Wietnam. Kult Bożego Miłosierdzia coraz silniejszy - zdjęcie
09.03.21, 15:53

Wietnam. Kult Bożego Miłosierdzia coraz silniejszy

12

Z największej wietnamskiej diecezji uczynił miejsce promieniujące na cały kraj Bożym Miłosierdziem. Od początku swej posługi bp Joseph Dình Dúc Dao kierował się w swej pracy wskazówkami z „Dzienniczka” siostry Faustyny. Jak mówi, miłosierdzie to konkret służby, które zmienia życie Wietnamczyków.

Wietnamski hierarcha jest ostatnim biskupem mianowanym przez Benedykta XVI, tuż przed jego rezygnacją z Urzędu Piotrowego. Z orędziem Bożego Miłosierdzia zetknął się w czasie swej pracy w Europie i postanowił przeszczepić je do Wietnamu, gdzie chrześcijanie wciąż są represjonowani przez rządzących w tym kraju komunistów. Najpierw robił to jako biskup pomocniczy, a następnie ordynariusz.

Zasłynął bezprecedensowym, jak na Wietnam, stylem duszpasterskim. Nie tylko zapraszał wiernych do kościoła, gdzie tłumaczył istotę przesłania „Jezu ufam Tobie”, ale przede wszystkim wychodził do ludzi. Można go było spotkać na targu, wśród chorych na AIDS, ludzi sprzątających ulice i czyszczących system kanalizacyjny. W wielu miejscach jego pojawienie się, z nieodłącznym „Dzienniczkiem” siostry Faustyny w ręku, budziło wręcz szok. „Ludzie na mnie w pogardzie pluli, a on mówił mi o miłości Boga” – wyznaje jeden z zamiataczy dróg. Bp Dình Dúc Dao szczególnie obecny jest wśród kierowców ciężarówek, migrantów, bezdomnych, żyjących na łodziach rybaków z Kambodży oraz osamotnionych ludzi starszych. W czasie swych odwiedzin u katolickich pracodawców wzywał ich do kierowania się w życiu nie tylko sprawiedliwością, ale i miłosierdziem.

Przez osiem lat jego posługi diecezja Xuân Lôc stała się centralnym miejscem kultu Bożego Miłosierdzia w Wietnamie. Przełożyło się to nie tylko na codzienne odmawianie Koronki i adorację Najświętszego Sakramentu we wszystkich kościołach diecezji, ale przede wszystkim na rozwój niezliczonych dzieł miłosierdzia skierowanych do wykluczonych i najbardziej potrzebujących. „Przeslanie, które wyszło z Polski zmienia teraz Wietnam” – mówi hierarcha. Bp Dình Dúc Dao wyznaje, że także swą emeryturę wykorzysta na głoszenie tego kultu, by coraz więcej serc Wietnamczyków przepojonych zostało Bożym Miłosierdziem. Drogą wyznaczoną przez poprzednika zamierza też iść nowy ordynariusz diecezji Xuân Lôc.

 

Vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Watykan

Komentarze (12):

mąż Wietnamki2021.03.10 10:25
Zgadza się, obraz i kult Bożego Miłosierdzia, są bardzo rozpowszechnione wśród Wietnamczyków, nie tylko katolików. Szkoda, że nie znają początku kultu, lecz mają silną wiarę, której życzyłbym Polakom i innym narodom. Ponadto kult Bożego Miłosierdzia jest uznany wśród innych chrześcijan w Wietnamie. Żona jest protestantką...i bardzo dziwi się, że Polacy i inni tzw biali tam mieszkający tak łatwo i szybko odrzucili ten wielki Dar Boży. Wietnamczycy, w swoich kręgach uważają białych z ich koncepcjami "nowoczesności i postępu" po prostu za degeneratów moralnych. Tam rodzina to jest siła...
Święta Faustyno, pomóż w tym Księżom...2021.03.9 22:12
DZIĘKI BOGU!.. JAK MIŁO O TYM CZYTAĆ..JAK MIŁO...! Tak się cieszę, że rozsławia Kult Bożego Miłosierdzia.
Pietro2021.03.9 21:46
Chwała Panu !!!
APEL2021.03.9 19:02
Uwaga!!! Poniewarz Ten Cyniczny Polakożerca I Zapiekły Wróg Kościoła == Tj. Niejaki Anonim (Plus Masa Jego Klonów: Aaatomek == Ladychapel == Po 11… == Katolicka Kretynizacja Polski I In.) Grasóje Tu Bezkarnie Od Lat (A Administrator Frondy == O Ile Jest Jakiś == Konsekwentne Udaje Głuhego) Proponuję == Aby Każdy Wstawiał Pod Jego Nickami Normalne Wpisy == Ewentualnie Jakieś Absurdalne Parodie Jego Antypolskich Lub Filosemickich Komentaży. Zresztą Wielu Już Tak Robi == W Ten Sposób == Przy Niewielkim Wysiłku == Wspólnymi Siłami == Rozmyjemy Ten Obraźliwy Dla Polaków Bełkot Nie Do Pomyślenia Na Innych Forach. Dyżurny Anonim == Lub Ktoś Z Jego Bandy Będzie Najpierw Obleśnie Rechotał (CYT.: " „Buhahahaha”) == Potem Będzie Błaznował („Jest Mi Bardzo Wszystko Jedno”) Oburzał Się Na „Bolszewickich Złodziei Nicków” == Potem Zarzuci Koneksje Ze Stalinem (On == Tenczowy Lewak!) Będzie Rozdzierał Szaty Na Metody Katolików (Częsty Trick Obłudnych Ateistów I Agnostyków oraz Murarzy) Wreszcie Oskarży O Komunizm (?) Oraz Antysemityzm (To Ich Odwieczny == Mocno Już Wyświechtany Zarzut) == A Nawet O Smalcownictwo (Sic!) == A Na Koniec Będzie Już Tylko Żygał Na – Oczywiście Karygodną == Ale Czesto Wyolbrzymioną Lub Wręcz Zmyśloną – "Pedofilię W Kościele" == Pomorzecie!//
Anonim2021.03.9 16:53
W Wietnamie prawie 6,5 miliona katolików. Faktycznie jest to sukces.
MB2021.03.9 16:34
"z Polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje"
Anonim2021.03.9 16:54
Świat? Mówimy o 7% Wietnamczyków. Kraj zaludniony gęsto ale nie przesadzajmy że to cały świat.
MB2021.03.9 20:23
Tak, informacyjnie, dla ciebie, Wietnam też jest na świecie Myśli nie rozwinę, bo mam wrażenie, że twój horyzont jest jaki jest
Aj, waj....! Znów się ośmieszasz...!2021.03.9 22:27
"anonimku", Lechu K. Na ten temat co piszesz, ..WIESZ MNIEJ NIŻ ZERO! Przecież:...TO NIE PIERWSZY KRAJ! Jest jednym z wielu!... Już w tak wielu Krajach na świecie jest Kult Bożego Miłosierdzia...! Wyskoczyłeś tu jak..."filip z konopii".... ! Czym się chcesz popisać,...głupotą...?
Jan2021.03.9 16:33
Jezu, ufam Tobie. Błogosław Panie Wietnamowi.
Anonim2021.03.9 16:26
Wietnam, to za mały i za biedny kraj na taką klęskę...
MB2021.03.9 16:35
oczywiście Klęska Urodzaju