Marszałek Sejmu: Tylko wybór Dudy zapewni stabilizację Polski - zdjęcie
24.06.20, 17:35fot. Screenshot/ youtube

Marszałek Sejmu: Tylko wybór Dudy zapewni stabilizację Polski

6

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zachęca do udziału w wyborach prezydenckich: „Bardzo was proszę, przekonujcie kogo można. Kogoś z rodziny, sąsiadów, znajomych. Kogoś, kto być może się waha, albo kto nie przywykł do chodzenia na wybory”. Zwraca równocześnie uwagę na konsekwencje tego, kto zostanie wybrany: „To my mamy w tę niedzielę władzę w swoich rękach, to jest olbrzymia odpowiedzialność ale też olbrzymia możliwość, żebyśmy mogli wpłynąć na kształt naszego państwa na kolejne dziesięciolecia”.

W czasie spotkania z wyborcami PIS marszałek Sejmu zachęcała do głosowania na Andrzeja Dudę. Przypomniała też o kłamstwach PO: „Przed kampanią parlamentarną Platforma Obywatelska mówiła, że wieku emerytalnego nie podwyższy, po czym zaraz po przejęciu władzy ten wiek podwyższyła i to znacząco”. Przywołała także fakt z życia Rafała Trzaskowskiego. Gdy w 2016 roku głosowano nad obniżeniem wieku emerytalnego Trzaskowski był przeciwny. „Jest takie powiedzenie, które mówi późna skrucha rzadko bywa szczera, dlatego ja nie wierzę dzisiaj w te obietnice, że wiek emerytalny nie zostanie podwyższony, bo wciąż słyszymy, że trzeba coś zmienić” – powiedziała.

Marszałek przypomniała o wsparciu Zjednoczonej Prawicy dla polskich rodzin: „Tych programów społecznych, które zostały skierowane do polskich rodzin, jest znacznie więcej, niż obiecywaliśmy w kampanii prezydenckiej w roku 2015 i parlamentarnej w 2016 roku. Dlaczego? Bo zobaczyliśmy, że umiemy rządzić, potrafimy znaleźć pieniądze”.

Witek zwróciła uwagę, że tylko wybór Andrzeja Dudy zapewni stabilne rządy w Polsce. Zaznaczyła: „eśli nie będzie współpracy, współdziałania, wspólnych myśli na temat tego, w jakim kierunku ma się rozwijać Polska, to taki prezydent nie będzie mógł zrobić praktycznie nic”.

ks/ PAP

Komentarze (6):

Walter2020.06.25 8:28
Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg". Złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie konstytucji, a wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego wstydzą się za niego. Elektorat pisowski, albo nie zna prawa konstytucyjnego, albo wielokrotnie łamanie ustawy zasadniczej przez Andrzeja Dudę mu nie przeszkadza. Ambasady polskie blokują głosowanie polaków mieszkających za granicą w miejscach, w których PiS ma małe poparcie. To może mieć wpływ na wyniki wyborów i powinno być z urzędu zakwestionowane.
Jan2020.06.24 22:33
Tak, tylko że nasz naród jest czasami taki oporny i chce "po swojemu". Zapomina szybko dobre, wypomina złe i chce zmiany. Obym się mylił, modlę się w intencji wygranej Pana Dudy, ale jeśli wygrałby inny, to tylko pokaże głupotę większości.
Jerzy2020.06.24 21:25
PiSowska stabilizacja gorsza jest od wojny. Polska potrzebuje zmiany, odejscia od idealow fanatykow religijnych i faszystow. Ludzie musza wreszcie zaczac oddychac powietrzem wolnosci, a nie koltunerii i mentalnego wstecznictwa. Polska musi ponownie wkroczyc na droge nowoczesnosci i prawdziwego rozwoju.
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 18:12
Tylko wybór Dudy zapewni dalszą izolację Polski w świecie i jej ośmieszanie!
Bronek,2020.06.24 18:55
jak ja opowiadałem dowcipy w Waszyngtonie i Tokio wszyscy ze śmichu zdychali.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.06.24 19:52
Ja tam siem nie chwalem ale ja mam talent. Bronek pamietasz jakiem pili do bigosu o malo siem nie pobilim kto byl lepszy rezident. A najlepiej jak twoja żonka zrobiła na kaca lewatiwe hihihihihi alem byl chuk hihihihi Pozdrawiam lewackiego kretina powyrzej hihiihihi.