[Wideo] Abp Jędraszewski zdecydowanie o chcących zamykać kościoły: Mamy prawo zapytać, skąd oni są? - zdjęcie
01.04.21, 15:39fot. flickr.com/diecezja.pl

[Wideo] Abp Jędraszewski zdecydowanie o chcących zamykać kościoły: Mamy prawo zapytać, skąd oni są?

81

- Dzisiaj jest wielu „ubogich w duchu”, którzy są spragnieni prawdy i którzy domagają się od kapłanów osobistego świadectwa ich życia na rzecz Chrystusowej prawdy – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który przewodniczył Mszy św. Krzyżma w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W czasie Mszy św. Krzyżma odczytywany jest Ewangelia wg św. Łukasza, w której Jezus w synagodze w Nazarecie odczytuje fragment proroctwa Izajasza: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana”. Abp Marek Jędraszewski zauważył, że w pierwszym rzędzie te słowa odnoszą się do samego Jezusa, ale odnoszą się także do każdego kapłana.

Metropolita zwrócił uwagę, że kapłańska godność wypływa z faktu, że na kapłanach spoczywa Duch Pański, a nie duch tego świata, który chciałby ich za wszelką cenę wewnętrznie ujarzmić i do siebie upodobnić. Słowa „ponieważ Mnie namaścił” arcybiskup odniósł do momentu święceń kapłańskich, a „posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę” – do codziennego zadania głoszenia Ewangelii współczesnemu światu, co w epoce post-prawdy i dyktatury relatywizmu nie jest łatwe. Metropolita odwołał się do doświadczenia wielu księży, którzy mają świadomość, że dzisiaj jest wielu „ubogich w duchu”, którzy są spragnieni prawdy i którzy domagają się od kapłanów osobistego świadectwa ich życia na rzecz Chrystusowej prawdy.

Posłał Mnie, abym więźniom głosił wolność” – te słowa abp Marek Jędraszewski odniósł do doświadczenia konfesjonału, w którym kapłani dają wiernym Chrystusowe wolność i pokój. – Niech nigdy nie braknie, zwłaszcza teraz, w tym trudnym czasie, męczenników konfesjonału – tych, którzy więźniom grzechu głoszą prawdziwą wolność – mówił.

Posłał Mnie, abym niewidomym niósł przejrzenie”. – I to w czasie, kiedy w samym Kościele doświadczamy tego, iż prawda bywa niekiedy zaciemniana i to przez ludzi, którzy z racji swojego powołania i wybrania powinni być do końca jednoznacznymi świadkami prawdy. Chrystusowej, nie własnej – mówił metropolita krakowski i przywołał jedną z reakcji na niedawną Notę Kongregacji Nauki Wiary odnośnie do błogosławieństwa par homoseksualnych. Biskup jednej z diecezji na zachód od Polski kazał na stronie internetowej swojej diecezji umieścić tęczową flagę i napis «Love Is No Sin» – «Miłość nie jest grzechem»”. Arcybiskup zwrócił uwagę, że także w Polsce w ostatnim czasie podejmowane są próby tworzenia struktur analogicznych do znanych z Zachodu. – Nowe wersje „wir sind Kirche”. Nie „my jesteśmy Kościołem”, ale my należymy do Chrystusowego Kościoła. Nie ma Kościoła bez Chrystusa – podkreślał abp Marek Jędraszewski wskazując na konieczność jednoznaczności w głoszeniu doktryny Kościoła.

Posłał Mnie, abym uciśnionych odsyłał wolnymi”. – Wielu jest dzisiaj „uciśnionych” – pandemią, chorobami, nieszczęściami, upadkiem na duchu, apostazjami z Kościoła, smutkiem a nawet przerażeniem wobec prześladowań Kościoła. A my mamy odsyłać ich wolnymi. To jest nasze zadanie – mówił metropolita krakowski do kapłanów zgromadzonych w Łagiewnikach. Zwrócił uwagę, że w ostatnich dniach w mediach słyszymy nawoływania do zamykania kościołów. – Czynią to ludzie, którzy jeszcze nie tak dawno, w czasie tej samej pandemii uważali, że ich miejscem jest ulica. Mówią to ludzie, dla których kościół jest „zwykłym budynkiem”. Mamy prawo zapytać, skąd oni są? Nie znają historii naszego narodu chrześcijańskiego od ponad 1050 lat? Nie wiedzą czym jest kościół? – mówił arcybiskup podkreślając równocześnie, że jest bardzo daleki od lekceważenia pandemii i jej skutków; zapewnił, że zawsze prosił i nadal prosi o przestrzeganie związanych z nią obostrzeń. W tym kontekście metropolita przywołał słowa Jana Pawła II z 3 czerwca 1991 r. wypowiedziane w Lubaczowie: „Postulat, ażeby do życia społecznego i państwowego w żaden sposób nie dopuszczać wymiaru świętości, jest postulatem ateizowania państwa i życia społecznego i niewiele ma wspólnego ze światopoglądową neutralnością”.

Arcybiskup podkreślił też wagę kapłańskiej solidarności, a także wsłuchiwania się duszpasterzy w głos owiec. Rani wszelki wyraz arogancji, a buduje każdy wyraz zatroskania o biednych, samotnych i opuszczonych. – Jak buduje poczucie, że Kościół jest jeden, a my jesteśmy jedno w jednym Kościele Chrystusa – mówił abp Marek Jędraszewski.

Posłał Mnie, abym obwoływał rok łaski od Pana”. Arcybiskup przypomniał, że w tym roku obchodzona jest 90. rocznica objawienia św. Faustynie dotyczącego namalowania Obrazu Miłosierdzia Bożego. Zaznaczył, że w tym roku szczególnie w Kościele czczony jest św. Józef, stąd zakończył homilię modlitwą przedstawicieli prezbiterium Kościoła Krakowskiego: święty Józefie, Opiekunie Kościoła, módl się za nami!

mp/diecezja.pl

Komentarze (81):

Skrzypek na dachu2021.04.2 16:16
Z Khabarowskiego Biribizdanu .
Eliza2021.04.2 8:29
A otwierajcie się, szybciej wymrzecie.
Skrzypek na dachu2021.04.2 16:20
Dlaczego babe udajesz , chyba sam sie zglaszasz na kukle Judaszowske , eskimoski trollu Elizirciu .
Karol2021.04.2 6:04
Po tych komentarzach widac kto jest prawdziwym katolikiem , a kto spod znaku sztana tj blyskawicy, ludzi opetanych , ktorym przeszkadza wiara katolicka i chodzenie do swiatyn , w ktorych mieszka prawdziwy BOG.
B.2021.04.2 3:14
Niezwykle piękna i mądra homilia Arcybiskupa Jędraszewskiego. Powinien jak najszybciej zostać kardynałem. Wspaniały Arcybiskup!
Apateista2021.04.2 5:57
Mądra? :-) A co ty człowieku z niej zrozumiałeś? Pan Jędrzejewski jasno i dobitnie próbuje przekonywać, że każdy kapłan na ziemi jest jak sam "Bóg", i jak "Bogu" trzeba mu składać hołdy. Namawia swoich kolegów by nie bali się tego domagać od społeczeństwo, bo im się to po prostu należy. Próbuje tez za wszelką ceną udowodnić że czarne jest białe, a białe jest czarne, określając relatywizm jako zło, bo według niego tylko "Bóg" czyli w jego mniemaniu kapłan ma prawo do oceny moralnej i tylko on wyznacza ramy tej moralności. jednym słowem, pan Jędrzejewski stawia się ponad prawem i tradycjami jawnie ogłaszając się "Bogiem" żądając bezwzględnego posłuszeństwa i nietykalności. "Dyktatura relatywizmu", o której z taką pasją mówi jest kluczem do zrozumienia jego intencji: "chcemy rządzić całym światem". "Gratuję" tym wszystkim, którzy w jego słowach widzą jakakolwiek mądrość.
trzaska2021.04.2 6:18
Co człowiek może dać za swoją duszę?
NN2021.04.2 7:54
Biedny człowieku. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, mylisz nawet nazwisko, a pouczasz innych! Metropolita wyraźnie mówi o powinności i służeniu biednym i potrzebującym i o tych, którzy o tym zapomnieli, a nie o robieniu z nich bogów!
NA CO LICZYSZ W TEJ SWOJEJ GŁUPIEJ ZABAWIE?2021.04.1 23:39
Lechu, przeanalizowałam te wszystkie wpisy! SZKODA NA CIEBIE SŁÓW! KOMU CHCESZ ZAIMPONOWAĆ TĄ GŁUPOTĄ??? WSZYSTKIE WPISY SĄ TWOJE! JEST ICH PONAD 60 SZT. NA CO TY CHŁOPTASIU LICZYSZ??? ...PRZECIEŻ ZNAMY TE WSZYSTKIE TWOJE NICKI! ..."SZKODA SPRZĘTU I ...WĄTPLIWEGO..TALENTU! ....PISZESZ SAM DO SIEBIE I SAM ODPOWIADASZ SOBIE! JAKIM TRZEBA BYĆ ŻAŁOSNYM CZŁOWIEKIEM....????
Jawny2021.04.2 5:49
Na niego nie ma rady. Biedny, opętany nienawiścią człowiek, niewolnik diabła.
Apateista2021.04.2 6:01
Raczej inteligentny prześmiewca.
Tella2021.04.1 23:34
Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na --- Sexconn.Com
Aleks....2021.04.1 23:43
"Tello"...! Zamknij się! To nie ten Portal! Możesz za to "beknąć" ! Moja w tym będzie głowa, zobaczysz!! To nie kobiety na jedną noc! Brak słów! TFU...!
Żuk Gnojarz2021.04.1 21:37
Spis Powszechny , mnie nie obejmuje :(
Żuk Gnojarz2021.04.1 21:34
Homo - Niewiadomo
Żuk Gnojarz2021.04.1 21:04
Czuję się porażony , lekturą Biblii
Żuk gnojarz2021.04.1 21:21
czyli dewiant ? Miłośnik fekalii ??
Żuk Gnojarz2021.04.1 21:02
Ślinię palce i obracam stronice ......
Palindrom2021.04.1 20:59
…chcą zmusić Kościół do zamykania kościołów, a na sztandarach, od lat, niosą hasło rozdziału Kościoła od Państwa. Jeśli ktoś chciałby to zrozumieć niech nie marnuje czasu i zacznie czytać Biblię; tam obłuda i żmijowy język są wyjaśnione na setki sposobów, nieomal na każdej karcie.
Żuk Gnojarz2021.04.1 20:53
Szczał w Dyche :)
Anonim2021.04.1 20:53
Prima aprilis
Żuk Gnojarz2021.04.1 20:43
Odnalazłem dziś Jezusa !!! Był za kanapą .
NaziBarbi2021.04.1 20:41
Super ksiądz!
NaziBarbi2021.04.2 4:51
Czyli zboczeniec w sukience.
ala2021.04.1 20:27
Jak Hołownia się boi iść do kościoła, to niech siedzi w domu. Ma rozdwojenie jaźni. W naszej parafii był ewangelizować 4 lata temu. Swoją wiarą i postawą, a także świadectwem ujął wielu. Czasami tak bywa, że w owczych skórach są wilki....Jeździł po kościołach, mówił, że aborcja jest zbrodnią a teraz jest za.... To samo robi z kościołami. Taka chorągiewka z niego. Jemu się wydaje, że jest vipem. Prostak. Jeżeli ktoś tak szybko zmienia nastawienie, poglądy itd....to jak można takiemu człowiekowi zaufać? Kasa zmienia człowieka!!! Chce zwrócić uwagę na siebie i nie wie nawet, co mówi. A może POwinien POmyśleć nad swoim życiem-komu służy...To taki kameleon, który Boga się nie boi.....
Anonim2021.04.1 20:08
Nie wariujcie! Nikt NIE CHCE zamykać kościołów. Sama pandemia domaga się reakcji. Jeśli ludzie nie umieją zachować się w tłumie, by było bezpiecznie, to miałoby być i tak, bo przecież "Bóg nie chce być Bogiem umarłych, ale żywych" mówi Pismo. Na szczęście parafie potrafiłyby zadbać o bezpieczeństwo przy obecności tłumów na nabożeństwach (pisałem tu o sposobach), jeśliby się udało wyeliminować opornych z reguły. /stp
man.of.Stagira2021.04.1 19:45
Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
Anonim2021.04.1 20:15
Mszy jest dużo. Życie jest jedno "Bóg nie chce być Bogiem umarłych, ale żywych" (Ewangelia). /stp
Skrzypek na dachu2021.04.1 19:44
Brawo Abp Jendraszewski , masz 100% racje .
Ja2021.04.1 19:49
Zapewne zakłady dekarskie oficjalnie też są zamknięte. Uważaj więc "skrzypek", jak dach ci się zepsuje. Jędraszewski więc powinien zapytać w twoim imieniu: Skąd oni są, ci którzy kazali zamknąć zakłady dekarskie?
AAAtomek2021.04.1 19:39
Ksiądz bez maski w akcji! To trzeba obejrzeć :D :D :D ________ https://www.wiocha.pl/1668236,Ksiadz-bez-maski-w-akcji
Anonim2021.04.1 20:11
Nie ubliżaj wsiom, bo ze wsi wyszli Twoi przodkowie, bliżsi czy dalsi. Bywam tu i tu. Na wsiach lepiej przestrzegają zasad sanitarnych w kościołach. Dużo lepiej!/stp
man.of.Stagira2021.04.1 19:35
Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
Ja2021.04.1 19:31
Zamykają restauracje, hotele, zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne, sale sportowe, kluby fitness. Trzeba zapytać: Skąd oni są?
man.of.Stagira2021.04.1 19:27
Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
man.of.Stagira2021.04.1 19:26
Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
man.of.Stagira2021.04.1 19:26
Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
man.of.Stagira2021.04.1 19:25
Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
man.of.Stagira2021.04.1 19:23
Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
ceramik2021.04.1 18:54
Ich dziadowie są z terenów okupowanej Palestyny, a oni są z plemienia wybranego przez Złego.
Słowo Pana2021.04.1 18:47
JEŻELI POZAMYKACIE KOŚCIOŁY ---- TO WSZYSCY POMŻECIE !!!!! PRZESTAŃCIE PROFANOWAĆ PANA JEZUSA W KOMUNII ŚWIĘTEJ UDZIELAJĄC JEJ NA STOJĄCO I NA RĘKĘ, MSZY ŚWIĘTEJ NIE CELEBRUJE SIĘ TYŁEM DO PANA JEZUSA W TABERNAKULUM ------ to powiedział nasz PAN
SŁOPO PANA2021.04.1 18:44
JEŻELI POZAMYKACIE KOŚCIOŁY ---- TO WSZYSCY POMŻECIE !!!!! PRZESTAŃCIE PROFANOWAĆ PANA JEZUSA W KOMUNII ŚWIĘTEJ UDZIELAJĄC JEJ NA STOJĄCO I NA RĘKĘ, MSZY ŚWIĘTEJ NIE CELEBRUJE SIĘ TYŁEM DO PANA JEZUSA W TABERNAKULUM ------ to powiedział nasz PAN
AAAtomek, hello jews motherfuckers!2021.04.1 18:22
Happy Passover kikes! - - - - Not infected with the Covid yet? Be patient: All good things come to those who wait. Meanwhile, I hope you choke on matzo ball.
AAAtomek2021.04.1 18:03
No właśnie, dobre pytanie, skąd i kto pociąga sznurkami "Право и Cправедливость"? Moskwa? Watykan? Waszyngton? Mińsk? Ułan-Bator?
Chłopie2021.04.4 10:41
idz juz do diabła idioto chory psychicznie
DJ Jędru2021.04.1 17:33
Manager zespołu Paetz Sex Boys.
man.of.Stagira2021.04.1 17:29
Przepraszam, rozum mi się zawiesił.
man.of.Stagira2021.04.1 17:22
"Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
man.of.Stagira2021.04.1 17:22
"Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
man.of.Stagira2021.04.1 17:22
"Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
man.of.Stagira2021.04.1 17:22
"Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
man.of.Stagira2021.04.1 17:21
"Realne uczestnictwo w sprawowaniu Najświętszej Ofiary, jak wierzymy, w anamnezie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jest dla katolika najcenniejszym skarbem, źródłem i szczytem jego życia religijnego."
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.1 16:54
a za cioteksem jędraszewskim, siedzą młode konsekrowane pedofile bez maseczek i zachowanie bezpiecznej odległości!
fdf2021.04.1 16:44
Co za czarny typ, w młodych Polakach nadzieja. Odrzucić tępaka na śmietnik historii!
Rolmops2021.04.1 16:50
fdf , spadaj kacapie moskiewski za Ural !
fdf2021.04.1 16:53
A paszoł won rolmopsie ruska sfołoczo i onuco.
JPIII2021.04.1 16:39
Kiedy tego pedophila jędraszewskiego dopadnie wirus? Módlmy się aby to stało się jak najszybciej. Już mamy dość tych pedophilów.
Krakus2021.04.1 16:38
Nauka kontra zabobony. :D Naukowcy i lekarze oraz ludzie myślący logicznie kontra Jędraszewski. :D Wirus kontra "konsekrowane dłonie". :D Dystans w czasie pandemii kontra gusła.:D :D :D Teraz rozumiecie dlaczego jako mieszkaniec Grodu Kraka tak nienawidze tego konusa z Łodzi, urodzonego w stolicy Pyrolandii? Kurde - 35 000 zarażonych dzisiej, ponad 600 trupów, a ten katabas znów robi show, a z siebie męczennika...
Felek2021.04.1 16:38
Polska ma pierwszą konstytucję w Europie, a drugą na świecie, gdzie zapisane jest wolność i równość wszelkich wyznań oraz rozgraniczenie państwa od kościoła. To jest nasze dziedzictwo, kultura i historia a nie dyktat watykańskiej mafii. W Polsce nie będzie spokoju ani pojednania jeśli kościół będzie narzucał drugiej połowie społeczeństwa swoje dogmaty. Polska ma być krajem świeckim, a obecnie cały rząd klęczy przed facetami w kieckach i wydal już 300 milionów naszych pieniędzy na jakiegoś szemranego zakonnika i jego niewiadome cele. Zerwać konkordat, kto chce niech się modli, chodzi do kościoła ale wara od tych co chcą żyć i być wolni.
Piotr Nowak2021.04.1 16:31
Oni są z sowieckiego sajuza !
Foster2021.04.1 16:30
........a ja i tak najbardziej zapamiętałem: napiętnowanie LGBT - że te osoby to niby czerwona zaraza (z czym się nie zgadzam), że kapłani pedofile doświadczają holokaustu ze strony krytykujących ich czyny (co mnie oburza), że jako biskup pomocniczy w diecezji poznańskiej nakłaniał kapłanów do podpisywania listy osób dających rękojmię jego niewinności (co wkrótce okazało się wielką obłudą i hipokryzją).
stop lewactwu !2021.04.1 16:30
Część tej swołoczy made in CCCP . Reszta to pomioty lewacko-UBeckie .
greg2021.04.1 16:26
Jedraszewski na Prymasa Polski ----------- inni to umoczone pedały w klikach wypasione rezydencje i hipokryzja z esbecka przeszłością !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Grizzly2021.04.1 16:18
Szukam mężczyzny/ kobiety na namiętne spotkania. Mam 50 lat i zgrabne ciało. __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie na fronda.pl po niku: Grizzly. Napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, a w ciągu 50 minut odpiszę Ci co następuje: "Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję). Won trollu buraczany!"
Grizzly2021.04.1 19:54
Won k. końsko - buraczana!
Anonim2021.04.1 16:14
Jędrula! Kocham Cię 😍 Nikt tyle nie czyni dla laicyzacji społeczeństwa polskiego co Ty!
­2021.04.1 16:11
Koronawirus u dwóch biskupów. Kuria prosi, by modlić się o nich i o ustąpienie pandemii. Od roku wznoszone są modły antywirusowe – bez skutku, ale wierzący powtarzają jałowy rytuał. Religia najwyraźniej upośledza procesy uczenia się i uniemożliwia wyciąganie prawidłowych wniosków
­2021.04.1 16:13
https://pbs.twimg.com/media/Ex5jrlEWgAUw-TM?format=jpg&name=small
ZERRO2021.04.1 16:09
Czarna Zaraza sodomicko-pedofilska z Watykanu rozpanoszyła się.
Apostata2021.04.1 16:05
Biszkopcie, cmoknij mnie w prdel.
Ryszard2021.04.1 16:04
Jak patrzę na to-to i słucham, to przestaję dziwić się iż niejaki Tymoteusz Sz. ( szacun..) zdezerterował z tzw. "posługiwania".
Grizzly2021.04.1 16:04
Ten Jędraszewski to jakieś wynaturzenie. Prostactwo tego człowieka wychodzi co krok, a nadal ludzie go słuchają. Wstrętne
Grizzly2021.04.1 19:55
Won trollu wystrugany przez POmioty SBeckie z buraka! Won od mojego nicka!
stefan2021.04.1 16:00
Każdy myślący człowiek by zamknął. Powinno zostać otwarte tylko to co jest niezbędne do przeżycia!!!
ateistyczna idiotyzacja galaktyki2021.04.1 15:58
lemparty powinny chodzić na smyczy
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.1 15:57
znowu ta k*rwa jędraszewski wypełzła z jakiegoś szamba i pyerdoli swoje mądrości! popatrzcie jak ten kleszy smierdziel wygląda! dziadzia jest w takim wieku i tak się przebiera, przecie ten zbok zawstydziłby nie jednego 'drag queen'
blackie2021.04.1 15:49
Półgłówek, cham i ciemniak Jędraszewski już ledwo zipie, ale ciemnotę będzie wciskał.
Jędraszewski to typowy kościelny chuj...2021.04.1 15:46
...żyjący z opowiadanie bajek!!!!!!!!!
Apostata2021.04.1 15:46
Arcyszaman katolickiej sekty znowu zwymiotował miłosierdziem! Sekta katolicka to wrzód naszego narodu!
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.1 15:43
To goowno obcej agentury z Watykanu jeszcze nie zdechło?
A czy wilczur "hrabiego" już nakarmiony?2021.04.1 15:41
Pesach nie pesach - gadzina głodna.