WHO zaleca europejskim 4-latkom masturbację, a starszym – min. akceptację aborcji! - zdjęcie
10.10.13, 20:19fot. Twitter WHO

WHO zaleca europejskim 4-latkom masturbację, a starszym – min. akceptację aborcji!

29

„Całościowe podejście, bazujące na rozumieniu seksualności jako obszaru ludzkiego potencjału, pomaga dzieciom i młodym ludziom rozwijać podstawowe umiejętności, umożliwiające im samookreślenie ich seksualności” – czytamy w poradniku.

Dziełko to, zatytułowane „Standardy edukacji seksualnej w Europie” zostało stworzone przez WHO w Niemczech w 2010 roku, ale dopiero niedawno zostało rozesłane do europejskich ministerstw zdrowia.

Dla dzieci do 4 lat zaleca:

- informowanie dziecka o „radości i przyjemności” która płynie z „dotykania własnego ciała i wcześnie rozpoczętej masturbacji”;

- mówienie dziecku o „prawie do eksploracji własnej tożsamości płciowej”;

- akceptowanie „różnych dróg, jakimi rodzina wzbogaca się o dziecko”

- uświadomienie, że „relacje [międzyludzkie] są różnorodne”

Dla dzieci od 4 do 6 roku życia:

- dzieci powinny „utrwalić swoją tożsamość płciową”

-  mają być poinformowane o „różnych koncepcjach rodziny”

- powinny akceptować „różnorodności”

Dla dzieci od 6 do 9 roku życia:

- dzieci powinny być informowane o „wyborach dotyczących rodzicielstwa i ciąży, płodności, adopcji, podstawowych ideach antykoncepcji (tj. że jest możliwe planowanie i decydowanie o swojej rodzinie)”

- należy mówić dziecku o „różnych metodach antykoncepcji”

- należy przedstawić informacje „o radości i przyjemności czerpanej z dotykania własnego ciała (masturbacja/samostymulacja)”

- trzeba im powiedzieć o „seksualnych prawach dzieci”

Dla dzieci od 9 do 12 roku życia:

- dzieci powinny „mieć zrozumienie i akceptację dla zmian i różnic w ciałach (rozmiar i kształt penisa, piersi i pochwy może się znacznie różnić)”

- należy nauczyć dzieci o „różnych rodzajach antykoncepcji i jej zastosowaniu; o mitach na temat antykoncepcji”

- należy umożliwić im zdobycie umiejętności „w efektywnym używaniu w przyszłości prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych”

- poinformować je o „pierwszych doświadczeniach seksualnych, orientacji płciowej, zachowaniach seksualnych młodych ludzi (różnorodność zachowań seksualnych), różnicach pomiędzy tożsamością płciową i płcią biologiczną” oraz o „przyjemności, masturbacji i orgazmie”

- dzieci powinny posiadać zdolność do „podejmowania świadomych decyzji o przeżywaniu lub nie doświadczeń seksualnych”

- należy powiedzieć im o  akceptowaniu, szanowaniu i zrozumieniu „różnorodności w sferze seksualnej i orientacji seksualnej”

Dzieci w wieku od 12 do 15 lat:

- powinny otrzymać informację o „usługach antykoncepcyjnych”

-nauczyć się o „ciąży (także wśród part jednopłciowych)”

- zdobyć umiejętności w „dokonywaniu świadomego wyboru środków antykoncepcyjnych i w efektywnym używaniu wybranych środków”

- dowiedzieć się o „tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, włączając w to coming out/homoseksualizm”

- być poinformowane o „prawach seksualnych zdefiniowanych przez Federację Planowanego Rodzicielstwa [Planned Parenthood Federation – przyp. tłum.] i przez Światowe Stowarzyszenie Zdrowia Seksualnego [World Association for Sexual Health]

Dzieci powyżej 15. roku życia:

- mają być poinformowane na temat „ciąży (także w związkach jednopłciowych) i niepłodności, aborcji, antykoncepcji, nagłej antykoncepcji”

- zdobyć „krytyczne spojrzenie na rozmaite kulturalne/religijne normy związane z ciążą i rodzicielstwem itd. [sic! – przyp. tłum.]

- zdobyć wiedzę o „seksie ‘tranzakcyjnym’ (prostytucja, a także seks w zamian za drobne upominki, posiłki, noclegi, niewielkie datki pieniężne), pornografii i zależności seksualnej”

- należy zadbać o „zmianę możliwych negatywnych odczuć, niesmaku i nienawiści względem homoseksualizmu w akceptację i szacunek dla odmienności seksualnych”

- dzieci powinny wiedzieć o „strukturze rodziny i jej przemianach, o wymuszonym małżeństwie, o homoseksualizmie, biseksualizmie, aseksualizmie, samotnym rodzicielstwie”

- należy powiedzieć im o „prawie do aborcji”

- należy zapewnić je o możliwości „żądania praw seksualnych”

Według WHO, poradnik ów ma być wprowadzeniem do „całościowej seksualności”, zwłaszcza, że w Europie wzrasta min. ilość zakażeń wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz liczba niechcianych ciąż wśród nastolatek i przypadków przemocy seksualnej.

Pac/LSN

Komentarze (29):

anonim2013.10.10 20:28
Ciągle mnie zastanawia ile ludzie są w stanie wytrzymać i kiedy chwycą za kosy.
anonim2013.10.10 20:29
Kochani autorzy tego "wspaniałego dzieła", zacznijcie czytać o "radości i przyjemności czerpanej z eutanazji starczej" jakiej niewątpliwie poddadzą was dzieci wychowane na waszych światłych zaleceniach. Tak trzymać! Przyjdą po was! ;)
anonim2013.10.10 20:32
mikolodz Wiem że teksty na Frondzie są różnej wartości, często zmanipulowane, oraz opatrzone dramatycznymi jakościowo komentarzami, ale żeby od razu po kosy sięgać?! Nie, nie, nie tak nie wolno ;)
anonim2013.10.10 20:40
A mi to zalatuje lobby pedofilskim, które chce sobie "wychować" przyszłe ofiary. A może nawet z czasem zalegalizować seks z dziećmi. Przecież będą mogli się tłumaczyć, że dzieci wszystko o seksie wiedzą, więc mogą go uprawiać nie tylko same (bo w tym poradniku zachęcają do masturbacji), ale też ze starszymi "wujkami". STRASZNE!!! Że nikt się nie weźmie za tą panoszącą się bandę wpływowych pedofilii !!!
anonim2013.10.10 20:44
Łukasza 17:1-2  Rzekł znowu do swoich uczniów: Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie.
anonim2013.10.10 20:56
mikolodz; dokładnie , tylko myśląc w ten sposób , myślisz o ludziach myślących:-) ja zastanawiam się ilu takich jeszcze zostało w Europie; bo cos za długo czekam/y. Franko7 ; to pewnie jest jakaś przenośnia, choć w obronie dzieci ja skłonny jestem chwycić za kosę, jeśli zajdzie potrzeba obrony najsłabszych.
anonim2013.10.10 21:15
Muszę się zdecydowanie zgodzić z Kefasem małym. Jednak pamiętajcie, że KEFAS 1277 jest tylko JEDEN! Ps. Jeśli Kefasie mały chcesz wejść w moje buty, a mnie puścić boso to muszę ci powiedzieć, że takich to ja pożeram żywcem!
anonim2013.10.10 21:29
banda zboczeńców!
anonim2013.10.10 21:36
To tylko pierniczenie starych pedofilów z WHO, jeśli przyjdzie do konkretów to wierzę ,że ludzie staną w obronie swoich dzieci nawet jeśli miałaby polać się krew.
anonim2013.10.10 22:01
WHO samo szykuje odgórnie narzucone molestowanie seksualne maluchów w przedszkolach, to ciekawe czy mainstreamowe media będą z równą chęcią rozdzierać na to szaty, co na (marginalne i zwalczane) przypadki pedofilii w Kościele.
anonim2013.10.10 22:20
WHO opanowalo LGBT czyli to jest ich ideologia Gender Bedziemy miec wiecej homoseksualistow, pedofilow , tatusiow w sukienkach , transwestytow... etc...kolorowo i wesolo. Caly swiat bedzie Sodoma i Gomora Za tym stoi szatan.
anonim2013.10.10 22:22
Łukasz 17.3-4 " 3 εἶπε δὲ ἐν ἑαυτῷ ὁ οἰκονόμος· τί ποιήσω, ὅτι ὁ κύριός μου ἀφαιρεῖται τὴν οἰκονομίαν ἀπ’ ἐμοῦ; σκάπτειν οὐκ ἰσχύω, ἐπαιτεῖν αἰσχύνομαι· 4 scio quid faciam ut cum amotus fuero a vilicatione recipiant me in domos suas 4 ἔγνων τί ποιήσω, ἵνα, ὅταν μετασταθῶ ἐκ τῆς οἰκονομίας, δέξωνταί με εἰς τοὺς οἴκους ἑαυτῶν."
anonim2013.10.10 22:23
Autorzy tego poradnika powinni stanąć przed sądem pod zarzutem pedofilii. WHO - do rozwiązania i pognania gdzieś na pustynię!
anonim2013.10.10 22:53
@Lubiniak - pomyślałem dokładnie to samo
anonim2013.10.10 23:17
Jeżeli ktoś uważa to za takie wspaniałe, to JEGO WŁASNE dzieci na pewno odczują wszelkie "dobrodziejstwa" jakie z tego płyną. Powodzenia, nikomu źle nie życzę:)
anonim2013.10.10 23:21
Czy jest możliwe ,że pisali to NORMALNI ludzie.
anonim2013.10.10 23:26
@Franko7 Ale żyć bez tej Frondy to nie potrafisz...
anonim2013.10.11 0:06
czytać sie tych obślizgłych i cuchnących instruktarzy dla wychodowania pedofilskich ofiar nie da. Jakie potworne zboki maja dziś władzę na świecie ,w mediach i w parlamentach! .Robią co chcą,sięgają po nasze dzieci,karzą im się masturbować a za chwilę w szkołach pojawią się "instruktorzy"którzy będą udzielać indywidualnych korepetycji z tej czynności. Czyli jawna,popierana przez media pedofilia w pełnym rozkwicie! ,Jej zdeklarowani przedstawiciele szwendaja się po Gazetach Wyborczych udając pisarzy(cohn bendit-szef Zielonych),lub kręcą filmy(polański),lub adoptują wraz ze swym partnerem" małą ofiarę" dla siebie lub też piszą wprost na swym zboczonym blogu"...jestem pedofilem i transgenderem..."koniec obleśnego cytatu z blogu wykładowcy UW mariusza drozdowskiego. I z wszystkich tych jawnych entuzjastow gwałcenia dzieci bije wielka duma,ślinią się ,lubieżnie oblizują ,obmacują nam dzieci i nikt im nawet nie pogrozi paluszkiem! Dlaczego?? Bo wszystkie służby porządkowe szaleja w tym czasie z lupą po plebaniach,zaglądaja pod dywany,odrywają tynki z kościelnych ścian,przeszukują groby kapłanów zmarlych poł wieku temu .I nawet jeśli znajdą jakiegoś podejrzanego w koloratce to w tym czasie caly legion dumnych z siebie pedofili pisarzy,reżyserów i polityków zdąży zniszczyć życie tysiącom niewinnych dzieci! Na koniec cytat dla ludzi o mocnych nerwach: uwaga cytuję "uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne,bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze" koniec horroru. I pytanie do tolerancystów -Który ksiądz to powiedział w telewizyjnym wywiadzie?? Nie wiecie?? To nie ksiądz tylko szef Zielonych-Daniel Cohn Bandit. Chyba udalo mu się uciec z więzienia o podwyższonym nadzorze bo widziano go ostatnio w gmachu Gazety Wyborczej...
anonim2013.10.11 0:17
Organizacja / FAO / już wyeksploatowana i jej dalsze działanie będzie szkodzić , zdrowiu fizycznemu i psychicznemu .
anonim2013.10.11 0:34
Kilka myśli: 1. Gdyby z czymś takim jakiś ksiądz wyskoczył, toby go Interpol ścigał. 2. Z powyższego tekstu wynika jasno, że WHO reprezentuje interesy przemysłu gumowo-farmaceutyczno-aborcyjnego, a nie ludzi. 3. Nie mam wątpliwości, że prędzej, czy później ludzie się ockną i nadejdzie czas, że ci wszyscy postępowcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny. Tyle tylko, że nie ma i nie będzie nigdy kary adekwatnej do ilości istot ludzkich, których życie zniszczyli lub zniszczą w przyszłości.
anonim2013.10.11 1:24
@Gaius Marius zgadza się WHO to powoli zaczyna być organizacja rodem z Orwella.Nad jej dyrektywami zaczyna powoli unosić się jakiś dziwny zapach-spalenizna?siarka może? Nie wiem czy dożyjemy czasów gdy zło bedzie nazwane złem a dobro dobrem. I scigać się będzie prawdziwych przestępców a nie tych których wskaże Pafka Morozow. Teraz jest odwrotnie.Pedofile legalnie wchodzą do szkół,przedszkoli i żłobków, piszą książki.goszczą na salonach,prowadzą blogi a kamery przez 24h uganiają się za księdzem ,który zadarł z mafią(jakoś nie wyobrazam sobie pedofila,któremu mafia w czymkolwiek przeszkadza). A dzialacze LGBT szyderczo śmieją się nam w twarz,spacerując nago po ulicach naszych miast i podniecając się na widok naszych dzieci.
anonim2013.10.11 5:33
" zdobyć wiedzę o „seksie ‘tranzakcyjnym’ (prostytucja, a także seks w zamian za drobne upominki, posiłki, noclegi, niewielkie datki pieniężne), pornografii i zależności seksualnej” Informowanie o powyzszym jest pozytywne, ale.. jezeli przyjmiemy zasade, iz zostanie przedstawione prawidlowo, tzn. ze prostytuowanie sie - w tym udzial w sesjach pornograficznych - uwlacza ludzkiej godnosci. " - dzieci powinny wiedzieć o „strukturze rodziny i jej przemianach, o wymuszonym małżeństwie " O wymuszonym malzenstwie, jak najbardziej wiedziec powinny - jest to adresowane do mlodziezy spoza europejskiego kregu kulturowego. " w Europie wzrasta min. ilość zakażeń wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz liczba niechcianych ciąż wśród nastolatek i przypadków przemocy seksualnej. " Edukacja seksualna powyzszemu nie zapobiegnie - jednak informacje o chorobach przenoszonych droga plciowa starsze dzieci i mlodziez powinny posiadac. " „Standardy edukacji seksualnej w Europie” zostało stworzone przez WHO w Niemczech w 2010 roku, " Moze i powyzsze zostalo utworzone w Niemczech, ale w naszych przedszkolach i szkolach podstawowych - w Landach zachodnich - deprawacja dzieci nie przejdzie. Zawdzieczamy to przewadze muzulmanskich dzieci w placowkach wychowawczych i szkolnych - muzulmanie nieprawic swoich dzieci nie pozwola.
anonim2013.10.11 8:25
przecież te dzieci będą miały tak samo zrytą psychikę jak te molestowane przez pedofilów i to do tego hurtem
anonim2013.10.11 8:43
Przeczytałem wszystkie komentarze i doszedłem do wniosku, że na tym forum samodzielnie już nikt nie myśli, wszyscy schrupali potrawkę którą im fronda przygotowała, a najpewniej ten artykuł ma tyle wspólnego z prawdziwym dokumentem co wiewiórka z wróblem. W każdym razie wydaje mi się, że edukacji seksualnej nie potrzeba jeśli rodzice są ogarnięci i obserwują swoje dzieci. Problem pojawia się wtedy gdy dzieci swoją wiedzę o seksualności i współżyciu czerpią z internetu, pornografii, bo w szkole wychowanie do życia w rodzinie prowadzi ksiądz albo katecheta.
anonim2013.10.11 9:23
" Fronda dziesiaty raz o tym samym, ale oczywiscie o kolejnej kompromitacji zespolu Macierewicza nie wspomni." w naszej wspaniałomyślności nad Laskiem pastwić się nie będziem ....
anonim2013.10.11 16:20
@Crumb Zarówno WHO jak i APA (American Psychologist Association). Polecam poczytać o tym w jaki sposób NAPRAWDĘ skreślono homoseksualizm z listy chorób i czego typowy przeciwnik homoseksualizmu nie powie, bo nie czytał, trwa błogo w ignorancji: http://slwstr.net/blog/2013/3/12/gosowanie @Mniemanologia Całkowicie trafna diagnoza. Ja ów raport czytałem już dawno temu, kiedy Fronda jeszcze nie formułowała tak radykalnych wniosków. Myślałem że zmądrzała, bo tematu nie tykała przez ostatnie parę miesięcy. Teraz jak widać panika (wynikająca z ignorancji aniżeli znajomości owego dokumentu) urosła do niebotycznych rozmiarów i komentujący na Frondzie mogą sobie błogo "poużywać" po Fronda już im zaserwowała strawną papkę w którą bezkrytycznie wierzą. http://preview.tinyurl.com/WHOsexed Wytyczne podawane przez poradnik są oczywiście dość obiektywne i zgodne z tym co podawała do wiadomości i nadal podaje psychologia. Histerię komentujących da się wytłumaczyć jedynie demonizowaniem takich spraw jak cielesność, przyjemność, ignorancją owego poradnika, który owszem, mówi o rolach seksualnych (gender roles), ale który z "gender" nie ma nic wspólnego, bo w kolejnych punktach podaje że do informacji dzieci trafia, że są dziewczynkami/chłopcami biologicznie i że takimi pozostaną. @Mniemanologia Jest rubryka 0-4 lat. Poradnik ze standardami oczywiście nie jest kierowany do dzieci tylko do nauczycieli. Nie rozumiem jednak co jest złego w wyjaśnieniu dziecku prostego faktu że jego ciało może mu dostarczać przyjemności. W wieku lat 4 dziecko często nie jest świadome że "masturbuje się", a czyn ten nie musi być nawet świadomy. Takie informacje o "dziecięcej masturbacji" były znane psychologii już lata temu; sam miałem książeczkę adresowaną do dzieci w wieku lat 11-14 ("Pytania o miłość") i to co przekazuje ten raport nie jest niczym wyjątkowo nowym w porównaniu do publikacji z lat 90tych, 80tych.
anonim2013.10.11 16:55
Anonymous, po pierwsze, bądź uprzejmy nie wrzucać linków z wirusami. Po drugie, nieważne JAK, ważne co zrobiło WHO ze zboczeniem i jakie są skutki. "Nie rozumiem jednak co jest złego w wyjaśnieniu dziecku prostego faktu że jego ciało może mu dostarczać przyjemności. " To znaczy, że jesteś kretynem: tego dziecku nie trzeba wyjaśniać, bo ono może się masturbować, bo ODCZUWA z tego przyjemność. A poza tym rżniesz głupka, albo jesteś ciemny i nie widzisz oczywistego genederyzmu (detale w wykładach gabriele Kuby lub ks. Oko) adresowanego do najmłodszych !
anonim2013.10.11 18:43
@wojo racjonalne argumenty niestety nie docierają do pedofili,dzialaczy LGBT lub entuzjastów zboczeń. Oni mają swoje strony,uważają że malutkie dzieci należy jak najszybciej molestować -najpierw wiedzą a potem działaniem. Mają przygotowaną całą armię zboczeńców,którzy jak tylko wywalczą kilka paragrafów wtargną do szkól i sięgną po nasze dzieci. I nawet nie zauważymy kiedy to się stanie,bo grunt jest przygotowywany powoli acz systematycznie,o czym świadczy chociażby ta skandaliczna porno-instrukcja o której dyskutujemy,a która jest nawet tutaj w komentarzach traktowana pobłażliwie
anonim2013.10.14 14:12
@Wojo "po pierwsze, bądź uprzejmy nie wrzucać linków z wirusami." Chodzi Ci o ten pierwszy czy ten drugi? Jeżeli ten drugi to specyfika strony - adres URL który był za długi skróciłem na odpowiedniej stronie, link prowadzi do "strony niezaufanej", zapewne dlatego. ""Nie rozumiem jednak co jest złego w wyjaśnieniu dziecku prostego faktu że jego ciało może mu dostarczać przyjemności." To znaczy, że jesteś kretynem: tego dziecku nie trzeba wyjaśniać, bo ono może się masturbować, bo ODCZUWA z tego przyjemność." Żadne dziecko nie rodzi się z taką wiedza, a co więcej może czuć bezzasadne wyrzuty sumienia z powodu masturbacji. Dziecko nie rozumie w jaki sposób ma się odnosić do tematu swojej seksualności i dlatego należy je edukować, gdyż to taka sfera człowieka, która nie jest do końca "instynktowna". "A poza tym rżniesz głupka, albo jesteś ciemny i nie widzisz oczywistego genderyzmu (detale w wykładach gabriele Kuby lub ks. Oko) adresowanego do najmłodszych !" Ja nie "rżnę" głupa tylko ja przeczytałem wspomnianą instrukcję zamiast paplać na jej temat bzdury i przytoczyłem cytat w oczywisty sposób zaprzeczający iż instrukcja WHO "propaguje genderyzm". "Dzieci dowiadują się że urodziły się dziewczynkami lub chłopcami i że takie pozostaną." Ksiądz Oko nie jest dla mnie żadnym autorytetem. Ba, jest antyautorytetem i to co głosi nie ma z naukową rzetelnością nic wspólnego, ot choćby jego zapewnienia że "z wiarygodnych źródeł" wie, że ponad 60% pedofilów to homoseksualiści. To szarlatan i tyle. O Gabriele Kuby nie słyszałem, ale z tego co poczytałem wynika że jest "łże-ekspertem" reklamującym się jako "niezależny ekspert". Pomijając fakt że nie jest doktorem psychologii tylko socjologii (czyli to o czym pisze nie należy do jej zakresu jej kompetencji) w zjadliwy sposób atakuje "ideologię gender", mimo że, jak wskazałem, instrukcja WHO na temat milczy i nie zawiera takich treści. Atak na tą instrukcję pod płaszczykiem "ataku na ideologię gender" jest pozorowany, w rzeczywistości atakuje się rewolucję seksualną która zmieniła postrzeganie takich zachowań jak na przykład masturbacja. To z gender nie ma nic wspólnego, jest narzędziem walki ideologicznej zwolenników Kościoła, do których oczywiście ks. Oko i Gabriele Kuby należą. Walka na tym polu, z nauką, z psychologią i seksuologią będzie do ostatniej piędzi, bo Kościół wg. mnie myli się w całej rozciągłości, w swej nauce, co do szkodliwości masturbacji i jego argumenty, o ile jakieś wysuwa, są już dawno nieaktualne albo zahaczają o erystykę z gatunku "slippery-slope", po polsku: równi pochyłej. http://en.wikipedia.org/wiki/Slippery_slope To samo tyczy się homoseksualizmu - nie jest żadną nowinką argument powtarzany chociażby przez samego redaktora Terlikowskiego, przezywany "argumentum ad capricum", że "poparcie dla homoseksualizmu prowadzić będzie dalej: do małżeństw z kozami, zoofilii i pedofilii, zalegalizowanych jako pełnoprawne związki".