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.lexlale.eu Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu. Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.lexlale.eu Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.3 14:46
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
m2020.05.3 13:59
Kiedy on w koncu wytrzezwieje ?
Erectus2020.05.3 16:12
on wytrzezwieje wtedy jak ty zmądrzejesz
Alicja2020.05.3 13:46
Tak Panie Witoldzie. Teraz musimy odważnie bronić naszej katolickiej wiary. Tak nam dopomóż Bóg i Ty Maryjo Królowo Polski!!!
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.05.3 13:30
Powiedz no Klapafuckyousz OBOJĘTNY dlaczego zmieniłeś swoje żydowskie nazwisko na takie polskie, szlacheckie na - ski? Hipokryta z was żydzie wyklęty! "Egzekucja na 16-letniej Kornelii." i pytanie OBOJĘTNEGO: "Zabili islamiści czy rzymscy katolicy pilnie uczęszczający w szkole na lekcje religii?" Nie pozostaje nic innego tylko zapytać OBOJĘTNEGO o zdrówko "dzieci" jego na respiratorku na "wyspach". A czego ci życzę, Jasiu? Take a wild guess jew motherfucker?!
Klapaucjusz2020.05.3 13:25
Panie Wołodyjowski, larum grają - katolików w Polsce biją! Biskupi muszą siedzieć w drugim rzędzie podczas uroczystości partyjnych i państwowych i wyciągać ręce po marne 2 miliardy z budżetu państwa. Na złocenie kościołów brakuje, dzieci włażą niewinnym księżom do łózek, a prześladowany ojciec Rydzyk musi przyjmować maybachy od bezdomnych. Larum, panie Wołodyjowski, larum!
anonim2020.05.3 13:22
Też tak uważam.Najwyższy czas wysprzątać te stajnię Augiasza, jaką fałszywe i prymitywne ideologie uczyniły nasz świat.
Michal2020.05.3 14:31
A wiesz jak bardzo w dudzie mają wasze dyrdymały kraje rozwinięte ? Zajmij się lepiej swoją stajnią Augiasza i wytrzyj w końcu zaschnięty kał ze swojej muszli. Ja wiem, że to prawdziwie polski kał i że ci pewnie szkoda, ale mimo wszystko.
Ewa2020.05.4 7:58
Obrzydliwy prymitywny lewak, ale to norma w tej oborze.
jle_ffm2020.05.3 13:12
Ależ nie w tym tkwi siła chrześcijaństwa żeby być głośnym i walczyć o prawo głosu w mediach, szkołach, itp. Kościół nie ma do spełnienia tutaj żadnej ważnej misji państwowej czy narodową. To jakieś straszne pomieszanie pojęć i celów, wręcz herezja. Misją Kościoła jest nauczanie/napominanie i zbawienie wiernych oraz dawanie nadziei tym którzy nie wierzą lub wątpią. Ale w duchu pokory, dobroci, służby i odpowiedzialności jednych za drugich. Dawania dobrych przykładów, nie gorszenia innych, nawet kosztem cierpienia i wyrzeczeń ...
pat2020.05.3 13:31
Czyżby ? A co robił Jezus ? Siedział zamknięty i cichutko , po kryjomu , na ucho mówił, to, co trzeba było powiedzieć ? On chodził po całej Palestynie, głośno i dobitnie rozgłaszał dobrą nowinę, zdecydowanie napominał, karcił, nawet biczem niektórych potraktował, gdy sobie na to zasłużyli. Tak samo głośno i ostro nauczali prorocy, w tym Św. Jan, dlatego za tę bezkompromisowość zostali zabici. Ducha pokory trzeba mieć w sobie wobec Boga, ale nie wobec grzechu i zła, z którymi trzeba walczyć doniosłym słowem i przykładem.
JESZCZE BARDZIEJ DOBITNI2020.05.3 19:50
I BEZKOMPROMISOWI BYLI KRZYŻACY. CI TO W IMIĘ WIARY NAP.IERDOLILI LUDA SKOLKO UGODNO
Ewa2020.05.3 21:04
Bo to nie byli wyznawcy Boga, ale szatana, a ich celem było podbijanie narodów i wcale się z tym nie kryli. Ty nie mieszaj faktów, jak nie rozumiesz prostych informacji.
SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ DEBILI LENINGRADZKICH!2020.05.3 12:52
"Leszek" Keller-Krawczyk Żyd, ale "antysyjonista" z powiększoną prostatą, która mu odbiera sen, każdy pretekst jest dobry do spryskiwania szambem. Blogowy skunk! Nie martw się o "śmiercionośne" 5G, te zachodnie, ale nie o ten chiński 5G. Chiński ma wbudowany anty-virus wraz z coronavirus. Nie martw się o "Chemtrails" to nic innego jak para wodna. Nie martw się o CO2 w Polszu, w Niemczech jest tego więcej, wiele więcej. Nie martw się o gaz z USA, Norwegii czy Emiratów, to nie oni są wrogami Rz. P. Ważne, że nie jest to syf po-sowiecki. Martw o ten koszer szajs który trzymasz za oknem bo lodówka zepsuta, etc., etc., etc., Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu.
Leszek2020.05.3 13:33
To jak to jest, że Ty dalej głupoty powielasz. Trzeba szczepienie powtórzyć.
A jak "dzieci" na "wyspach"? Dychają? Szkoda. 2020.05.3 12:50
OBOJĘTNY gotowy na każdy temat. OBOJĘTNY w "pracy" ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ No i ma tą "melodię" do sr*nia 24/7.
Katolik2020.05.3 12:38
Gadomski, na psisiej smyczy wiedziony.
ted2020.05.3 12:44
"Katolik" jak ja muzułmanin.
Michał Jan2020.05.3 16:49
Jakby był na pisiej smyczy, to nie nawoływałby do wzmocnienia katolicyzmu.
LUKA2020.05.6 11:02
ty pędraku ochlastany . nie porównuj się mięczaku
Michal2020.05.3 12:31
Panie Witku, jak Pan już musi tyle chlać, to raczej polecam ruski bimber (swojskość i targowicko kościelny sznyt), a nie orlenowski płyn do dezynfekcji.
pat2020.05.3 12:34
Tyś głupszy po trzeźwemu od Witka po pijanemu.
anonim2020.05.3 19:28
Jestes wyjatkowym bydlakiem.
Glaudiusman2020.05.3 12:26
Tak, lobby katolickie musi być potężne, merytoryczne i skuteczne. Należy odwrócić tą paskudną, lewacką narrację w mediach i życiu publicznym. Bo ta kultura pogańska przeniknęła głęboko życie społeczne, nie tylko od dawna spoganiałego zachodu, ale równieź w dużym stopniu i naszego kraju. Musimy zepchnąć lewactwo na margines. Nie mogą zboczeńcy gejowscy demoralizować dzieci i chodzić nago po ulicach. Won tu stąd do reichu i holandi.
Michał Jan2020.05.3 16:48
Dlatego PiS musimy sprowadzić do roli, co najwyżej, koalicjanta. Samodzielnie niczego nie poprawią - ich katolicyzm i konserwatyzm są bezobjawowe.
Niejestemrobotem2020.05.3 20:46
Tylko, że Wasze lobby ma małe szanse bycia skutecznym. Bo zawsze lobbujecie albo żeby dać przywileje kościołowi, albo czegoś zabronić ludziom. Ponieważ kościół już dawno przestał być dla wielu autorytetem moralnym, podobnie jak wielu ludzi już nie wierzy w Boga, to Wasza siła oddziaływania na społeczeństwo jest niska. Najbardziej radykalne postulaty popiera 10-20%. Ludzie tego nie kupują. I nie kupią. A politycy, nie podejmą decyzji przeciw 80% elektoratu.
M.a2020.05.3 12:26
Brońmy Kościoła. Nie wstydżmy się Krzyża, Trwajmy w wierze Ojców naszych.
Katolik2020.05.3 12:39
Mnie jest wstyd za mój Kościół. Modlę siękażdego dnia o odnowę w Duchu Świętym
anonim2020.05.3 14:57
Mi nie za Kościół tylko za hierarchów ,trzeba się modlić za nich też .
Marek212020.05.3 12:22
Czyli od ilu lat głos katolików jest niesłyszalny i nie słuchany? Od 30? Od 5? Czyli Kaczyński, Duda, Morawiecki kneblują każdego kto uważa się za katolika? Biskupi nie mają prawa się odezwać? Radio Maryja to organ KPP? Ech, to polskie pragnienie by rządzić, a jednocześnie być biedną, nic niewinną ofiarą losu....
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.3 12:20
"polscy katolicy to dziś w Europie ostatni bastion normalności" A cała reszta, pozostali mieszkańcy Europy ... nienormalni.
ted2020.05.3 12:27
Tacy, jak ty lewaku, normalni inaczej, wykolejeni, zboczeni, ze spranymi mózgami, pozbawieni wartości moralnych - no, wypisz, wymaluj - TY.
BOGAnieMA2020.05.3 12:20
Gadowski doświadczył tego, jak KK traktuje mniejszości seksualne. I co? Nie podoba się Gadzie taka rzeczywistość??
ted2020.05.3 12:30
Są dwie jednostki seksualne : męska i żeńska, reszta to nienormalność - jednostka chorobowa, zboczenie.
Michał Jan2020.05.3 16:45
Z szacunkiem dla osób, z potępieniem dla ich grzechu.
Jagoda2020.05.3 22:17
Lechu Keller...! czyli .du....y g...j i inne twoje nicki! BÓG BYŁ I JEST WIECZNY! NIC NIE PORADZISZ NA TO! NA PRÓŻNO Z NIM WALCZYSZ! Z BOGIEM NIKT NIE WYGRAŁ I NIGDY NIE WYGRA! TO STWORZYCIEL WCZECHŚWIATA, NIEBA I ZIEMI! Mnie twoja mniejszość seksualna nie obchodzi, przestań się ty również interesować naszym KK! To na nic! Nie poradzisz nam! W dodatku jesteś już w tak podeszłym wieku / 72 lata/. Czas się sobą zająć, swoim zdrowiem. Pisałeś, we wpisie, że jesteś chorym człowiekiem.....
BOGAnieMA2020.05.4 4:46
Kutwa, jaki Keller? Jakie 72 lata? Idźcie czuby do psychiatryka.
katolicka kretynizacja polski2020.05.3 12:19
Gadowski resortowy dzieciaku i PiSowski propagandzisto do zadań specjalnych, Tak! Kościół ma do spełnienia ważną misję państwową i narodową! żerować na państwie i narodzie!
pat2020.05.3 12:32
O co ci chodzi ? Przecież na tobie kretynie UBecki nie żeruje, przeciwnie, to ty UBeku żerujesz na nas- czyli kościele powszechnym, którym jesteśmy.
Erectus2020.05.3 16:06
tacy jak ty od dawna na narodzie żerują pasożycie lewacki
kris2020.05.16 14:41
"kretynizacja"- to stan twojego umysłu ?
...2020.05.3 12:13
słusznie Panie Gadowski... ale najpierw trzeba przestać straszyć ludzi pandemią której nie ma...
Her Flick2020.05.3 13:25
Gadowski wyraźnie domaga się DYKTATURY kościoła!!! A jakich to praw są pozbawieni katolicy w Polsce??? Potrafi ktoś wymienić??? Bo ta podlota nie wspomniała o żadnym.
ted2020.05.3 12:12
Trzeba się jednoczyć, bo nawet papież i min Szumowski mówią już głosem globalistów o szczepieniach, a szczepionki zaleca i finansuje przodownik depopulacji, w tym mecenas aborcji - psychopata Bill Gates. Zaś Duda podpisał zgodę na kolejną machinę depopulacyjną - G5.
Niejestemrobotem2020.05.3 20:40
W jakim sensie Gates jest przodownikiem depopulacji albo psychopatą?
HGW2020.05.3 20:49
ted" A ja czytałam, że właśnie nie zgodził się na podpisanie G-5 ! Gdzie to konkretnie wyczytałeś!? Przecież musi być Ustawa, żeby podpisał! Źródło podaj.
Leszek2020.05.3 12:09
Nie dajcie diabłu się zaszczepić, wyszczepić. Nie pozwólcie na permanetną inwigilację i kontrolę. To psychopaci nie normalni ludzie skoro mają takie chore pomysły. Trzy szczepionki dla każdego w rządzie i parlamencie, poczekać 10 lat jak nic im nie będzie To ten kto chce niech idzie w ich ślady.
O TAK2020.05.3 15:51
to sa dzieci diabla
HGW2020.05.3 20:45
"Leszek" ...czyli:... Lech Keller-Krawczyk!....itd.....itd. A może tak rozkarzesz swoim rodakom, a nie nam? Skrytykuj Waszą władzę, a nie Naszą! Przecież jesteś, Żydem, nie Polakiem, więc nie cwaniakuj ! A jak chcesz to się sam zaszczep, pokaż nam jako pierwszy! Lejesz żółć na nas.... przecież wiemy, że tylko tak umiesz!