[Wideo] Jaki w PE: Ojcowie UE nie mogliby dziś w niej rządzić, bo mieli inne poglądy niż wy - zdjęcie
09.06.21, 16:12fot. tt/patryk jaki

[Wideo] Jaki w PE: Ojcowie UE nie mogliby dziś w niej rządzić, bo mieli inne poglądy niż wy

16

- W tej chwili, gdyby tutaj pojawili się ojcowie założyciele Europy, nie mogliby pełnić tutaj żadnej funkcji, szczególnie w tych Waszych komisjach, które w tej chwili tworzycie, dlatego, że mają inne poglądy od Was – po wiedział w trakcie swojego wystąpienia podczas dzisiejszej sesji Parlamentu Europejskiego europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki. W trakcie tej sesji dyskutowano na temat tzw. mechanizmu warunkowości, który miałby wiązać wypłatę środków z unijnych funduszy z oceną praworządności w danym kraju Wspólnoty.

- "Znów chcecie Państwo więcej uprawnień i może nawet ta idea byłaby słuszna, gdyby nie to, e przecież my bardzo dobrze wiemy, jak Państwo korzystacie z tych uprawnień, które do tej pory sobie rozszerzaliście. Nie wykorzystujecie ich wcale do poprawy bytu obywateli, do wzmacniania demokracji, dochodzenia do prawdy, ale jako pałki politycznej" – stwierdził Jaki.

- "Bo czymże, według Was, jest ta praworządność, o której dziś znów wspominacie? - zapytał - Gwałceniem traktatów i chowaniem Waszych opinii prawnych, które o tym mówią, podważaniem wyborów demokratycznych, bo demokracja nie wybrała taj, jak Wy byście chcieli - w Polsce i na Węgrzech nie wybrali tak, jak Wy byście chcieli - to my ich nauczymy tego, jak powinni myśleć - to typowe kolonialne myślenie; to napuszczanie jednych państw na drugie; to prawo do zabijania nienarodzonych dzieci, które jeszcze bezczelnie nazywacie prawem człowieka; to narzucanie innym, że płeć człowieka, to nie jest sprawa biologii, ale sprawa wolnego wyboru; to wreszcie cenzura i represje dla wszystkich, którzy odwołują się do chrześcijańskich wartości Europy, czyli tego wszystkiego, co budowało Europę od samego początku; to wreszcie Europa, gdzie Niemcy mogą sobie robić co chcą, jeżeli chodzi o wybór sędziów, a inni nie mogą nic" – mówił polski europoseł.

- "To oczywiste, że również tego narzędzia użyjecie do swojej krucjaty. Zobaczcie sobie uczciwie na tego potwora, którego stworzyliście" - stwierdził.

- "W tej chwili, gdyby tutaj pojawili się ojcowie założyciele Europy, nie mogliby pełnić tutaj żadnej funkcji, szczególnie w tych Waszych komisjach, które w tej chwili tworzycie, dlatego, że mają inne poglądy od Was" – podkreślił Jaki.

Jaki przypomniał też po raz kolejny o kolonialnym myśleniu niektórych polityków oraz elit europejskich. Przejawia się to w chęci odbierania pieniędzy rządom krajów o konserwatywnych korzeniach i wyznawanych wartościach. Służyć takiemu kolonialnemu myśleniu – jak podkreślił europoseł Jaki – ma służyć rozszerzani traktatów mające na celu wprowadzanie cenzury i ograniczanie wolności.

- "Wolność, to jest również szanowanie tych, którzy mają inne poglądy od Was" - powiedział Paryk Jaki kończąc swoje wystąpienie.

mp/twitter/patryk jaki

Komentarze (16):

pol2021.06.10 11:20
A pózniej wyjdzie pani Róża i bedzie pie..ć że Polsce pieniądze się nie należą.
Olo2021.06.10 7:26
Brawo panie Jaki, lewactwo to stan chorego umysłu.
Moly2021.06.10 3:16
Swiat sie zmienia. Poglady sie zmieniaja. Cale szczescie
Olivia2021.06.10 0:54
Brawo Patryk ! A może by tak tych skorumpowanych decydentów i szkodników powywozić taczkami na ekologiczny wypoczynek na oborniku w celu ozdrowienia ?Takie spóżnione ,przedłużone otrzęsiny...
Monika2021.06.9 22:03
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
Zygfryd2021.06.9 20:43
Jak dobrze ze sa jeszcze tacy wspaniali ludzie jak europoseł Patryk Jaki dziekuje za te słowa.
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.06.9 17:26
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
matis892021.06.9 17:18
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Śledż2021.06.10 0:35
Z tej religijnej mądrości wszystko ci sie popierdykało.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.06.9 17:08
Merkel bardzo bohatersko i nieustannie walczy z Putinem jak tylko może. Nord Stream 2 powali Moskwę na kolana przed całą UE. Putin upadnie, Łukaszenka przez to ucieknie a Ukraina odzyska Krym. Lewacko - tęczowi paranoicy nadający ton w śmiesznej UE łączcie się! Wszędzie zapanuje też wasza tęczowa szczęśliwość! Narody wschodu i centralnej Europy nie mogą się jej doczekać!
Spierdalaj Aldon ty żydzie prowokatorze!2021.06.9 16:48
Zawołaj salową by ci przyniosła świeży basen! Cuchniesz parchu!
Aldona2021.06.9 16:30
Pojęcie deemokracji pan Michnik ma ukształtowane przez Apartheid Syjonistów w Israel . niesamowita demokracja gdzie ludzie nie stać na zakup mieszkania a prawdę można powiedzieć w kiblu do muszli klozetowej. Po porostu kupa piachu i kamieni . Oni bez tego piachu i kamieni żyć nie mogą żyć bez tego.Czekaja na mannę z nieba i przepiórki ale jakoś nie nadlatują
plum2021.06.9 16:55
Z tą muszlą klozetową to bym zbytnich nadziei nie wiązał. Wiesz, miniaturyzacja i automatyzacja robią swoje. Nie wiadomo jaki obserwator siedzi na końcu rury...
zxc2021.06.9 16:21
"Z punktu widzenia Kremla, to ten projekt w Polsce (rządy PiS) jest optymalny. To istotna siła która rozwala Unię Europejską i destabilizuje demokrację. Jednak w gruncie rzeczy sami jesteśmy sobie winni, bo sami ją wybraliśmy, a teraz nie umiemy dać jej czerwonej kartki. Istotna część społeczeństwa zapragnęła zmiany poprzez oddanie steru państwa w ręce ludzi z PiS. Ja mogę nad tym boleć, ale to jest cena demokracji. Gdybym był szefem KGB to codziennie dawałbym na mszę żeby Kaczyński się nie przeziębił" - Adam Michnik w TOK-FM
Po 11 ... pilne2021.06.9 16:39
Głupiś się urodził i głupi zdechniesz , bydlaku .
zxc2021.06.9 16:50
Po 11 ... pilne - Prymitywizm potomka Chazarów wyłazi z ciebie żydowski bucu.